Téměř kilometr dlouhý nákladní vlak bez posádky, který veze nebezpečný toxický náklad, se řítí krajinou směrem k hustě osídlené oblasti. Bývalý inženýr a mladý průvodčí mají riskantní plán, jak ho zastavit…  Masivní lokomotiva bez obsluhy, které přezdívají Bestie, veze toxický náklad a řítí se zběsile krajinou. Je téměř nemožné ji zastavit, vše, co se jí postaví do cesty, se vypaří. Bývalý inženýr a mladý průvodčí mají neuvěřitelný plán – čekají na Bestii na palubě dalšího vlaku ve snaze ji zastavit a zachránit tak nedaleké město před ničivou katastrofou. V tomto napínavém thrilleru Tonyho Scotta uvidíte držitele Oscara Denzela Washingtona a Chrise Pinea. (oficiální text distributora)

vieriX

Tonny Scott je fakt borec dokázat udělat s honičky na vlak a následný pokus o zastaveni tak napínavý a adrenalinový zážitek to dokáže snad jen on. Je tam dost vidět jeho rukopis klasické kamerové filtry na, které jsme u něho zvyklí. Pokud máte rádi napětí a akci tak je to v podstatě povinnost vidět. ()

B.Jay

Kobra 11 na kolejích hadra. 100x omleté téma, hromada logických chyb, které se mi již nechtějí znova komentovat a ze kterých se nikdo asi nikdy nepoučí. Americký patos až to bolí, klišé vedle klišé (modifikace ve "splašeném" stroji je jen chabým přinosem). Co nás čeká příště? Nezastavitelná koloběžka? Jestli se mělo jednat o retro, tak sorry, ale to jsem vážně nepochopil. Na začátku 90´s by z toho byl slušný akčňák a mé hodnocení by bylo o stupínek lepší, ale dnes...no way! ()

Alca

Dialogy Denzela Washingtona a Chrise Pinea jsou perfektní, jinak průměrná akční věc, kterou najdete všude. Jen ti dva film táhnou. ()

magu

Film ako taký slabé tri hviezdy. Inak... ehmmm.. hmmm... no....... nevyznám sa v amerických železniciach tak ako v našich, takže radšej nehodnotím. Skutočnosť ale určite nebola taká adrenalínová. Sú však iní, ktorí rovnako vedia o železnici prd a ani fyzika im nič nehovorí, no napriek tomu o tom točia filmy, všakže Tony? ()

64B

Film se mi líbil, ale celou dobu jsem si říkal od začátku filmu stejnou otázku: proč do lokomotivy nenaskočili hned, popř. proč Denzel nepřeskákal vagony hned? To sem na tom filmu fakt nechápal, jinak Denzel a Chris byla dobrá dvojka. 3*. ()

george82

Denzel opět nezklamal. Tyhle filmy mu prostě sedí, jak pr**l na hrnec. Je to napínavé, má to spád a furt to člověka drží napnutého. ()

helrohir

Nič viac než rutina! Posledné filmy Tonyho Scotta trpia poriadnym nedostatkom invencie, ale to by mi až tak nevadilo, keďže vizuálne je to stále vyšvihnuté na maximum a napätia je tam toľko ako v niekoľkých filmoch dokopy. Nanešťastie je príbeh predvídateľný už od prvej minúty a nebol by to hollywoodsky film bez toľko omieľaných rodinných klišé. Ale z daného námetu, ak sa teda film chcel držať skutočných udalostí, sa toho asi viac vytrieskať nedalo, takže "Unstoppable" prináša len napínavý pohľad na menej známu vlakovú udalosť, ktorá nakoniec aj tak skončí happiendom. ()

liquuid

Denzelova klasika. Člověk by si řekl, ze koukat celý film na to, jak nejde zastavit vlak, bude nuda. V tomto pripade by to byla velika chyba. ()

Adámo

Poslední Tony Scott... V kombinaci s Denzelem Washingtonem parádní drama, které se řadí do vysokého nadprůměru. Ukázka, že reálné téma i když jistě trochu nadopované, může být v rukou dobrého režiséra intenzivní a velmi napínavý zážitek. Jediný, kým si nejsem tak jistý je Chris Pine. Přijde mi, že se do rolí obecně nedokáže tak vžít. Ale to je jen drobnost, hrál pěkně. Celkově milé překvapení, až na snad jediný logický laps s bezpečnostním tlačítkem na lokomotivě... Doplnění po 2. shlédnutí: Scény ze začátku filmu, kdy Denzel a Chris jedou se samotnou lokomotivou a nic neřeší, jsou úžasně milé chvíle s krásnou scenérií železničního prostředí... Pohoda z toho jen čiší. =) Až bych chvílema uvažoval o zvednutí hodnocení na 5*, ale pár lapsů to neumožní. | 10/2014 ()

subic

Dobrý film, ale ty amíkovský kecy u toho, přímý přenos v TV, jásající davy... to mě vážně děsí. ()

Pitryx

Tak já vláčky můžu v jakékoli podobě. Film to byl dost dobrý, až na ty vyprávěcí scény, kde si ti dva vykládají nesmysly. Jinak dobrá práce kamery, herci se snažili a nebýt toho ehm závěru s Willovou manželkou, možná bych i něco k hodnocení přidal. 201411258941/9429 ()

RigorMortis

Dráma na nedeľné popoludnie. Urobiť vyše 90-minútový film o tom, ako sa niekde urve vlak a preháňa sa krajinou a pridať k tomu katastrofický scenár asi dokáže iba 'murica. Denzel a Chris to zahrali dobre, no viacero absurdných scén, pri ktorých som sa len nechápavo chytal za hlavu a až prehnane katastrofický scenár sú dôvody, pre ktoré nemôžem dať tomuto filmu viac ako tri hviezdy. ()

iz67

Nějak tu pár lidí psalo, že scénář nemá logické díry. Řekl bych, že scénář je jedna logická díra, která dost irituje. Vším! ()

Kubi21

Výborně pádící a dechberoucí záležitost, které v mých očích nepatrně ubírá, že je vlastně absolutně předvídatelná. Není to moc na škodu, ale přece jen bych nějaký menší zvrat na těch pět očekával. Jinak je to ale stoprocentní akce s koulema, která uhání kupředu a pouze nepatrná chybka zapřičiní, že není absolutní hodnocení. ()

curfew77

Viděno koncem 2016, a bylo kurevsky osvěžující připomenout si starou dobrou školu, kde na napínavý biják bohatě stačí hodina a půl, hned od začátku vás polapí dynamický soundtrack věstící nebezpečí a atmosférická akce se nedělá digitálně, ale pomocí starých dobrých průjezdů policejních aut, průletů vrtulníku, horkého vzduchu tetelícího se nad asfaltem a tak dál. Jestli měl tohle být poslední Tonyho film, rozloučil se důstojně a se ctí. Proč mám pocit že takhle jednoduše a žánrově čistě už se dneska točit nebude? 75 %. ()

boombang

Přestože má tento film naprosto béčkový scénář, v němž až na prezidenta nechybí nic z amerických klišé, jeho forma a tempo jsou vysoce strhující, místy až fyzicky nepříjemné (např. při kamerových obletech). Dokonalá akční jednohubka s vlakem v roli záporáka. ()

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

20.08.2012

26.01.2011

Tony Scott a Jack Bauer?

Tony Scott a Jack Bauer?

21.12.2010

Prozatím jde o drb, ale pustil jej do oběhu bývalý výkonný producent seriálu 24 hodin Howard Gordon, takže si zaslouží pozornost. Filmové pokračování akčně špionážního seriálu se připravuje už dlouho… (více)