Téměř kilometr dlouhý nákladní vlak bez posádky, který veze nebezpečný toxický náklad, se řítí krajinou směrem k hustě osídlené oblasti. Bývalý inženýr a mladý průvodčí mají riskantní plán, jak ho zastavit…  Masivní lokomotiva bez obsluhy, které přezdívají Bestie, veze toxický náklad a řítí se zběsile krajinou. Je téměř nemožné ji zastavit, vše, co se jí postaví do cesty, se vypaří. Bývalý inženýr a mladý průvodčí mají neuvěřitelný plán – čekají na Bestii na palubě dalšího vlaku ve snaze ji zastavit a zachránit tak nedaleké město před ničivou katastrofou. V tomto napínavém thrilleru Tonyho Scotta uvidíte držitele Oscara Denzela Washingtona a Chrise Pinea. (oficiální text distributora)

baribal

Velké dilema, příběh je veskrze jednoduchy a nesnazi se divakovi jakkoli motat hlavu, proste tony scott. Jedná se o příběh podle skutečné události, takže palec nahoru. Na druhou stranu by se divak mel porad bavit, a prvni pulka je trosku utahana. Protože mam rád filmy washingtona a film splnil ma ocekavani, davam za ctyri. ()

VojinRyan

Ani som si nemyslel, že sa dá urobiť akcia pouhým pozeraním na rútiaci sa vlak krajinou. Ale spojenie Washington, Pine a hlava Tony Scott ma milo prekvapili. Nechýbala akcia, napätie ani adrenalín. Výborný film, ktorý doporučujem vidieť. Kľudne sa to môže stať aj v realite! ()

JimWayne

Scottov reparát za The Taking of Pelham 123 ,ktoré nenaplnilo očakávania.Druhý pokus sa vydaril a to preto že mal lepší a záživnejší príbeh čerpajúci zo skutočných údajov.Denzel Washington opäť skvelý ako sme u neho zvyknutý ale tiež dobre sekundujúci Chris Pine.Réžia prvotriedna a scenár tiež nestál za zahodenie. ()

zahubicku

Už samotný nápis na začátku- Podle skutečných událostí, značí, že to bude velká akční podívaná (IRONIE). Nejakčnější scéna z celého filmu je když se Ethan Suplee rozběhne.... ()

Paxxx.cz

Film podle skutečné události s docela jednoduchou zápletkou, ze kterého podle mě tvůrci dostali maximum. Jednak Denzel Washington byl opět skvělý, adrenalinové pasáže mě doslova stavěly na nohy (sice možná byly mírně přiostřené pro potřeby filmu). V celku povedený Thriller takže klobouk dolů před dvěma statečnými 75%. ()

RasputincZ

Film drží pohromadě zažité žánrové klišé, ale hlavní herecké trio (Pine, hlavně! Washington a Rosaria Dawson) je dostatečně sympatické a děj americky vyhrocený, že vás to na 98 minut slušně zabaví. Pro fanoušky Jmenuji se Earl malý spoiler: Film je s nadsázkou odpověd na otázku, jak by to dopadlo, kdyby Randy pracoval v dráhách ;) ()

SaNcHeZ_cz

Asi by mi i nevadil ten možná až příliš stereotypní konec. Tony Scott prostě tyhle vizuálně lákavé a atmosfericky vyhrocené záležitosti uměl. Příjemní hrdinové, parádní hudební a vizuální složka a i přes relativní jednoduchost, přímočarost (a místy i trochu hloupost) příběhu, tohle zkrátka funguje. Ideální žánrovka do nepohody. ()

Bakllazaan

Speed 21. století a zároveň příběh o dlouhatánském kovovém monstru alá Kingovo Vzpoura strojů. Je celkem neuvěřitelné, že i přesto, že jde o neustálou akci, stihne Scott převyprávět backstory hlavních hrdninů bez toho, aby příběh zpomalil. ()

Praxis

Extrémně rychlý film pro všechny milovníky vláčků. V tomhle filmu si totiž užijí právě dráhofilové i jezdci na adrenalinu. Všeho je tam dost. Pine i Washington jsou sympaťáci každým coulem a k tomu bdí blesková akční režie Tonyho Scotta, který se oproti loňské sterilní Taking of Pelham 123 zase vytáhl. To, že budu během emerickýho akčního filmu napnutý od začátku až do konce (i s tou tunou nabaleného a stokrát viděného klišé), jsem teda skutečně, ale skutečně nečekal. S klasickým hollywoodským kýčem na konci - solidních 80% ()

MartinezZ

2.1.2011 ~ Tony Scott je ve stínu slavnějšího bratra Ridleyho. Zatímco bratr je jedním z nejhledanějších režisérů těch největších a nejočekávanějších blockbusterů kvůli vizuální originalitě, které jeho filmy mají, Tony se soustředí spíše na levnější thrillery. Filmů má za sebou dost a to i těch dobrých, málokterý (a to jako málokterý) je ale takovým kumštem, který by se zapsal do kroniky Hollywoodu. Po jeho předcházejícím 'Taking of Pelham 1 2 3' jsem raději ani moc nečekal. ~ A nedostalo se mi zklamání. Ale ani překvapení, co jsem čekal, to jsem dostal. Možná jen o ždibíček víc, ale fakt jen ždibíček. Tony má za sebou, jeden po druhém, tři filmy a ve všech byl hlavní postavou Denzel Washington. A stejně jako u Pellhamu i tady zůstáváme u vláčků a kolejniček. Jen tady nejde o metro, ale o nákladní vlaky. monstra trochu většího kalibru. ~ Denzel dělá na dráze celý svůj život, má rodinu a jakožto hrdý otec dvou krásných dcer se snaží dělat svoji práci na výbornou. Ale pro dnešek dostává nového parťáka, mladého nezkušeného klučinu, který mu má více méně šéfovat a který si myslí, že ON je ten KING. Oba ale dostanou možnost se vytáhnout a ukázat co v nich je, protože dvěma volům na dráze se podaří vyslat na koleje porouchaný plně naložený nákladní vlak, vezoucí nějakou výbušnou chemikálii. To by nebyl zas takový problém, kdyby v kabině neseděl jen prach. Neřízený vlak tak frčí krajinou a žene se za možností vykolejit při nejbližší příležitosti. Tu dostane ve chvíli, kdy se má dostat do zatáčky na mostě v Chicagu a hupsnout přímo na zásobníky s palivem (hhuuuuaaaaa). Oba hoši se tak snaží vlak dostihnout a zastavit, nebo alespoň zpomalit, aby nehapal. ~ Je to jedno velké klišé, Denzel je už několikátý film za sebou ten chytrý, zkušený frajer, co musí zachraňovat situaci, aniž by chtěl. Prostě musí, velí mu to čest. Navíc oproti předchozímu filmu má pomocníka, který je tu ale poměrně zbytečný a jeho rodinné problémy mi byly dost u zadele. Setkáváme se tu i s debilním ředitelem firmy a chytrými neohroženými zaměstnanci, pravými Američany. Je to klišé, jedno ohromné americké klišé až je vám někdy úplně trapno, když se na to díváte. A předpokládám, že u akčního thrilleru bych tohle cítit neměl. Takže jsem ve výsledku dostal jen o špetku lepší filmový zážitek než byl nedomrlý Pellham. Tady byly alespoň moc pěkné záběry na vlak protínající vzduch a přírodu. A to prosím přírodu, ne modré plátno a monitor počítače. A díky tomu raději zapomenu na těch několik nedomyšleností ve filmu, jako že se připravuje vykolejení vlaku s nebezpečným nákladem ve vyklizeném vylidněném městečku, ale hned vedle kolejí, kde má vlak vykolejit, stojí plno policistů s auty (kteří tak asi mají být cíleně rozmačkáni na kaši, nebo co). Ti tu ale stojí jen pro efekt, aby měl kdo uskakovat a mohlo se dostatečně zblízka ukázat poškozování policejních autíček. Ale už dost, nebo to sepsnu ještě víc :) ~ 2,5* ()

javak810i

Má to spád, má to vtipné hlášky a je to napínavé - co víc si přát? :D No, já osobně bych o pár dalších věcech věděl, ale je mi jasné, že se tvůrci museli víceméně držet předlohy reálné události, což beru. 4* ()

O.Peta

Ano, film nepřichází s ničím novým, takže už jen z toho důvodu by se dalo říci, že si plný počet nezaslouží, ale já i přesto tak činím a zvedám palce nahoru. Denzel letos taky válí a po Knize přežití opět skvěle. Já se bavil a trnul napětím, proto nemám důvod všech pět nedat. 90% ()

Džejkop

Zdánlivě všední den na železnici. Ovšem jen do chvíle, kdy jeden obtloustlý a zřejmě úplně blbý strojvedoucí rozdmýchá kolotoč katastrofických událostí. Vystoupit za jízdy z vlaku, tak to by se snad nestalo ani u českých drah, opravdu nepochopitelné. Z vlaku se díky tomu stane neřízená střela o váze mnoha set tun, doplněná o vysoce toxickou a hořlavou látku. Oba naivní pokusy o zastavení vlaku selžou, a tak přichází na scénu dva odvážní zaměstnanci amerických drah, aby zažehnali zlo, které sužuje kraj a spasili Ameriku. Jakmile se jejich odhodlání a nebojácnost rozkřikne po celém širém světě, z filmu, který do této chvíle připomínal Nebezpečnou rychlost, se stává také Den nezávislosti. Okolí napjatě sleduje počínání dvou udatných zaměstnanců drah s nezkrotným živlem. Při každé zdařilé akci našich rytířů jednohlasně tleská, jásá a pronáší come on, come on a následně yes, yes. Myslím, že nikoho nepřekvapím, když prozradím, že zlo bude zažeháno a rovnováha opět obnovena. Vlastně jsem za to rád, napětí tomu nechybělo, v tomto případě mě americké klišé nevadilo. ()

GodComplex

Vlaackyyy. Kdyz Tony Scott minuly rok natocil naprosto prumerny a nicim zajimavy Unos vlaku 123 a na to oznamil, ze jeho pristi film bude dalsi vlakova akce (a opet s Denzelem), myslel jsem, ze se uz definitivne zblaznil, precijen poslednich 10 let nenataci nic jineho, nez ultra dynamicke klipove akcni hysterie a ted se jeste zasekne na tematu. A to je tvurce, ktery zacinal tak krasnou poetickou upirinou The Hunger, achjo. Nicmene Unstoppable se mu povedlo, je to podstatne lepsi, nez jeho predchozi vlakovy pokus, svou strihovou a vizualni hysterii Tony notne uklidnil a o to vic se soustredi na samotny film a gradujici drama, ve kterem se skryva i prekvapive dostatek emoci. Priserne nesympatickeho Chrise Pinea, ktery mi ruinoval uz Star Trek bych si sice nechal ujit, ale Denzel a Rosario Dawson to herecky udrzovali na urovni a tradicne velmi dobra, kvalitne produkovana a slusne naslapnuta hudba Harry Gregson-Williamse to dotahla az na 4*. 7/10 ()

Riddick77

Akční pecka, která spolehlivě strká do kapsy většinu obdobné produkce tohoto žánru v roce 2010. Výborná režie a kamera dodává příběhu potřebný drive a dynamiku. Budování napětí funguje skvěle a vedlejší linky s osobním životem hlavních protagonistů dobře zapadají do konceptu vyprávění. Parádní akční jízda, která do českých kin díky distributorovi nedošla. Humor. 9/10! ()

Popluh

Kýčovitá (v tomto případě v tom nejlepším slova smyslu) vlaková jízda, která je neuvěřitelně dynamicky natočená a sestříhaná. Trojice ostřílených harcovníků na důležitých postech (Scott, Gregson-Williams, Washington) hravě zvládá emoce i akci a film graduje do natřískaného finále, které napětím bere dech. Film o brzdění, který od začátku do konce jen šlape na plyn. Tony Scott byl nezastavitelný. 90 % ()

numi

Poslední půlhodina odhalí jeden (a vlastně jediný) problém celého filmu - jeho adrenalinovou nevyváženost. Na brutálně vyhnané tempo, v jakém je podáno závěrečné vyústění, se sedm-sedm-sedmička rozjíždí trochu pomalu a první hrozby (např. vlak s dětmi) sledujete ještě příliš nezúčastněně. Pokud ale vydržíte první oťukávací půlhodinku, budete odměněni strhující thrillerovou šedesáti minutovou jízdou bez brzd. ()

zipper111

A tak jasně. Viděli jsme to už tisíckrát. Splaší se vlak a nikdo ho nedokáže zastavit. To, jak nakonec vlak zastaví měli udělat hned, jen přeskočit z toho předního vlaku, který se ho snažil zbrzdit a bylo by to old story... No ale protože to je akčňák, tak zde vlaky vybuchujou, litaj vzduchem a já nevim co všechno a do toho to je neskutečná amerika s hepáčem jak cip... Každopádně je to natočeno slušně a film neurazí. Jednohubka. ()

Freemind

Viz J*A*S*M. Tony Scott i ve svém posledním filmu zamrzl ve vlastních zlatých časech (ujel mu vlak, chňo, chňo, chňo) - dnes už patina pokrývá nejen jeho staré, ale i nejnovější filmy, které jsou svým rádoby cool střihem a barevnými filtry roztomile trapné. Natočit v roce 2010 deset takovou roztřesenou omalovánku je ostuda, kterou sice zachraňuje poměrně neotřelý nápad a svižný děj, ale jeho završení je opět kostrbaté a bezdeché. Jednohubka dobrá, podruhé si ji nedám. ()

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

20.08.2012

26.01.2011

Tony Scott a Jack Bauer?

Tony Scott a Jack Bauer?

21.12.2010

Prozatím jde o drb, ale pustil jej do oběhu bývalý výkonný producent seriálu 24 hodin Howard Gordon, takže si zaslouží pozornost. Filmové pokračování akčně špionážního seriálu se připravuje už dlouho… (více)