Téměř kilometr dlouhý nákladní vlak bez posádky, který veze nebezpečný toxický náklad, se řítí krajinou směrem k hustě osídlené oblasti. Bývalý inženýr a mladý průvodčí mají riskantní plán, jak ho zastavit…  Masivní lokomotiva bez obsluhy, které přezdívají Bestie, veze toxický náklad a řítí se zběsile krajinou. Je téměř nemožné ji zastavit, vše, co se jí postaví do cesty, se vypaří. Bývalý inženýr a mladý průvodčí mají neuvěřitelný plán – čekají na Bestii na palubě dalšího vlaku ve snaze ji zastavit a zachránit tak nedaleké město před ničivou katastrofou. V tomto napínavém thrilleru Tonyho Scotta uvidíte držitele Oscara Denzela Washingtona a Chrise Pinea. (oficiální text distributora)

Tomulka

Tomuto filmu se nedá vůbec nic vytknout je to prostě bomba, drama až do konce. Skvělé výkony Pine, Washingtona a taky Dawson dávají filmu až realističnost film Vás úplně vtáhne a pohltí. ()

complex

celkom slušne spracovaný adrenalín, až na všetky tie náhody, viem, že to bolo založené na skutočnej udalosti, ale taktiež viem, že tam toho pridali viac ako dosť... ale musím priznať, že v tomto prípade sa mi americká kamera páčila viac ako dosť.. odporúčam pozrieť ak v telke nie je nič dobrého ()

MakinaB

No když pomineme blbost lidí a absurdnost situace .......bylo to hustýýýýý. Celý film jsem byla napnutá jak kšandy a čekala jak to dopadne. Hlavní hrdinové nanejvýš sympatičtí a některé scény mě prostě zabavily, hlavně posměvavé odfrknutí Franka, když ty vykolejováy nezabraly. No prostě film se mi líbil a dala bych si ještě něco takového :-) ()

jakup57

Klasické americké klišé. Tak neskutočne otrepané a nudné...Áno, súhlasím, je to celkom napínavé, má to spád, ale všetko toto pozitívne, je sústavne likvidované tým, že každý aj tak vie ako to dopadne, neskutočne trápnym happyend-om, potleskom, podávaním si rúk atď...Proste NUDA. Vďaka akcii dávam až 55%. ()

Jartian

naprosto zbytecnej film, kde i psouk bobra zmeni prubeh deje. v 90tych bych zaradil film do solidnich becek, ale dneska, nedalo se to ani nedokoukat ()

montel

Lokomotiva s velkým počtem vagónů naplněná toxickým nákladem se rozjede bez obsluhy a nezadržitelně se řítí tratí na malé město v Pennyslvánii. Proti ní jede dvojice Frank (Denzel Washington) a Will (Chris Pine), která se rozhodne nezastavitelnou mašinu zastavit...Klasický Tony Scott, opět nezapoměl vzít do týmu parťáka Denzela, přidal k tomu mašinu řítící se obrovskou rychlostí a trhák měl být na světě. Bohužel se tak nestalo, divák už předem ví, jak to všechno dopadne a tak jej film nemůže ničím překvapit. Průměr. 55% ()

sitmin

Nedotčen. Atmosféra nic, zápletka dvojité nic, zbytek už je fuk. Proč to točí? Šablona nad šablonu. Scénář poskládaný ze scénářů z 90tých let. Ach jo... ()

Petro

Dobře natočené a dají se u toho ty dvě hodinky pěkně strávit. Ono taky dnes udělat film se špatnou kamerou a blbě režírovaný, to by bylo hodně blbý. Ale tak nějak to tu už bylo, jen to je natočeno z civilního prostředí. (A nemohli ten vlak zastavit dřív?) 8-) ()

jundrak

Z hlediska akce slabší nadprůměr. Čekal jsem adrenalinovější jízdu, bylo to takové uspěchané, rychlé a nedotažené. Velmi napínavých bylo jen asi 5 minut z celého filmu, takže 70%. ()

endymion

V den, kdy jsem se dozvěděl onu smutnou novinu, že se tento skvělý režisér rozhodl dobrovolně odejít z tohoto světa jsem uctil jeho památku shlédnutím jeho posledního majstrštyku. Nezklamal mě. Budeš nám chybět Tony. R.I.P. ()

Teen.AGE.r

Jakmile film začíná větou: Inspirováno podle skutečné události" tak trochu vám to změní pohled na celý film. Musím říct, že jsem se po dlouhé době u filmu nijak nenudil a příjemě se bavil! - To už se mi dlouho nějak nestalo. ...75% ()

SONYAGENT

Pro mě velká věc tenhle snímek, udělat z obyčejné jízdy vlakem takový akčňák je hodně složitý ořech, který T.S. mistrně zvládl ()

u.mojitko odpad!

Vyžraný hovado si nechá ujet vlak, ostatní se tomu jen tlemí, a o zábavu je postaráno. Ještě že jsem to zkoukl během 5 minut. ()

jiziczek

Vlastně jsem se na to podíval jen z lásky k železnici a čekal od toho spíš nic než moc. A v tomhle ohledu to nezklamalo. Jakožto naprosto oddychový film po fyzicky i psychicky vyčerpávajícím dnu neurazí. Ale jako film na páteční večer je to dost slabé. Vlastně jde o klasickou šablonu: spousta nelogičností a efektních nápadů odporujících zákonům fyziky, hlavní postavy se po počátečních nesvárech stanou nejlepšími přáteli, nikdo není vážně zraněn a všichni přežijí, všechny spory jsou odpuštěny plus moralistický titulkový závěr - prostě "hepyjend" ve své nejhrůznější podobě. Mně to prostě nesedlo. ()

deac

Mě osobně na tom nejvíc vadil ten nesnesitelnej patos, nad kterej sem se prostě nedokázal povznést. ()

Mates Hradecky

Lehce předvídatelný, lehce stravitelný, dějově nenáročný...Velmi lehce načrtnuta sociální linka o propouštění služebně starších mašinfírů a nabírání mladých nezkušených, ovšem za minimální mzdy. ()

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

20.08.2012

26.01.2011

Tony Scott a Jack Bauer?

Tony Scott a Jack Bauer?

21.12.2010

Prozatím jde o drb, ale pustil jej do oběhu bývalý výkonný producent seriálu 24 hodin Howard Gordon, takže si zaslouží pozornost. Filmové pokračování akčně špionážního seriálu se připravuje už dlouho… (více)