Před více než dvaceti lety došlo k prvnímu kontaktu mimozemské civilizace s lidstvem. Lidé očekávali děsivou bitvu nebo významný technologický pokrok. Nedošlo ani k jednomu. Mimozemšťané byli uprchlíky z vlastní planety. Stvoření byla ubytována v nouzových domovech v jihoafrickém Okrsku 9 (District 9), zatímco se státy celého světa dohadovaly, co a jak dál. Teď všem dochází trpělivost. Dohled nad mimozemšťany byl svěřen MNU, soukromé organizaci, které je osud mimozemšťanů lhostejný. Měla by ale naději na obrovský výdělek, pokud dokáže zprovoznit mimozemské zbraně, které vyžadují k aktivaci mimozemskou DNA. Napětí mezi mimozemšťany a lidmi dospěje ke svému vrcholu ve chvíli, kdy začne MNU obyvatele Okrsku 9 stěhovat do nového tábora. Jeden z agentů MNU, Wikus van der Merwe (Sharlto Copley) se nakazí mimozemským virem, který začne měnit jeho DNA. Záhy se stává nejhledanějším mužem planety – je klíčem k odhalení tajů mimozemské technologie. Vyděšený muž má jedinou možnost: ukrýt se v Okrsku 9. (oficiální text distributora)

Diskuze

Shait

Shait (hodnocení, recenze)

tak proc me to pise v budicku u tohodle filmu 17.12.2009 (CZ) predpokladal jsem ze tu na csfd to ukazuje predevsim premieru filmu

Charpy

Charpy (hodnocení, recenze)

sem zvědav jak Neill Blomkamp ustojí slávu a jak budou vypadat jeho další díla.....

xyp

xyp (hodnocení, recenze)

to ^Rain^ děkuji ti za reakci a tvá slova jsou přesně to co si myslím i já. Já třeba bydlím ve městě kde to jde do kina později než na dvd takže nic moc a jinak když jde člověk do kina tak nejsem rasista ale kino je plný našich dobrých spoluobčanu a jejich dětí a dělaj tam takovej bordel že když bych domka koukal na kinorip tak jsem na tom pořád lépe než v kině - a to lidi který maj kousek od domu multikino nebo aspon normální spoluobčany tak to nikdy nepochopí a pojedou si pořád dokola stejnou píseň a já jak jsem říkal camrip nestahuji ale stahnu třeba ts nebo R5 verzi na film se těšim takže to zkouknu a když mě film zaujme tak už jen čekám na bluray nebo dvd a pak to doma zozjedu. Tak proto nesnáším ty fanatiky co tady všem říkaj jak je každej postiýenej když se koukne na verzi která vznikne před premierou nebo před dvd. Stačí jen když se koukneš na další přespěvky nad tím co jsi napsal -- někdo ohodnotí film a okamžitě se rozjede debata : že by wárez zajímao by mě kde jste to viděli apodobně (ale je pravda že je to jen záchvat těch co čekají až to vyleze na dvd a oni to ještě chudáci neviděli a přitom je to tak skvělěj film a nikdo se přeci na horší kvalitu než na dvd kouknout nesmí takže to ani neuvidí a v tom je asi ten zakopanej pes)bno nic dík za film a za všechny připomínky.

Shait

Shait (hodnocení, recenze)

docela by me zajimalo kde jste to vy tri co jste dali komentar videli hm ? protoze u nas to jeste v zadnym kine nebylo zeby warez ?

^Rain^

^Rain^ (hodnocení, recenze)

xyp : nesouhlasim s tou fantazii, ale jinak s tim co jsi napsal v poslednim prispevku do pismene. Z toho, ze nemas ani avatara usuzuju, ze nejsi csfdfil a mas (jeste) zdravy pohled na vec. Bohuzel vetsina stalych diskutujicich ma tuto stranku misto kostela a kdyz vyslovis slovo cam, nebo kinorip v pozitivnim smyslu, tak by te nejradsi pribili na vrata...to je ostatne zrejme duvod, proc je u ocekavanych filmu zablokovane hodnoceni. Adminovi asi dochazelo misto v mailboxu z rozhorcenych a ufnukanych komentaru na hodnoceni WP Wolverina, tak ustavil cloveka/tym, ktery to prubezne killuje a stara se o to, aby zdejsi skalni byli spokojeni a adminovi neslezly vlasy (coz neni vzdycky vuci tem, co film videli v zahranici fer, ale s tim bohuzel nic nenadelame). Souhlasim s tim, at si kazdy hodnoti, co chce...ten kdo to videl v camu si tam ty hvezdicky stejne klikne hned po tom, co bude po novinarske projekci. To se ale netyka tech, co hodnoti predem s komentarem typu "jednicka byla super a dvojka bude mega, takze u me jasnych 5*"...takove bych banoval. Ono se tim par hodnoceni camaru celkove hodnoceni v radu nekolika tisic stejne nezkresluje, protoze co clovek, to jiny vkus. To co je pro jednoho srdcovka za 5 muze byt pro jineho odpad, ackoliv to oba videli v kine. Osobne si myslim, ze camy sleduji jen lidi, kteri se na film tak tesi, ze to do premiery nemuzou vydrzet a pak na to pulka z nich stejne jde jeste do kina (a je jich tu takovych vic...jen se to boji priznat). Ja jim to s temi mnohdy absurdnimi daty ceskych premier (viz. Knowing) nezazlivam, natoz abych jim nadaval. tomas.malo: vidis a ja jsem z kin v posledni dobe zklamany. Kdyz jdu na normalni kino, tak to vsechno kolem me chrousta popcorn, pise smsky, nebo keca. IMAX je v klidu, je drazsi, takze je tam klid, ale pri rychlych scenach (vesmes akce) je dost rozmazany...aspon Star Trek a Transformers byli. Neni nad to mrknout na dvd/bd v klidu domova. S dobrou hd tv a zvukem je to pro me jednoznacne nejlepsi moznost. Ma to ale nevyhodu, ze clovek musi x mesicu cekat. Kino ma podle me budoucnost jen v 3D technologiich...takovych, ktere jsou normalnim lidem financne nedostupne.

AppleCore

AppleCore (hodnocení, recenze)

Fantastickej soundtrack. Kdo ještě neslyšel tak neváhejte. Už jenom ta hudba mě nutí dát pět hvězd :)

tomas.malo

tomas.malo (hodnocení, recenze)

webb - ty si jaky mental :D citujem:
"Má částečně pravdu, camem se dá prokouknout kvalita filmu a pokud se mi film bude líbit, v budoucnu si ho pustím v lepší kvalitě, třeba na DVD."
1. zabudol si na kino, aj DVD aj BLURAY je ti na tri nepouzitelne veci, jedine ze by si mal doma HD premietacku a platno 20x15metrov
2. ako mozes prekuknut kvalitu filmu, ked vdaka CAM RIPU (!!!!!!!) ten film ani len neuvidis ? detaili filmu a pod. :D

lol, ako kto si pusta doma CAM RIP, tak ten to v hlave nema pokope. radsej by som pockal kym to budu davat na TV MARKIZA v Slovenskom dabingu, ako by som si mal pustit nejaky rusky CAM RIP, alebo nieco podobnej "kvality"
nehovoriac o "ZVUKU" z CAM RIPu :D ak tam nejaky zvuk vobec je :D
len ako priklad, stiahol som STAR TREK CAM RIP, a poviem vam, ze to ako STAR TREK vobec nevyzera :D jedna velka rozmazana farebna machula, na ktorej pozadi je pocut nejaky zle startujuci autobus typu Karosa z 80.rokov minuleho tisicrocia
(samozrejme ze STAR TREK som videl v kine, povinne)
UBOZIACI !!! nic viac, nic menej

rime

rime (hodnocení, recenze)

re: Sten2 - "Blair witch styl :-D" .. Bingo, trefil jsi to presne, nesnasim Blair witch style a jak tak sleduju pochvalne komentare nejenom tady na serveru, tak to proste na nekoho funguje stejne efektne, proto si netroufam obsah hodnotit:)

xyp

xyp (hodnocení, recenze)

Je super jaká pak diskuze se tu rozběhla. Jinak jsem to nemyslel až tak doslovně ale to už je jedno. Hlevně že dáte všichni najevo co si o tom myslíte a tak to má bejt. Já osobně teda camripy taky nestahuju akorát jsem chtěl vyjádřit že je to věc každého a nechat to na nich podle čeho hodnotí ale prostě jsou tu jedinci kterým to rpostě nedá a nejrači by je ukamenovaly protože s nima zrovna nesedí v HDkině a nekoukaj s nima na film a nedrží se spolu za ruce. tak nevím proč zrovna na toho kdo se zastane jiných se hned snese kritika ale asi to k tomu patří (neříkám taky miluju super obraz a zvuk) ale prostě když mam doma super kino s ohromnou televizí tak nebudu přesvědčovat druhé ze se musí koukat na stejně kvalitní reprodukci jako já a proč ? protože mi je to prostě jedno na co se kdo dívá a to jest vše a nebudu tu pořát brečet s takovýma blbostma. Jinak když už tu tak většina lidí brecí nad cam ripem jak chce zkontrolovat ostatní podle čeho hodnotí?? když si sem teď kdokoliv jiný sedne a začne rozdávat hodnocení k filmům které ani neviděl a nepřipojí se do diskuze tak je vše ok. nebo?? asi né že a proto jsem taky psal že by lidi měli hodnotit filmy podle svého nejlepšího úsudku a né jen tak. Jinak dík a nadávky si nechte pro sebe taky se mi nelíbí názory nekterých lidí a nenádávám jim ale snažím se normálně říct to co si myslím to je vše dík všem.

Tony.cs

Tony.cs (hodnocení, recenze)

hlavně na ten film nemusíš vůbec koukat, stačí poslouchat zvuky a zapojit fantasii

UN

UN (hodnocení, recenze)

"když už není dokonalej obraz tak musí clověk zapojit fantazii" tak nato som nemyslel, tym padom si mozeme pustat camy stale dookola a vzdy budeme mat iny film :D

Le_Chuck

Le_Chuck (hodnocení, recenze)

VEVEXXXXXX: Aha cize na obrazovke beha velka cierna cmuha a to je signal zapojit fantaziu :)

VEVEXXXXX

VEVEXXXXX (hodnocení, recenze)

A já vám teď budu argumentovat frázemi uživatele XYP. "když už není dokonalej obraz tak musí clověk zapojit fantazii (jako je to u dobré knihy - je tam taky děj bes obrazu a přesto je z toho skvělej pocit)", "rád bych nechal rozhodnutí na každém z nás" :D:D

matt6

matt6 (hodnocení, recenze)

Sledovať kinorip, je ako keď vám operujú očnú sietnicu cez análny otvor. :D

Joe321

Joe321 (hodnocení, recenze)

viperblade: Tak tohle přirovnání asi začnu používat:). Velmi trefné...

viperblade

viperblade (hodnocení, recenze)

Tak já přihodím jednu moudrost, kterou jsem od někoho slyšel: Sledovat kinorip je jako dívat se na kvalitní porno s kýblem na hlavě. :-)

Neill Blomkamp píše scénář k District 10

Neill Blomkamp píše scénář k District 10

27.02.2021

Je to už dvanáct let od doby, co do kin dorazilo akční sci-fi District 9 jihoafrického režiséra Neilla Blomkampa (Elysium, Chappie). Snímek získal velmi pozitivní reakce od kritiků i diváků, byl… (více)

RoboCop přišel o režiséra

13.07.2018

Blomkampův „robocop z chatrče“

Blomkampův „robocop z chatrče“

11.07.2013

Po nečekaně, ale zaslouženě úspěšném Districtu 9 a vysoce očekávaném Elysiu zůstane Neill Blomkamp věrný žánru sci-fi. Jen tentokrát k akci a trikům připojí výraznější komediální prvky. Jeho novinka… (více)