Před více než dvaceti lety došlo k prvnímu kontaktu mimozemské civilizace s lidstvem. Lidé očekávali děsivou bitvu nebo významný technologický pokrok. Nedošlo ani k jednomu. Mimozemšťané byli uprchlíky z vlastní planety. Stvoření byla ubytována v nouzových domovech v jihoafrickém Okrsku 9 (District 9), zatímco se státy celého světa dohadovaly, co a jak dál. Teď všem dochází trpělivost. Dohled nad mimozemšťany byl svěřen MNU, soukromé organizaci, které je osud mimozemšťanů lhostejný. Měla by ale naději na obrovský výdělek, pokud dokáže zprovoznit mimozemské zbraně, které vyžadují k aktivaci mimozemskou DNA. Napětí mezi mimozemšťany a lidmi dospěje ke svému vrcholu ve chvíli, kdy začne MNU obyvatele Okrsku 9 stěhovat do nového tábora. Jeden z agentů MNU, Wikus van der Merwe (Sharlto Copley) se nakazí mimozemským virem, který začne měnit jeho DNA. Záhy se stává nejhledanějším mužem planety – je klíčem k odhalení tajů mimozemské technologie. Vyděšený muž má jedinou možnost: ukrýt se v Okrsku 9. (oficiální text distributora)

Diskuze

TheDarKnig

TheDarKnig (hodnocení, recenze)

Ryan97: tak to mas velke stesti, ze ses pak vubec probudil... Ja bych Stmivani v kine videt nemohl, protoze kdybych nahodou usnul (coz by se stalo), nejspis by me za trest zabil Freddy.. :-D

Helmut02 (hodnocení, recenze)

tak to bych byl spis rad :-D Na takovy film by me nikdo nedostal, ani kdyby mi za to zaplatil :-D

Hanyou

Hanyou (hodnocení, recenze)

Ryan97: špatné? Ne, proč taky. Se ti určitě stane ještě u více filmů.

jeykey

jeykey (hodnocení, recenze)

Vím že nejsme první( a určitě ani poslední) ale víte někdo jak to vypadá s uvedením na DVD? Já osobně na něj čekám už nějak moc dlouho.:-)

AkrObatiX

AkrObatiX (hodnocení, recenze)

Parádní sci-fi za málo peněz . Tento film byl pro mě překvapení roku bravurní práce!!

Drnqonovic

Drnqonovic (hodnocení, recenze)

Co ale District měl zpracované na jedničku byla mimo jiné kampaň. Dlouho se mi nestalo, že by mi lístek přetrhl chlapík v protiradiačním obleku, vedle plechové boudy s odpadky a cedulemi ''Nejste tu vítáni!'' Nejvíc mě rozsekalo, když jsem šel po filmu na pány a nad každou mušlí byla cedule ''Záchod pouze pro lidi. Nebezpečí vybuchujícího odpadu.''

Helmut02 (hodnocení, recenze)

Co se da delat..ja myslim, ze ten sestrih co byl v kinech je uplne postacujici..Nevim, co dalsiho by se tam jeste dalo dat. Prislo mi to tak akorat..a byl jsem s tim spokojeny. Zadne dalsi pridane sceny nepotrebuji..

st.ranger (hodnocení, recenze)

2Drnqonovic: Tak a teď se tu rozjede offtopic o špatném filmu. Škoda, že nemá D9 nějaké minuty navíc, jsem docela zvědav na bonusy.

Drnqonovic

Drnqonovic (hodnocení, recenze)

Avatar je po řemeslné stránce úžasný film, i když má příběh zcela totožný jako Pocahontas...

Dajdr

Dajdr (hodnocení, recenze)

Hodně dobrej fiml, hodně napínavej a akční, jako scifi perfektní, musím dát 5 hvězdiček :)

fefee

fefee (hodnocení, recenze)

Avatar je ohromné vizuálne dielo a nemám mu moc čo vytknúť. Ale D9 je môjmu srdcu bližší, práve spôsobom akým je natočený.

tom.cube

tom.cube (hodnocení, recenze)

D9 teda vůbec předvídatelný není, trailer pouze navnadil, při sledování jsem ale netušil, jakým směrem se bude děj vyvíjet... "Předvídatelným" bys potom mohl označit úplně každý film, protože z každýho traileru jde zhruba odvodit, o čem to bude, od toho snad trailer je.....

st.ranger (hodnocení, recenze)

2dolin1: Z části máš pravdu, ale jelikož mě D9 zaskočil vývojem děje, neměl jsem čas přemýšlet o nadcházejících scénách, což mě u nudného Avatara aspoň trochu sežralo čas. Tak Cameron udělal všechno proto, aby to vydělalo, stačila rezervace lupenů 4 měsíce před premiérou, perfektní Vánoční dárek. Takže kolikrát pak na to někdo musel jít? Pro mě to ovšem dělá Avatara vedle D9 horším filmem.

dolin1

dolin1 (hodnocení, recenze)

st.ranger: Jo, je to slovíčkaření, ale chybu pak nehledej ve filmu samotnym, ale ve způsobu jeho prezentace v traileru - Cameron se prostě rozhodnul odkrýt víc karet, než Blomkamp (nebo resp. to byl spíš tah managementu - přeci jen se na Avatara musel nalákat dostatek diváků, aby by výdělečnej - narozdíl od Districtu9 - a takhle prezentovaný blockbustery holt táhnou). I z Avatara by šel udělat trailer, po kterym bys netušil, která bije. To ale nedělá z jednoho lepší a z druhýho horší film - předvídatelný jsou oba.

st.ranger (hodnocení, recenze)

2dolin1: Slovíčkaření. Prostě jsem viděl jednou trailer a byla mi zřejmé celá linie. SPOILER D9 vypadal jako dokument, kde se mimozemšťané zbouří, ale že to bude o přeměně Wikuse, to jsem nečekal.

dolin1

dolin1 (hodnocení, recenze)

st.ranger: "Po traileru Avatara jsem VĚDĚL, o čem to bude" VS. "Po traileru jsem PŘEDPOKLÁDAL, jak to bude". Já si totiž myslím, že vědět jsi mohl kulový. Že se z toho ale nakonec vyklubal klišovitej blockbuster, to je taky jediná věc, která se tomu dá vytknout. Na druhou stranu District 9 nemá příběh taky bůhvíjak objevnej a vymykající se zaběhlejm stereotypům (taky člověk může předpokládat, že se SPOILER!!! Wikus bude přeměňovat a že mimozemšťani nakonec odletí atd atd.). To, že to nakonec skončí tak, jak předem předpokládáš, je jen šťastná náhoda, kterou si nechat zkazit zážitek z filmu je IMHO kravina. Jo a ještě se mi těžce v Districtu nelíbila "mezidruhová prostituce" - to byl podle mě nápad těžce mimo mísu díky přílišnýmu rozdílu ve fyziognomii lidí a kreveťáků. Dost to bučelo. KONEC SPOILERU!!!

Gertrudo

Gertrudo (hodnocení, recenze)

st.ranger: presne aj moj pripad, podla ukazok som si myslel ze to bude podobne ako blair witch, ktory neznasam, takze ma do kina ani netahalo, pozrel som to doma ked vysiel dvdscreener a o dva dni som isiel do kina.
Pre mna najlepsi film za rok 2009, a zaroven aj prekvapenie roku.

st.ranger (hodnocení, recenze)

Zatímco z traileru na D9 nebylo pro mě vůbec patrné o čem film bude, byl jsem následně překvapen vývojem z žánru dokumentu. U Avatara jsem viděl trailer a hned jsem vydedukoval o čem to bude a jak to skončí. Abych to uvedl na pravou míru, k filmům si nezjišťuji žádné informace, kouknu na jeden trailer a tím to stačí. Jít do kina na film o kterém bych věděl vše, se mi zdá jako hloupost, což v případě Avatara byla.

Helmut02 (hodnocení, recenze)

Avatar bych s Distriktem 9 nesrovnaval. Oba jsou vynikajici, ale kazdy jinak. Ani nevim, ktery bych preferoval, kdybych si mel vybrat jenom z tehle dvou filmu. District 9 je mi totiz hrozne blizkej tim, jak se i pres tu sci-fi snazi ukazovat apartheid. Jinak Star Trek se mi taktez nelibil...

BFG2000 (hodnocení, recenze)

U kritika tvého formátu si člověk může klidně myslet, že jsi nic nezapoměl a opravdu jsi mluvil o T1, ale jo, pochopil jsem, spíše jsem se chtěl jen tak ujistit, kdyby náhodou (o předložku mi vůbec nešlo).
Jinak z filmů roku 2009, které jsem viděl, bych asi nejvýš postavil právě D9, nejlepší kinozážitek Avatar a největší zklamání Star Trek.

st.ranger (hodnocení, recenze)

2BFG2000: Vypadla mi předložka, Terminator v DC, každému snad dojde, že jsem měl na mysli Salvation, vzhledem k toku diskuze. Beru to srovnání jako výber z flmů minulého roku a který je pro mě lepší. A když se vlastně vrátím o pár měsíců dříve, tak ani Watchmeni nic moc a to jsem komix četl velice dávno.

BFG2000 (hodnocení, recenze)

st.ranger Terminatora DC? Vážně tam nemá být něajká číslovka? Jinak to srovnání, konkrétně D9 a Avatar mi přijde, jako třeba srovnávat StarWars a Propast, ale tak konec konců to jsou všechno sci-fi, tak srovnávejte... btw. u mně taky vede D9.

st.ranger (hodnocení, recenze)

Lze to srovnávat, protože z těch všech filmů bych si D9 pustil víckrát, ten zbytek už nikdy v životě sledovat nechci. Nedávno jsem shlédl Terminatora DC, echt fuj, to byla bída.

BFG2000 (hodnocení, recenze)

Srovnáváte nesrovnatelné, ale faktem je, že D9 je jeden z nejlepších ufonských filmů vůbec, ten nápad je naprosto geniální a provedení vůbec nezaostává, divím se, že má jen 85, asi moc zvratků, pro některé diváky :-)

Neill Blomkamp píše scénář k District 10

Neill Blomkamp píše scénář k District 10

27.02.2021

Je to už dvanáct let od doby, co do kin dorazilo akční sci-fi District 9 jihoafrického režiséra Neilla Blomkampa (Elysium, Chappie). Snímek získal velmi pozitivní reakce od kritiků i diváků, byl… (více)

RoboCop přišel o režiséra

13.07.2018

Blomkampův „robocop z chatrče“

Blomkampův „robocop z chatrče“

11.07.2013

Po nečekaně, ale zaslouženě úspěšném Districtu 9 a vysoce očekávaném Elysiu zůstane Neill Blomkamp věrný žánru sci-fi. Jen tentokrát k akci a trikům připojí výraznější komediální prvky. Jeho novinka… (více)