Když se maloměstská dívka jménem June na letišti seznámí s tajemným cizincem, má pocit, že našla muže svých snů. Roy je ale tajný agent, který na sebe vzal nelehký úkol chránit geniálního vynálezce Simonse, jenž vyrobil baterii, která se nemusí dobíjet. Proto je Simons cílem obchodníků se zbraněmi. A Roy jim stojí v cestě. Hned na začátku spadne letadlo s Royem a June a oni jediní pád přežijí. A pak už se rozjíždí nekonečná honička, kdy June zjistí, že je pro lásku schopná dělat neuvěřitelné věci, a Roy jí v tom výborně sekunduje. Rozjíždí se superakční podívaná, kdy se tento pár vyhýbá kulkám v Bostonu, skáče po střechách v Rakousku a na motorce ujíždí před býky v Seville. Nepřátel je ale daleko víc, a tak se June se Simonsem octnou v zajetí obchodníků se zbraněmi a je jen na Royovi, aby je zachránil. Akce se ale úplně nezdaří a Roy skončí postřelen v hluboké řece. Na hladinu se už nevynoří... (TV Nova)

kelet

Nemôžem si pomôcť, ale toto fakt vyšlo. Ak to porovnám s podobným titulom toho istého roka (Vrahúni), tak je to stopercentne trefa do čierneho. Samozrejme príbeh sa nedá hodnotiť, pretože je to donekonečna omielaná pesnička o skvelom, očiernenom agentovi, ktorý stretne dievča, ktoré mu pomáha a zamiluje sa do neho a keď všetkých zabijú, tak žijú šťastne až do smrti. Ak pominieme všetko toto a budeme sa sústrediť na jednotlivé role a dávkovanie zábavy, tak nám z toho vyjde skvelá akčná komédia. Roy Miller je dokonalý, či po fyzickej stránke alebo akčnosti. Čo je však jeho najväčšia zbraň na diváka je to, ako vystupuje. Skvele flegmaticky komunikuje aj v tých najťažších situáciách, čo dokonale rozosmeje a pobaví. Navyše jeho kúzlo "omámenia" June vždy, keď to ona nezvládne je dokonalé. Mozaika toho ako ju stále omračuje a ona sa preberá na iných miestach za iných okolností je proste dokonalá. Samotná June ma zo začiatku nebavila, no ako sa dej uberal časom, získala si ma, pretože si našla záľubu v práci Roya. Takže ak to zhrnieme, akcie je dosť požehnane (samozrejme mnoho krát absolútne nerealistickej, avšak to nie je priorita filmu), dej (aj keď nie originálny) plynie super no a zábava (či už fórky, alebo zaujímavé situácie) je dokonalá a výber hercov tiež sadol ako riť na šerbeľ. V tomto filme by som ani nehľadal rozuzlenie. Prává pointa filmu a zároveň čerešnička na torte je ako June vráti omamovací úder Royovi všetkými desiatimi. Vrele odporúčam túto svižnú zábavu. Hodnotenie: 85% ()

Jack_F.

To, že místní fetují a čichají ředidlo je mi jasné nějakou dobu....ale zhoršuje se to. Vyzvedávat akční scény a potit, že akční scény byly geniálně vymyšlené a propracované(cituju toho genitála TheMaker)...to je snad VTIP. :D Je to klasická průměrná sračka, kde člověk vypustíc z úst slovo gravitace bude považován za retarda. Ovšem na můj vkus né až tak vtipné. ()

RealHonza

To odlehčení, úsměv, bezstarostnost ve výrazu hlavních hrdinů po celou dobu a hlavně v akci mi jde docela proti srsti a působí to jako parodie, za což jsem zvažoval dát 2*, ale je pravda, že když hodíte nohy na stůl a budete to vnímat jen velmi zlehka, tak se docela i pobavíte, takže dám nakonec o hvězdu navíc. Nic víc od toho nečekejte, jen odreagování. ()

kverula

Příjemné překvapení! Přehnané akce, kam se hrabe James Bond či Mission Impossible1+2+3+4, ale přiznané, a to je mi sympatické. Celý film chce diváka především po-ba-vit, nehledejte zatím nějaké jiné poslání nebo dokonce kdovíjakou zápletku. Oběma hercům sednou role jak hrnec na prdel. Opět ponaučení pro mě, že se nemám ohlížet na zdejší hodnocení a raději si utvořit svůj vlastní úsudek. ()

mucho3

Pohodová..relaxační..popcornová akční komedie ze sympatickými hrdinami,ideální na večerní pohodu v pohodlí obyvacího pokoje...akční scény na úrovni leckterého velkého akčního bijáku. ()

Patr1k

Akcia velmi slušná, Tom Cruise klasický výkon (takže spokojnosť) no Cameron Diaz mi lezie na nervy...jediný film, kde ju môžem je Maska a aj to len preto, lebo tam bola kyprá :) . Film ničím neprekvapí, je to celkom velký recyklát viacerých akčných kúskov s podobnou tématikou...Smithovci mali chémiu medzi protagonistami, toto takmer vôbec. ()

Richi007

Jeden z těch lepších akčních filmů, kde jede i zábava a Tom Cruise si z toho vlastně dělá celou dobu skoro srandu, přestože jde vlastně o závažnou věc. Navíc sexy Cameron, to mi postačilo. Pokud se podíváte na ty nesmyslné akce a efekty s nadhledem a budete to brát spíše jako vtip, kteří tam tvůrci dali, tak je to vlastně boží film. ()

PepusGi11._

Když jsem otevřel stránku CSFD a najel si na tenhle film,byl jsem nadrženej na to,si ho pustit....Na trailer jsem se ani nedíval,abych byl překvapen a netušil,co mě čeká....Byl jsem také nadšený z hereckého obsazení,Cameron Diaz a Tom Cruis spolu nehrávají,proto jsem byl plnej očekávání,jak se s tím poperou....No popravdě mi to přišlo jako náhražka filmu Pán a paní Smithovi s Bradem Pittem a Angelinou Jolie....Ovšem ani z poloviny tenhle film nenaplnil mé očekávání....Tom Cruis na mě působil jako až moc velký machr,kterej si byl uplně totálně jistej a sebevědomej tím,co dělá,že mi to přišlo teda až pořádně nezdravé a přehnané....Nemůžu si pomoct,ale ta jeho suverenita mě úplě žrala.....Na Cameron už jde bohužel vidět(když je v těch bikinách na ostrově),že už trošku stárne,za což samozřejmně nemůže :)...Pobavila mě scéna,kdy ji pan španěl píchnul sérum pravdy :D....Bohužel už jsem se těšil,až bude konec....Na jednu stranu jsem rád,že jsem tenhle fiilm viděl,na druhou jsem rád,že ho mám za sebou.....A jelikož jsem ho skouknul bez posouvání,dávám mu 2 hvězdy....Jsem rád,že jsem ho viděl,ale jednou stačilo :)... ()

Pan.Antonin

James Mangold, jehož pátý Indiana Jones jde za pár dnů do kin, režíroval před deseti lety docela dobrou akční zábavu, povedenou hlavně po komediální stránce. Nejlepší na filmu je závěrečná dlouhá akční scéna ze Španělska. Předtím je to trochu slabší, ve výsledku tedy dávám slabší čtyři hvězdy. ()

brody1988

Příjemná oddychovka u které nemusíte přemýšlet, jen se usadíte a vnímáte tu akci. Cruise je sympaťák až na půdu a Diaz má hezkej zadek :) Na některejch místech, v noci, je jakoby takový zrnění, nevim jestli to bylo kinem, či to tak je všude, to musim ještě dopátrat ()

kacudzde

Doporučuji mozek nechat doma a pak se budete bavit. Tom Cruise mezi likvidací padouchů trousí hlášky a celkově se chová jako Ethan Hunt, McGyver a Indiana Jones dohromady ( "Umím zneškodnit bombu pomocí sponky a mentolek..." ) Cameron Diaz se sice většinu filmu chová jako typická bloncka, ale role jí parádně sedí. Kam se na tyhle dva hrabou manželé Smithovi... Hudba John Powell. Viděno v kině 8.8.2010. ()

prengel

No v prvom rade varujem každého kto je medzi 16. a 40. rokom, alebo nie je žena tolerujúca Twilight ságu, alebo iné zatmenie mysle (bez urážky), nech do kina ani nejde. Očakával som že to bude slabé, ale toto ma veru veľmi nemilo prekvapilo. S takou blbou náladou som už teda dávno z kina nešiel, presnejšie od skvostu: 2012. A to som si iba chcel skrátiť čakanie na Expendables. IMHO 40% PS: Ak sa predsa len rozhodnete inak, nezabúdajte, že som vás varoval ;-) ()

Bohi

Akční komedie plná zvratů a zajímavých scén kde se Cruise s Diaz velice dobře doplňují. Parádní oddechovka na kterou se klidně podívám znovu. ()

lapatata

Velmi průměrný snímek, který mě překvapil snad jenom poněkud starší Cameron Diaz než na jakou jsem zvyklý a musím říct, že i herecky vyzrálejší. Jinak je to docela zábava, ale jako celek velmi zapomenutelné. ()

shinlove

Souhlasím s tím, že kdyby tento film vznikl před pěti až 15 lety, dal bych mu lepší hodnocení. Ale přesto! Pobavil jsem se stejně, jako u Pan a paní Smithovi. Prostě akční film, který mě naprosto dostává svou vtipností! :) 4* ()

Pistolníci nevymřeli

Pistolníci nevymřeli

23.12.2010

James Mangold to už s westernem jednou zkusil, když natočil remake klasiky 3:10 Vlak do Yumy. Letos se vrátil do současnosti a zkusil akci v rozpačitě přijatém Zatím spolu, zatím živi. Teď tyhle dva… (více)

Les Grossman – Tom Cruise – celovečerák

Les Grossman – Tom Cruise – celovečerák

12.06.2010

Postava plešatého, chlupatého a tančícího „tlustého parchanta“ Lese Grossmana byla pravděpodobně to nejvtipnější, co nabídla Tropická bouře. Tom Cruise vklouzl do masky fu**ujícího producenta i pro… (více)

Woo, Cruise a válečný velkofilm?

Woo, Cruise a válečný velkofilm?

28.10.2009

John Woo sice kvůli problémům s rozpočtem nenatočil svůj epos z dob čínské revoluce 1949, zřejmě se ale vrátí do podobného období s válečným velkofilmem Flying Tigers. Ten by měl vyprávět skutečný… (více)

Cruise v Hobitíně? Cože?

Cruise v Hobitíně? Cože?

30.08.2009

Nejdřív seriózní informace: následujícím filmem Toma Cruise bude prozatím nepojmenovaný špionážní thriller, předtím známý pod názvem Wichita. Tom si v něm zahraje agenta, který se prostřednictvím… (více)