Upíří deníky

• USA The Vampire Diaries (více)
Drama / Horor / Romantický / Fantasy / Mysteriózní / Thriller
USA, (2009–2017), 120 h 1 min (Minutáž: 40–43 min)

Předloha:

Lisa Jane Smith (kniha)

Hudba:

Michael Suby

Nina Dobrev, Ian Somerhalder, Paul Wesley, Steven R. McQueen, Kat Graham, Candice King, Zach Roerig, Michael Trevino, Matthew Davis, Sara Canning (více)

Příběh dvou upířích bratrů, kteří jsou posedlí krásnou dívkou z městečka, mezi jehož obyvateli žijí nadpřirozené bytosti. Na začátku seriálu se Stefan a Damon Salvatorovi vracejí do rodného města Mystic Falls ve Virginii, oba z velmi odlišných důvodů. (HBO Max)

Diskuze

sallyann (hodnocení, recenze)

marione: Uvidíme. Spíš by mě zajímalo, kolik vlastně umře teď postav...

marione (hodnocení, recenze)

sallyann:  ja viem , :) už som počula Iana ako hovoril niečo o tretej sérii :) ale som fakt zvedavá ako ho zachránia, ale myslím, že to nechajú až na ďalšiu sériu

sallyann (hodnocení, recenze)

marione: Damona určitě nezničí, protože jak už jsem někde četla, mnoho dívek na to kouká hlavně kvůli němu

omg - to je asi najlepšie vyjadrenie :D
nemôžem uveriť tomu čo spravili Damonovi, lebo to sa musí vyriešiť... a tiež  ma prekvapila Jennina situácia , ale na druhej strane som už pár častí čakala kedy Damon spraví Elene TÚ vec

terulka

terulka (hodnocení, recenze)

Upířím deníkům jsem se strašně bránila. Tvrdila jsem, že budu věrná Twilight. Ale bohužel, už se vezu a strašně toho lituju. Jsem sice teenager milující podobné věci, ale nesnáším horory, takže kdejaká sebemenší hororová scénka mi pak 3 dny leží v hlavě. Na můj vkus je to příliš zamotaný ale něco mne k tomu táhne. Nejde se kouknout na jeden díl a na další se nepodívat. Proto jsem si to celkem zamilovala, stejně jako sympaticky vyhlížející herce :)

sallyann (hodnocení, recenze)

hellstruck: Na druhou stranu je tenhle seriál o několik příček výše než jeho knižní předloha. Měla jsem možnost přečíst 4 díly a v průběhu čtení jsem začala sledovat seriál. Byla jsem příjemně překvapená. Samozřejmě, že tyhle dnešní počiny jsou hluboko za Nosferatu, atd. ale zkrátka doba a vkus se mění.

hellstruck

hellstruck (hodnocení, recenze)

No právě..kvalitou není VD nic moc,jde jen o to,že jde o upíry-mám dojem,že v dnešní době stačí jen to a vysoká hodnocení jsou jistá...

(hodnocení, recenze)

Ano, mě třeba k upírům přivedla Buffy:-) Která tady má chudák mnohem horší hodnocení, i když objektivně je to mnohem lepší seriál, to se musí uznat, i když si Vampire Diaries užívám, tak spíš jako takovou blbůstku. Buffy nikdy nebude na čsfd v červené barvě, protože jí cca 5 tisíc lidí dalo díky náhodným shlédnutím raných dabovaných sérií odpad. Jen počkejte, jak ta červená barva odsud zmizí, až budou Vampire Diaries na nějaké široce dostupné české televizi. Což znamená v brutálním dabingu s takovou tou polo-imbecilní intonací, známe to:-) a hlavně dostupné všem, i těm kteří o něco podobného za mák nestojí, nedají si čas dát tomu šanci, jenom to někde náhodou přepnou. Pak si sem půjdou všichni hodit nízká hodnocení. Hlavně taky aby se ukázali, jak jsou "ohledně těchhle módních vln nad věcí" :-p Barvou hodnocení už se proto nedávám odradit:-)

sallyann (hodnocení, recenze)

hellstruck: Mám ráda filmy a seriály s upíry, ale to neznamená, že mě na to přivedl Twilight.

hellstruck

hellstruck (hodnocení, recenze)

Myslím,že vysoký hodnocení to má především díky fandům Twilight žánrů,ale mě to teda nebavilo..jsou lepší seriály s nižším hodnocením

marione (hodnocení, recenze)

až teraz mi došlo, že lexi a elijah sú aj v true blood :D celkom vtipné na prvý raz som si to ani neuvedomila :D

Janie.

Janie. (hodnocení, recenze)

No, první díl jsem viděla už docela dávno a jelikož nesplnil má očekávání, která jsem měla těsně po přečtení knížek (hlavně filmová Elena mi byla hrozně nesympatická), na chvilku jsem to s Deníky vzdala. Teď jsem ale byla nucena strávit pár dnů doma a jelikož všechny mé oblíbené seriály měly vysílací pauzu a já se strašně nudila, dala jsem tomu druhou šanci a musím říct, že jsem ráda. Zatím jsem sice teprve v polovině první série, ale už jen kvůli dokonalému Ianu Somerhalderovi (kterému mimochodem fandím už od dob, kdy začínal v Lostech, jeho Boone byl má nejoblíbenější postava), kterému role Damona sedí jako ulitá, se těším na každý další díl. Ta postava sama o sobě je tak dokonale komplikovaná a dobře rozehraná, a když se k tomu přidají některá Ianova dokonalá gesta a úšklebky, je to dokonalost sama. Na Elenu už jsem si taky zvykla a se Stefanem jim to sluší, takže nevidím důvod, proč seriálu nedát čtyři hvězdičky. Příběh samotný je sice vzhledem ke knížce pojatý dost volně, ale nakonec jsem zjistila, že to vůbec není na škodu. Spíše naopak!

tatka

tatka (hodnocení, recenze)

Je tam stále tma alebo aspoň šero. Všetci pubescenti, upíri i neupíri, vyzerajú rovnako. Kto sa v tom má vyznať? No jo, upíri sú teraz v móde.

Batwoman míří do televize

Batwoman míří do televize

18.07.2018

Bývalá producentka Upířích deníků Caroline Dries chystá ve spolupráci s televizním magnátem Gregem Berlantim (Arrow, The Flash, Supergirl) nový komiksový seriál od DC, tentokrát zaměřující se na… (více)

Oběti pro Schwarzeneggerovu vybíjenou

Oběti pro Schwarzeneggerovu vybíjenou

28.07.2012

Arnold nedávno dotočil se Slyem The Tomb, chystá se na nadpřirozený akční masakr Unknown Soldier (zahraje si v něm anděla pomsty, seslaného na bezohledného výrobce zbraní a jeho soukromou armádu) a… (více)