Než se stal Deadpoolem, byl Wadem Wilsonem (Ryan Reynolds), bývalým členem speciálních jednotek. Když mu lékaři diagnostikovali pokročilé stadium rakoviny, podrobil se experimentální léčbě v rámci programu Weapon X, známého a populárního především mezi x-menovskými mutanty. Díky tomu se Wade zbavil rakoviny, a nejenže zůstal naživu, ale také jako bonus získal schopnost rychlého samouzdravování. Bohužel však – například oproti Wolverinovi, který po podobné léčbě zůstal celkem sexy – z tohoto pokusu vyšel trvale znetvořený. I proto celkem bez většího odporu přijal okostýmované alter ego jménem Deadpool. (Cinemart)

Jaroslaf

Deadpool opravdu není typický marvelovský film. On se ZCELA a NAPROSTO nebere vážně a rozhodně mu to prospívá. Nabízí se jedině přirovnání s Ant-Manem, kde jsem pochytil podobnej troll-vibe. Najdete zde tunu odkazů na jiné filmy: (Jmenovitě namátkou: Matrix, 127 hodin, 96 hodin s Liamem Neesonem, Star Wars, Aliens, REVENANT(!!), 8 mile, Blade, X-menovské franšízy: "A To mě taháte k Stewartovi nebo Mcavoyovi? Mám v tom z těch sequelů bordel," a přehršel popkulturních odkazů jak na filmy, tak na hudbu. ("Udělám s tebou, co udělal Limp Bizkit hudbě devadesátých let.") Postava Deadpoola si je vědoma, že je natáčena, což je v Marvelovských filmech rarita a on sám rád na to diváky často upozorňuje. Jako u jediného komiks filmu, Rating 15+ tomu rozhodně taky neubírá, (fakuje se a souloží tu o 106, o obnažené děvy tu není nouze,) a další sympatický obsah je nechronologický vývoj filmu, kde skákáte z přítomnosti do minulosti a film to dělá s absolutní nenuceností a precizností. Neznámý režisér si uhlídal tempo, film se zkrátka snaží jít proti proudu zažitých marvelovek a je to jedině dobře. Akční sféra je opravdu vcelku minimální, spíš než o akční film, se jedná o čistokrevnou komedii, kterou si díky tuně odkazů užijí zejména příznivci filmů a popkultury jako takové. Od počátečních tituků až do konce mi zkrátka naskočil debilní úsměv a s občasnými záchvaty smíchu zůstal až do konce. Za mě 3 a půl hvězdy, rád se na film někdy kouknu znovu a zkusím pochytit větší množství referencí. Aswell, "romantická" linka filmu trochu ubírá, ale bez ní by byl film tak trochu o ničem. Vyndání zásnubního "prstýnku" z nejmenovaného otvoru ovšem naznačuje, že zde se nejedná úplně o romantiku v klasickém smyslu slova :) Nejvíc mi vadilo, že film poukazuje na to, že fyzický vzhled je nejdůležitější věc vůbec, ale bůhví jestli prostě jen nereflektuje zažitou, současnou (a nejspíš i hollywoodskou) realitu....) 3,8 z pěti! ()

Standic1

Každý má rád superhrdiny a já mám zase rád opak, takže když můžu mít superhláškujícího superhajzla, který předvádí krvavou podívanou, tak se mi plní sen a ten sen se mění ve skutečnost, protože to všechno splňuje Deadpool. Ryan Reynolds si to rozhodně užívá, stejně jako si to užívá prakticky v každém filmu. Jeho hlášky jsou přirozené a ať řekne cokoliv, víte, že to myslí zatraceně vážně. Chtěl bych vidět nepovedené scény z natáčení, protože nevěřím, že jedinou scénu zvládli udělat na první pokus. PS: je to v háji, ale ten song dostane každýho... právě si pouštím Wham! a není to ani trochu divný :) ()

Kucndo

Už od Wolverina jsem čekal na Deadpoola, aby byl v kině a... chce se mi štěstím. Film snad s nejlepším marketingem vůbec dostál svému hypeu a je z něj jednoznačně jeden z nejlepších superhero filmů vůbec. Reynolds se pro roli Deadpoola narodil. Krása, krása. Nemám slov. ()

Paul_cz

Jednou za pár let se zjeví film, který mi stoprocentně padne do vkusu. Po Kick Assu je tímto filmem pro 2016 Deadpool. Nechci se rozepisovat, tohle je prostě potřeba vidět. ()

Solrac

Nečekaně parádní film. Velice mu sluší sprosťačinky a cool hlášky, jednoduše řečeno je to celé coooool. Už dlouho jsem se tak od srdce nezasmál. ()

Sunny.69

Tak nevím, asi jsem čekala víc. Vtipných hlášek bylo sice plno (ale i ty se časem omrzely), ale akce nějak málo. Po první polovině jsem se začala dost nudit, rádobyvtípky přestaly být vtipné a jen se neustále opakovaly a akce pořád žádná nepřicházela.. K tomu spousta opravdu zbytečných zpomalených záběrů, jasně, jako první záběr to bylo vážně prima, ale potom? Zbytečné a k ničemu. A stejně tak se stalo otravným jeho věčné vyprávění, které taky přestalo být vtipné. Za mě rozhodně veliké a nakonec dost nudné zklamání. ()

waits

Hm. Těšil jsem se na variaci na Kick-Ass, ale dostalo se mi produktu, který se pochechtává všem rádoby cool filmům, a přitom chce být víc cool než řada oněch parodovaných. Až příliš mnoho hlášek jakoby vypadlo ze Scary Movie 1,2 a tak dál, až příliš mnoho bonmotů nevzbuzuje smích, ale útrpné pousmání. Vulgarismy a násilí nemají žádné opodstatnění, jsou jen blbé a únavné. Proč jsme vlastně zůstal do konce? Přece jen slušná akce, venku navíc pršelo a v kině bylo teplo. Ale rozhodovat se znovu, půjdu radši na thajskou masáž. ()

Greg25

Deadpool je punková postava jedoucí svůj vlastní free style. A to platí nejen o komiksu, ale i o filmu. Prostě nejlepší marvelovka poslední doby s nejlepšími hláškami z komiksovek vůbec. Mohlo to být mnohem víc nekorektnější, ale třeba to přijde příště. 100% ()

husokachna

Hodně funguje moment překvapení typu "no tak tohle jsem v kině ještě nežral". Proto se ne/těším na další díly a další klony, protože tento úspěch se bude velmi špatně opakovat. Co se týče filmu tak zápletka, scénář, děj nejsou, nebo jsou úplně šumák, důležitý je jen a pouze hláškovací expres do Vyčerpánova. Vyčerpaně jsem se totiž na konci cítil, protože sledovat tenhle nářez je práce na celej úvazek. Spousta hlášek a vtipů je slabších, ale v zástupu čekají další, aby se člověk nestihl znudit nebo naštvat. Humor je nekorektní a černočernej, jak to mám rád a kdo to rád nemá, ať radši zůstane doma. Kdyby to byla standardní studiovka, tak bych asi byl přísnější, ale takhle musím sympatizovat se snahou Ryanovou zachránit si hollywoodský zadek dát silné čtyři. Sympatický je asi to slovo, který tady už pár řádku hledám. Sympatický všechno v tomhle bijáku. ()

maty39

Deadpool se vydal ve stopách sebeuvědomění pravidel komiksového žánru, které se mi tak líbilo v Kick Ass. Tvůrci překrucují, citují, využívají, zneužívají a skládají poctu komiksům, ale zároveň servírují něco, co se jen tak nevidí. Kick Ass byl o něco lepší film a měl lépe natočené akční scény, ale Deadpool je v těsném závěsu.Jednotlivé gagy se na nás valí v neskutečném tempu a i kdyby zabral jen každý třetí, tak stále průměr je tak vysoký, že mnohé čistokrevné komedie jen z dálky závistivě sledují. Nejvíce mě překvapil Ryan Reynolds. Nikdy přetím jsem si neuvědomoval sílu jeho charizmatu. Když jsem viděl nedávno v kině trailer, tak jsem se děsil jeho proslovů k divákovi a monologů. Ve filmu to ale funguje dokonale. Deadpool vás vtáhne už svými vtipnými úvodními titulky. Do toho hraje jeden z mých oblíbených songů Angel of the Morning a mě běhal mráz po zádech. Nejlepší na Deadpoolovi je, že tempo neopadne. Nenajdete ani moment výplňové vaty, každá postava je perfektní a musím říct, že eRkové násilí a humor není to co by dělalo Deadpoola dobrým filmem. Bez toho by jsme dostali nadprůměrně zábavnou Marvelovku bez koulí za 80%. Naštěstí tenhle Deadpool má koule a pořádný. Škoda jen, že dvojka asi už tak zábavná nebude. ()

majo_svk

To bolo niečo! Kick-Ass bol len maličký predvoj. Neskutočné hlášky a zábava od prvej sekundy. Deadpool je úplne iný, ako ostatní komiksoví hrdinovia od Marvelu. Tu sa za víťazstvom nad zlom nekráča vážne, dramaticky a pompézne, ale uvoľnene a neuveriteľne komicky. Niekto sa úplne odviazal, niečo dobré si šňupol a hopsa natáčať komiksovku. Tu nejde o príbeh, o zvraty a prekvapenia. Nejde tu ani o zmysel, prečo sa to všetko deje, ale o to divákovi natrhnúť bránicu smiechom. Tempo je rýchlejšie ako svetlo a strih neprehľadanejší ako betónový múr, no predsa to funguje. Vo filme cítiť nováčikovskú neskúsenosť a citovú subjektívnosť režiséra. On je však charakter a netvári sa, že niečo je inak, ako má byť. Otvorene o tom hovorí a zo všetkého si robí srandu. Veľmi podarené, v mnohom originálne (úvodné titulky sú bezkonkurenčné a potitulková scéna nevídaná) a predovšetkým pre diváka vesmírne zábavné. Trefné spomalovačky, chytľavá hudba, narážky na mnoho filmov a hercov, robenie si srandy zo samých seba a sympatickosť celého filmu je dôvodom, prečo si Deadpoola pozrieť. Je to oddychová a vtipná komiksová parádička....90% PS: Ak nie ste dobre naladení a nemáte napozerané filmy, neužijete si to plnými dúžkami a tak to rýchlo dožeňte a počkajte si až film vyjde na médiu. ()

Heero

Tváří se to být hrozně vtipný, ale většinu času je to trapný humor, něco o koulích nacpaných v něčí držce. Děj úplně, ale úplně o ničem. Prvních 50 minut je to vlastně dějově o 3 minutový scéně někde na mostě. Zbytek je o Ryan Reynoldsovi, kterak si našel svojí kurvičku, jak píchali na tisíc způsobů a když už měl být konečně happy end, slavná svatba drsňáka s kurvičkou, tak Ryan dostal raka, a až pak teprve vznikl Deadpool. Před poslední půl hodinou filmu jsem to vypnul. Za prvé jsem věděl, co přesně a jak to bude probíhat a za druhé už mě to ani nezajímalo. ()

Lilloos

Neříkám, že je to špatný film, ale potom, co mě dva měsíce ze všech stran bombardovaly dotazy, jaktože jsem ještě neviděla toho nového boha, čekala jsem mnohem víc...něco jako Shreka v superhrdinském kostýmu. Jenže jsem dostala jen tuctovou (abych tomu nekřivdila místy skutečně vtipnou) oddechovku vystavěnou na principech slaďáků. Sorry, to mi nestačí, takže zatím největší zklamání tohohle roku. ()

BlackHood

Deadpool je jeden z nejhorších filmů podle komiksu. Předčí ho snad skoro všechny marvelovky, kromě Hulka. Mám tento názor kvůli opravdu otřesného příběhu. Je to v podstatě o tom, že Deadpoolovi někdo zníčil kůži, tak ho našel, aby se pomstil, ale než ho stihne zabít, tak ho zastaví X-meni. Ty později najde a přesvědčí je, aby se mu pomohli pomstít. Pak následuje finální, průměrná bitka. Taky předceňované Deadpoolovy hlášky byly průměrné. Třeba "Nezapomněl jsem vypnout sporák?" bylo spíše trapné a ukázalo to na ubohou fantazii scenáristů. Taky potitulková scéna byla trapná. 50% ()

Ad4mson

Tahle sračka že má 84%? Rádoby vtipná, k posrání infantilní nuda, kterou Marvel opět geniálně vychytal cílovku, čili děti ročník 1995 bez vkusu s low-end nároky, kterým stačí, že zoufalec Reynolds fuckuje na všechny strany a je wannabe cool as mothafucka...Definitivně poslední film, který jsem od Marvelu viděl, protože jsem asi na dětinské žvatlání o hovnech už příliš starej a Marvel je sice miliardová značka, ale co se týče kvality, tak smrdí jak fekál vůz z Chroustovic. A ne, vážně nejsem suchar.. Jedna hvězda za Skreina, kterej mě jedinej bavil. PS: Starpower Reynoldse bude stát a padat s dalšími díly tohohle exkrementu, ale nikdy neutáhne žádnej jinej film, ani herecky ani komerčně. FUCK YOU MARVEL! ()

Co Matthew Vaughn plánuje s Kick-Ass a Kingsmany?

Co Matthew Vaughn plánuje s Kick-Ass a Kingsmany?

25.01.2024

Režisér Deadpoola chystá fantasy o pomstě