Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Sázka dvou bohatých gentlemanů zamává se životem spokojeného, chudého ale poctivého mladíka v centru Londýna. Dokáže milionová bankovka změnit jeho společenské postavení? Jistě! Ale dokáže to bez toho, aby byla byť jen z části utracena? A dokáže zažehnout i lásku? (Chegi)

Recenze (85)

golfista 

všechny recenze uživatele

Tuším že se tenhle film jmenoval "Milionová bankovka". Gregory Peck v roli náhodného dočasného milionáře dokazuje, že jenom povědomost o tom, že je člověk bohatý z něj může udělat váženého člověka i když nemá ani vindru........ Původní komentář z kamenných dob CSFD, kdy bylo českých názvů poskrovnu :)) ()

Rodriguez 

všechny recenze uživatele

Jeden z klasických snímků, který sází na jednoduchost děje. Mladý muž přijíždí bez hotovosti do Británie. Když se snaží loupnout jídlo, tak si ho všimne dvojice vykutálených bratrů, kteří se okamžitě vsadí. Když však chudák zjistí jakého mění nabyl a chce bankonvku vrátit, tak po bratrech jako by se slehla zem... 90% ()

Reklama

Han22 

všechny recenze uživatele

Rok 1954 jsem nemohl začít ničím jiným, než oblíbeným filmem mé mamky, která ho měla moc ráda a který jsem viděl jako dítě. Milionová bankovka je kouzelná komedie ze staré Anglie, vycházející z toho, že když obyčejný chudák dostane zdánlivě neproměnitelnou milionovou bankovku, i její vlastnictví mu zajistí lepší život. A funguje to kouzelně - obchodníci se můžou přetrhnout ochotou, je ubytován v nejlepším hotelu, uveden do společnosti, jeho jméno stačí aby akcie šly nahoru a potkává i lásku. A když to vypadá že bankovku nemá, zase ho všechno opouští. Zkrátka nádherná studie toho, jak peníze otevírají dveře a k tomu moc milý film s neselhávajícím Peckem. ()

Necrotongue 

všechny recenze uživatele

No, co si budeme povídat, snímek už svůj věk nezapře. Svou naivitou mi připomněl mnohé naše filmy pro pamětníky, hereckými výkony mě taky neohromil (s výjimkou Gregoryho Pecka, který byl tradičně výborný) a pokud bych se snažil o jakousi objektivitu, skončilo by mé hodnocení zřejmě na třech pěticípých a dost možná by to byly jen slabší tři kousky. Já se ale ve svých hodnoceních nesnažím být objektivní, já hodnotím to, co se mi líbí, nebo nelíbí, a proto jsem i v tomto případě svévolně přihodil na slabší čtyřku. Hlavní myšlenka snímku respektive autorovy předlohy je totiž stále plně aktuální, protože svět je stále plný pokrytců, kteří se tváří jako vzorní věřící, ekologové, nebo jiní dobroserové, ale sotva zacinkají peníze... / Poučení: Štěstí je krásná věc, ale prachy si za ně nekoupíš. (Michal Horáček) 4*- ()

LencaN 

všechny recenze uživatele

A takhle to dopadne, když lidé ucítí pach/vůni peněz :) dva boháči z dobrého rozmaru a dlouhé chvíle uzavřou sázku o tom, jak se lidé budou chovat v přítomnosti milionové bankovky. A opravdu se děly věci. Pověst o americkém milionáři se šířila, jemu se kopily výhody a to všechno aniž by měl jedinou vlastní libru v kapse. Gregory Peck je sympaťák, slečna Porscha mi strašně připomínala Emily Bluntovou, akorát jí nadabovali úplně šíleným pisklavým hlasem. Bylo to vtipné, vkusné, poučné. Místy jsem se sice lehce nudila, ale pak to vždycky vyvážil podařený malý zvrat v ději. ()

Galerie (11)

Zajímavosti (4)

  • Ve filmu se objevuje záběr na americkou vlajku, která má 48 hvězd, přičemž v novinách Daily News je uveden rok 1903. Vlajka se 48 hvězdami se však používala až od roku 1912 do roku 1959. V době, kdy se má děj odehrávat, by měla viset vlajka s 45 hvězdami, která se používala do roku 1908. (Kamiiik)
  • V roce 1903 byl 1 000 000 liber srovnatelný s 100 000 000 americkými dolary nebo 65 000 000 librami v roce 2014. (Mol)
  • Film se natáčel v Buckinghamshire ve Velké Británii. (rafix)

Reklama

Reklama