Transformers 3

• Česko Transformers 3: Odvrácená strana Měsíce (neoficiální název) (více)
USA, 2011, 148 min

Režie:

Michael Bay

Scénář:

Ehren Kruger

Kamera:

Amir Mokri

Shia LaBeouf, Rosie Huntington-Whiteley, Frances McDormand, Hugo Weaving, John Turturro, Tyrese Gibson, John Malkovich, Patrick Dempsey, Ken Jeong (více)

V roce 1961 ztroskotala vesmírná loď Ark na odvrácené straně Měsíce. Došlo k tomu po boji na planetě Cybertron mezi Autoboty, kteří bojovali za svobodu, a Deceptikony, kteří bojovali za tyranii. Zdálo se, že Autoboty čeká úplná porážka, ale jedna autobotí loď z boje vyvázla. Nesla přísně tajný náklad, který by byl změnil osud planety. Byla to zoufalá akce a poslední naděje, která se rozplynula, když Ark ztroskotal. Toto ztroskotání však bylo zaznamenáno v NASA a prezident Kennedy vyslal na Měsíc první lidskou posádku, která měla Ark prozkoumat. V roce 1969 přistála na Měsíci posádka Apollo 11. To, co tam našli, si nechali jen pro sebe a pro tajné služby. Což se později ukázalo jako špatné rozhodnutí. V současné době Sam Witwicky, který před časem zachránil Zemi před Deceptikony, nesmí pracovat s Autoboty, kteří pracují ve službách Spojených států a hledají po celé Zemi skrývající se Deceptikony. Během mise v Černobylu zjistili, že je lidé, kterým pomáhají, neinformovali o důležitých věcech. Musí se vydat na Měsíc a zjistit, jaká je situace. V Arku najdou polomrtvého Sentinela Prima, který byl Optimusovým předchůdcem. To Sentinel zachránil pilíře, které mohou vytvořit most mezi Zemí a Cybertronem, po kterém se dá teleportovat. Pilířů našli celkem pět. Autoboti dopraví Sentinela na Zemi a zachrání mu život. Sam Witwicky marně shání práci a vadí mu, že ho musí živit jeho přítelkyně Carly. Ta pracuje pro Dylana Goulda, který Samovi leží v žaludku. Hrozně na něj žárlí. Sam zjistil, že Deceptikoni, kteří se na Zemi skrývají, postupně vyvražďují všechny, kteří nějakým způsobem pracovali na misi Apollo 11. Podaří se mu s pomocí bývalého agenta CIA Seymoura Simmonse najít dva ruské kosmonauty, kteří mají fotografie stovek pilířů, které se nacházely na Arku... (TV Prima)

ABLABLABLA

Už i já, velký fanda Transformers, musím uznat, že třetí díl není to pravé ořechové. Stále jsem se výborně bavila, stále mě hudba dostávala do kolen, ale už to není ono. Možná je to absencí Megan Fox a možná už je snímek moc přeTransformován. Ale i tak to byl dokonalý zážitek. ()

Philcze

Fajn. Nic víc, nic míň. Bay zaslouží ovšem obrovskou pochvalu za to, že si veškeré výtky doopravdy vzal k srdci a akce je tak daleko přehlednější, ale zároveň neztratila nic ze své kinetiky a kulervoucnosti. Celý film je však tak divně roztahaný, že v celkovém dojmu působí velice nevyrovnaně. Shrnutí důležitých faktů: 3D bohužel opět zbytečné, dabing opět příšerný a Jablonsky ve svém soundtracku NEUVĚŘITELNĚ vykrádá Inception (především pak trailerovou skladbu Mind Heist). 7/10 ()

Helo

Bay byl vždycky borec na akci. To je ovšem to jedinné (ještě spolu s efekty), co je na filmu opravdu skvělé a přidává tomu tu čtvrtou hvězdičku. Jinak je vše průměr, od příběhu, přes rozhovory po hudbu. Ano tu hudbu, která by byla výborná, nebýt toho, že její valná většina kopíruje Zimmerův počátek!! Proč?? Takže slabší 4* Edit: Po čtyřce snižuji na 3*. ()

movieband

Třetí pokračování Transformers nás zavede až do rozválčeného Chicaga, kde se rozhodne o dalším osudu Země. Kdo je s námi a kdo je proti nám? Je nález obrovské vesmírné lodi na odvrácené straně Měsíce dobrým nebo špatným znamením? A co je vlastně zač ten obrovský Sentinel Prime ? Pro mě asi nejlepší díl z celé trilogie s nejlepším soundtrackem. Trochu sem se obával, že to dopadne stejně jako Pomsta poražených (moc a moc akce a děj v tahu). Tahle série mě moc nechytla, ale ten první díl se povedl. Na dvojku sem se podíval, když náhodou běžela na HBO a dopadla tak jak dopadla. Moje očekávání tohodle dílu dopadla však nadmíru dobře. Škoda jen, že odešla Megan Fox. Tahle ženská co ji nahradila, není ani trochu pěkná, ale svou roli zvládla dobře. Efekty byly zase na výbornou, a i když se takových filmů s podobným námětem ničit americká města vyrojilo poslední dobou tolik (př.:Světová invaze) tak tohle je opravdu povedený kousek. Světová invaze byla náborový film jak sviňa, ale taky. Na efekty to bylo super. Překvapení v roli Johna Malkoviche bylo vcelku příjemné a odlehčující. Část co se odehrávala na Ukrajině byla zajímavá a nápad s obrovským robo-červem (bůh ví, co to vlastně bylo) taky nebyl špatný. Zpracování TF bylo vskutku dobře zpracované a nový roboti v podobě Shockwavea byli dobrým přírůstkem. Já bych se spokojil už JEN s touhle trilogií a nijak víc už bych se v tom nepitval. Ale pokud to tak Bay chce tak sám uvidí kam dospěje. Podle mě už stačilo. Plechy skřípaly, olej tekl proudem silnicemi, avšak hrdinný vůdce Optimus Prime dovedl Autoboty k vítězství a zachránil nebohé pozemšťany před nebezpečím zvaným Decepticoni. ()

ben666

Monstrózní akce pokračuje, tentokrát však v jiném kabátku. Michael Bay si dal veliký pozor, aby se nedopustil sebevykrádání a výsledek je poněkud přímočarý. První hodinka se změnila v rodinou chvilku, kdy se dohromady nic neděje. Alespoň jsme se dozvěděli jak to bylo ve skutečnosti se slavným přistáním na měsíci. Děj se trošičku vyvíjel a seznámily jsme se s novými druhy robotů. To vše do monstrózního napadení Země, a tak teprve teď se začali dít věci. Téměř apokalyptická bitva dává naším hrdinům opět zabrat. Scéna s bortící se budovou je neskutečně adrenalinová jízda. Megan Fox vystřídala Rosie Huntington-Whiteley, ( což mě opravdu sere ) . Příběh a bitevní scény už nejsou tak roztříštěné a zmatečné jako ve druhém díle ( ale i tak druhý díl je pecka) a tak si lze dokonale vše vychutnat. Trochu vadí dlouhý rozjezd, ale jinak tento díl považuji za výborný a záživný. ()

salalala

Ne, ne a ne. Když jsem si po dvojce říkal, že nemůže být hůř, Michael mě přesvědčil, že může. Trojka je naprostá nuda a dramaturgicky nezvládnutý film. Hodinu a půl se vůbec nic neděje, jen se kolem dokola pořád upozorňuje na to, jak je Samova nová přítelkyně krásná a cool a lepší než ta minulá (ona ale neumí hrát (!) a zase pořád vypadá dokonale), do toho strašně laciné a prvoplánové vtipy, které sem tam fungujou. Zbytek ale jedno velké nic. Pak konečně přijde nějaká akce, která je díky 3D a tudíž vyklidněnému Bayovi přehledná a není tam tolik střihů (a překvapivě ani kamerových kouzel), což je super. Sice je tu zas moc robotů, ale tak to už vem čert. Bohužel se mi ani moc nelíbilo, co udělali ze Shii - už to není ten sympatický looser, což mi moc nesedlo a přišlo mi, že ani neměl co hrát. Navíc z něj dabing dělá hysterického troubu. Turturro opět fajn a zachraňuje, co se dá, ostatní lákadla typu Malkovich a McDormand jsou nevyužitá a nerozvinutá. Stejně tak je lehce nevyužité i 3D, ale zaplaťpánbůh za to, jak ve výsledku vypadá. Jinak je to ale dost bída a hlavně nuda a měl jsem co dělat, abych to dal celé. Dvě a půl hodiny je fakt hodně a je to znát. Dabing nekomentuju, protože se moc nepovedl (nejvíce to odnesl právě Shia a Turturro). Totálně vyšťavená série. Doufám, že čtyřka už nebude. 50% ()

katuska138

A mně se to líbilo. Jak první celkem vysvětlovací polovina, tak i druhá super akční polovina. A ta první mě překvapivě bavila i víc. Dostatek emocí, dostatek akce, dostatek Bumblebeeho, jsem spokojená. ()

Remedy

Jednička byla povedená lyricko-epická (lyrická v oslavě krásy Megan Fox, epická v té osudovosti války mezi Autoboty a Decepticony) sci-fi pohádka, kde byla samotná akce dobře vyvážena dějem. Dvojka byly čiré akční orgie a značná devalvace jakékoliv motivace postav, ale i přesto se mi to pořád líbilo. Trojka se mi taky líbila, i když by nějaké to zkrácení místy rozhodně nebylo na škodu. Co se týče úderné, pompézní a bayovské akce, tak ta se sice dostaví až "po invazi", tj. v druhé části filmu, ale je perfektně nastříhaná, přehledná a koulervoucí. Nijak neřeším, že si Bay ve třetím díle absolutně neláme hlavu s postavami a používá je pouze jako prostředky k akčnímu řádění - on prostě už takový je a jiný nebude.) Nemůžu říct, že by třetí Transformeři byli špatným filmem. Vizuální provedení je naprosto profesionální a i samotná obrazová kompozice v první neakční části je působivá. Nutno vidět v kině, jinak si z výsledného zážitku a hodnocení uberte rovnou 20-30%.) ()

Hanyou

Jsem ráda, že jsem si před filmem nesháněla žádné informaci, že mi bylo ukradené jaké tam budou charaktery a zda se podobají svým jmenovcům z G1, protože je mi jasné, že bych si to ani zdaleka tak neužila. Jediné co mohu vytknout je délka filmu klidně bych ho snesla o nějakou tu minutu kratší, ale přesto jsem se bavila tak, jak se od podobného filmu dá očekávat. ()

Thomassi

V pořadí již třetí pokračování nadupané akční sci-fi z dílny megalomanského boha Michaela Baye. V prvopočátku jsem měl obavy a myslel jsem si, že po druhém dílu, který nebyl špatný, ale moc přeplácaný, tato série pomalu upadá. Pak jsem viděl první trailery odehrávající se na Měsíci a v tu chvíli jsem začal doufat, že to nemusí být vůbec žádný průser. A ono je to skutečně tak. Originalitou sice horší jak jednička, ale rozhodně lepší jak dvojka. Narozdíl od předchozích dílů je první polovina při zemi, žádně mlátičky, jen tlachání, které se místami zdálo až moc dlouhé, na druhou stranu nejednou zábavné. Navíc prvních asi dvacet minut, které se odehrávají právě na Měsici, je jednou z nejoriginálnějších scén celé série. Druhá půle pak na diváka vybalí akční výplach, který nemá v posledních letech obdoby. Roboti se mlátí, akce je k nezastavení, navíc výborné kamerové zpomalovačky, u kterých člověk jen žasne. Pokud by to mělo být konečné zakončení, a já doufám že bude, dopadlo to nejlépe, jak mohlo. Herci podali slušné výkony až na Johna Malkoviche, který byl geniální. Transformers vždy byly stylovou akční podívanou s americkým vlastenectvím, pro Baye tak neodmysletelným, ale to k němu patří, já si na to zvykl a proto si jeho kousky užívám na plné obrátky. 90%. ()

MATADOR

Další z enormě široké škály snímků, které jsou BUĎ a NEBO! Buď se Vám to bude líbít, nebo to jednoduše ihned odsoudíte. Popravdě v tom vidím hrozně natahovaný kýč, bez jakéhokoliv příběh, výkonů, či nezapomenutelných momentů. Ale u některých scén jsem se přistihl, jak film žeru, hrozně žeru, skoro mě aj sežral. Těžko se to popisuje, Bay do filmů dává nějakou drogu ... lepší než dvojka! ()

cineman

Peníze zase stříkaly do všech stran. V poslední hodině filmu je tolik akce, že by to stačilo na 150 X-Menů: Prvních tříd, ale na rozdíl od Vaughna mi Bay snížil tep srdce na úroveň hlubokého spánku. Film je na temné straně hodně dlouho. Hudba mi rvala uši, ale co se týká hereckých výkonů, tak menší herecký antitalent než je slečna Rosie, kterou Shia slepě miluje až za hrob po celý film, by člověk našel i v Železném obrovi (pixar). Armageddone vrať se! ()

kajas

V krátkém sledu za sebou jsem viděla dvojku i trojku. Musím říct, že pro mě byly téměř totožnými filmy (hlavně díky všudypřítomným akčním scénám). Zásadním rozdílem byla samozřejmě absence Megan. Nejsem sice muž, ale docela mi vedle Shii chyběla, Rosie jí nesahá ani po paty. Jinak ale přibyly další hvězdy v podobě Malkoviche a Dempseyho, tito pánové mě svými výkony opravdu potěšili (hlavně Malkovich s těmi červenými hrnky, však víte). Dabing mi taky vůbec nevadil a dívat se na Shiu 3D brýlemi, to je prostě slast ;). ()

Aiax

T3 je exkluzivní vitrína umění současných filmových kouzelníků a čarodějek, jedinečné technologické demo kinematografie počátku 21. století. Jako film sice ani třetí díl nejmegalomanštější reklamy na hračky všech dob nestojí ani za ulomený nehet, příběhově a dramaturgicky je to hovadina abysmálních rozměrů, nicméně ve všech ostatních filmových profesích jako kamera, zvuk, střih nebo triky si Američané, marná sláva, pořád udržují před zbytkem světa drtivý, skoro až ponižující náskok. Třetím Transformerům je ovšem třeba poctivě přiznat, že oproti svým sourozencům třídy Emmerich (neboli třídy blockbusterů o největším výtlaku stupidity) oplývají jistou lehkostí a příjemným humorem, přinejmenším v první půli. Prvotřídní herci jako Shia, Turturo, Malkovich nebo skvělý Alan Tudyk si tenhle džob náramně užívají a první polovina s nimi uteče hodně rychle a hodně příjemně. Jakmile ovšem Bay ve druhé půli rozjede svůj neuvěřitelný ohňostroj a místo herců začnou z plátna stříkat jedničky a nuly po hektolitrech, divák paradoxně trochu otupí, ale takový už je holt nemilosrdný zákon Hollywoodu. Nevím jak vy, ale pokud jde o mně, T3 svůj úkol splnila dle očekávání - svou čtvrtletní dávku provinilého potěšení jsem si šlehl a zas mám na nějakou dobu vystaráno. ()

Duotone28

nebyt mojho technofilneho ocka, ktore vie ocenit kvalitny prepracovany zvuk, a este viac prepracovane efekty, s ktorymi bolo urcite vela vela roboty, tak moje hodnotenie by bolo urcite nizsie. Co sa tyka filmu ako takeho a toho akym smerom sa ubral, to komentovat nemusim...nakolko sa to clovek docita v kazdom inom komente:). Michale Bay by mal konecne nechat transformerov na pokoji, a nechat dorobit robotu na firmach Dráčik, Matel a spol., a zamerat sa na uplne novy projekt, lebo potencial tam urcite je! nazdar ()

FilmFan24

Budu se opakovat - Bayovy vychytávky jako polibky při západu slunce či výstupy z aut snímané kamerou zespodu anebo zpomalení v ten nejnapínavější okamžik, si fanoušek jeho filmů užije dosyta. Jenže - méně je někdy mnohem více. A třetí Transformeři jsou přeplácaní vším možným. V první řadě je stopáž moc dlouhá a po x-tém souboji se není na co těšit. Dále chybí Megan Fox, ale kladem zase je, že ubylo trapných vtípů. Dokola a kolem - od začátku do samého konce jedna velká pestrobarevná Hasbro show bez nějakého vyvrcholení. Normálně za ** a třetí * navíc za opravdu vydařenou trikovou stránku. ()

higuain

Bay se znova odvázal a já si to opět náramně užil. Tentokrát jsem navíc skoro nic nečekal a s o to větším nadšením tento díl přijímám. Film se rozjíždí pomaleji, Bay vyslyšel kritiky druhého dílu, kteří si stěžovali na akční přeplácanost a v první polovině filmu je akčních scén na jeho poměry minimum. Pak se to ale rozjede a opět to stojí za to. _____ EDIT: Téměř 4 roky utekly, než jsem si to pustil podruhé. Už je to jenom za 3*. Je to zbytečně dlouhé. ()

Kteří herci ve filmech nejčastěji bourají?

Kteří herci ve filmech nejčastěji bourají?

22.03.2021

Indiana Jones se obejde bez syna

Indiana Jones se obejde bez syna

05.09.2017

V Království křišťálové lebky jsme zjistili, že je Mutt Williams s tváří Shii Labeoufa synem Indiana Jonese. Pak ale dal Shia na vědomí, že s filmem nebyl úplně spokojený, a když se navezl i do… (více)

Zemřel Leonard Nimoy

Zemřel Leonard Nimoy