Transformers 3

• Česko Transformers 3: Odvrácená strana Měsíce (neoficiální název) (více)
USA, 2011, 148 min

Režie:

Michael Bay

Scénář:

Ehren Kruger

Kamera:

Amir Mokri

Shia LaBeouf, Rosie Huntington-Whiteley, Frances McDormand, Hugo Weaving, John Turturro, Tyrese Gibson, John Malkovich, Patrick Dempsey, Ken Jeong (více)

V roce 1961 ztroskotala vesmírná loď Ark na odvrácené straně Měsíce. Došlo k tomu po boji na planetě Cybertron mezi Autoboty, kteří bojovali za svobodu, a Deceptikony, kteří bojovali za tyranii. Zdálo se, že Autoboty čeká úplná porážka, ale jedna autobotí loď z boje vyvázla. Nesla přísně tajný náklad, který by byl změnil osud planety. Byla to zoufalá akce a poslední naděje, která se rozplynula, když Ark ztroskotal. Toto ztroskotání však bylo zaznamenáno v NASA a prezident Kennedy vyslal na Měsíc první lidskou posádku, která měla Ark prozkoumat. V roce 1969 přistála na Měsíci posádka Apollo 11. To, co tam našli, si nechali jen pro sebe a pro tajné služby. Což se později ukázalo jako špatné rozhodnutí. V současné době Sam Witwicky, který před časem zachránil Zemi před Deceptikony, nesmí pracovat s Autoboty, kteří pracují ve službách Spojených států a hledají po celé Zemi skrývající se Deceptikony. Během mise v Černobylu zjistili, že je lidé, kterým pomáhají, neinformovali o důležitých věcech. Musí se vydat na Měsíc a zjistit, jaká je situace. V Arku najdou polomrtvého Sentinela Prima, který byl Optimusovým předchůdcem. To Sentinel zachránil pilíře, které mohou vytvořit most mezi Zemí a Cybertronem, po kterém se dá teleportovat. Pilířů našli celkem pět. Autoboti dopraví Sentinela na Zemi a zachrání mu život. Sam Witwicky marně shání práci a vadí mu, že ho musí živit jeho přítelkyně Carly. Ta pracuje pro Dylana Goulda, který Samovi leží v žaludku. Hrozně na něj žárlí. Sam zjistil, že Deceptikoni, kteří se na Zemi skrývají, postupně vyvražďují všechny, kteří nějakým způsobem pracovali na misi Apollo 11. Podaří se mu s pomocí bývalého agenta CIA Seymoura Simmonse najít dva ruské kosmonauty, kteří mají fotografie stovek pilířů, které se nacházely na Arku... (TV Prima)

Gero

Bay mohol kľudne skončiť pri dvojke. Nevýrazne a miestami som mal pocit, že autoboti bojuju s autobotmi a naopak. (Bay mal možno ten istý pocit). Dúfam, že Bad Boys 3 nedo....., bo čo sa týka akčného žanru už ma dávno níč nezrazilo na kolená....Staré, zlaté 80-té roky a šlus ! ()

gemi

Nahypovaná patetická sračka. 3/4 filmu nuda jak prase, při které se mezi sebou mydlí robůtci, kteří musí mít za každou cenu lidské vlastnosti (robor s brejlema?!). ()

rublik05

Už jen pouhá rutina bez nějaké inspirace či snahy přijít s něčím originálním. Celý film mi přijde jako kopírka těch předchozích. Příběh v podstatě už potřetí stejný, bez nějaké snahy nebo inovace. Triky i souboje celkem ujdou, nemůžu se však zbavit dojmu, že už to chvílemi Michael Bay přehání a film je hodně nepřehledný až chaotický. Většina hereckého ansámblu zůstala stejná, tudíž tomu odpovídají i jejich stejné herecké výkony. Jediná změna nastala na postu hlavní herečky, kdy Megan Fox vystřídala silně nesympatická a herecky podobně "talentovaná" Rosie Huntington-Whiteley. Což je asi jediná změna v celém filmu, tedy když nepočítám to, že se většina filmu děje tentokrát v Chicagu a ne v poušti. Film mě sice bavil, ale očividně už sérii dochází dech a třetí díl Transformers s podtitulkem Dark of the Moon lze tak považovat za poslední koukatelný díl Transformeří série. 5/10. ()

Nix

Já jsem byl překvapen. Nečekal jsem od toho nic a pustil jsem si to jako výplň jednoho večera a pořád je to dobrej Míša. Příběh dál pokračuje, zase další autoboti, hlavní herečka zase nějaká přeplácaná, zmalovaná barbie, tak jak to člověk má rád u autobotů. I tohle je fajn, ale kvalitou už to jde trochu dolů, ale ještě pořád má ten film co nabídnout. ()

hrumsrt

Nedalo se ani dočkat na finální arch Bayovi Transformeří trilogie a jakoby to bylo dnes, kdy jsem čekal více než hodinu před sálem v kino Olympia Brno v očekávání, jak nám to tvůrci naservírují. Tehdy to zkrátka bylo rozloučení s jednou značkou a filmovým fenoménem, který mi v tom správnm věku navždy přirostl k srdíčku, jelikož tehdy jste nevěděli, že to tímhle neskončí a na značku se ještě bude navazovat. Michael Bay je totální magor! Pořád se snaží být ještě šílenější ještě větším než předtím, ale na mě to tady pořád ještě funguje. Dnes při maratonovém comebacku k celé robotí značce jsem si to zase strašně moc užil! Já si i myslím, že příběhově je to i nakonec zdařilejší než v případě druhého filmu, ale ten ho zase předčil jinde. Jednoznačně pozvolný rozjezd, který nám ukáže, že zase setkání lidí s transformery má již několika letou tradici. Tentokrát je jedna z nějvětších událostí dějin lidstva vzata jako závod o to, kdo dříve nahlédne do mimozemské lodi, což ve výsledku opravdu skřípe, jenže si to docela šikovně bere některé reálné fakta jako rukojmí a ten obrázek kupodivu opravdu složí. Přes celý snímek se neustále šlape na plyn a všechny akční sekvence jsou tolik našlapaný, že by si snímek zasloužil malinko ubrat v tempu. Jenže jediný odpočinek nabízí tradiční problém, že Sam není ve skutečném životě úplně šťastný a tou běžnou cestu se mu jde dosti ztuha. Poměrně novinkou je spojení deceptikonů a lidských padouchů, kteří si vzájemně šefují a jsou si ku prospěchu. Hlavní příběh nějak nesrší přímočarostí dokud nepřijde twist, ano pozor Transformers se dočkali konečně až ve třetím díle zvratu... A tímhle momentem film naskočí na naprosto parání jízdu. O čem se mluvilo ve druhém díle, je zase na stole a tentokrát realizováno, lidská arogance vyžene autoboty pryč ze Země. Nepřekvapivě všechno se jen zhorší a nám se otevírá nebe se vstupujícím Cybertronem. Okupace Chicaga a práce s emocemi nahoru a dolu, beznaděj vystřídá vždy satisfakce. Miluji tyhle hrdinský momenty, kdy jde všechno do kopru, oni se vrátí. A ta jejich comeback scéna, lahůdka! Peckovní hlášky a mimořádný efekty, kreativní a nový transformeři, hra na emoce, zkrátka dostane se všeho. Jen by Optimus pořád nemusel opakovat, že potřebuje svůj přívěs k létání... Mimořádný hudební doprovod, ikonický Seymour Simmons a rozkošná nová hoe Carly. "A navíc, kde bys beze mě byl Prime. - To je třeba zjistit!" Tady to mohlo a mělo skončit a nikdy by se nikdo nezlobil. Popcornovský akčnák, který završil mou oblíbenou značku, teda aspoň jsem si to tehdy myslel. /viděno v kině/ 80% ()

TheRay97

Na rozdíl od dvou předchozích filmů se dark of the moon nemůže pyšnit svým kouzlem. Je znatelné, že bude následovat pokles kvality a nudné akce, které každého zklamou. Což mě nutí přemýšlet proč vlastně pokračovat v natáčení dalších a dalších příběhů, které už pomalu přestávají dávat smysl. Ale tak proč ne, když se za to dostávájí peníze, že? ()

Faruco

První část filmu byla vtipnější a akčních bojových scén v ní bylo poskrovnu, za to druhá zas byla narvaná akčními scénami až k prasknutí, jenomže kvůli tomu ztratil konec vyvrcholení a byl trochu bez náboje, což by po taktické stránce EPIC FAIL. Jinak "bitkařské" scény byly oproti předešlému dílu o mnoho přehlednější a aspoň pro mě o mnoho záživnější, avšak hodně mi vadilo, že s velkým počtem robotů jsem se ztrácel v tom, který vlastně bojuje s kterým, a za kterou stranu. Čeho jsem si všimnul na první pohled, tak toho, že když se roboti prali na dálnici, lidé okolo nich projížděli v autech, jako kdyby se nic nedělo, je to vskutku detail, ale pro mě docela podstatný. ()

TomJ

Veľké sklamanie. Nuda nuda nuda. Akčné orgie sú len samoúčelné a aj keď Bay sa na nich asi odbavuje, tadiaľto cesta nevedie Michael. Úplne nedotiahnutý záver "veľkolepej trilógie". ()

Farley

4 a půl! Pěkné to pokračování, kéž by takhle nějak dopadla i dvojka. :-) Děj je přecijen pořád jednodušší a navíc obohacen o klasické "připomínací" monology pro americké diváky, ale jinak z toho celkem dýchá atmosféra jedničky a to je +. Btw Jablonsky tentokrát zas boduje a suprově si hraje s motivem od Linkinů. To piánko z ústřední písně pod některýma scénama je moc fajn. Teda on to dělal vždycky, ale tady je ten motiv skvělej, tak si toho člověk všimne. :-D ()

Marfab

Jen taková poznámka na začátek, na tenhle film jsem se dost těšil......... a nakonec jen hodně velké zklamání. Je naprosto ale naprosto zbytečně dlouhý a to díky stupidním a ve filmu absolutně postradatelným dialogem některých postav (vlastně skoro všech). Ve snímku je docela hodně nedokonalostí, což bych vůbec něčekal. Tak třeba ta bloncka (totálně zbytečná postava která nahradila brunetu z minulých dvou dílu a do filmu se podle mě vůbec nehodí) běžící zdemolovaným městem jen v lodičkách a najednou jakoby zázrakem má na druhém záběru šmrncovní tenisky. A zase ta bloncka....závěr, všichni jsou bez sebe, že zachránili svět a oslavují to mimo jimé i neutuchajícími objetími se navzájem.První záběr, bloncka objímá svýho miláčka a na rukách je jí vidět všudepřítomná špína(což je logické, když to před 2 minutami ještě všude okolo vybuchovalo) a na jednou (asi použila vlhčící kapesníčky) ručičky jako dětská prdílka a na prstech tuny zlata. Boha jeho to snad né!!!! Ale abych to pořád jen nekritizoval,tak musím říct, že pokud tam byla akce tak ve 3D to opravdu stálo za to. Jen škoda toho zbytečně dlouhého scénaře, který hodně film potopil. Jo a ten dabing byl otřesný, to jsme se zase vytáhli :( ()

RajCZitko

Luxusní sci-fi snímek narvaný koupou akce. Ani po trailerech jsem nečekal, že to bude něco takového. Bylo to sice dlouhý, ale akce střídala akci, mezi to pár vtípků, a divák se nenudí. V 3D skvost. ()

odvedle

Tá kopa šrotu ma zaujala natoľko, že nemôžem hodnotiť inak, film ma kopec nevyrovnaných častí, miestami hrozné dialógy, ženská rola do počtu (Rosie Huntington-Whiteley? c'mooon! Megan aspoň dobre vyzerala..), smiešne horedole pobehujúci chlapíci, ale na druhej strane je množstvo výbornej práce za efektmi, hudba, ktorá vtiahne do práskania plechu... súhlas s komentárom Lateefa ()

Lukaso1

Fenomenální, úchvatné, strhující. Nějak tak by se dal popsat poslední díl Transformerů. Laťka akčních scén je zase posunuta o nějaký ten chlup výše a završení celé série je poměrně povedené. Vezměte si do kina někoho kdo Vám pomůže nahodit vypadlé panty v čelisti, někdy je to fakt třeba! Čeho lituji je že jsem šel na 3D a byl tam dabing, je to asi jedna z mála vad na kráse. Než jsem se rozkoukal tak úvodní scéna z měsíce byla fuč a všechny barvičky které miluji na filmech od Michaela Baye brýle pohřbí :-(. Takže jednoznačně doporučuji 2D projekci. Herce musím pochválit ale nahrazení Megan Fox mě trošku mrzí, náhradnice je fakt adekvátní záskok, ale naivní výraz umí Megan prostě líp :-). Pro letošní léto je to zatím to nej, ale uvidíme na konci. ()

Armageddon

Bol som na tom v kine. Trochu ma sklamalo, že to bol dabing ale to nie je chyba filmu. Úvod sa mi veľmi páčil, moderné zábery s originálnymi zábermi zo 60. rokov bol celkom dobrý nápad a osviežilo to. Potom trochu dej upadol a chvíľu som sa nudil. Ale potom prišla akcia a trvala asi hodinu a pol v kuse čo sa mi páči. O prvenstvo v trilógii súperí s jednotkou. Potešilo ma obsadenie Dempseyho, avšak takú zápornú úlohu som nečakal. ()

Rothbard

První hodinu jsem se proklínal za to, že jsem šel do kina. První hodina je jedna velká nuda a akce v této části filmu vůbec nepůsobí tak, jak by měly. Pak se to přece jenom trošku zlepší, ale ne o moc. Plno zvratů, akcí a na konci filmu vám ani nedochází, že došlo k jednomu velkému happy-endu. Dávám 3 hvězdy, ale je to na hraně. Plus za hudbu a "staré" herce, mínus za Dempseyho a tu blondýnu s napuštěnými rty :-) ()

Kteří herci ve filmech nejčastěji bourají?

Kteří herci ve filmech nejčastěji bourají?

22.03.2021

Indiana Jones se obejde bez syna

Indiana Jones se obejde bez syna

05.09.2017

V Království křišťálové lebky jsme zjistili, že je Mutt Williams s tváří Shii Labeoufa synem Indiana Jonese. Pak ale dal Shia na vědomí, že s filmem nebyl úplně spokojený, a když se navezl i do… (více)

Zemřel Leonard Nimoy

Zemřel Leonard Nimoy