Transformers 3

• Česko Transformers 3: Odvrácená strana Měsíce (neoficiální název) (více)
USA, 2011, 148 min

Režie:

Michael Bay

Scénář:

Ehren Kruger

Kamera:

Amir Mokri

Shia LaBeouf, Rosie Huntington-Whiteley, Frances McDormand, Hugo Weaving, John Turturro, Tyrese Gibson, John Malkovich, Patrick Dempsey, Ken Jeong (více)

V roce 1961 ztroskotala vesmírná loď Ark na odvrácené straně Měsíce. Došlo k tomu po boji na planetě Cybertron mezi Autoboty, kteří bojovali za svobodu, a Deceptikony, kteří bojovali za tyranii. Zdálo se, že Autoboty čeká úplná porážka, ale jedna autobotí loď z boje vyvázla. Nesla přísně tajný náklad, který by byl změnil osud planety. Byla to zoufalá akce a poslední naděje, která se rozplynula, když Ark ztroskotal. Toto ztroskotání však bylo zaznamenáno v NASA a prezident Kennedy vyslal na Měsíc první lidskou posádku, která měla Ark prozkoumat. V roce 1969 přistála na Měsíci posádka Apollo 11. To, co tam našli, si nechali jen pro sebe a pro tajné služby. Což se později ukázalo jako špatné rozhodnutí. V současné době Sam Witwicky, který před časem zachránil Zemi před Deceptikony, nesmí pracovat s Autoboty, kteří pracují ve službách Spojených států a hledají po celé Zemi skrývající se Deceptikony. Během mise v Černobylu zjistili, že je lidé, kterým pomáhají, neinformovali o důležitých věcech. Musí se vydat na Měsíc a zjistit, jaká je situace. V Arku najdou polomrtvého Sentinela Prima, který byl Optimusovým předchůdcem. To Sentinel zachránil pilíře, které mohou vytvořit most mezi Zemí a Cybertronem, po kterém se dá teleportovat. Pilířů našli celkem pět. Autoboti dopraví Sentinela na Zemi a zachrání mu život. Sam Witwicky marně shání práci a vadí mu, že ho musí živit jeho přítelkyně Carly. Ta pracuje pro Dylana Goulda, který Samovi leží v žaludku. Hrozně na něj žárlí. Sam zjistil, že Deceptikoni, kteří se na Zemi skrývají, postupně vyvražďují všechny, kteří nějakým způsobem pracovali na misi Apollo 11. Podaří se mu s pomocí bývalého agenta CIA Seymoura Simmonse najít dva ruské kosmonauty, kteří mají fotografie stovek pilířů, které se nacházely na Arku... (TV Prima)

vojtik

Bla... bla... bla... bla... bla... bla... Bum... bum... bum... Woooooooow................ Zíííiííííiííííiííííiííív ()

Aress

skutecnou hodnotu tohoto filmu dokaze ocenit jen skutecny ''fajnsmekr'' ktery ma znalosti o tom jak se filmy tohoto kalibru nataceji a ktery vi jak se natacel tento film a jsem velice rad ze jsem jednim z techto ''fajnsmekru''. Prave jsem tuhle bombu zkouknul v kine a je to uzasnej zazitek, sice se najde par hnidopichu ktery nemaji radi tenhle typ filmu, ze prej je to moc virtualni a neni to uz realita a jsou to predevsim milovnici klasickych filmu co nemaj predstavivost a maj neflexibilni mysleni, takovejm milovnikum rikam jdete do k**** nevite nic a jen se tvarite ze jste nad tim vsi poviseni, skutecnej filmar a filmovy milovnik dokaze ocenit jakej koliv kousek................. ()

TommyDiamond

Na tento kousek jsem si zašel do kina. Docela jsem se těšil,ale odcházel jsem se smíšenými pocity. . Tento díl,který prvnímu dílu nesahá ani po kotnýk a byl dějově mnohem horší než druhý. Megan Fox byla vystřídana Rosie Huntington-Whiteley, která všechny akční scény odehrála na vysokých podpadcích(úplně to bylo do očí). Shia LaBeouf byl zas o trochu méně vtipný než v předchozích dílech. A působil vedle Rosie ne jako milenec,ale spíš jako její mladší a menší brácha. Michael Bay vsadil na velký rozpočet a masivní kampaň. Nelze mu ovšem upřít,že některé akční scény byly naprosto užasný. Myslím pouze scény s robotama.No, budu se modlit aby už nenatočili čtyřku. Celkově 50% ()

Helmík27

Chápu, že vydělávají, ale filmově nemají, podle mě (stejně jako druhý díl), co nabídnout. Je to stále ta samá ohraná písnička bez nových nápadů. Oprava, bez dobrých nových nápadů. Scénář je sice originální, ale naprosto hloupý a šílený, a to i na akční film. Vtipné scény, které kořenily předchozí Transformers jsou v těch nových za hranicí vkusu a jsou většinou opravdu stupidní. Střih je jistě vizionářský, třeba jenom předběhl dobu, ale osobně myslím, že taková šílenost jen tak v kurzu nebude. Akční scény nepřináší nic nového nad očekávání (jsou spíše pod ním) a navíc trvá asi hodinu než vůbec nějaké přijdou... Ano, noví Transformers jsou zase o 10 minut delší. Jediné, co film tahá ke 3*, je R. Huntington, která trumfla Megan na celé čáře. 50% ()

wOOzIe odpad!

Uf .. Konečně to skončilo....Pokud srovnám první a druhou půlku, tak nemůžu říct , že by ta druhá byla lepší, ba naopak... V první půlce se náš milí scénárista snaží alespoň o rozvinutí nějakého příběhu a musím uznat , že ta snaha není až tak žalostná... Žalostná je spíš druhá půlka , kde o nic nejde a už jen čekáme kdy tteda konečně ti naši dobří hoši vyyhrajou, kdy konečně vymyslí nějaký ten super plán, .... Musel sem se smát, smál jsem se trochu momentům, které vtipné být měly, ale těm scénám které se prezentují jako drsné a vážné jsou k smíchu mnohem víc.... Za další to střevo co nahrazuje Megan , by vůbec nemělo před kameru páchnout... Hodně mě zklamal Malkovich , že se nechal zatáhnout , do tohoto paskvilu ... Neuvěřitelně trapné, neuvěřitelně blbé, a ty rádoby užasné triky se mnou potřetí dokolečka už ani nehnuly..... .... BTW: Chicago a rozhodně né náhodný motiv Zimmerovskej Hudby??? Nepřipomíná to trošku něco???..... A skákání z letadla na mrakodrap ??? To už trošku přeháníš Michaeli!! Fuj ()

casef

Rozhodně lepší a zábavnější než Pomsta poražených, ale přesto to postrádá kouzlo a jedinečnost prvního dílu. ()

dj_kure

Tak to mám za sebou. Moje obavy se nakonec nevyplnily. Nový Transformeři jsou sice o chlup horší než předchozí, ale pořád podle mě splňují Bayův standart. Triky i hudba jsou opět hodně nad průměrem. Střed filmu se sice trochu táhl a už mě začínala bolet prdel. To čekání na nějakou řežbu v tom úseku keců mi přišlo docela dlouhý. Nakonec jsem se, ale dočkal. A závěrečná bitva o "Ameriku" (ve filmu se mluví o záchraně světa, ale jak jsme zvyklí - hrdinové se rodí jen v U.S.A ne?) byla více než podařená. Bavil jsem se a i přes ultra dlouhou stopáž filmu dávám 4* které mají trošičku odřené ušiska (70%). PS: Rosie Huntington-Whiteley mě překvapivě až tolik nevadila. ()

mObscene

ach..2hodinové trápenie v kine..celé zle či už 3D alebo príbeh....celé sa to neskutočne nechutne tahalo..a šeccko vyriešilo v posledných 5 min. a tá hlúpa blonca mi liezla na city celý film. ()

boo-boo

Prečo dávam 3*? Lebo som ani nedúfal, že by po otrasnej dvojke mohol prísť pozerateľný film. Viac robotov, viac akcie, menej prehnane košatej mytológie. Možno polovica filmu smrdí balastom najťažšieho kalibru, no na druhej strane celkový dojem z pozretia bol veskrze kladný. Nepomôžem si, ja tie plechové hračky milujem!! ()

Uter123

Po vynikajúcej jednotke a akčnejšej dvojke sme sa dočkali toho čomu sa hovorí podraz. Transformers, hoci sú technicky briliantne zvládnutým dielom ma nechali po akčnom, rýchlo nastrihanom a vážne sa tváriacom začiatku úplne chladným. Vtipy išli mimo mňa, možno ak by som mal desať rokov a za opaskom zbraň Optima smial by som sa, ale tie časy sú už dávno preč ako aj Megan, ktorá možno nebola herečkou ktorá nám učarila duchovne ale fyzicky vniesla tomuto filmu správny smer, ktorý bohužiaľ nová tvárička odviala. P.S Posledné vety filmu sú adresované práve tebe Michael. ()

Bezmenny

Dostal som sa k tomuto filmu s nemalým oneskorením. A našťastie so žiadnymi očakávaniami. Pretože tie skoro tri hodiny mi toho (okrem skvelých efektov) neposkytli veľa. Pár vtípkov, pár dobrých hlášok. Sem-ta dobrá scéna ale naozajstné pamätihodnosti ako v Armagedone...ani z ďaleka. Cieľ bol jasný, zarobiť, ako stále. Pri naozaj dobrých filmoch sa ale podarí aj niečo navyše... ()

Shredder

Bay nas uz naucil, ze pri jeho filmoch mame vypnut mozog a zabavat sa na megalomanskej akcii, ktora mu vzdy isla zo vsetkeho najlepsie. Problemom je, ze tentokrat som sa prilis casto pozeral na hodinky. Tolko sa snazil upgradnut posledny diel na vyssiu uroven, az vznikla abnormalne dlha preplacana nuda. Viacery sceny boli absolutne zbytocne, Shia LaBeouf a vedlajsie postavy nevyrazne a nevtipne a tak jedine co nam ostalo su opat pompezne sceny s transformermi a deceptikonmi. Tie su sice stale prvotriedne spracovane, lenze sme ich uz videli 2x predtym a tak to cloveka neohuri. Su vsak ovela prehladnejsie nez v dvojke a keby Bay film viac prestrihal, treti Transformeri mohli byt nelogickym ale aj efektnym a zabavnym Blockbusterom. ()

Fildas

Solidní podívaná plná efektů. Poměrně důstojné zakončení trilogie, pokuď tedy nebude další díl :D Ale na druhou stranu už je to zase tady, Bay začal cpát U.S.A do filmu až příliš, zase trapně ukázáno jak jsou amíci cool, jak se dokážou sjednotit , že vláda ze sebe jen dělá zlou ošklivou Marfušu ale přitom to je vlídná Nastěnka, že vojáci USA mají kostry z adamantia jako Wolverine a dokáží lítat jak poletuchy. Shrnuto a podtrženo : efekty na jedničky , mínus - děj a scénář a celkové zpracování na fekálii = 2,5* . Bohužel půl hvězdičky dát nejde tak uděluji 3 za tu novou kočku (Rosie Huntington-Whiteley )co v tom hraje, což mě přivádí na otázku kdo je hezčí Megan nebo Rosie? :D ()

john.h

Podle mě lepší než dvojka, u které jsem se celkem nudil. Akce je opravdu zběsilá a šíleně nadupaná. Lámající se mrakodrap se mi zdál jako nejzábavnější část filmu, akce ale bavila pořád. Rosie pak hodně důstojným způsobem nahradila Megan, takže všechno docela v pořádku. Na jedničku to ale rozhodně nemá a stále si myslím, že po jedničce je druhý i třetí díl celkem zbytečný a Bay měl svůj talent uplatnit v posledních letech raději někde jinde než u značky Transformers. ()

Cousland

Dva malí otravní roboti. Trapný vtipy. Otravný vedlejší postavy (Tudyku čemu jsi se to proboha upsal?). Místama zmatená akce. Absence jakýkoliv kvality ve scénáři a aspoň lehkého náznaku logiky. Megan > Rosie. Je to nehorázně dlouhý, přičemž v první půli neni ani ta akce a vlastně se tam nic neděje a když dojde na akci člověk už je otrávenej a s hlavou v dlaních. Jediný plus Bumblebee a seskok paragánů známý z traileru. Tak 30% ()

playboy_05

Bay nezklamal, scénárista ano...Transformers 3 jsou opět efektní hračičkou pro všechny věkové kategorie. Stylová akce, monstrózní souboje, lítající železobeton, blbé vtipy, vše zůstalo při starém, navíc závěrečná bitva ve vybombardovaném Chicagu není na 5 ale minimálně na 7 hvězdiček...příběhově to ale není to pravé ořechové, už potřetí se vrací 2x mrtvý Megatron a 2x zmizelý Starscream, wtf. Navíc Autoboti přibraly další asi 3 nováčky, kterým scénárista nejspíš ve spěchu zapomněl dát jména a ještě nechá umřít starýho dobrýho Ironhida. Zapojení Apola 11 atd. se mi celkem líbilo, chválím originalitu a dobrou práci s fakty...ve finále jsem schopen i místy nelogický příběh s pár hluchými místy překousnout, protože "Temná strana Měsíce" mě i přes 154 minutovou stopáž fakt bavila. Btw. Rosie Huntington-Whiteley je sice jako herečka nic moc, ale dokázal bych se na ní dívat celej den, nevěřil sem že to někdy řeknu, ale mnohem sympatičtější než Megan :) ()

Don82

Ale jo, po poměrně nejistém druhém pokračováním se Bayovi opět podařila propojit mega porce robotí řežby s docela stravitelnou omáčkou okolo. John Turturro byl velmi příjemným zpestřením, naopak Malkovich mohl dostát více prostoru. ()

Adrai

Dá se říct že to co jsem očekával jsem dostal. Akční nářez dle Baye kde do sebe řežou roboti hlava nehlava, všechno vybuchuje, domy se bortí a Shia nakonec i potřetí zachrání celou planetu (i přes to že Frances McDormand mu to v případným pokračování opět otluče o hlavu). To vše obklopuje klasickej (místy super, místy nastavovaná kaše) příběh, líbilo se mi zahrnutí Apolla i Černobylu (i když ten teda vypadá jinak než ve filmu, jak tu někdo popisuje že je dokonalej) do koncepce. Vizuálně jak jinak než maximum - roboti, město, trosky, planeta vypadaj úžasně. Mínusy? Rosie Huntington-Whiteley by rozhodně měla přestat špulit rty a Bay by mohl film ještě trochu prostříhat - občas to je opravdu jen nic neříkající nastavovaná kaše. Jinak si ale nemůžu stěžovat =) ()

sigi2

Niekde okolo 50 %. Veľa nudy spestrenej asi dvoma dychberúcimi akčnými scénami. Strihača museli po dokončení filmu bolieť ruky, lebo dej niekedy tak úporne posúva dopredu, že má človek dojem, akoby nejakú časť filmu zmeškal, aj keď nespustil oči z plátna. O scenári a jednotlivých postavách sa ani neoplatí začínať, to by jeden zistil, že to vlastne stálo za starú bačkoru a ľutoval, že za peniaze za vstupné nešiel radšej na pivo. ()

Kteří herci ve filmech nejčastěji bourají?

Kteří herci ve filmech nejčastěji bourají?

22.03.2021

Indiana Jones se obejde bez syna

Indiana Jones se obejde bez syna

05.09.2017

V Království křišťálové lebky jsme zjistili, že je Mutt Williams s tváří Shii Labeoufa synem Indiana Jonese. Pak ale dal Shia na vědomí, že s filmem nebyl úplně spokojený, a když se navezl i do… (více)

Zemřel Leonard Nimoy

Zemřel Leonard Nimoy