Cizinec (Daniel Craig), který se probral z bezvědomí poblíž města Absolution, si naprosto vůbec nic nepamatuje. Jediným vodítkem k jeho minulosti je podivný náramek na zápěstí. Celková amnézie je mrzutá věc, obzvlášť když se ocitnete ve městě, které nenávidí lidi odjinud a kde vládne tvrdou rukou nesmlouvavý plukovník Dolarhyde (Harrison Ford), jenž ho řídí metodou pěsti a biče. Absolution žije ve strachu a brzy bude ještě hůř. Shůry přicházejí podivné zvuky a oslepující světla, obyvatelé města beze stopy mizí a nikdo neví, jak se bránit a kdy přijde řada na něj – tomu se říká permanentní teror. Paradoxně právě cizinec, kterého pronásledovali od chvíle, kdy se v jejich městě objevil, se stane jejich jedinou nadějí. Postupně se mu vrací paměť, a jak si vzpomíná, kde byl a co tam prožil, uvědomuje si, že drží v rukou klíč k tajemství, které zdejším kovbojům dává aspoň nějakou naději v boji s  technologicky mnohem vyspělejším protivníkem. Otázkou je, jestli mu chronicky nedůvěřiví obyvatelé uvěří a jestli mu Dolarhyde dobrovolně přenechá otěže vlády nad městem. (oficiální text distributora)

FromHell

Myslím že samotný názov vraví sám za seba.Starý Ford nech sa konečne šupne na dôchodok.Takúto píčovinu som ale naozaj nečakal.Cele zle! ()

Wysch

Aha, ta se zpožděním dodávám komentář. V žádným případě nikdy si nekupujte [Blu-ray] tohohle filmu. Neudělejte tu blbost jako já. Protože první půlku filmu si říkáš "jo, proč ne, má to super feeling starých westernů" včetně barevných filtrů. A je fuk, že Craig má na ruce podivnej skládací náramek. Jenže od chvíle, kdy indoši spálej Olivii Wilde, se začne kupit hromada nesmyslů vrcholících v přepísklý finále, takže si nakonec řekneš, že ta druhá polovina filmu je absolutní nuda, v níž už herci nehrajou a jen tupě očumují, skákají, jezdí na koni nebo nedejbože promluví inteligentní žvást o tom, jak být mužem. Ježišmarja. ()

Rosana

Jó, hustý! Čekala jsem totální kravinu, ale musím říct, že zasazení příletu vetřelců do úplně jiné doby, než současné, nabírá naprosto geniální rozměr! Sice stejně jako u filmu Machette jsem nevěděla, jesltisi tvůrci dělají srandu, nebo to myslí vážně, ale ten nápad se mi strašně líbíl. A Harrison s Danielem tomu dodali šťávu. ()

MartinezZ

Naprostá trdlovina, ale mě se to fakt líbilo :) Nejsou lidé ani hodní, ani zlí, prostě jen lidé. A tak není problém, aby čtyři různorodé skupiny spojili síly proti naprosté přesile a šli zachránit... lidi! Na svět se kašle! Přišlo mi, že charaktery byly vykresleny poměrně uvěřitelně, až na jednu postavu to snad nedošlo k žádnému neuvěřitelnému napravení osobnosti, lidi umírají jednoduše, emzáci mají o poznání tužší kořínek a připomínají některé stvůrky ze Skyline, ale rozhodně jsem si je uměl víc představit jako prvek vhodný do skutečného zfilmování DOOM 3 (kdyby nějaké skutečné bylo). Jednoduše, já jsem spokojen, akce, vtip, Olivia, nenudil jsem se. Ano, má to chybičky a nelogičnosti, ale co :) ~~~ 3,5* ()

Praxis

Ultimátní píčovina na entou. Kromě prvních 15ti minut, kdy je film docela fajn - žerete drsného drsoně Craiga a řikáte si, že by to mohla být i fajn westernovka, si budete užívat. Po příletu emzáků nastává filmové peklo. Chaotické chování hlavních postav, zmatené dialogy a dementní dějové zvraty do kterých je zapojena i ohnivá Olivia, které to tentokrát moc neslušelo. Sam Rockwell je zde za komickou postavičku, ale komicky jeho postava rozhodně nevypadá a cedí křečovité hlášky, které byly vytaženy odněkud z pekla. Pořád jsem se snažil se alespoň chvilku bavit a přistoupit k filmu jako guilty pleasure, bohužel to nešlo. Když se totiž dosytosti nasmějete dějovým šokům, začnete se pekelně nudit...Graficky je vizuál celkem podařen, efekty ušly i když žádná sláva to taky není, a mimozemštani vypadají jak ze Dne Nezávislosti. Jon Favreau tohle teda extrémně zvoral a nechápu co tady stálo 160 mega. Nejspíš asi úlitba triu Craig, Ford a Favreau a upřímně si přeju, aby takovéhle zlé hybridy už nespatřily světlo světa. Obávám se Johna Cartera from Mars příští květen... 30% ()

Lamiczka

Začátek sliboval zajímavou podívanou, neotřelý námět i koukatelné hlavní postavy. Z příběhu se stala jakási hořkosladká podívaná u níž si nakonci už opravdu přejete, aby rychle skončila. Námět se přemele do hloupého patosu a hlavní postavy? Škoda mluvit, kluci bonďácký i jonesovský jsou sice pořád charismatického vzezření, ale úlohy jim autoři tohoto paskvilu nenavrhli dobře. A Olivii snad radši ani neměli vytahovat, ta tam snad byla jen pro svoji krásnou tvářičku. A aliens? Ty byli jediní masakrózní, doslova! ()

Laxik

Harrison Ford je ultimátní badass, mnohem větší badass je ale Daniel Craig, i když jen v polovině scén. No a Olivia? Ta je prostě Olivií a na to se nedá nic namítat. Jinak je to ale příšerná nuda s idiotskou druhou půlkou. Jen ti tři a nápad to drží nad vodou. Příště bych prosil svěřit tak pětinovému počtu scénáristů (tj. jednomu) a na hlavní židli posadit velkého Špilberka. /// Naprosté ztotožnění s komentářem DaViDa´82. ()

Ellmariachi

Kdo na toto mohl dát prachy? Vždyť to ani na papíře snad nemohlo vypadat úspěšně. Zábavně snad. Ale o vtípek tu až na kopanec do koulí nezavadíme. Jelikož se to celé bere dost vážně. Jenže to co jinde kritizuji, tedy onu vážnost, tak zde vlastně sedí. Celý snímek zachraňují herci. DC hraje drsoně fakt skvěle a HF se snad ani nemusí snažit a jen diky vlasům ve větru poznáte jakou emoci má právě vyjádřit. No prostě pan herec. Olivia je kočka, ale ty šaty po kotníky voe to snad ne... Příběh je takový jaký čekáte, tedy emzáci na divokém západě. Škoda, že tenhle ansámbl nenatočil čistý western. Docela bych si ho dal. 65 procent za pohodovku, která ale neměla šanci na nic víc než fajn průměr. ()

Riddick77

Pohodová akční jízda s výborným obsazením, které zahrnuje drsňáka Craiga, mrzouta Forda a sexy Olivii Wilde. Kovbojové rozhodně nezklamali a co do zábavnosti rozhodně předčí tupoučkého Green Lanterna či nezajímavé (ač sympaticky nostalgické) Super 8. Je pravdou, že rozpočet 163 milionů je pro mě záhadou, protože trikové sekvence tomu vskutku neodpovídají a někdy se jeví poněkud levně. Celkově ovšem pozitiva převažují a už jen koncept mimozemské invaze na divokém západě je prostě výborný. Kovbojové a vetřelci se spolu s "Capem Amerikou" řadí k tomu povedenějšímu v letní sezóně a z pohledu akčních výplachů vůbec k tomu nejzábavnějšímu, co "komixové léto 2011" nabídlo. 7/10! ()

GodComplex

Ze to bude film pro nenarocne bylo predem jasne, resp. ocekavat masterpiece od filmu s nazvem Kovbojove a vetrelci muze asi jen naprosty magor. Jon Favreau je taky nouma prvni tridy, ktery je dobry tak maximalne v plejtvani rozpoctem (posledni jeho 3 prumerne filmy - vyhozeno pres pul miliardy dolaru!). Nicmene casting je natolik lakavy, ze nelze odolat - Harrison a Craig jsou total borci a Olivia Wilde si me svou mystickou krasou ziskava cim dal vic. I western prostredi a hudbu to ma dobrou, tak je jen skoda, ze je to cele postavene na stupidnim scenari, alieni jsou total o nicem a vy jen koukate jak muze nekdo za tak masivni prachy s takovou super skvadrou natocit takovou kravinu. “What are they going to do? Buy something?” 4/10 ()

JJ.Gibson odpad!

Opravdu těžkej průser!!!!! Spojení westernu a alienů sice láká, ale!!!! Tady to bylo absolutně odporný. Daniel Craig se rozhodl, že už veškeré své role bude hrát jako "kamenná držka" James Bond a díky tomu už od Casina Royale bojkotuju nové bondovky. Kovbojové a vetřelci jsou snůška blbostí a kravin, příšernejch dialogů a super ploché 13tky. Jsem Daniel Craig a nic nevim, chtěj mě zabít ufoni, uteču, chce mě zabít zlej gang vedenej Harrisonem Fordem, hmm tak se s nim spojim, pak se spojim s dalším mým gangem, kterej mě chce taky zabít a pak se spojim s Apačema, který měj chtěj taky zabít proti ufonům, který mě chtěli zabít jako první... To bys blil Milane!!!! Fakt ztráta času...... ()

Freemind

Třetí hvězda z trucu a na protest. Jak můžete zavrhovat takhle zručně napsanou blbůstku, když v žebříčku nejlepších filmů stále trůní scénaristické potraty jako "Gran Torino"? Ve filmu sice není nouze o lobotomizující okamžiky (výstup z ohně, wtf?), kromě toho ale nabízí solidní dávku filmového řemesla - kameru podpořenou vhodně zvolenou hudbou, břitké dialogy, výborné scenérie (surrealistická noc v lodi obrácené dnem vzhůru) a hlavně ostře vysochané a trefně obsazené postavy, které - světe div se - procházejí organickým a uvěřitelným vývojem. Daniel Craig, Harrison Ford, Sam Rockwell i mnou doposud zavrhovaný Paul Dano jedou precizně jako nový šestiraňák. Takhle se mají točit komiksové adaptace, smrdutí kojoti! ()

PKD

50% Rváti 2 naprosto (Steampunk nepočítám) neslučitelné žánry do sebe je u mne debilita a vznikla tak relativně zábavná srajda, která vlastně sráží oba classické žánry. Jako comics, proč ne? Tam se snese vše. Ale hraný film s A-hvězdami? Co tam dělá Craig a Ford např.??? Pokud se nudí, ať si koupí medvídka mývala a nešaškují v takovýchto filmech. Jedním z autorů námětu je sice můj oblíbenec Steve Oedekerk (jehož Kung Pow je neskutečná hlína), jenže to je tak asi vše. To by musel tento šílený, přesto nudný film dělati celý sám. Pak by to mělo větší koule. Takto to skončilo někde napůl cesty. Mohla to býti dobrá zadek. Jako Iron Sky. Ale není. Zůstalo to jen na jedné z půlek. Tvůrci asi měli více hulit. Trávu pochopitelně. Já si vůbec myslím, že lidi tady málo hulej. Pane Favreau, vaše Zathura je o dost lepší a váš přínos SW universu je zásadní, ale tohle nepotřebujete dělati. Chceme pokr. Aliens & Cowboys. :))) P.s. a víte, co jest nejšílenější? Že si tohle dovedu představiti na plný počet. Leč, nestalo se tak. Na 2.str. je zde o více jak 30min. delší verze...že by? ;-) No, možná někdy. P.p.s. co taky chcete od filmu, jenž mj., napsali ti dva dementi, co zkurvili Star Trek? Zvláště Kurtzmana bych osobně a s chutí rád vykastroval z mnoha důvodů. A to si fakt nedělám prdel. Jediné co se jim povedlo jsou Transformers, aspoň. ()

Makky

Smejem sa! Mohol niekto toto vymyslieť? Navyše ešte aj sfilmovať, vraziť do toho také prachy, zohnať skvelé herecké obsadenie a ešte na tom aj zarobiť? Ukážkový príklad toho, ako sa dá z hovna urobiť koláč a ochutiť ho tak, aby chutil ako čokoláda. A presne tak to aj je, film ma bavil a nenudil som sa. Ten modrooký ušatý fešáčisko bol cool aj v klobúku a potešilo vidieť aj Forda v dobrej úlohe... no treba uznať, že tento film je (čo do hodnoty, nie spracovania) strašná sračka! Väčšiu pakovinu som už dlho nevidel :) ()

blackrain

Směs westernu a sci-fi vypadala velice lákavě. Takže, proč tomu nepodlehnout? Zajímalo mě, jak se drsní chlápci s kolty nízko u pasu vypořádají s mimozemšťany, kteří se jim postaví do cesty. Škoda, že byl příběh tolik jednoduchý a předvídatelný. Craig by klidně mohl hrát i v nějakém dalším westernu, protože byl jako drsný kovboj přesvědčivý. Ale muselo by jít o tradiční western bez nějakých dalších příměsí. ()

Bat55

Od scenáristickej dvojky Kurtzman + Orci, režiséra Jona Favreaua a producenta Stevena Spielberga som čakal naozaj niečo, čo by ma dostalo. Som presvedčený, že ak by to režíroval expert na mimozemšťanov Spielberg, že by to dopadlo oveľa lepšie. Žiaľ, takto sa musím uspokojiť len s mierne nadpriemernou snímkou, ktorá ale neobsahuje žiaden pamätihodný moment či prvok, vďaka ktorému by som si tento film zafixoval v hlave. Absencia poriadnej akčnej scény (až na záver) pri rozpočte 163 miliónov dolárov ma zaráža. Na tom rozpočte nevidno žiadnu úžasnú akciu. Jediným plusom, čo sa týka technickej stránky, je teda len vzhľad mimozemšťanov, ktorý je výborný. Presne takto si ja predstavujem hnusných, odporných emzákov, ktorí nás prišli vyhladiť (alebo skôr okradnúť o všetko zlato). Herecké obsadenie je fajn, Daniel Craig je sympaťák, ktorému všetko veríte, Olivie Wilde ma už v TRONovi presvedčila, že je sexy a Harrison Ford sa z nesympatického, namysleného kovboja stane správnym hrdinom. Námet - stret kovbojov s mimozemšťanmi - je originálny a viac než zaujímavý a o to viac ma mrzí, že film dopadol tak, ako dopadol. S lepším scenárom a réžiou by z toho isto bolo výborné dobrodružstvo. /60%/ ()

Philcze

Až znepokojivě průměrný mix, kterému se nikdy nedaří pořádně prásknout do bot a vyjet z předvídatelných příběhových kolejí. Nenapomáhá tomu ani fakt, že Favreau definitivně potvrzuje svoji pověst nezajímavého rutinéra (až tady teprve poznáte, jak moc vlastně Robert Downey Jr. táhne Iron Mana dopředu). Jediným výrazným plusem je tak geniální Ford, který ve svých nejlepších momentech připomíná svoje staré Jonesovsko-Solovské eskapády. K tomu pár dobrých fórků a pár nechtěně legračních situací. Slaboučkých 60% ()

Jason Bateman natočí netradiční western

Jason Bateman natočí netradiční western

31.01.2023

Westerny jsou zpět

Westerny jsou zpět

22.02.2015

Expendables 3 – Cage, Eastwood, Ford?

Expendables 3 – Cage, Eastwood, Ford?

14.08.2012

Jde samozřejmě především o zbožné přání producentů a tak trochu laciný způsob, jak před premiérou dvojky ještě jednou vydatně zčeřit mediální hladinu. Zkusme si z toho ale vytáhnout i relevantní… (více)

Oldman vs. Ford: high-tech špionáž

Oldman vs. Ford: high-tech špionáž

24.07.2012

V sobotu 21. 7. oficiálně odstartovalo natáčení thrilleru o korporátní špionáži Paranoia. Chrisův mladší brácha Liam Hemsworth (v pořádné akci se předvede díky roli v The Expendables 2) si ve filmu… (více)