Cizinec (Daniel Craig), který se probral z bezvědomí poblíž města Absolution, si naprosto vůbec nic nepamatuje. Jediným vodítkem k jeho minulosti je podivný náramek na zápěstí. Celková amnézie je mrzutá věc, obzvlášť když se ocitnete ve městě, které nenávidí lidi odjinud a kde vládne tvrdou rukou nesmlouvavý plukovník Dolarhyde (Harrison Ford), jenž ho řídí metodou pěsti a biče. Absolution žije ve strachu a brzy bude ještě hůř. Shůry přicházejí podivné zvuky a oslepující světla, obyvatelé města beze stopy mizí a nikdo neví, jak se bránit a kdy přijde řada na něj – tomu se říká permanentní teror. Paradoxně právě cizinec, kterého pronásledovali od chvíle, kdy se v jejich městě objevil, se stane jejich jedinou nadějí. Postupně se mu vrací paměť, a jak si vzpomíná, kde byl a co tam prožil, uvědomuje si, že drží v rukou klíč k tajemství, které zdejším kovbojům dává aspoň nějakou naději v boji s  technologicky mnohem vyspělejším protivníkem. Otázkou je, jestli mu chronicky nedůvěřiví obyvatelé uvěří a jestli mu Dolarhyde dobrovolně přenechá otěže vlády nad městem. (oficiální text distributora)

Thomassi

Kovbojové a vetřelci jsou jedním z nejočekávanějších filmů roku, alespoň pro mě. Když byl vydán první trailer, už od té doby jsem se na to těšil. Produkce Steven Spielberg, režie Jon Favreau a spousta filmových hvězd. Jak se ale blížila premiéra, hodnocení se tady drželo (a vlastně drží dodnes) proklatě nízko. Začal jsem mít obavy z toho, že to přece jen nebude taková pecka. A musím uznat poté, co jsem odešel z kina, že to opravdu pecka není, protože to vůbec nevypadá jako film s rozpočtem 160 mega. Prachy tam sice jsou vidět, ale rozhodně né taková mega suma. Tak kam se sakra poděly? Přesto přes všechno ale musím dát vyšší hodnocení. V prvé řadě je to za samotný nápad. Dát dohromady western a sci-fi s hromadou mimozemšťanů je největším plusem. Tato kombinace se mi prostě neuvěřitelně líbila, sledovat kauboje, jak se se svými kolty snaží porazit něco, co si nedokáží vůbec představit. Moc se mi líbily i ty nestvůry, vetřelci hadra. Co se týče herců, tak Daniel Craig a jeho drsný výraz dokáže zahrát snad každou roli. Kapitola sama o sobě je Harrison Ford, protože tak jsem ho snad nikde neviděl. Navíc dobrý humor a řízná hudba. 70%, s tím ale, že já osobně jsem od toho čekal víc. ()

stration

Neuvěřitelně utahaný, nudný a přeplácaný film a o půl hodiny delší, než by se slušelo. Hvězdné obsazení a kupa triků není vždycky záruka dobrýho filmu. ()

Helo

Z tohoto filmu mi vyplynulo několik zajímavých skutečností: 1) Jon Favreau umí dobře točit akci. 2) Jon Favreau neumí dobře natočenou akci dotlačit k tomu, aby to byl nářez. 3) Jon Favreau místo dobře natočené akce dává do filmu zbytečně moc klišovitých žvástů. 4) Konec tlachání o Jonovi Favreau. 5) Harrison Ford se i po tolika letech umí stále stejně šklebit (což je dobře) 6) Olivia Wilde má krásné oči! - a konečně za 7) Nebyl to vůbec špatný film. Vzhledem k předchozím poznatkům na 3 hvězdičky, ale připočteme-li ještě pěknou vizuální stránku, slušnou westernovou atmosféru a pěknou hudbu - jsou to hvězdy 4. ()

MATADOR

To teda ... horší koninu jsem snad nemohl ani dostat! A to jsem Cowboys & Aliens vyhlížel a těšil se na zajímavý podívanou. Jenže v reálu je to prostě špatné, příběh je slabý, scény nepůsobivé a chudáci herci. Nemyslel jsem si, že to napíšu, ale tohle vzniknout nemuselo, i když námět je chytlavý! ()

Hadža

Opet mi neni jasne,co vas natom filmu tak urazelo?No jiste je,ze zadny trvaly duchovni zazitek na cely zivot ,si s toho filmu neodnesete.Ale jinak jde, skoro o dve hodiny,slusne zabavy.Sympaticke herecke obsazeni,pekne prostredi,hezounci emzaci bez slitovani a klasicke vitezstvi dobra nad zlem.Idealni oddychova podivana pro nenarocneho divaka.A Olivii to tu fakt sekne:) ()

YURAyura odpad!

0/10 Crossover mych dvou oblibenych zanru dopadl nad ocekavani spatne ;[[ Docela by me zajimalo, zda ten scenar vynalezli pred stavkou, v prubehu ni nebo az potom, ale za takove scenare by se meli zodpovedni typani veset do pruvanu. Ecko s rozpoctem a tvaremi acka. Mno, komu se toto libilo... Pro me osobne naprosto nejhorsi film roku 2011. Demence trima svuj prapor o poznani statecneji a srazi divaky s jeste vetsi intenzitou. Jestli to melo poslouzit restart pro western tak je to hodne mimo a chapu to spise jako umiracek. ()

CrownThomas

Zkusíme si to zrekapitulovat! :) První polovina byla fakt dobrá i dobrý nápad celkově, ale ten konec se fakt nevydařil. Dávám sice 4 ****, ale kdybych dal 3*** tak už bych se cítil provinile, navíc, Forda mám moc rád a i Craig zde podal dost dobrý výkon a uritě se zde představi lépe, než slavný Bond, James Bond! Ale řekněme, že herci už byli unavení a měli jiné starosti, což je tak trochu omlouvá! ()

salalala

Promarněný potenciál, jednoznačně. 160 milionů? Kam se podělo? Začátek je moc fajn a vypadá to nadějně, pak to ale spadne a už se to nezvedne. Ani western, ani sci-fi, zkrátka nic. Těžko říct, pro koho ten film je. Favreau je těžký rutinér - není tu jediný nápad, jediný zajímavý záběr. Nad vodou to drží akorát Craig, který slušně hlásí a je drsný a Ford, který sice moc nehraje, ale tady to bohatě stačí. I jindy vynikající Rockwell je tady nudný a jeden z mnoha, což je tedy co říct. Fakt tu není nic zajímavého, o čem by se stálo zmiňovat. Slabý scénář, směšné dialogy, hrozná nuda a ucházející efekty. S bídou tři hvězdy a 50%. ()

FilmFan24

Mimozemšťané na Divokém Západě? Proč ne, když mohou přicestovat sem tam k nám co by nemohli navštívit naše předky. Navíc herecké spojení představitelů Indiana Jonese a Jamese Bonda láká asi film vidět nejvíc. Teda těšil jsem se dost, ale výsledný dojem po shlédnutí je velmi rozpačitý. Příběh je celkem jednoduchý až nudný a hlavně chybí ten tolik potřebný nadhled. Horentní náklady v žádném případě nejsou vidět a co je asi nejvíc tragické jaksi chybí jediná kulervoucí scéna, která by zachránila už tak rozpačitý dojem z filmu, který mohl být velkým letním hitem. Mohl, ale bohužel není. Craigovy drsné pohledy, Fordovo charisma a krása Olivie Wild bohužel nestačí. Ono už když je v titulcích filmu uvedeno 8 scénaristů a jeden autor komiksu tak něco není dobře...P.S. Napodruhé se mi to zdá lepší. ()

kovi55

To je šílenost, co dneska už všechno dokážou v tom Hollywoodu skloubit dohromady. Neuvěřitelná slátanina, kterou jakž takž drží ještě Daniel Craig spolu s Fordem. Pohádka pro dospělé, která ve výsledku divákovi vůbec nic neřekne. 35% ()

beran-ek

Tři hvězdičky jsou to takový slabší, o to zklamání silnější. Film je to takovej hloupoučkej a nevyváženej. Začátek vypadá slibně, pak nuda, emzák, nuda a pak zase trochu akčnější závěr. Navíc jsem nevědomky šel na promítání s dubingem.. ()

Aiax

Myslím, že někteří fandové dělají stabilně tu chybku, že všechny filmy berou jako srovnatelné mezi sebou. Prostě pokud je to natočené na kameru, hrají tam herci a odříkávají repliky podle scénáře, je to film a lze to srovnávat s Amadeem nebo Kmotrem. Já osobně mám ale za to, že užitečné je srovnávat jedině filmy podobné krevní skupiny. Postavíme-li Kovboje a vetřelce vedle Tenkrát na západě nebo Dead Man, jsou dvě hvězdičky samozřejmě moc. Jenže já bych je spíš hodil do pytle k flákům typu Lovci pokladů, Wild Wild West, Indiana Jones, Waterworld apod. A tam, mezi "svými", si Favreaův filmek nevede vůbec špatně, patří spíš k těm lepším. Pořád je to jen na silné tři, nebo spíš slabé čtyři hvězdy, ale vyloženě nestravitelné (jak by naznačoval název) to rozhodně není, hlavně díky Craigoivi, který už přesvítí i stárnoucího Forda a celý film utáhne s jistotou a sebevědomím rudého superobra. Prostě zábavná letní oddechovka na sychravý listopadový večer. ()

CageDepp

Skoro každej říká, že je tohle blbost tak se mi do toho moc nechtělo, ale ono to bylo dobrý ani nebyla chvilka nudy. Dobrá myšlenka spojit western s UFO a viděl bych to lehce nadprůměr, ale jako nesouhlas s hodnocením tak 4 hvězdy. ()

dawe04

Než zde padnu za oběť nařčení z pseudointelektualismu - Kovbojové a vetřelci jsou vážně dost blbý a hlavně ne moc zábavný film. Body za herecké obsazení a první půlhodinku. ()

TominoLa

Byl jsem otrávený z traileru a film není výjimkou. Po hodině šílené nudy jsem to musel vypnout a tak hodnotit film mě nepřísluší. To mi nevadí. Ušetřil jsem tím více jak hodinu času. :) ()

grogodil

Samotný názov už dáva o sebe vedieť, že toto bude asi spadať medzi blbiny typu Wild Wild West, ktorý je síce vo svojej bizardnosti a uletenosti len ťažko prekonateľná kravina, no musím povedať, že to bola omnoho záživnejšia a zábavnejšia chujáda ako toto. Kovbojom a votrelcom chýba ako soľ vtip a zopár hlášok. A s takýmto nevyužitým hereckým obsadením je to velikánska hanba. Preboha, veď máte na place Harrisona Forda v širáku, večného sympaťáka, ktorému stačí zdvihnúť kútik a každá replika vyznieva akosi automaticky vtipnejšie. Tu nielenže vás asi vždy samého napadne vtipnejšia hláška, než to, čo následne vylezie postavám z úst, tu aj všetci pretrpia tie dve hodiny s ofučaným nasraným výrazom v ksichte tváriac sa vážne ako hovno. Aspoň že ten šmejd z vesmíru sa tvári a vyzerá tak ako má....no nič, prvý pokus nevyšiel, treba čakať, kedy niekoho napadne natočiť Cowboys vs. zombies :-)) ()

Foma

A proč brát tenhle film vážně, když on sám sebe očividně vážně nebere? Je plnej zejména westernovejch klišé, což z něj dělá chvilkama takovou panoptikální podívanou, u který se dá výborně bavit. Do toho skvělý sci-fi kousky, takovej guláš plnej odkazů, ale zábavnej. Prostě sbližování Harrisona Forda s Indiánama je úžasný :-). Co je tam nevypracovaný a trochu nepochopitelný je Craigova přeměna ze zlosyna na dobrýho rytíře, která se odehrála ještě před únosem mimozemšťany, takže jedinej důvod k ní je láska, což je důvod samozřejmě dostatečnej, ale ve filmu to neni nijak zpracovaný. Já myslím, že se dá celkem dobře poznat, kdy se tvůrce bere moc vážně a tvoří blbosti a kdy se vážně nebere, pak i ta blbost vyzní jinak. ()

Skip

Emzáci na Divokém západě. To zní hodně divoce, ale ono to kupodivu docela funguje, i když nějaký opravdu velký filmový zážitek to fakt není. Film se tváří celou dobu vážně, ale když tak na ty herce koukáte, neubráníte se pocitu, jak jim hlavou letí, že tohle je jen jedna velká prdel. A taky že je, i když vážná. ()

Jason Bateman natočí netradiční western

Jason Bateman natočí netradiční western

31.01.2023

Westerny jsou zpět

Westerny jsou zpět

22.02.2015

Expendables 3 – Cage, Eastwood, Ford?

Expendables 3 – Cage, Eastwood, Ford?

14.08.2012

Jde samozřejmě především o zbožné přání producentů a tak trochu laciný způsob, jak před premiérou dvojky ještě jednou vydatně zčeřit mediální hladinu. Zkusme si z toho ale vytáhnout i relevantní… (více)

Oldman vs. Ford: high-tech špionáž

Oldman vs. Ford: high-tech špionáž

24.07.2012

V sobotu 21. 7. oficiálně odstartovalo natáčení thrilleru o korporátní špionáži Paranoia. Chrisův mladší brácha Liam Hemsworth (v pořádné akci se předvede díky roli v The Expendables 2) si ve filmu… (více)