Cizinec (Daniel Craig), který se probral z bezvědomí poblíž města Absolution, si naprosto vůbec nic nepamatuje. Jediným vodítkem k jeho minulosti je podivný náramek na zápěstí. Celková amnézie je mrzutá věc, obzvlášť když se ocitnete ve městě, které nenávidí lidi odjinud a kde vládne tvrdou rukou nesmlouvavý plukovník Dolarhyde (Harrison Ford), jenž ho řídí metodou pěsti a biče. Absolution žije ve strachu a brzy bude ještě hůř. Shůry přicházejí podivné zvuky a oslepující světla, obyvatelé města beze stopy mizí a nikdo neví, jak se bránit a kdy přijde řada na něj – tomu se říká permanentní teror. Paradoxně právě cizinec, kterého pronásledovali od chvíle, kdy se v jejich městě objevil, se stane jejich jedinou nadějí. Postupně se mu vrací paměť, a jak si vzpomíná, kde byl a co tam prožil, uvědomuje si, že drží v rukou klíč k tajemství, které zdejším kovbojům dává aspoň nějakou naději v boji s  technologicky mnohem vyspělejším protivníkem. Otázkou je, jestli mu chronicky nedůvěřiví obyvatelé uvěří a jestli mu Dolarhyde dobrovolně přenechá otěže vlády nad městem. (oficiální text distributora)

M.M.Mysak

Westernových sci-fi moc není, alespoň ne takových, která by stála za zmínku (napadá mne jen Návrat do budoucnosti III). Perfektní herecké obsazení a nápady (těžba zlata, chytání lidí), které se cení. Určitá paralela se dá vysledovat ve hře PREY. Ale je otázka, jestli se hrou nechal inspirovat tvůrce komiksu, nebo naopak. Hudba a výprava, včetně kostýmů perfektní. ()

Vostok

3 hvězdy za příběh který je pravděpodobně i pravdiví v tom že se zde opravdu těžilo zlato pro ufouny ale jinak Daniela Craiga nesnáším je to odpornej malej svalnatej herec kterej se mi hnusí za to jak zkryplil bondovky , absolutně se pro tuto roli nehodí to už i mín se mi znechucoval tady . ()

Horác

Radoval jsem se nad ujetým námětem a i začátek se mi zdál slibný. Postupně se ale nad vším rozprostřela plytkost. Nedokoukal jsem to. ()

PeteBuck

Niečo medzi Wild Wild West a Mars útočí. Niežeby námet bol najhorší, ale scenár má vážne nedostatky a nezachránia to ani namakané triky, extra drahí herci (z toho šialeného rozpočtu slušný kúsok asi uhryzli honoráre Harrisona Forda a Daniela Craiga). Začína to sľubne, zaujímavo, ale čím to ide ďalej, vidíte riadny masaker zmiešaný s nudnými scénami a keď sa konečne dopotácate ku koncu, žiadne extra prekvapenie sa nekoná. Nedopadlo to príliš dobre. ()

albiebennett

Tento film je zajímavější svým námětem než ztvárněním. Nemám rád scifi ani western, ale tento film svým hybridním žánrem oceňuji. Zajímavé je, že to funguje, leč cítím, že tomu něco chybí. ()

detrew

No už jenom základní námět filmu je dost mimo, ale proč filmu nedát šanci? Začalo to hororově, což filmu vlastně dokonale sedělo a kdyby se v tomto duchu udržel měl by u mě tři hvězdy, bohužel se z toho ke konci stala taková směs blbostí, že to na mě působilo spíš jako komedie. No nevím jestli se mi po tomhle filmu Jona Fafreau chce jít na toho Lvího krále :/ ()

Luciaaas2

Přesně se vyplnili mé pochyby. Tomuto snímku sem nedával žádné velké naděje a ani nevěřil, že se povede. Trailer byl nudný a co v něm ukázali, tak to byly ty nejdůležitější momenty z celého filmu. Je to zklamání, je to odfláknuté. Scénař je tupý, žádný zásadní zvrat a ani žádná sympatická postava, které byste drželi palce. Při rozpočtu 160 mil. dolarů by tento film musel dopadnout jinak. Jon Favreau hodně kolisá v režii a tento snímek nezachrání ani Daniel Craig ani Harrison Ford, doufejme, že si Craig vrátí chuť v novém Bondovi a Ford v pátém díle Indiana Jonese. ()

victim42

Nehodnotím, neviděl jsem. Jen se musím pozastavit nad tím, jak jsou všichni překvapení, že je to kravina. Vždyť jste věděli, že námět je jak dort od pejska a kočičky... ()

Ajfist

Poměrně zdařilý počin,pokud to člověk bere jako akční sci-fi komedii z prostředí Wild West.Po technické stránce docela dobré a děj je vlastně stejně jednoduchý,jako ve většině akčních filmů.Docela jsem se bavil. ()

SunnyMan

Jon Favreau opět nezklamal stejně jako opět nic nového nepředvedl.....Celé tohle jeho dílko je stejně jako přechozí Iron Mani vyváženou směsicí vizuálu a slušného ( na filmy, resp. na dnešní filmy ) scénáře.....přidat ještě pár hlášek a nějaké to novátorské koření místo občas přílišného klišé a šlo by o moc fajnový snímek.....takhle je to prostě jen slušná kvalita ( na dnešní dobu ), nic víc a nic míň...... ()

medvidek

Asi je to špatným vkusem, možná slivovicí, kterou jsme zvýšili naši schopnost "nemyslet", ale mně se to líbilo. ()

Denuna

Již úvodní trailer mě navnadil. Craig a Ford v jednom filmu? Těšil jsem se a to byla možná ta největší chyba. Už první hodnocení filmu, která se začala postupně objevovat na internetu a posléze i tady na csfd varovala. Jak se mohli Craig s Fordem takto zahodit budiž záhadou. Jaká škoda, že film nebyl pojat jako Coenovská "Opravdová kuráž", tj. jako opravdový a nefalšovaný western. Tento crossover není ani western ani sci-fi, ale podivný slepenec dvou žánrů, které těžko mohou kdy fungovat dohromady i v lepším provedení. Velmi zlé mrhání hereckým potenciálem obou hlavních jinak sympatických představitelů hlavních rolí, kteří chtě nechtě působí spíše trapně. Z blockbusteru bohužel těžká mizérie. ()

myszak original

absolutně dokonalý film ... zřejmě na něj budu odteď chodit do kina každý den ... dlouho jsem neviděl takovouto slátaninu a mrzí mě, že se do tohoto namočil člověk typu H.Ford, kterého jsem si vážil ... no, občs každý šlápne vedle ... jedna hvězdička za dobrý zvuk ;-) ()

Zevluska

Tenhle film šel do kin s tím že bude trhák, oproti nové Planetě opic která měla být až ta horší a druhá. Pro mě a většinu ostatních ke smůle producentů jistojistě vyhrály opičky, z mé strany už jen z nostalgie a geniální grafiky (či obrazu či efektů),návaznosti příběhu a poutavého dění od začátku do konce, takže jsem nic moc nečekala, ale tohle je film který nenadchne ani neurazí, podruhé bych na to do kina nešla, nicméně 1. hvězda za vetřelce (konečně tam nebyl pokus o mimozemšťany typu E.T. - což už se mi hnusí), 2. za kovbojskou tématiku, která byla dobrou změnou tohoto žánru alienů, a třetí za Craiga, respektive za jeho zadek a modrý oči :-D ()

Motyuek

Nejsem sice scénárista, ani člověk od propagace, ale já bych tomu dal nic předem neprozrazující název, propagoval to jako hvězdně obsazený western a až v závěru filmu, bych divákovi odhalil, že tajemné únosy aktérů a vůbec všechny divné věci mají na svědomí ufouni. Ale jak tak přemýšlím, byla by to zbytečná práce. Ještě před premiérou by mi někdo ukradl kopii a flákl ji na net, na csfd by mě uživatelé rozcupovali, že můj scénář je strašný, že se na to nedá koukat a jako vrchol by nějaký chytrák v komentáři napsal svou vlastní vizi scénáře. No a co s tím teda? Tak to vezmeme podle očekávání průměrného diváka: Cool hlavní klaďas s tajuplnou minulostí, kterou by příběh mohl postupně odkrývat, OK, máme. Dál by ho mohla doprovázet krásná ženská. A kruci, vždyť je to sci-fi, tak ať to je mimozemšťanka. OK máme, co dál? Chtělo by to záporáka, z kterého ovšem bude na konci výborný spojenec. Jasně! Takže nějaký mrzutý dědula s vojenskou minulostí a samozřejmě desperádi a indiáni, nikdo nesmí chybět. A tohle všechno se nažene na eMZáky a semele je na hadr. Takže závěr? Nevím jak Vy, ale ale já jako průměrný divák jsem docela spokojen. A jestli na to někdy kouknu znova? Nevím, zas tak dobré to asi nebylo. ()

pájap

pro toho ,kdo zkousne spojení kovbojů a mimozemštanů dost zábavná podívaná.a to se stalo mě.příběh je sice předvídatelný ,ale u kterého filmu z té dnešní záplavy není.daniel craig jako kovboj působí velmi zábavně ,i když uznávám ,že mu klobouk moc nesedí.role h.forda mě napřed překvapila ale pak se z něj vyklubal správnák.takže pohoda.není pravda ,že se film tváří zbytečně beznadhledově...co třeba scéna s upadnuvšími sirkami či postava barmana????celek se mi líbí natolik,že jak bude na bluray disku, tak ho koupím.papa. ()

Gomez222

Najviac som sa v tomto filme tešil na Harrisona Forda, lebo som si ho nevedel predstaviť v negatívnej úlohe. No po zhliadnutí môžem len skonštatovať, že si to ešte stále neviem predstaviť. On bol jednoducho Indi, len o 30 rokov starší. Dobrácke oči ho jednoducho postavia do pozitívneho svetla. A tak nech sa snaží ako chce, ale zlým nebude. Nápad s mimožešťanmi na divokom západe spočiatku pôsobil pútavo, no s pribúdajúcimi minútami upadal, až skončil úplne nevýraznou záverečnou scénou plnou klišé a slabého odvaru akcie. Bohužiaľ, ale táto mimozemská karta ostane ležať na stole filmových dejín nepovšimnutá. ()

Jason Bateman natočí netradiční western

Jason Bateman natočí netradiční western

31.01.2023

Westerny jsou zpět

Westerny jsou zpět

22.02.2015

Expendables 3 – Cage, Eastwood, Ford?

Expendables 3 – Cage, Eastwood, Ford?

14.08.2012

Jde samozřejmě především o zbožné přání producentů a tak trochu laciný způsob, jak před premiérou dvojky ještě jednou vydatně zčeřit mediální hladinu. Zkusme si z toho ale vytáhnout i relevantní… (více)

Oldman vs. Ford: high-tech špionáž

Oldman vs. Ford: high-tech špionáž

24.07.2012

V sobotu 21. 7. oficiálně odstartovalo natáčení thrilleru o korporátní špionáži Paranoia. Chrisův mladší brácha Liam Hemsworth (v pořádné akci se předvede díky roli v The Expendables 2) si ve filmu… (více)