Cizinec (Daniel Craig), který se probral z bezvědomí poblíž města Absolution, si naprosto vůbec nic nepamatuje. Jediným vodítkem k jeho minulosti je podivný náramek na zápěstí. Celková amnézie je mrzutá věc, obzvlášť když se ocitnete ve městě, které nenávidí lidi odjinud a kde vládne tvrdou rukou nesmlouvavý plukovník Dolarhyde (Harrison Ford), jenž ho řídí metodou pěsti a biče. Absolution žije ve strachu a brzy bude ještě hůř. Shůry přicházejí podivné zvuky a oslepující světla, obyvatelé města beze stopy mizí a nikdo neví, jak se bránit a kdy přijde řada na něj – tomu se říká permanentní teror. Paradoxně právě cizinec, kterého pronásledovali od chvíle, kdy se v jejich městě objevil, se stane jejich jedinou nadějí. Postupně se mu vrací paměť, a jak si vzpomíná, kde byl a co tam prožil, uvědomuje si, že drží v rukou klíč k tajemství, které zdejším kovbojům dává aspoň nějakou naději v boji s  technologicky mnohem vyspělejším protivníkem. Otázkou je, jestli mu chronicky nedůvěřiví obyvatelé uvěří a jestli mu Dolarhyde dobrovolně přenechá otěže vlády nad městem. (oficiální text distributora)

sidny

No tak tohle dílo bylo opravdu zábavné. James Bond s kloboukem a Indiana Jones jako ten nejodvážnější stařík. Celý film byl sice opravdu hodně předvídatelný, ale zachraňily ho vtipné narážky na Fordovo stáří. I ten nápad byl poněkud jednoduchý. Mnozí očekávali něco úžasného a převratného, ale místo toho dostali takový remake Spielbergových dřívějších filmů. Ale každopádně já se u tohoto filmu opravdu bavila a byl to jueden z nejlepších filmů, které jsem tento rok viděla. Škoda jen, že se tento film netočil tak před 30 lety, kdy byl Ford fakt fešák a nehrál hlavní roli určitě by mu sedla lépe. ()

DavidS.

Zelení žabáci s touhou po zlatě a režisér si spletli století, protože takto odvyprávěný a natočený mix mohl fungovat maximálně šedesát let nazpátek...Toporný nechtěný anachronismus bez invence, nápadu, pořádné akce nebo dynamiky... Další důkaz toho, že Favreau měl s prvním Iron Manem jen obrovské castingové štěstí a zajímavější filmař z něj prostě nebude...Craig a zejména Ford nejsou špatní, ale nejvíce si to dává Rockwell, protože pochopil, že hraje v parodii...A rozpočet? 160 miliónů dolarů je za pár klobouků,indiánský kompars, několik vznášedel a deset emzáků opravdu příliš... ()

Seti

Zdaleka největší problém Kovbojů je v tom, že jsou myšleni až moc vážně, což vůbec ale vůbec nefunguje. V jalovém scénáři plném těch nejlacinějších klišé pak působí téměř všechny dialogy něchtěně komicky a naprosto mimózně. I když se mi Craig zamlouval (v nějakém klasickém westernu si ho rozhodně představit dokážu) a Ford vypadal jak starší verze Hana Sola, který nepotkal princeznu Leiu, tak mi není moc jasné, jak se mohli tomuhle projektu upsat. Ke Kovbojům jsem si prostě nenašel cestu (dabing taky udělal své) a většinu času jsem se nebavil a spíš úmorně odfukoval. Favreau jasný palec dolů. ()

Earl10

Tomuto filmu je ve velkém vyčítáno, že tuto velmi nebvyklou látku bere až příliš vážně. Ale podle mě je to jen a jen dobře, alespoň se neutápí v typickejch trapnejch rádoby vtípkách. Favraeu je ideální režisér na tuto podivnou látku. Samozřejmě největším pozitivem je obsazení. Craig, Ford a překrásná Olivia Wilde jsou skvělým předpokladem po úspěšným film, proto mě mrzí, že komerčně příliš neuspěl. Atmosféra je vykreslana až překvapivě dobře a děj, obohacen flashbacky, šlape celou dobu. Jen je škoda, že je to prostě takový strnulý bez nějakého zapamatovatelného momentu, režisérského nápadu, výraznější zápletky či monumentálnějšího vyústění. A, že peněz by na to bylo. Jako celek to působí pozitivně, avšak až příliš uměle podle jasné blockbusterové šablony. Ale na druhou stranu, jsem se jednou, i když sem to čekal, celkem slušně lekl. Takže nakonec jsme se dočkali lehce nadprůměrného, zabávného béčka s hereckými esy! [viděl v kině] [65%] ()

Wicky odpad!

Tak tohle byl jeden z nejhorších filmů tohohle roku.Znuděný Daniel Craig,šedivý Ford a nudný děj. ()

Ragdoll

Western a sci-fi není dobré míchat dohromady a tohle je důkaz. Laciné béčko s hvězdným obsazením a o to horším zpracováním, které hloupé a trapné dialogy či nezáživné střílecí scény rozhodně nevylepší. Příběh natáhnutý do zbytečných dvou hodin (zkrácení nejméně o půl hodiny by filmu výrazně prospělo), kde se několik ostrejch týpků a jedna holka snaží porazit kolonii mimozemšťanů a zachránit své blízké. Na první pohled by to nemuselo skončit neúspěchem, jenže pokud má být snímek akční, pak by alespoň tahle vlastnost měla být dokonale vybroušena. Bohužel není. Naskytne se několik adrenalinových scén, avšak jsou opravdu nepromyšlené, nudné a zkuste do toho ještě přimíchat odporný český dabing. Konec má působit jaksi mírumilovně a emotivně, ale to také nezafungovalo správně. Slabé tři hvězdy po prvním shlédnutí, další již nehodlám absolvovat. ()

Spike23

Jako sci-fi to za moc nestálo, jako western už vůbec ne, jediné tedy, co zbývá, je asi hodnocení z hlediska akčňáku a mezi těmi novodobými to naneštěstí patří do nadprůměru. Začíná být celkem nudné, jak se každý snaží poslední dobou natočit něco originálního, co tu ještě nebylo a i když plán tu je vždycky, zpracování se téměř nikdy nepovede. I když musím uznat, že efekty byly opravdu kvalitní a skvěle se koukalo na vybuchující kovboje, ale bohužel to je v novodobých filmech to jediné, co za něco stojí ( a na co taky všichni spoléhají ) a do nadprůměru se kvůli tomu nikdy nic nedostane. Bylo by možná i lepší, kdyby tenhle film nebyl tak obyčejně průměrný, aspoň bych u toho nemusel ztratit přes 2 hodiny času, který se dá tolika způsoby lépe využít. P.S.: A nebo by se to dalo vysvětlit i jinak... 2* za Harrisona Forda :D ()

maren33

Daniel Craig je drsnej. Olivia Wilde je krásná. Harrison Ford je starej. Vetřelci jsou trapní. Zbytečný film, za který by se měl Favreau fakt stydět. Bohužel. ()

Han22

Čekal jsem buďto nějakou béčkovou řezničinu nebo laškovnou sci-fi komedii, pomrkávající neustále na diváka, aby ji nebral vážně. Nic takového se ale nakonec nekoná a režisér se rozhodl natočit smrtelně vážně působící western se všemi jeho klišé, říznutí trochu sci-fi a trochu hororem. A tak tu nechybí tajemný cizinec bez minulosti, uťáplý barman, indiánský zvěd, drsný, ale v jádru poctivý farmář a jeho nezdárný synek, kráska v nesnázích, mourý indián i spousta whisky, rychle tasených koltů a zachmuřených drsných pohledů. Když k tomu přidáte emzáky, kteří jsou laděni víceméně do hororu (jejich pomalé představování, děsívé únosy lidí, pár brutálních scén), je jasné, že to nemůže dopadnou na výbornou. A taky nedopadlo, žánry se spolu bijí a někdy je to hodně velké WTF na vážně působící film, nicméně průser to nebyl. Tunu klišé vyvažují paradoxně postavy, které jsou tak klasicky podané, že si na ně člověk rychle zvykne a oblíbí si je. Nesmysly v příběhu vyvažují skvělé westernové záběry, parádní akční sekvence a docela solidní efekty. Na 4* je to v letošní nadupané konkurenci není, ale je to lepší trojka. ()

Herráček

Mě to vcelku bavilo.. Výborný nápad dotažený do vcelku snesitelné podoby, kde ejlieni byly fakt vcelku děsivý potvůrky... A Olivia Wilde se docela vytahuje poslední dobou.. Ale mrzí mě spousta nevyužitého potenciálu a náznaků... Film s tímhle tématem má rozhodně navíc, než na v podstatě jeden "nasratý" výraz Daniela Craiga a druhý Harrisona Forda - tím nechci snižovat jejich um, ale tady se moc nevytáhli... A Jon Favreau má vcelku dobrý akční potenciál... Zajímá mě, jak bude vypadat jeho příští alespoň trošku akční nebo komixový film... ()

dj-chrosto

Trailer ma zaujal a celkom nabudil na tento film. Samotny film vsak ceeely cas neskutocne nudny, otravny, bez stipky hocicoho, cim by ma tento film zaujal. Scenaristom zakazat dozivotne pisat scenare co i len k 10-sekundovej reklame... 1* za Oliviu, ked uz bola naha a keby z nej nieco ukazali viac, tak aj za 2* :D ()

Nassau

Harrison Ford, Daniel Craig a Harry Gregson-Williams. Ještě štěstí, že se tohoto paskvilu také účastnili, jinak by to byla totální katastrofa. Co mě ale krom blbého scénáře nejvíce otravovalo byla Olivia Wilde. Její jediný herecký výraz mluví za vše. (35%) ()

joora1

Už mě nebaví scifi, která jsou tuctová a neliší se od jiných. Od Kovbojů jsem čekal změnu, ale bohužel se ukázalo, že kromě netradičního souboje pistolníků na koních s vesmírnými emzáky nic nového film nepřinesl. Snad jen jedno velké klišé vedle druhého a drsňácky přehrávajícího Jamese Bonda, stárnoucího Indiana Jonese a spoustu nesmyslů v jednom filmu. Hodně velké zklamání. ()

Benedygtus

55% plne odpovida. Nijak to nenadchne, nezaujme, ale na to, ze ma vic jak 2 hodiny tak to pomerne i utika..Coz na druhou stranu, kdyz se rekne o filmu tak to neni chvalihodne. A ano, herci opravdu nemeli co hrat.. ()

bruceman7

Což o to, že je to dobře udělané, když je to taková chujovina - jak se může parta mimozemskejch horníků s částicovejma kanónama nechat rozbít od bandy americkejch vidláků a rudochů? Taky bych se divil, kdyby se ti lidi tak napohodu vyrovnali s tím, proti komu stojí. Nutno podotknout, že bych sice v 19. století očekával, že už v tom neuvidí čáry máry, ale trochu větší respekt, to teda jo. Kdyby tam aspoň nebyla ta očekávaná příběhová šablona s hodným ET a jeho motivama. Oceňuju ale (či se spíš divím) občasné brutalitě, která je tam ukázaná, to jsem byl překvapen. Celkově - já nevim, tohle se mi prostě nezdá. Sice ten crossover byl plánovanej spíš pro tu prdel, ale já tam asi prostě potřebuju ty tanky a stíhačky. 4,75/10 ()

korndaddy

Teď už jenom natočit velkofilm typu gladiator, ve kterým by místo gladiatorů zápasily transformers proti Alence z říše divů. Vše samozřejmě v duchu historického velkofilmu. A aby toho nebylo málo přidal bych pár nacistů a pro jistotu i nějakou animovanou postavičku. Takže asi tak. UFO ve westernu prostě nemá co dělat. ()

Ebon

James Bond v kovbojských hadrech, se scifi HW na pazouře, kosí ufony za zdatné sekundace věkem ztvrdlého Indiho. ()

iXtr3m3

Prekvapivo po druhom-treťom zhliadnutí fajn filmík. Originálny, technicky perfektný, dobre obsadený a hlavne prekvapivý. ()

Jason Bateman natočí netradiční western

Jason Bateman natočí netradiční western

31.01.2023

Westerny jsou zpět

Westerny jsou zpět

22.02.2015

Expendables 3 – Cage, Eastwood, Ford?

Expendables 3 – Cage, Eastwood, Ford?

14.08.2012

Jde samozřejmě především o zbožné přání producentů a tak trochu laciný způsob, jak před premiérou dvojky ještě jednou vydatně zčeřit mediální hladinu. Zkusme si z toho ale vytáhnout i relevantní… (více)

Oldman vs. Ford: high-tech špionáž

Oldman vs. Ford: high-tech špionáž

24.07.2012

V sobotu 21. 7. oficiálně odstartovalo natáčení thrilleru o korporátní špionáži Paranoia. Chrisův mladší brácha Liam Hemsworth (v pořádné akci se předvede díky roli v The Expendables 2) si ve filmu… (více)