Cizinec (Daniel Craig), který se probral z bezvědomí poblíž města Absolution, si naprosto vůbec nic nepamatuje. Jediným vodítkem k jeho minulosti je podivný náramek na zápěstí. Celková amnézie je mrzutá věc, obzvlášť když se ocitnete ve městě, které nenávidí lidi odjinud a kde vládne tvrdou rukou nesmlouvavý plukovník Dolarhyde (Harrison Ford), jenž ho řídí metodou pěsti a biče. Absolution žije ve strachu a brzy bude ještě hůř. Shůry přicházejí podivné zvuky a oslepující světla, obyvatelé města beze stopy mizí a nikdo neví, jak se bránit a kdy přijde řada na něj – tomu se říká permanentní teror. Paradoxně právě cizinec, kterého pronásledovali od chvíle, kdy se v jejich městě objevil, se stane jejich jedinou nadějí. Postupně se mu vrací paměť, a jak si vzpomíná, kde byl a co tam prožil, uvědomuje si, že drží v rukou klíč k tajemství, které zdejším kovbojům dává aspoň nějakou naději v boji s  technologicky mnohem vyspělejším protivníkem. Otázkou je, jestli mu chronicky nedůvěřiví obyvatelé uvěří a jestli mu Dolarhyde dobrovolně přenechá otěže vlády nad městem. (oficiální text distributora)

Crackonosc

Největší tunel hollyhoodu? Asi jo. Kam by se utopili ty miliony si jinak nedovedu vysvětlit... Daniel Craig na půl plynu, Harrison Ford na půl plynu, Jon Favreau na půl plynu, trikaři na půl plynu, kulisy dvě, jinak poušť, děj o ničem, akce o ničem, hlášky žádný, atmosféra žádná, nuda všudypřítomná. Někdo má ale určitě někde nový výletní sídlo... ()

peetriss

A nakonec, proč ne? Kde je psáno, že mimozemské potvory musí navštěvovat jen naší současnost, proč by se s nimi nemohli setkat i naši předchůdci? Je pravdou, že kombinace sci-fi a westernu není vskutku častá (v rychlosti mě napadá snad jen Návrat do budoucnosti III , ale to jsme ve zcela jiných žánrových vodách). Kovbojové a vetřelci mohli mít při pohledu na zvučné herecké obsazení, díky známým jménům v zázemí filmu (např. Steven Spielberg), vzhledem k Jonu Favreauovi na postu režiséra, našlápnuto na celkem kvalitní popcornový blockbuster, ale kombinace dvou nesourodých žánrů, westernu a sci-fi, je bezesporu velmi náročná na příběhové a scénáristické ukočírování, a tady je asi největší kámen úrazu - scénář je i přesto, že se na něm podílela celá skupina scénáristů velmi plytký, až příliš jednoduchý a nedotažený a myslím, že i producenti mají svůj negativní podíl na výsledku filmu. Mimozemšťané i vizuální efekty jsou povedené, herci také předvádějí standartní práci. Hodnotím třemi hvězdičkami s poznámkou, že druhá hodina filmu měla nebezpečný náběh spadnout o jednu níž. 50% ()

J*A*M*A*L

Dnes kašlu na zdejší hodnocení.Já prostě vím na co do kina vyrazit a zajít na tuto Favreauovu pecku se rozhodně vyplatilo.Kombinace žánru western a sci-fi byla docela zajímavá a já si ten film naplno užil a nenudil ani chvilku. ()

PetkaW.

Po přečtení všech hvězdných jmen, které se ve filmu objevily, jsem čekala rozhodně víc. Začátek nudný, výkony herců nijaké, konec přeplácaný. Myšlenka skloubit divoký západ a moderní sci-fi byla sice dobrá a originální, ale provedení moc dobře nezafungovalo a hodně scén mi přišlo spíš směšných, než akčních, poutavých a napínavých. ()

Lionheart

Nebylo to špatné, v podstatě si nedokážu představit jak by to šlo natočit lépe, je to prostě brak už od prvotního nápadu. Nicméně "Bond", "Indy" a "Třináctka" jsou výraznými klady a celý snímek povznášejí na uspokojivou úroveň. ()

TERRORDROME

Napriek všetký rečiam o nudnej chujovine som bol zvedavý, ale zlé syčiace jazyky mali recht rechtúci. Hlavne že Holyúdsky škrabáci, občas zvaný aj scenáristi, vykrikovali a štrajkovali za vyššie honoráre a pritom ich výplody len málokedy stoja za viac než všivavú starú krumpľu. Ja vážne nechápem, prečo z filmu ktorý sa už názvom okato vystatuje svojou béčkovosťou nakoniec vylezie taká nudná a patetická konina o dobráckom hrdlorezovi čo musí zhatiť plány ufónov na nelegálnu ťažbu zlata. Namiesto uletenej akcie emzáckych baníkov a spotených Whiskyslopov tak väčšinu výplne tvoria kecy, jazda na koňoch, kecy o vzťahoch, spomienky, kecy o živote a posedenie s indiánmi. Keď potom vyšlo najavo že tá hrdinná dievčina ( o výkone Olivie Wilde sa dá povedať asi toľko že má pekné oči ) je spriatelená marťanka ktorá sa po smrti zrodí z ohňa ako Fénix, mal som strašnú chuť kopnúť do skrine a zlámať si prsty na nohe, aby som fyzickou bolesťou prehlušil tú psychyckú. Daniel Craig sa tvári drsne, vráskavý Harrison ford hlesne pár hlodov a indiánsky náčelník Prútený Mozog konštatuje že ohnivá voda je najlepší vynález od čias cimbalu z bizóních rebier. Emzáci opäť raz neuspejú, lebo sú výrazne dutejší než priemerná banda prériových buranov a aj keď disponujú ničivými energetickými zbraňami, tak omnoho radšej v boji proste hryzú. To sa potom nedá diviť že umastený ľudský hrdina ich pomocou ukradnutého lejzrového náramku kosí ako Mao Ce-Tung inteligenciu. Keby som na tom chcel silou mocou niečo pochváliť, tak snáď len občasnú krvavú brutalitu. Ale inak je to celé dokonale sprasené ako prasa a ďalšie milióniky dolárov vyhodené do luftu. Scenáristom len papek do riti a nie vyššie gáže! ()

Perverz

Začátek dobrý, Craig je frajírek a granáty rozdávat umí, ale taky zbaběle třeba kope i do koulí. To by si chlapi neměli dělat. Moc to bolí. Buďto si to měl Favreau odlehčit a udělat to s nadhledem a nasázet tam vtípky, nebo to zhutnit na pořádnou akci, zůstat takhle na mělčině a ponořit jen kotníček byla nejhorší volba. Byla to suchá sprška totok. Alespoň ksichtík Olivie nám dopřáli. Harrison by udělal líp, kdyby místo tohohle šel natočit reklamu pro Ford. Jako pozadí k pořádné žranici však postačí. ()

bloodcountes

Výbornej film takhle v sobotu dopoledne, když máte uklízet a nechce se vám. Užila jsem si ho velmi, atmosféra divokýho západu by se dala krájet, do toho zlato a konspirační teorie a roztrhaných kravách a únosech lidí emzákama. Vynikající herecké výkony, skvělá výprava, kamera, hudba taky v pořádku a exploze lodi v závěru fantasticky vizuální. Polde názvu jsem myslela, že to bude strašná chujovina, ale nebyla. ()

Patrik256

Rozpočet_ 163 milionov dolarov // Tržby_ 174.8 miliona dolarov // Tržby v ČR*_ 2 521 853 KČ // Diváci v ČR_ 19 748 // Tržby v USA*_ 100.2 miliona dolarov ()

xmatysekx

Jako zajímavý to bylo jen chvíli; od začátku jsou karty na stole a nikdo s nimi nijak ani nehraje. Poměrně nudná druhá polovina filmu. Bohužel, no. ()

mosnak

Já bych to tak špatně neviděl. Co jste proboha od filmu, který se jmenuje Kovbojové vs. vetřelci čekali? Já čekal jen film u kterého se budu bavit při pohledu na Hollywoodské herce a parádní efekty! Za sebe dávám 60% - scénář a podobné kraviny, ve filmu kde proti sobě stojí kovboj a vetřelec z vesmíru řešit opravdu nebudu :-))) ()

Gumrice

Vyděsila mě jen ta představa - Western / Sci-Fi, i přesto jsem film shlédla a jen jsem se utvrdila v tom, že to není dobrý nápad. Víckrát bych se na to nedívala. A nepochopila jsem, proč Ford vzal tuto roli. 2*. ()

peto580

Aj napriek tomu ze som tohle videl v kine neohurilo ma to nejak extra. Mozno bol problem prave v tom ze som od toho cakal nieco viac kedze viem ze pri praci na tomto filme sa pocas dlhej doby vystriedalo mnoho ludi. - kamera je ozaj velmi dobra, - scenar niekedy strasne nudny ale na druhej strane miestami dokonaly - cele to zachranuju herci (Daniel Craig, Olivia Wilde (ako milovnik Housa som si zgustol :D), Harrison Ford...,) - cudujem sa obrovskemu rozpoctu 160 milionov (naco tie peniaze sli?) Vysoky rozpocet je jasny ale az tolik? - miestami to bola nuda ale miestami ozaj nadpriemer Myslim ze sa to oplati pozriet avsak mam take tusenie ze vidiet to v oreginalnom zneni tak zazitok by bol o kapanek lepsi. ()

kusaj

 ČEKAL JSEM TOTÁLNÍ HOVADINU A DOČKAL JSEM SE PRŮMĚRNÝHO BÉČKA, COŽ BERU ZA DOCELA ÚSPĚCH, PROTI NEGATIVNÍ MEDIÁLNÍ MASÁŽI K TOMUTO FILMU. JE TO NACPANÝ NADĚJNEJMA HERCEMA - FORD, ROCKWELL, BROWN A TEN MEXIČAN...NO, TEN, TEĎ SI NEVZPOMENU, SAKRA:) KAŽDOPÁDNĚ ZÁPLETKA SE MI LÍBÍ, ZNÍ TO ZAJÍMAVĚ - ZABIJÁCKÝ MIMOZEMŠŤANI NA DIVOKYM ZÁPADĚ, ALE V TOMTO FILMOVÉM PODÁNÍ JE TO NEMASTNÝ, NESLANÝ, NĚJAK TO PROSTĚ NECHYTNE ZA PROKLATĚ NÍZKO POVĚŠENÝ KOLTY:). JEDNOU SE NA TO DÁ KOUKNOUT, ALE PODRUHÝ JE TO UŽ NUDA.. ()

MrKlobouk

Tak neuvěřitelná nuda, naprostá neinvenčnost a totální demence v některých částech, to se jen tak nevidí. Postavy jsou tak nezajímavý a kdykoliv promluví, tak to trhá uši. A přitom to znělo tak slibně... ()

Phorbo

Předpovídatelný, nudný (až na pár vyjímek), lehce krvavý (červeně i zeleně) ale jinak podprůměr. Jediná scénka u který jsem se opravdu zasmál je, když Craig sestřelí hned ze začátku alienské vznášedlo. To spadne a pak na nej s Fordem čučí, ozve se nějakej zvuk, Ford poplačeně vystřelí a Craig na něj čumí jako na debila a určitě si myslí svoje. Nebýt Craiga s nějakým náramkem tak jsou všichni totalně v knedli a nemaj vlastně ani s indiánama a s frajerama co přepadávaj dostvníky moc šanci. Slečínka je taktéž hned ze začátku nějaká podezřelá když po něm chce vědět co je zač. Co jí je jako potom? Navíc proč se na to ptá když to ani v extended verni vůbec nebylo vysvětlený. Rockwell me příjde že tady nějak přehrává. Vousy a brýlky mu vůbec nesedí. Vetřelci vlastně ani nepřiletí s nějakým rozumným motivem. Zlato, zlato... a co? Proč? kde ho vzali na druhým světě, proč by tam zrovna měli zlato, proč ne treba platinu nebo mosaz.... nebo cokoliv jinýho... proč zrovna zlato? a proč zrovna v období divokýho západu? Dvě hvězdičky za agresivního Craiga s amnesii a za zuřivého Forda na koni. ()

Ukko

A další ze špatných holywůdských filmů. Nápad a myšlenka je sice dobrá, Craig fajn drsnej kovboj a westernová atmosféra ucházející ale celkově je film nudný až to pěkné není. Dokonce jsem u velkého filmového finále krapítek usnul, takže drajv celého filmu je poměrně jasný. Škoda no, potenciál by tu byl...bohužel zůstal nevyužit. ()

Zombi

Westernovej začátek je hodně slušnej, navnadí, ukáže trochu drsnější akce a seznámí s poměry ve městě, jenže pak to jde s filmem z kopce. Žádnej kulervoucí moment, a že by se jich nabízelo, blbej scénář a nelogičnosti, ano i ve filmu o kovbojích proti vetřelcům očekávám logickou návaznost scén apod.. V půlce filmu dojde na klasickej odpočinek a vykecávání postav, takže vzhledem k stopáži to není ani svižnej výplach. Emzáci jsou docela pěkný, indiáni a kovbojové všech zemí spojte se, zase klišoidní a postava Wildeový WTF? 3 hvězdy. ()

Milky.

Naivní pohádka s naivním scénářem. Za jediné plus bych považoval dobrého Forda a pěknou originální finální explozi, jinak hnus. Supermoderní těžební loď plná technologicky vyspělých mimozemšťanů přišla těžit zlato. Z nějakého záhadného důvodu jej pumpují do jádra lodi snad jako pohon namísto aby jej sbírali (těžařská výzvědná loď) a nechají se zlikvidovat bandou primitivních hovad na koni. Navíc asi nejsou tak inteligentní jak se zdá, v boji jdou tupě tělo na tělo, kašlou na nějakou technologickou převahu a chovají se jako banda vzteklých psů. Neuvěřitelně stupidní scénář, plytké postavy a nudný děj. Bylo mi v podstatě jedno co se komu stane, hlavně jsem čekal na závěrečné titulky. Tento film upadne velmi brzo do zapomnění. Pokud se teda dá považovat za nějak populární už teď. Nuda, která si hraje na něco víc, avšak nutno přiznat...viděl jsem spoustu horších věcí. ()

Jason Bateman natočí netradiční western

Jason Bateman natočí netradiční western

31.01.2023

Westerny jsou zpět

Westerny jsou zpět

22.02.2015

Expendables 3 – Cage, Eastwood, Ford?

Expendables 3 – Cage, Eastwood, Ford?

14.08.2012

Jde samozřejmě především o zbožné přání producentů a tak trochu laciný způsob, jak před premiérou dvojky ještě jednou vydatně zčeřit mediální hladinu. Zkusme si z toho ale vytáhnout i relevantní… (více)

Oldman vs. Ford: high-tech špionáž

Oldman vs. Ford: high-tech špionáž

24.07.2012

V sobotu 21. 7. oficiálně odstartovalo natáčení thrilleru o korporátní špionáži Paranoia. Chrisův mladší brácha Liam Hemsworth (v pořádné akci se předvede díky roli v The Expendables 2) si ve filmu… (více)