Hra o trůny

• USA Game of Thrones (více)
USA / Velká Británie, (2011–2019), 67 h 52 min (Minutáž: 48–82 min)

Předloha:

George R.R. Martin (kniha)

Hudba:

Ramin Djawadi

Honza__St.

Naprosto nechápu, co na tomhle všichni vidí. Je mi jasné, že spoustu lidí to upoutá atmosférou ala Pán prstenů (který taky není nic moc, byť není špatný, druhá věc je "prequel" s**čka jménem Hobit). A hlavní, čím si to získává popularitu, jsou nechutnosti všeho druhu. Takže co chvíli máme brutální mord, useknutou hlavu, zaříznout střeva ven, šoustačky čím úchylnější tím lepší - znásilnění, lesby, teplouši, incest, atd. atd. Ale pod tím vším se neskrývá nic jiného, než další soap opera jako byl například Dallas. A narozdíl od Ewingů to nemá mimo výše uvedených nechutností co nabídnout. Žádná místní obdoba Džejára tu není a místní obdobu Bobbyho zabili už na začátku (jak jinak, když ho hrál Sean Bean) a ani je nenapadlo ho o pár dílů později vrátit do sprchy. Ve výsledku je to jen další zbytečná americká blbost, která akorát popularizuje úchylky všeho druhu. ()

Bogrant

Trónom som sa spočiatku vyhýbal, pretože som dlho nebol zrovna veľký seriálový fanúšik, ale po skončení šiestej, našťastie nie poslednej série žasnem akým spôsobom ma pohltil. A to hneď od začiatku! Vyspelá fantasy pre rôzne skupiny priaznivcov, v ktorej si každý nájde svoje obľúbené postavy. Drsná, krvavá, dráždivá, s famózne sa rozvíjajúcim príbehom. TOP. *Posledná séria však všetko negatívne zaklincovala a pochovala... ()

werny

Silně návykové... doporučuji si netvořit vůči žádné postavě názor, nedejbože si ji idealizovat a zamilovat... ()

Pejda

Pořád jsem se tomu vyhýbal, ani sám nevím proč až jsem si řekl "věnuju tomu ten čas a kouknu na to" A NELITUJU TOHO!!! První série naprosto úžasná věc při které jsem neustále potichu jásal "to je prostě boží" Přiznám se že s příchodem draků, mě to trošku odradilo, ale děj mě opět vtáhnul zpět a nemohl jsem se od sledování pomalu ani odtrhnout a opravdu jsem ve spoustě případů (ne)čekal, jak to s některými hrdiny vlastně dopadne a jak to vlastně celé skončí....95% ()

AdelleR

Bezpochyby jeden z nejepičtějších seriálů, co jsem kdy viděla. Udržet laťku po tolik let, to se jen tak nevidí. Kdysi jsem GoT nedala kvůli násilí a jsem ráda, že jsem si počkala; užila jsem si každou epizodu, každou dějovou linku, naprosto dokonalý soundtrack, všechno. GoT přišlo s něčím zcela novým, od čeho se ještě plno tvůrců zřejmě bude učit. Každá série je nadupaná, a i když si myslíte, že něco (ne)čekáte, stejně vás překvapí. A řadím se k těm z mála, co oceňují i osmou sérii. Ano, je nejslabší, ale i tak byla skvělá; nejnataženější a ukecaný mi přišel jen poslední díl, jinak všechno dávalo smysl, a to, že se postavy leckdy vyvinou trochu jinak, než jak by si fandi přáli, to tvůrci ostatně dokazovali celou dobu. Za mě rozhodně jedna z nejlepších seriálových záležitostí. ()

Zoubek123

Hra o trůny je bezpochyby jeden z největších seriálů své doby, který zaujal širokou veřejnost, a to napříč generacemi. Děj se udává na fantasy kontinentu Západozemí s občasnými zastávkami jinde a točí se kolem moci a vlády nad Sedmi královstvými. Krásně se zde promítá středověká politika, kultura a prvky fantasy (draci, nemrtví apod.). Celá sága je dlouhá a napínavá až do samého konce, který se úplně ne tak povedl, kvůli unáhlenému zakončení, ale až do předposlední série je Hra o trůny špičkovým dramatem, u kterého budete cítit emoce, a to nejen ty dobré. Seriál je založen na povídkách Písně ledu a ohně od J.R.R. Martina a nebojí se ukázat i trochu kontroverzní akce a nahotu. ()

Hixx

Rozsiahly fantasy seriál plný nečakaných zvratov s obrovským množstvom postáv, intrigami, zombíkmi a drakmi. Je to naozaj veľkolepé a verím že už teraz môžeme tvorcu predlohy G.R.R.Martina zaradiť medzi špičky tohoto žánru ako sú Tolkien alebo Pratchett. ()

Sopholojong

Juggernaut fantasy zanru. Osem-seriovy serialovy skvost, ktory nemal/nema/nebude dlho mat obdoby. Najhnusnejsie politicke intrigy (vo vlastnych radoch!), necakane umrtia (nahlu smrt Neda Starka som nerozdychal dodnes), zenske kozy/bobry na kazdom rohu, najcharizmatickejsi draci (Smaug z Hobbita sa nechyta) a sceny, ktore svojou osudovostou a nahlostou vyrazaju dych. Top 5 z nich: 1) cela dvojdielna bojova sekvencia Night Watch vs. Wildlings, 2) zmrtvychvstanie Jona Snowa, 3) spominane statie Neda Starka na verejnom zhromazdeni, 4) Krvava svadba a 5) Cerseiin pochod hanby komplet naha. Honorable mentions: Akekolvek akcie Daenerys s jej drakmi a armadou. ()

Colomba666

Nebýt poslední serie, byla bych maximálně spokojena, bohužel, osmička celý příběh trošku pohnojila, ale to už tak někdy bývá, asi už se tvůrci nemohli dočkat konce, tak do toho hodili vidle. Co si ale budeme, bez krásné královny draků a jejích dětí by to bylo nezáživné :) ()

NikiVai

GOT je moje klasika, seriál, který jsem viděla několikrát a pořád se neomrzel. Pokaždé objevím nějaký nový detail a protože chci vidět vše, čeká mě doufám ještě hodně a hodně repríz. Tohle se jen tak neomrzí. ()

Ivuska71

Jako nemůžu jinak. Pohltilo mě to, dlouho jsem odolávala, každýmu říkala, že je to na mě moc politický (a taky že jo), že je tam určitě hodně násilí (a taky že jo), že je to moc dlouhý (taky že jo, ale jsou delší). Jenže je to jak třeba asi s heroinem - závislost vzniká napoprvé. Když jsem se koukla na první díl, tak jsem musela na druhý, když na druhý, tak na třetí, atd. atd. Ale sakra, je to zatraceně dobrý. ()

matous20063

I když moje hodnocení pěti hvězd neodpovídá mému průměrnému hodnocení jednotlivých epizod a sérií, tak musím dát pět hvězd, protože to bylo prostě boží! Nic v takovém medival kabátku a zárověn tak kvalitního toho moc neznáme a ani nikdy znám nebudeme. Seriál má všechno, akce u kterých si budete nervozně žrát nehty, zvraty které vás občas i zabolý u srdíčka a které opravdu nečekáte, intriky a poliktikaření které je seriálem proslulé a dotoho je to vše velice kvalitně zpracováno. Tento seriál bud budete milovat a nebo vás přestane po třech epizodát bavit, ale věřte že pokud se prokošete začátkem tak budete mít nový oblíbený seriál. 95% ()

MoziMedve

Téměř perfektní fantasy seriál. To jest, dokud děj nedohonil aktuální stav vydaných knih. Tvůrci Dan a Dan jsou fakt dobrý v zobání z existujícího díla a jeho adaptaci pro TV, ale kreativní psaní na základě pár bodů jim už tolik nejde. K tomuto přelomu dojde přibližně v 5té sérii kdy začne kvalita psaní postupně klesat. Zajímavým aspektem hry o trůny byli důsledky. Tím myslím to, že každá akce měla důsledky a nikdo nebyl v bezpečí žádných deus ex mašin. I když šlo o hlavní postavu, když někde něco zkonila a dostala se do zlé situace, tak holt sbohem, naschle... Když ale psaní zůstalo na samotných tvůrcích, všimnete si hromadu deus ex mašin a změny v chování postav. Rafinovanost jde z okna. Možná při shlédnutí seriálu na rádoby jedno sezení, maraton Vás tak nepoznamená, ale čekat roky na rozuzlení děje a obdržet sérii 8 bylo urážející. Dřív jsem v přípravě na novou sérií zkouknul znovu celý seriál znovu, protože za to stál. Nyní když vím kam vede a jak skončil ho nemohu s čistým svědomím nikomu doporučit. Ironický je, že poslední série byla uspěchaná, protože se tvůrci už hrnuli na další projekt kterým mělo být nějaké dílo ze světa hvězdných válek, ale po tom co serál takto zkonili jim padl i tento projekt. ()

GalahadCZE

Hra o trůny je zaručeně milník mezi seriály. Kvalita knižní předlohy byla ještě povýšena na jinou úroveň (minimálně prvních 6 sérií). Tohle veledílo je určitě moje srdcovka. Kombinace akce a mocenských bojů prostě funguje. Hodně se mi líbila práce s postavami, budování jejich motivací a vztahů (což v 8. řadě lehce pohřbili). Celkově tento seriál beru jako světovou extra třídu a ani jeho zakončení mi zas tak nevadilo. Dokonalost ve všech směrech = 5*. ()

Holly_Molly

Na filmovejch školách bude jednou v povinný četbě kniha o tomhle fenoménu..Bude se jmenovat "Jak ve dvou posledních sériích totálně zmrdat fantastickej seriál snadno a rychle " :-) ()

Thalin

Asi nikdy se nepřestanu bít do hlavy za to, že jsem kdysi chodila v krámě kolem knih Písně ledu a ohně, ještě se starou lacinou obálkou a za naprosto směšnou cenu a nekoupila si ji, protože mi to podle anotace připadalo jako "blbost" kterých se mezi fantasy paperbacky válelo mnoho. Kdo by čekal že ta blbost pak dostane mnohem elegantnější obal a hlavně takhle kvalitní zpracování v podobě seriálu. Komplexní a vcelku propracovaný svět, tuna a tuna postav a mnoho příběhů, které zprvu nevypadají, že by měly moc společného, ale opak je pravdou. Každý si tu najde to svoje. Ať už je to násilí, krev, sex, politika nebo jen fantasy a akční prvky. Je tu spousta postav které jde milovat nebo nesnášet a nebo balancují na hranici obojího. Osmá série je sice průser a místy je to lehce guláš, kolik se tam motá rodů a postav, ale jinak je to kvalitní seriál, který mě dlouho opravdu bavil. ()

Haros69

Všem zarytým fanouškům se omlouvám a klidně mě zabijte, ale mě to prostě nenadchlo a neoslovilo a to jsem si to nad všechna kladná doporučení docela přál. Spíš mě to vlastně celkem nudilo, ale i tak jsem to chtěl dokoukat a dát tomu šanci a ne to vypnout po prvních dílech. Ani jedna postava mě nebavila a nezaujala, některé tam vůbec nemusely být, některé tam byly zbytečně dlouho. Ok, možná Arya mě bavila, byla správně drzá už od začátku. Bitvy byly fajn, dost velkolepě a většinou zajímavě zpracovány. A zabijte mě klidně podruhé, ale mě se vlastně nejvíc líbily poslední dvě série a díky nim mě to zlomilo k přidání jedné hvězdy, ano vážně bych tomu dal jednu hvězdu. Soundtrack nehodnotím, vystačilo si to s jednou znělkou a následně její úpravou celý seriál. Jsem ale rád, že se seriál postupně zvedl na vizuálu a byly tam vidět vynaložené finance, první série byla dle mě natočena u někoho v obýváku za pětikorunu. Každopádně prostě nemůžu dát vyšší hodnocení i přes občasné obnažené dámské přednosti či dokonce soulož, kterých ke konci seriálu značně ubývá, ale o tom ten seriál asi úplně být neměl. ()

Enlight

Tak po pilotním dílu jsem naprosto nadšený. Jistě, nebylo to dokonalé, ale má očekávání to nejen naplnilo, ale i předčilo. ()

Rod draka přiletí i se třetí sérií

Rod draka přiletí i se třetí sérií