Hra o trůny

• USA Game of Thrones (více)
USA / Velká Británie, (2011–2019), 67 h 52 min (Minutáž: 48–82 min)

Předloha:

George R.R. Martin (kniha)

Hudba:

Ramin Djawadi

hygienik

Začala sa piata sezóna s touto nepredvídateľnou epopejou. 100x som si pri sledovaní už povedal: "Nudím sa!" Ale 150x :"To som vážne nečakal." A už mám zase ten tik, keď sa každé 2 hodiny pýtam mobilu, koľko času je do ďalšieho dielu. Áno, som závislý na Hrách (ale trónim len na WC). ()

L_O_U_S

Znáte ten pocit, kdy zhlédnete něco, co vám utkví v paměti, ale zároveň nevíte, co si o tom máte myslet? Kdy se přistihnete, že ačkoliv se o tom snažíte zjistit co nejvíc, váháte s kladným hodnocením? Mně se to stalo dvakrát. Poprvé u Pulp Fiction a teď u Hry o trůny. Musel jsem ji po pěti dílech vypnout a přečíst si knihu, protože jsem se začal ztrácet v postavách. Od té doby nevím, jestli je lepší nejprve číst knihu a pak sledovat seriál ochuzen o všechna překvapení, nebo naopak. Každopádně jsem rád, že něco takového vzniklo. Jo a ta znělka mi zní v hlavě den co den. (1 082.) ()

sofiapetra

R.R. Martin je jediný dobrý autor, o němž vím, že dokáže obětovat pro blaho a neočekávatelnost záplatky klidně i nejsympatičtější figury. Mnohdy je to šokující, až téměř zdrcující, katarze nulová, přesto je to skvělé. Mnoho jiných se snažilo a snaží vytvořit nové (staré) světy, ale jemu se to opravdu podařilo. Finále osmé série mě sice - jako mnohé - překvapilo, ale o to Martinovi přece vždy šlo. Vždycky kašlal na nějakou spravedlnost a útlocitnost - a právě to dělalo jeho příběhy tak zvláštními. Vždycky si vzpomenu na jeden jeho rozhovor, ve kterém líčil, jak se díval s mámou v televizi na filmy a seriály - a ona vždy dopředu předvídala, jak to bude dál. A pokaždé se prý strefila. Takže toužil psát jinak - a vážně se mu to povedlo. Dohnat miliony smutných fanoušků k hysterii - a požadovat, aby se závěr předělal, je něco neuvěřitelného... ()

higuain

Šílenství okolo fenoménu GoT mě minulo, s postavami jsem nežil 8 let, nýbrž jen 2 měsíce, ale bavilo mě to. Teda alespoň většinou, protože některý linky byly strašně natahovaný. A taky mi bylo mi u prdele, jak to skončí a poslední dvě série už jsem se těšil především na to, až bude konec a já to budu mít za sebou. 75%. ()

LND

Velkolepostí na poli fantasy může konkurovat jedině Pán prstenů. Hra o trůny je první seriál svého druhu a to už jí nikdo nevezme. Její krása tkví v propracovanosti a detailech. Něco tak rozsáhlého, složitého a promyšleného zkrátka nemá obdoby a nelze to ani jednoduše popsat nebo převyprávět. Příběhů je tady celá řada a všechny jsou vzájemně více či méně propletené. I proto patří předloha k mým nejoblíbenějším knižním sériím. Nedostatky, z nichž nejvíc do očí bijící je uspěchanost závěrečné série, tady samozřejmě jsou. I přes ně ale Hra o trůny nechává konkurenci daleko za sebou a její intro nad mapou s hudbou Ramina Djawadiho se stalo naprostým symbolem. ()

dee-key

Schválně jsem si s hodnocením počkal do sedmého dílu. To protože jsem měl za to, že Walking dead je taky bezva seriál, ale v šesté epizodě to šlo do kytek. To Game of Thrones ani náhodou! S potěšením můžu říct, že toto je seriál, na který jsem čekal. Epická fantasy s úžasným příběhem, krásnými exteriéry a parádními souboji. V přehršli postav si každý najde svého oblíbence a koho to chytne, bude čekat na další díl jako děcko na Vánoce. Ano, je to tak. Ještě než jsem se na to poprvé kouknu, slyšel jsem, že je to moc přitažené za vlasy, že je to moc "kozy a krev". Zatím si můžu spokojeně mnout ruce, protože obojího tam je s mírou (soudím tak, protože jsem nedávno dokoukal Tudorovce). Jen tak dál, nasadil si vysokou laťku, uvidíme, jestli si svou úroveň udrží. ()

Vessper

Tak včera jsem absolvoval kinomaraton tohoto skvělého seriálu, a jen mě to utvrdilo v mém hodnocení. Tohle je opravdu nejlepší seriál poslední doby a jeden z nejlepších vůbec. Jak kvalitní herci, tak skvělá předloha, výprava a režie. Radost se dívat. ()

KoRniky

Před včerejším premiérovým dílem druhé, nesmírně očekávané série, jsem si přes víkend s radostí připoměla sérii první. Miluju Khaleesi Daenerys Stormborn a nemůžu se dočkat toho, jak se bude její příbeh vyvíjet. Můžu jenom doufat, že v něm vydrží dlouho, protože jak už všichni dobře víme, tvůrci nemají problém s tím likvidovat oblíbené postavy a brát nám všechny iluze. Geniální seriál. ()

Bonaparte.

V HBO vytesali další klenot do sbírky historickýh/fantasy ság. Game of Thrones Vám naservíruje svět, dle knižní předlohy, plný intrik, moci, touhy, zášti, oddanosti a mnoho dalších lidských vlastností, ať dobrých či špatných. Výpravnost, dějová linie a dialogy, které mají hlavu a patu, to je to na čem si GoT zakládá. Casting je více jak dokonalý. Nechci nikterak spoilerovat, ale je určitě škoda, že některé postavy dopsaly svoji účast ve hře o trůny již po první sérii. Přenádherná Khaleesi v podání Emilii Clarke, Vychytralý polomuž z rodu Lannisterů Peter Dinklage nebo Sean Bean prověřený již v Pánu Prstenů. 1. série 90% - 2. série 80% - 3. série 90% - 4. série 95% - 5. série 80% ()

fmash

1. série: Hezky vypravená poměrně nudná fantasy konverzačka, ve které je všechno „ledové“, „temné“, „noční“ a vůbec opatřené všelijakými směšně nadutými přívlastky. Nedostatek děje se dohání občasnou uříznutou hlavou, vyhřezlým střevem, zbytečným sexem a vůbec berličkovitým nadbytečným naturalismem. Druhá polovina se ale slušně rozjíždí a konečně poskytuje to, co od takového filmu (seriálu) očekávám. I ten Momoa se do role cikánského barona vedoucího své bulharské nájezdníky hodil slušně (narozdíl od role Conana). S posledním dílem se hodnocení převrátilo ke čtyřem buřtům. 3¾. ()

GILLWANDER

Dlho som odkladal tento seriál na neskôr, a veru, urobil som poriadnu chybu. Game of Thrones je pre mňa tohtoročné seriálové prekvapenie. Možno najväčšie za posledných päť rokov. Skvelý herci, pekne rozvíjajúci sa dej, napätá atmosféra, prekrásna výprava okolím a úžasná hudba. Toto všetkým seriál vlastní. Ba čo viac. Len si akosi neviem spomenúť čo ešte. Po prvej skvelej sérií hodnotím na maximum a pevne dúfam, že si seriál i v nasledujúcej sérií zanechá svoj podmanivý štýl z tej prvej. 100% ()

kinderman

Doufám, že už se někde někdo pokouší vyvíjet deskovou hru cyvasse a nějaký vyšeptalý zámořský popový zpěvák natáčí Zpěvy Západozemí (s pilotním singlem Deště Kastameru). Děsím se zdejších mládenců, penzistů i panen, kteří nám vnucují své čtenářské zážitky porovnáváním se seriálem- jednak nechápou pojem adaptace, jednak nás tedy od třetí série zřejmě čekají sáhodlouhé komentáře, temné a plné hrůz. Edit: už pátá série se mi zdála trochu na hraně, ale šestá vyloženě zklamala. Pokoušet se osm dílů šlapat vodu a pak si myslet, že to vytrhne jedna bitva bastardů, tak to už fakt ne. Edit: S08E03 (Dlouhá noc) měla být matkou všech bitev, jakou svět neviděl. Jen nikdo netušil, že to bude jako s tou jitrnicí ve filmu Obušku, z pytle ven! Vidět totiž nebylo vůbec nic. A stejně jako Lála Pešek, i tady na tu hru s hostinským spousta fandů přistoupila. Už se jenom směju, skutečně bavit mě to ale přestalo s koncem čtvrté série. ()

Linda.csfd

Epická temná fantasy s dokonalou atmosférou. Musím to teda sledovat schovaná pod dekou a schovat se tam celá když dojde na krvavé scény, ale stejně to stojí za to. A ta úvodní písnička je the best! ()

TheDon

GRRM je buď total brutal magor, nebo míchá víc barbiturátů najednou. Jinak si nedokážu vysvětlit, jak dokáže sladit všechny postavy, aby to vůbec dávalo jakejs takejs smysl. Kloubouk dolů. Baví mě to jako kráva, sice je to takovej fantasy soft porno seriál, ale to nic nemění na tom, že je to pecka. Moji nej jsou samozřejmě Thyrion, Jenda Sníh, Bron a Oberyn (ten už sice skončil s rozmačkanou hlavou, což je technicky nemožný,ale stalo se). Jediná postava, která mě tam neskutečně prudí je Daenerys. Pořád čekám, že jí jeden z draků uhryzne tu její blond šišku. Ale to se asi nestane. Škoda. Každopádně by to chtělo víííííc WHITE WALKERS !!! Protože to je ta nejzajímavější banda z celýho GOTu. 95% ()

Mikarda

SPOILERY... Je snadné hanit poslední sérii a kompletně zapomenout na některé z nejlepších scén, co jsme si kdy mohli užít ze seriálového světa - z novějších sérií Battle of Bastards, Hardhome, zničení Zdi drakem, záchrana expedice za Zdí, obvinění Petyra Baelishe, exploze septa, Jonovo zmrtvýchvstání; ze starších bitva o Blackwater, Tyrionův soud a následná bitva Hory s Oberynem, Rudá svatba, atd. atd. Přestože se s postupem času začalo hrát na digitalizaci, není radno zapomínat, že tvůrci nám přinesli plnohodnotný příběh plný zápletek, zvratů a umírání oblíbených postav jak na běžícím páse, který nás bavil několik let. Oblíbené postavy - to je opravdu velmi těžké vybrat. Fascinující pro mě byla proměna Sansy od hloupoučké holčičky po královnu, nedám dopustit na Aryu (!), Jona, Tormunda a Brienne. Tyrion mě vždy neskutečně bavil a v knihách jsem si velmi oblíbila cílevědomou Cersei, skvěle ztvárněná byla i proměna Dany, jejíž nešťastná cesta do sebezkázy se podobala cestám jejích příbuzných. Nevím, zda si někdy seriál zopakuji, nicméně některé oblíbené scény si občas přehrávám a jen se zkrátka kochám. A hlavně nezapomenout zmínit SOUNDTRACK! Djawadiho hudební doprovod k GoT a Westworldu stavím na pozici jedněch z nejlepších soundtracků všech dob. P.S. A ano, jsem výjimka, mně se scéna se smrtí Nočního krále děsně moc líbila. Kdo ještě seriál neviděl, určitě by si ho neměl nechat ujít i přes veškerou kritiku finále. ()

M.i.k.e

po prvním díle zatím čtyři,každopádně sem zvědav,kam se tvůrci chtějí ubírat.Mnohdy samoúčelné odhalování koziček dneska už nestačí... ()

Scylla

Myslím, že po čtyřech dílech už můžu začít nadšeně vykřikovat do všech stran, že přesně něco podobného v televizi (potažmo na plátnech) už dlouho chybělo. Je to reálné, je to chytré, plné emocí a je to perfektně natočené, bez sladidel a klišovitých "cheesy" momentů. Casting je nadmíru sympatický/nesympatický a přesně takový, jak to dané role vyžadují. Dokonce i dětští herci jsou moc fajn a nemůžete jinak, než jim fandit. Žádný z hrdinů není tak úplně hrdina a naopak, charaktery nejsou černobílé (i když se to zpočátku tak může zdát). Po všech stránkách (od výpravy až po hudbu) vypiplaná záležitost, která přes všechnu svou okázalost stojí a padá na skvělých postavách a charismatických hercích. Nezbývá než si přát, aby byl ten týden čekání kratší, epizody delší a kvalita neklesající. Děkuji! ()

JasonCZ

Po sestem dilu prvni serie musim prehodnotit tenhle serial z 4 hvezd na suverenich 5 hvezd, je to proste bomba, uz se nemuzu dockat dalsich dilu.. ()

Rod draka přiletí i se třetí sérií

Rod draka přiletí i se třetí sérií