Hra o trůny

• USA Game of Thrones (více)
USA / Velká Británie, (2011–2019), 67 h 52 min (Minutáž: 48–82 min)

Předloha:

George R.R. Martin (kniha)

Hudba:

Ramin Djawadi

dessa

26.5.11 po 6 dílech. Úvodní scéna pilotu slibovala daleko víc než jen další dekadentní nesmyslnosti z produkce HBO. Dá se říci, že po druhém dílu už se nám seriál změnil na telenovelu, kdo, kdy kde a s kým souloží, proč jeden druhého nenávidí nebo miluje, Samozřejmě nechybí pro HBO tolik typické znázornění nahoty včetně různých nechutností typu cca desetiletého syna, který se osvěžuje mlékem z matčina prsu. Příběh jako takový má příliš mnoho dějovch linií, z nichž je zhruba polovina naprosto nezajímavých, je to jen taková vata na natažení stopáže. Škoda. A proč tak vysoké hodnocení, když jsem to právě teď tak strašně sepsul? Protože přes všechny nedostatky je to celkem chytlavé a stojí to na hereckých výkonech především lorda Starka, jeho mladších dětí a hlavně Impa Tyriona Lannistera. Jinými slovy, první sérii určitě dokoukám... \\\\\\ revize komentáře po shlédnutí s02e02, pozor, SPOILERY: příběh je opravdu příliš epicky široký, ale pořád se na to dívám... Zajímají mě totiž především: a) Kdy přijde zima, b) Co je za zdí a kdy to konečně zaútočí, aby se konečně vyřešily malicherné spory na jihu a především za c) Kdy si konečně na drakovi přiletí ta bloňdatá kočena vzít, co jí náleží. A vlastně i za d) kdy konečně někdo sejme toho nevychovaného spratka, co si říká král. Ostatní dějové linie jsou mi tak nějak volné, k postavám jsem si nějak nevytvořil vztah, snad s výjimkou Tyriona Lannistera, který by narozdíl od všech ostatních i přes svou tělesnou nedokonalost byl díky svému pragmatickému myšlení skutečným králem. ()

lubomir91

Nechtěl jsem komentovat dřív, než se podívám na všechny díly. Ovšem po zhlédnutí páté epizody věřím, že kvalita seriálu nijak obzvlášť neklesne. Takže co bych dodal... Sean Bean zde hraje nejcharismatičtější roli, kterou jen mohl získat a klobouk dolů, hraje bravůrně...odlišnost v kultuře, vzhledu a názorů v jednotlivích říší je dobře podaná a téměř okouzlující. Hra o Trůny...seriál plný dramatický chcén, chvil napětí, intrik a s občasnou akcí vás pohltí do svého světa a vy už jen netrpělivě čekáte na další díl... ()

kwaicheng

Ty vole...titulková sekvence sice nemá chybu, o výpravě už bych trochu pochyboval, no brilantní dialogy nadchnou snad jen člověka odtrženýho od reality. Dialogy jsou úplně k hovnu, tím hůř, že je člověk musí poslouchat imrvére. První díl vypadal nadějně, hlavně úvodní scéna, ale to, co přišlo potom...čtyři díly jenom stupidně kecali, sem tam si někdo šoustnul aby se zvedla sledovanost, párkrát tam proběhlo pár zjevů, no co bych vám povídal... škoda že teplouš co velí těm koňákům dostal za ženu takovou babu, měl se radši rovnou oženit s tím druhým teploušem co je teď jeho švárou..ty vole, že prej prcaj i svoje koně....no, popravdě, všichni na to vypadali, zvlášť ten jejich führer, ten vypadal, že si akorát zapnul gatě. Dcery Neda Starka jsou frackové, kulisy vapadjí jak z polystyrénu, komparz obvykle nečítá víc jak šest lidí a královic kluk, to je zjev, kterej mě bude nejspíš navždy strašit ve snech. Celá ta skvadra je strašně divná. Jo taky mě dostala ten příběh kterak se vepřík dal k noční hlídce, která mě měla zřejmě dojmout. Míň tlustoprdů v rádoby zámku, víc lidí, víc akce. ()

Mira90

Ještě před pátým dílem to bylo za 4*, ale teď prostě nemůžu než dát 5*, strašně mě to vzalo a těším se na další a další díly, série, filmy...:-D A taky si musím přečíst knížky! Velkolepá výprava vás zkrátka pohltí, tohle umí fantasy jako žádný jiný žánr. Navíc postavy jsou neprůhledné jako ta nejhustší mlha, i ti sympatičtí můžou být záporáci, v tomhle vedou s přehledem Lannisterové - tfuj! Zato Ned Stark - takový hodný strejda je to. - - - Po první sérii to mají směrem k té druhé tvůrci skvěle rozehrané, vyvstává ale otázka - kdo tam bude hrát?! :-D Druhá série? Možná ubrala na tahu na branku, ale to jen proto, aby si připravila půdu pro řady další. Já je chci! Hned! Vše se úžasně zamotává, tentokrát už si vážně nemůže být jistý nikdo nikým. A co víc, oblíbené postavy se stávají neoblíbenými a naopak. Prostě skvělý seriál. ()

Oonika

Zatím velmi slibný seriál. Vizuální stránka je naprosto úchvatná, herecké výkony skvělé a úvodní titulky nepřekonatelné!! Po shlédnutí poloviny třetí řady musím jen nadále souhlasit s tou vší dokonalostí a úchvatností. Opravdu se mi ještě u žádného seriálu nestalo, že by pokryl tolik emocí, jako Hra o trůny. Dokonalí herci, dokonalá hudba. Ale hlavně- DOKONALÁ PŘEDLOHA! Jsem tam neuvěřitelně ráda, že ji nikdo nezprasil a seriál je důstojným ztvárněním knihy! ()

pulDag

Pilot velmi slibný, ba téměř dokonalý - jak už to u seriálů poslední dekády bývá. S dalšími díly ale vyvstává problém nastavované kaše (v tomto případě spíše svíčkové) - jak už to u seriálů poslední dekády bývá. I přesto se jedná o nadprůměr. Vizuální a zvuková stránka konečně dosáhla kvalit filmové produkce a už jí víceméně nic nechybí - hurá. ()

agrimon

Brutálny dej, krásne prostredie..fantasy prvky..plus obohatenie nahotinkami :) a aj vďaka tomu, že nie vždy vyhráva dobro a spravodlivosť nad pravdou a intrigami, má tento seriál také ,,grády" aké má... ()

kubal18

Perfektní zpracování, super herecké výkony, propracovaný příběh, parádní atmosféra a to všechno v hávu nekompromisní drsnosti a údernosti. Nenapadá mě, co víc bych si mohl přát. Vlastně jo, abych nemusel na druhou sérii čekat rok. Vydržím to, ale bude to hodně bolet. ()

Brady

Kniha byla naprosto dokonalá, takže jsem byl po jejím přečtení hodně zvědavý, jak dopadne seriál. Za sebe mohu říci, že mne nesklamal ani v nejmenším. Ba naopak, v mnohém rozšířil a podtrhnul příběh z knihy. Nevím, jak to lidé od HBO dělají, ale pod jejich rukama vzkvétá a vylepšuje se i to, co je už v podstatě dokonalé. Pevně doufám, že se seriál dočká všech čtyř sezón a knihy tak získají zaslouženě kvalitní zastoupení ve světě pohyblivých obrázků. ()

Kingjiri

Původní předlohu jsem nečet a sám od sebe bych tenhle seriál určitě nezkouknul, protože mě středověká doba moc nebere. Ale díky skvělýmu hodnocení a ohlasu u známejch jsem si řek, že mu dám šanci. S vypětim všech sil jsem dneska dokoukal první sérii a jediný, co mě na ní bavilo, byly poslední dva díly. Těch osm předchozích dílů byly nepředstavitelná nuda - skoro nic se v nich nedělo, takže se děj moc dopředu neposouval. Naivně jsem pořád čekal na chvíli, kdy si všichni vládci konečně uvědoměj, že žijou ve středověku, kde se víc bojovalo, než zbytečně kecalo. Jenomže k tomuhle "uvědomění" došlo během první série jenom jednou a tahle bitka byla "elegentně" přeskočená (viz. devátej díl). To už jsem fakt myslel, že si ze mě tvůrci dělaj srandu (nebo že by málo peněz?). O téměř hodinový stopáži na jeden díl radši nemluvě - kdyby měl jeden díl klasickejch čtyřicet a něco málo minut, bylo by výsledek daleko stravitelnější. Navíc by se mohlo odstranit spoustu zbytečnejch scén a průpovídek kolem postav. Asi jsem z jinýho světa (nebo se do něj nedokážu prostřednictvím tohohle seriálu dostat), ale tohle mě fakt nebaví. I přesto ale nejspíš ještě zkouknu pár dílů z další série, protože konec slibuje o něco zaživnější podívanou. Za meganudnou první sérii dávám zatim dvě slabší hvězdy za její slibnej konec a slušnou technickou kvalitu. ()

Jonatána

Právě jsem viděla první dva díly a nejraději bych koukala dál, ale synátor mě vyhnal s tím, že si chce chvíli číst a pak jde spát, neb včera byl venku a je znaven :-). On už to totiž viděl a absolutně uchvácen to sleduje znovu se mnou. Díváme se u něj, má to v PC, takže jsem odkázaná na jeho dobrou vůli. Zatím dávám čtyři hvězdy, vypadá to skvěle,ale počkám na pokračování a případně změním. Trpaslík Tyrion a Arya - ti dva jsou zatím pro mě nejsrdcovější. a už se těším na zítřek, to dáme aspoň tři další díly :-). 18.7.11 právě jsem přidala pátou hvězdu, dokoukala jsem devátý díl a doufám, že toho malého blonďatého zku.vence někdo odkrágluje. Musí natočit další řadu, teď jdu koukat na poslední díl. Je to výborná záležitost. ()

vikino1

Tak a mám to za sebou. Teda první serii. . Je to hezké - ANO. Je to velké - ANO. Tak proč jen tři hvězdy ?? Protože je to totální NUDA. Ano sem tam přijde nějakej ten zvrat, ale jinak se tam pořád jen kecá a kecá a kecá. Jedinou bitvu (nebo spíš jatka), která v serii byla, divák ani neuvidí. Rozjetý je to dobře, druhá série bud bude pěkně našláplá, nebo to bude jen další čekání na něco, co nemusí vůbec přijít..... ()

teyra

Mocenské boje, chytře napsané dialogy, mnoho sexu a pár (doslova – Zeď a draci) skutečných fantasy ingrediencí s ojedinělými, leč slušnými efekty. Severní království má správně mrazivou a drsnou atmosféru, hlavnímu městu vévodí nápadité intriky, zato jižní příběh dlouho zůstává spíše úvodem k pornografii (konec to naštěstí napraví). Z hereckých výkonů vyčnívají překvapivě všichni dětští herci a samozřejmě Peter Dinklage v roli sympatického trpasíka. Celkově dost povedené, chvílemi dokonce strhující, s dobře rozvedenými charaktery a napínavou zápletkou, která vtáhne do děje a nutí k shlédnutí za pár dní. ()

jan008

Povrchní Dallas ze středověku, který opakuje veškerá známá klišé. Navíc s příšerným hereckým obsazením. ()

deLaFere

Hodnocení tohoto seriálu je pro mě naprosto nepochopitlná záležitost. S vyjímkou prvních deseti minut prvního dílu, které byly super, se jedná o výpravnou telenovelu s vynikajícím obsazením, ale pořád jen telenovelu! Akce žádná, jen nekonečné tlachání, které je bzučením mouchy v mých uších! ()

Rod draka přiletí i se třetí sérií

Rod draka přiletí i se třetí sérií