Hra o trůny

• USA Game of Thrones (více)
USA / Velká Británie, (2011–2019), 67 h 52 min (Minutáž: 48–82 min)

Předloha:

George R.R. Martin (kniha)

Hudba:

Ramin Djawadi

bambusacek

Už asi hodinu tu jen tak sedím a přemýšlím co ke Hře o trůny napsat a stále je moje mysl zmatená a neví čím začít. Možná je to tím, že úchvatnost a výpravnost tohoto skvostu nejde slovy popsat. Inu snažit se o to nebudu, vše co bylo potřeba i nebylo potřeba napsat ke Hře o trůny již napsáno bylo a já jen dodám: modleme se ke starým Bohům ať zmetci Lannisterové přijdou brzy do hrobu. (skřeta Tyriona bych ušetřil).Nejoblíbenější postava je pro moji maličkost skvělá Arya Stark. Jedno vím jistě. Druhá řada snad už být lepší nemůže. No uvidíme brzy.. (95%) ()

marttaN

Hodnocení po druhé serii. Po přečtení knížni předlohy jsem nechtěl dát plný počet. I když se producenti, scénaristé i režiséři snaží seč mohou i přes obrovský rozpočet (HBO opravdu neškudlilo) se tam prostě všechno nevešlo, ale na druhu stranu je to pořád jedna z nejlepších adaptací knižního eposu na televizní obrazovku co jsem měl možnost zatím vidět. Jsem zvědavý na další serie i když už předem vím, že oproti knize to bude hodně ošizené tak pevně držím palce, aby si seriál udržel svoji vysokou kvalitu. ()

Papaboot

Vlhkej sen všech fantasy maniaků. Něvěřil jsem, že je něco takového možné natočit v "televizních" podmínkách a navíc se každým dílem překonávat. Pán Prstenů (ač má zase jiné přednosti) je oproti GoT pohádka pro usmrkance. Líbí se mi, že HBO se nebojí naturalisticky vylíčit prakticky cokoliv a dokázala vytvořit víc než uvěřitelné ovzduší obrovského smradlavého soukolí intrik, které semele každého, kdo si na chvíli nedá pozor. ()

M1k9

D o k o n a l o s t. Bude to asi poměrně náročné popsat čím vším tento seriál vyniká. 1. Herci. Na každém herci je něco zajímavého a každý dokonale reflektuje charakter své postavy. Prostě skvělý výběr a práce s nimi. 2: Dialogy. Ano, jsou díly, kdy se toho moc nestane a šetří se rozpočet, ale skvělé dialogy dokáží udržet vysokou laťku. 3: Náhlé události. Tím myslím především náhle úmrtí, kterých je v seriálu mnoho. Drží to diváka v pozoru a zvyšuje to adrenalin. Seriál má prostě umění překvapit a to je cesta k dlouhému a úspěšnému seriálovému životu. 4: Sázky na vítěze. V seriálu vystupují odlišné rody a odlišné postavy, ale každý si rychle najde svého favorita, kterému po tajnu drží pěsti. Většina si drží naděje na železný trůn až do konce, o to je to napínavější. 5: Draci. Bohužel draci reprezentují většinu z fantasy stránky seriálu a bohužel scén s nimi je málo. I tak jsou velkým lákadlem. / / / Seriál má i svá negativa. Příběh je popisován příliš do šířky. Je vedeno spousta dějových linií a některé nejsou tak zajímavé a nemají zásadní význam. No a hlavně, nepovedl se závěr. / / / Nejlepší série: S04, S06, S07 ///// Je konec. 8 skvělých sérií si udrželo vysokou laťku. Dlouho jsem přemýšlel a bohužel mám pocit, že tvůrci udělali chybu. Jedna série plná tlustých samů a temných scén s divoženkami mohla být s klidem duše vypuštěna a naopak závěřečná série mohla být značně posílena, alespoň na klasických deset dílů!!! Vyvrcholení seriálu bylo uspěchané a rozpačité. Velká škoda, po tolika geniálních dílech včetně bitvy o Zimohrad. 9.5/10 ()

LuccinyFilmy

Seriál zachovává komplexitu knížek - i když aby vám konečně došlo, jaký je přesně rozdíl mezi Robbem a Theonem a co všechno Littlefinger způsobil a nezpůsobil, asi si je budete muset přečíst. Zobrazení žen bylo na začátku trochu problematické, neb se tvůrci zjevně řídili pravidlem 1) na světě jsou buď kurvy nebo panny a 2) co má prsa, mělo by je ukázat, ale musím říct, že se to zlepšilo. I když mě mrzí, že se scénář hlavně soustředí na ženy rebelky, které svou genderovou roli překračují (viz umělé vytvoření Robbovy lásky), když jsou v předloze i kvalitní postavy, které ji naplňují. Ještě připomenu, že díky Game of Thrones vznikl termín "sexpozice" - tj. vysvětlení základních dějových bodů na pozadí sexuálních scén. ()

Pawlisman

Jel jsem knihu a hned následně seriál. Jednak. Myslím skvěle zpracovaná kniha. Jen tak se nevidí. Druhak, troška mě překvapila a rozhodila nesourodost informací (např. věk Rickona atd.) a zároveň změny v děje - samozřejmě za účelem zjednodušení a zatraktivnění seriálu. Proč ne. Naopak mě potěšilo několik scén navíc v seriálu, takové bonusy proti knize, to je vždy výborně kvitováno. Obsazení herců povětšinou povedené. Možná zbytečně sexistických scén, ale budiž. Autor je takový, tudíž na to má právo. Kniha se někdy až zbytečně moc natahuje, seriál jede víceméně ve stejně svižné linii non stop. Kromě kvalit seriálu a příběhu ještě jednou vyzvednu skutečně skvěle převedenou knihu na plátno. Mááálokdy, ne-li nikdy se to tak povede. Možná kdyby Tolkien žil, dočkali bychom se lepších Hobitů a Pánů prstenů. Hra o trůny zkreslená četbou knihy - 9/10. ()

Florfila

K podělání hustej seriál. Jinak se to prostě vyjádřit nedá. I úvodní titulky jsou tak šíleně dokonalý, že nic lepšího není. Příběh, zvrat, fantazie, napětí. Ó jak dobře se na tohle kouká. Každý týden se třepu na další díl a vyvolává to ve mě doslova maniakální závislost. Skvělá kamera, výborný příběh, dokonalé herecké obsazení. Každá postava je nedílnou součástí něčeho velkého. Hlavní hrdinové občas padnou jako přezrálé hrušky. A to je na tom to nejlepší. Draci dospívají a my s nimi. Jak roste příběh, rosteme i my s ním. Z každého pokoukání mi doslova padají kalhotky ke kotníkům. Kdyby takových seriálů bylo víc.... Jééé, díky, že jich víc není. Od obrazovky už by mě nikdo nedostal. ()

Mortemiss

Ou jééé, tomu se říká fakt hustej séroš. V "hlavní" roli Sean, který na mě poprvé zapůsobil přátelským dojmem, budiž mu země lehká. ()

Zbranicus

Skvělej seriál a taky skvělá knížka. Jsem strašně rád, že se nebály to natočit a taky jakým stylem to natočily. Hra o trůny má v sobě nespočet různých dějů, postav, u kterých si nemůžete být jistí, zda teda jsou hlavní či vedlejší. George R. R. Martin se totiž vyžívá v zabíjení charakterů, co máte rádi. V seriálu mi vadí, jen když se hodně liší od knihy. Nevím, jak to vidí ostatní, ale mě vadí jak změnily Rudou svatbu a okolnosti kolem ní. Aspoň má každej důvod proč si přečíst knížku. Jinak je to určitě nejlepší seriál svýho žánru a dost možná nejlepší seriál co teďka v televizích běží. ()

Flopik

Tak po prvom dieli ma tento seriál začal neskutočne baviť.Prostredie je spravené fakt dobre , Sean Bean mi je neskutočne sympatický. Stena , ma fascinuje a hrozne ma zaujíma čo tam bude. Prvá séria bola dopozeraná a musím povedať že ma fakt bavila. Boli tam síce nudnejšie pasáže ale v celku je to len a len pozitívne. Nový kráľ ma neskutočne serie. A teraz SPOILER : Smrť Sean Bean ma vážne nasrala , hlavne kvôli tomu že som mu fandil. Nevadí môžem sa z chuti pustiť do 2 série. Zatiaľ 5* a 95%. Tak druhá séria niečo neskutočné . Nikto z mojich favoritov neumrel boli tam veľké bitky dávam 5* a 100 % na tretiu sériu sa strašne teším. Wow tretia dopozeraná SPOILER : Za smrť Starkov dávam iba 5* a 95 % . Samozrejme inak by to bolo 100 :). 4 sa nemôžem dočkať.....:Dopozeraná a určite super, skvelé časti a vrcholné herecké výkony.Tak 5 séria nabrala neskutočne na obrátkach a stal sa to opäť jeden z tých top sérialov.Posledný diel s koncom ktorý zničil asi každého fanúšika..So 6 sériou som maximálne spokojný a bavil som sa ako pri prvých 3.Momentálne čo sa Epickosti týka tak GoT nemá v seriáloch konkurenciu a bez problémov konkuruje filmom 5* 100%.Neviem čo povedať k 7 sérii.Akcia , intrigy, konečne stretnutia po dlhom čase a epickosť tá nechýbala. Ja som spokojný .A sme na konci našej cesty s Got, no mne je len ľúto že aj napriek toľkým prípravám spravili z poslednej série to čo spravili. Všetko čo sa budovalo tu zmizlo a prvý krát som sa pri tomto seriály nudil. Hodnotenie a pobúrenie fanúšikov hovorí za všetko.Povedal by som to takto, nie je to zlé ale oproti kvalite akú malo Got po celé tie roky je to bieda.Posledná časť mohla byť lepšie ale v celku dôstojné ukončenie. Veľká škoda že to narýchlo ukončili a že tomu nedali krásny priebeh ako v ostatných sériách pretože materiálu by tam bolo. Aj tak však ďakujem tvorcom a hercom, pretože takýto seriál sa už asi len tak neuvidí. ()

Olczyk

Kdybych mohl, dám hvězdiček daleko více, toto je seriál, který mě naprosto ohromil - dál nechci nic říkat, protože bych jej třeba mohl jakkoli znehodnotit. ()

krypton22

Seriál postrádá to, co proslavilo knihy - prokreslenost charakterů a věrohodnost jejich motivací. Na detaily bohužel nezbyl čas, kterým se na místo toho plýtvá na hromadu samoúčelného násilí a sexu a z epického příběhu se tak stává sled tu více tu méně povedených scén na motivy knihy. Hodně nicméně zachraňuje povedený casting, hlavně na Lannistery je radost se dívat. ()

Horbet

Dokonalá středověká řezba zasazená do fantasy světa, do kterého se postupně přidává magie a nadpřirozené bytosti, což dělá ze seríálu jeden z nejlepších history-fantasy seriálu vůbec. Odlišuje se (v dobrém) od jiných seriálů tím, že tam není hlavní hrdina, ale je jich tam celá spousta a každý si může vybrat právě toho svého, kterému "věří". Nastávají tu však velice, ale velice neočekávané převraty v ději, kde zcela nečekaně může zemřít právě Váš hrdina. ()

Filomena.I.

Vrtalo mi hlavou, PROČ je tento nehorázný seriál tolik opěvovaný. Nic brutálnějšího, patologického a oplzllejšího jsem v přihrádce seriálů ještě neviděla a doufám, že neuvidím. Přesto jsem poctivě tuto fantas-magorii dokoukala, však jakoby mi kdosi mozek vymazal, vůbec si nevzpomínám, jak příběh-nepříběh skončil. Jediné, co mi z něj zůstalo, je nepříjemná pachuť z úchylného mladistvého tyrana a obraz divného černého patrona v zasněženém pozadí ledové Zdi. Doufám, že milosrdná paměť i toto rychle zapomene. Jedinou hvězdu udílím obětovanému bílému vlkovi – in memoriam. …Ježkovi oči – ono to má ještě dalších DVACET dílů?! A dva řádky úchylných režisérů – to je již na pováženou. Zde hodnocení 92 % (!)?? – Svět se dočista zbláznil… ()

Nolanofil

Po prvej sérií neistých 5*. Príbehovo klasicky seriálovým štýlom naťahované ale, zvraty logické a zarážajúce zároveň, výprava na filmovej úrovni, postavy zaujímavé a poväčšine viac vrstové. Z tohto bude časom kult. Po 2. sérií mi ostáva pachuť sklamania. Pridalo sa na fantasy, ale aj na zbytočnosti. Postavy sa rozprávajú častejšie o tom istom, len inak formulovaných dialógoch, (načo predkladajú scenáristi divákovi znova TO, čo už dávno vie?). Pri 4* hviezdičkách to drží stále perfektný Peter Dinklage, každú jeho scénu si užívam, tak isto ako scenáristi, iba na jeho dialógoch si dávajú skutočne záležať. Do tretej série idem s neistotou... Po 3 - tej sérií, ktorá je dejovo o niečo sýtejšia ako druhá, musím predsa len sa prikloniť k 4*. Tak, máme za sebou aj 4.sériu. Z počiatku som bol sklamaný a vynikajúce časti boli asi len štyri, zvyšok výplň, no napriek tomu som asi 70 % spokojný a teším sa na 5.sériu. Koniec štvrtéj série bol veľmi dobrý. Celkovo veľmi dobrý seriál, ale nie je dokonalý. ()

fummyk

Kvalita. Miluji fantasy a středověkovou atmosféru. GoT je pro mou osobnost jako dělané. Nikdy nevíš, co čekat a když už to víš - je to úplně jinak. :-) Winter is coming. ()

Yokolobuna

G. R.R. Martin je Tolkien naší doby. Díky bohu, že se předlohy chopili talentovaní lidé s vizí. Chopili se jí s láskou a dílo, které vzniklo se řadí na úplný vrchol seriálové produkce. Dosavadní tři série jsem viděl dvakrát, čtu knižní předlohu a stále nemám dost, to svědčí o genialitě téhle epické ságy! Valar Morghulis! /2015/ čumím potřetí! ()

Rod draka přiletí i se třetí sérií

Rod draka přiletí i se třetí sérií