Hra o trůny

• USA Game of Thrones (více)
USA / Velká Británie, (2011–2019), 67 h 52 min (Minutáž: 48–82 min)

Předloha:

George R.R. Martin (kniha)

Hudba:

Ramin Djawadi

PAVEK

O Game of Thrones jsem věděl dlouho dopředu, nicméně díky tomu obrovskému nadšení, které GoT už dopředu vyvolávalo, jsem zůstával mírným pesimistou. Řekl jsem si, že se na celé GoT podívám, až budou venku všechny díly a tak se taky stalo. Zamířil jsem na čsfd a uviděl jsem 93% na základě 5000 hodnocení a statisticky 5. nejlepší seriál na čsfd. Většinou tomu bývá tak, že když mám velká očekávání, samotný výsledek mě když ne zklame, tak nenadchne. U GoT jsem měl doopravdy velká očekávání - a seriál má očekávání překonal. Klobouk dolů, už se těším na druhou řadu, nicméně asi to nevydržím a koupím si literární předlohu. Zajímalo by mě, o kolik v procentech prodejnost těch knih po odvysílání seriálu vzrostla....to bude pěkné číslo. ()

Tochal

Jistě - skvěle natočené, zahrané, výpravné a věrohodné, přesto však ne takové, abych dokázal propadnout davovému šílenství, pobíhat po ulicích a extaticky vyřvávat cosi o nejlepším seriálu všech dob. *** Ok. Po devátém dílů druhé série musím definitivně kapitulovat, vyběhnout na ulici a začít extaticky vyřvávat cosi o nejlepším seriálu této doby přinejmenším. *** A v průběhu třetí série se přestávám ovládat. *** A v průběhu poslední série přestávam ovládat zvracení a vomituji na všechny strany. Příšerná příšernost, nejtrapnější seriálové finále v historii seriálových finále. ()

kukentipla

O čem to je? V centru děje odehrávajícího se ve fiktivním světě je prastarý rod Starků. Hlava rodu Eddard Stark žije poklidný život. Seká hlavy dezertérům, sbírá s dětmi po lesích zlovlky a další klasiky hodné pánů severu. Idilka končí ve chvíli kdy král Sedmi království nabídne-nařídí Eddardovi, aby se stal jeho pobočníkem. Eddard nakonec souhlasí a odjíždí do Králova přístaviště plného intrik a nebezpečí. To nečíhá pouze tam, ale také za mořem, kde vyrostl mladík toužící po trůnu. Neviděné zlo pak zasekává své mrazivé drápy za zdí, kam byl poslán Eddardův bastard Jon Sníh......Co já NATO? Seriálová pecka HBO natočena podle první knihy (zatím quatrologie) Písně ledu a ohně s názvem Hra o trůny, sází na drsnost (bitky, mluva, sex). Samoúčelná drsnost by však byla k ničemu, pokud by se nemohla opřít o kvalitní příběh, výborné obsazení (překvapivě dobří dětští herci), solidní kulisy. Tím vším Hra o Trůny disponuje. Ale pozor “zima přichází“. ()

radekgfx

Velmi originální seriálový počin, stavějící na pevných základech románové předlohy. Tolik proklamovaná kombinace historie a fantasy se v první sérii konala tak napůl. Fantasy prvků v ní bylo jako šafránu. Přesto je Game of Thrones svým originálním ne-klišé držícím se dějem, který vás vtáhne a nepustí, skvělým castingem a na seriálovou produkci kvalitním zpracováním (všechny obdivy za VFX studiu BlueBolt) jeden z nejlepších seriálových počinů posledních let. Přesto, po několika sériích produkce musím souhlasit s názorem, že seriál svými konturami a rozvíjením děje začíná budit dojem telenovely, akorát v dražším balení, lepší výpravou a lepšími herci. ()

(Z)denny

Těšil jsem se na fantasy seriál a ona to byla spíš taková natažená ukecaná šaráda, při které se, jak název slibuje, hraje o trůny. Kdyby autoři děj zasadili do dnešní doby, tak by to mohl být takový ukecaný politický triller, ale protože se to odehrává ve smyšlené zemi, tak je to fantasy.. Pardon, omlouvám se - běhají tam zlovlci, létá tam havran s třema očima a jsou tam i skuteční draci. Sice malí, ale jsou. Takže to asi fakt bude fantasy ()

punk_zero

Tento seriál ma uchvátil hneď po prvej časti, po ktorej som sa stal jeho fanúšikom. Seriál obsadený do stredoveku, v hlavných úlohach známe tváre ako Sean Bean, Mark Addy, Aidan Gillen, Peter Dinklage a ďalší. Dej graduje od začiatku a po prvej sérii má ešte veľa čo ponuknúť. ()

Kroupa

Viděl jsem dva díly, a s hodnocením tedy počkám. První díl je kýbl hnoje. To se ale stává i dobrým seriálům. Srovnání s Římem je však zcestné. Tedy, Rocky V. je taky pořád Rocky, ale s prvním dílem by ho srovnával jen šílenec. GoT napodobuje Řím mnoha způsoby, zůstává ale pouhým epigonem. Jedinou zajímavou postavou doposud je trpaslík. Ještě ujde Bastard a moje očekávání se pojí k jeho strýci. Sean Bean nezklamal, ale bohužel je jeho postava zatím velice fádní. Tedy na druhou stranu zkombinovat mocného a neúprosného feudála a tatíka z americké rodinky, to je úkol hodný mistra, pokud to nemá být k zblití. A tady není. Bohužel, jako tak často u Beana, potenciál jeho ohromného charismatu sotva probleskuje pod nánosem ošoupaných klišé, a to jak co se týče děje, tak i jeho podání (kamera, střih). A pokud někdo píše, že tu postavy nejsou černobílé, tak čestně prohlašuji, že za celé dvě hodiny jsem jinou barvu nezahlédl. (Tedy doufám, že tenhle špílec oceníte, protože výraznými barvami se tu nešetří. Řekl bych kýč, a to i na poměry fantazy - proboha, ti blonďatí záporáci jsou snad vypraní v našem novém pracím prostředku Áriec...) ()

Mrs.Bailey

Seriál, u kterého jsem, jako zatím u jediného ze všech, zvládla dokoukat do konce alespoň 1. sérii a co víc, opravdu mě to bavilo. Takhle má vypadat fantastické drama - skvěle vykreslené země/ světy, jejich obyvatelé, minorita prvoplánových postav a pořádný dějový spád. Vytkla bych pouze občasnou nesrozumitelnost komplikovaných vztahů mezi rody (možná způsobenou mým někdy dlouhým vedením a neznalostí knižní předlohy) a také zobrazení násilí na zvířatech, které je pro mě, jakožto milovníka všeho živého, těžko stravitelné. Přesto si seriál rozhodně zaslouží plný počet hvězd. ()

Chipešek

Jako oddaný vyznavač fantasy si musím podobných počinů cenit. Těšil jsem se o to víc, když jsem zjistil, že na pouhých 10 dílů tohoto seriálu si HBO vyhradilo 60 mega - na televizní seriál sumka přímo nebývalá. Musím říct, že peníze jsou v seriálu opravdu vidět, a to už v povedné úvodní titulkové sekvenci (http://youtu.be/s7L2PVdrb_8). Co mi ale opravdu vadí, to je naprosto zbytečné huštění násilných a erotických scén, které jsou jednoúčelové a zcela nadbytečné. Páni v HBO si zřejmě mysleli, že explicitní materiál je nezbytností, když přece dělají fantasy pro dospělé - omyl. Ve výsledku totiž tento záměr působí směšně a podráží nohy jinak nemainstreamové koncepci, temné atmosféře a krásné výpravě. 5. nejlepší seriál? Pro mě sotva. EDIT: Po rozpačité 2. sérii přichází sezóna 3. a zdá se, že kolečka do sebe zase začínají zapadat. Retrospektivní čtení knižní předlohy zážitek ještě umocňuje, jdeme na 90%. ()

Deywid

Neskutočne kvalitný počin....1. séria - 100%, 2. séria - 90%, 3. séria - 100%...4. séria - 100%....5. séria - 90%....6. séria - 100%....7. séria - 90% ()

Pavelos

Nevím jestli není trochu škoda, že se této knihy chopila produkce HBO a udělala z toho seriál.. Dokázal bych si to představit, jako cca 3 dílný snímek s poctivou investicí chechtáků, které by se dali investovat do vytvoření neskutečně úžasného fantasy světa, ke kterému kniha vybízí:-) Ale i v tomto podání je mé hodnocení maximální.. Doufám, že se v co nekratší době objeví pokračování, protože tato první série mě přišla jako takový lehký předkrm před hodně výživným hlavním chodem.. ()

DuanBerry

Skoro nenacházím slov! Naprosto excelentní seriál, který bych byl schopen zhltnout na jedno posezení. Bavilo mě sledovat několik dějových linií v očekávání, kdy se prolnou. Občas jsem dokonce zadržoval dech za hrdiny, třeštil oči, nebo se schovával za polštář, ale stálo to za to. Nemohu se dočkat nové řady, a na rozdíl od hrdinů se těším na příchod temnoty. ()

Novom

Čím déle člověk sleduje, tím obyčejnější mu to přijde. První dvě série naprosto boží, ale 3. je už od začátku spíše o politickém pletichaření a syrovost tak trošku vyprchává. Snad se to ještě rozjede, ale přesto se jedná o moc dobře zpracovaný seriál, který ukazuje dobu takovou, jaká nejspíš ve skutečnosti opravdu byla, snad tomu moc nepřidávají, ale některé scény jsou fakt hodně brutální a naprosto nereálné v dnešní době. ()

Vitaminy

Naprostá špička. I přesto, že jsem věděl, jak vysoké hodnocení má seriál, tak jsem byl velmi příjemně překvapen. Hodnotím po 7. dílů, tak doufám, že vzrůstající napětí a kvalita díl od dílu bude pokračovat. O druhé sérii, ani nemluvě. ()

Domec

HBO je holt na vrcholu s vyrobou serialu. Six feet under, True Blood, The Tudors a ted tohle! Fantasy hist. drama jim v zanru chybelo, tak natocili tenhle epickej serial. Hned od zacatku vas dokaze perfektne vtahnout do deje. Ruznorodost postav, jejich charakteru a hodnot. Pro koho je dulezitejsi moc, cest, rodina nebo laska? Kterej rod patri na trun? A hlavne, kterej z nich se nenecha vyvrazdit? No nechci nic prozrazovat, ale konec serie? EPIC! ()

TheGunner

Sice jsem byl neskutečně naštvanej po vraždě lorda Starka a chtěl jsem se přestat dívat, no stejně jsem se dodíval a už se hrozně nemůžu dočkat další sérky. Třeba nejsem největší fanda fantasy, ale tenhle seriál mě vcucl jak málo co a mělo by zde být varování o návykovosti. Jinak nejoblíbenější postava bastard Jon Snow. ()

Rod draka přiletí i se třetí sérií

Rod draka přiletí i se třetí sérií