Hra o trůny

• USA Game of Thrones (více)
USA / Velká Británie, (2011–2019), 67 h 52 min (Minutáž: 48–82 min)

Předloha:

George R.R. Martin (kniha)

Hudba:

Ramin Djawadi

G3orgig

Po prvních dvou sériích jsem hodnotil za (pouhé) 4* hlavně kvůli lehké nepřehlednosti (což se ale týká jen neznalců knižní předlohy). Nicméně i když jsem v současné době teprv u 7. dílů 3. řady, tak měním své hodnocení na 5*. Opravdu velkolepá záležitost, která je sice náročná na orientaci, ale pokud se budete chytat, tak si tento seriál užijete jako málokterý jiný. ()

heisy

Od prvního dílu je tenhle seriál úžasný zabiják času a strašná zábava. Když jsem se na to začal koukat, tak to zrovna bylo někde na začátku třetí sériie, to znamená, že na první a druhou sérii jsem se koukal téměř bez pauzy asi dvacet hodin v kuse. Každá hezká herečka se rychle svlékne. Herci tu hrají dobří aji hudba je dobrá, opening nepřeskakuji, což v tomto případě hodně vypovídá o jeho vysoké kvalitě. Natáčí se v mnoha exteriérech najednou, což je určitě taky plus. Snad jen je trochu škoda, že v každém díle dostává každá postava málo času, někdy se třeba nějaká očekávaná postava ani objeví (pak všichni brečí, že tam Dany nebyla..). Díly jsou přitom na seriál docela příjemně dlouhé. Každopádně tomu dám pět hvězdiček, za to, jak moc mě to bavilo ()

JK77

Najlepsi serial na svete! 1, seria parada. 2.a 3. seria mala hluche miesta. No ale 4.seria cisty fantasy orgazmus! ()

Metalicum

Od konce 4. série to ztrácí na kvalitě. D&D to zkrátka bez toho talentu G. R. R. M. nedávají. 3-4 série je spolu s Band of Brothers moje nejoblíbenější televize. 7. série je oproti tomu neskutečná srajda. ()

jirin_cz

Nejpřeceňovanější seriál současnosti... Jsem opravdu překvapen jeho až fanatickým obdivováním. Pro mě je to prostě velká nuda. Každá série - osm dílů se neděje nic zásadního, v devátém a desátém díle nějaká akce. A pak zase nuda, nuda... Pro mě to trpí tím, čím pro mě většina HBO seriálů - tlachání, klidně i několikaminutové - o ničem, přidáme tam erotické scény a co nejvíce násilí... Popravdě nepřirostla mi nějak zásadně k srdci ani knižní předloha, přečetl jsem jen první knihu. Jak v knize, tak zde mě nejvíce zajímal život za/na zdi a děj kolem Daenerys, což jsou v podstatě asi jediné fantasy prvky, ostatní je v podstatě jen historická telenovela... A v knize jsem si oblíbil ještě Tyriona a Snowa, no a Peter Dinklage tady hraje opravdu herecký koncert. Sledovat dál to asi budu i když díl od dílu se více a více přemlouvám ()

Vykuk

Komentář dávám až u třetí série, kdy mě seriál skutečně začal bavit (a na konci málem přestal:), První série výborná, druhá mě vůbec nebavila, ani závěrečná bitva to nezachránila, ale třetí... tady jsem se teprve začal těšit na každý další díl, skoro tak, jako u Walking Dead. Celkově s ohledem zpět, je to jeden z nejlepších seriálů, u kterého mi sice pár zvratů vadí, ale co nadělám, tak jest psáno. ()

Sylvin

Suverénně nejlepší v současnosti běžící seriál (ještě se Sherlockem a DW). Samozřejmě velký dík patří knižní předloze, G.R.R.M. se fakt ničeho nebojí, na pohádkychtivé, po happyendech toužícící diváky naprosto a zvysoka kálí, vraždí hlavní postavy hlava nehlava a strašně dobře mu to vychází. Člověk by řekl, že z takového seriálu bude mít depku, ale není to pravda, tou gradací každé scény a nečekanými zvraty vás to drží napnuté jak na skřipci a krev prolévaná po literch nezastaví ve sledování ani největší citlivky. Místo toho aby uzavíral všechny zápletky stylem "everybody must be happy", radši se soustředí na vývoj postav a způsobuje, že záporáky buďto milujete hned a nebo je začnete milovat poté, co vám odhalí další kousek svého charakteru, který ve finále není takový, jaký se na první pohled zdálo. Nejlepší demonstrace tohoto postupu je pravnědpodobně všeobecně fanoušky nejoblíbenější postava: Tyrion Lannister, za záporáka, kterého začnete mít rádi později, by se dal považovat jeho bratr Jamie (aspoň takový je zatím výsledek u mě). Co se týče udělování hvězd tomuto seriálu, only sky is the limit, zatim jsem nenašla chybku. ()

RigorMortis

Spočiatku ma GoT veľmi nebavilo, zdalo sa mi zdĺhavé. No ak sa do toho človek vžije... Kombinácia fantasy, politiky, intríg a porna, v ktorej si hádam každý nájde svojho obľúbenca a môže dúfať, že vydrží nažive aspoň 3-4 časti. Solídne herecké obsadenie, krásne prostredie a dobré kostýmy. Oproti GoT je taký Harry Potter rozprávočka pre deti. Musím však strhnúť jednu hviezdu z hodnotenia kvôli scenáristom, ktorí si robia so seriálom, čo sa im zachce, bez ohľadu na knihy. Valar morghulis. ()

Bazinga2563

Seriálová špička - HBO opravdu ví, co dělá. To, že přidali některým postavám roky na víc (oproti knihám), mi vůbec nevadí, ba naopak (nevím, komu by se v dnešní době chtělo koukat na to, jak si v první sérií užívá Khal s 13 letou Daenerys). Násilí moc nemusím, ale v GoT mi sedí. Doufám, že mi Geogre R. R. Martin nechá aspoň jednu oblíbenou postavu žít. Opravdu mě pobavily tagy k seriálu :D ()

Kolosseum

No... tohle je aspoň seriál. Krev, intriky a erotika v akčním podání. Seriál se věrně drží knižní série, která se taky povedla. Jediné co mi zde chybí je lepší popis postav, rodů a vůbec světa, protože ti kdo nečetli předlohu, se zde nemusí dost dobře orientovat. 88% ()

petite fille

zatiaľ som nevidela všetky časti, ale trúfam si uzavrieť to s tým, že táto výpravná televízna sága je postavená výlučne na očakávaní neočakávaných dejových zvratov. každý tam má na rováši toľko, že z toho môže vyviaznuť úplne akokoľvek. a to, čo nezaujme, predá explicitná erotika či násilie. náznaky možného charakterového vývoja som nezbadala, rovnako ani pointy, čo by zadierali hlbšie do živého. žiadny umelecký zážitok mi to teda neposkytlo, ale rešpektujem to ako solídny žánrový pokus. doba po LotR trilógii tomu jednoznačne praje a fanúšikovia G.R.R. Martina (alebo fantasy žánru vôbec) sa dočkali veľkolepej udalosti, ktorú niečo len tak ľahko nepretromfne. ()

Wooke

Ako očakávate zimu, nedočkáte sa tak skoro. Skôr sa dočkáte toho, že niektorá z postáv umrie. Ale to nie je podstatné. Prvá séria určite 100%. Lepšie to byť ani nemohlo. Druhá a tretia boli slabšie, lebo sa tam striedali dobré a horšie časti, takže 90%, no i tak som spokojný. Knižky som čítal, viem, čo sa bude diať a seriál pozerám už len z dôvodu, Že chcem vidieť, čo nové vymyslia. ()

vitac.

Tak především jsem rád, že jsem se přes tento seriál dostal ke knižní předloze. Té se seriál drží skoro 100%, soudě aspoň dle toho, kam jsem se v četbě zatím dostal. Filmové zpracování látky se mi líbí, preferování dialogů před akcí kvituji, stejně tak jako skromnější výpravu (i když skromnější... to je asi diskutabilní). Přestože celkově se mi asi první dvě sezony líbily víc, tak vrchol zatím přišel ke konci třetí sezony, z toho jsem byl uplně perplex! No, aspoň je nač se těšit. P.S. Charles Dance je tu perfektní, doufám, že ho zase nesežere vetřelec;) ()

helrohir

Po dôkladnom, viacnásobnom pozretí všetkých sérií musím povedať, že som nadšený. Tak dokonale spracovaný seriál, jednak čo sa týka výpravy, obsadenia a výkonov, ale hlavne prepracovaného scenára s množstvom niekedy až šokujúcich dejových zvratov, sa len tak nevidí. Celý dej je úplne pohlcujúci, dialógy sú vynikajúce, a aj keď sa sem tam vyskytne nejaká vatová pasáž, vôbec ma to neodradí, pretože také pasáže sú aj v najúspešnejších veľkofilmoch. Čo sa týka postáv, každá z nich má prepracovaný charakter a veľmi vhodne zvolených hercov. Keďže knihy som nečítal, neviem nakoľko sa dej zhoduje s predlohou, ale na ďalšie série sa dychtivo teším a snáď ma už nebude čakať také nemilé prekvapenie ako v deviatej epizóde tretej série. Najobľúbenejšie postavy: Daenerys Targaryan, Eddard Stark (a Starkovia všeoebecne), Tyrion Lannister, Jorah Mormont. ()

Lakash

Bez debat nejlepší fantasy dílo, které se dostalo na televizní obrazovky, od doby Pána prstenů. Perfekntí obsazení (Tyrion, Eddard a ve své podstatě i Joffrey, kdo by dokázal tak krásně zahrát tak ohavnou postavu). Neskutečně úžasný soundtrack (ať už úvodní během úvodní znělky nebo kultovní Rains of Castemere). Příběh je vymyšlený do detailů, kdo tvrdí opak ten si lže do kapsy. Chápu, že někoho můžou pohoršovat nahé / krvavé scény, chápu, že intrikování není taky šálek kafe úplně od každého ale rozhodně to nejsou důvody pro zlomení hole nad tímto seriálem. Mě osobně vtáhl hned nazačátku a už mě nepustil. ()

Bery21

Tohle je pro mě velké překvapení, protože většinou podle situace tak nějak člověk odhadne co se stane, kdo přežije, kdo se do koho zamiluje a tak dále. Tady u toho seriálu si nemůže být divák jistý vůbec ničím. "Kdo za koho kope?" To je otázka kterou si kladu od začátku seriálu. Nejspíš se ale nabízí jediná odpověď - každý za sebe. Seriál je plný intrik, podrazů a zase podrazů. Bitva mezi rody je neúprosná a mě dokonale vtáhla. 5* Úžasná příroda, kostýmy, střih a v seriálu není jediné hluché místo. ()

Toustovač

Velmi vzácně se stane, že 5* prostě nedám, protože mě film/seriál v něčem enormně vytáčí, i když je to jinak špička. A jestli něco z poslední doby patří do téhle kategorie, tak je to GoT. ()

Rod draka přiletí i se třetí sérií

Rod draka přiletí i se třetí sérií