Hra o trůny

• USA Game of Thrones (více)
USA / Velká Británie, (2011–2019), 67 h 52 min (Minutáž: 48–82 min)

Předloha:

George R.R. Martin (kniha)

Hudba:

Ramin Djawadi

Zodiak

Hodnotit pilot je trosku psycho, ale tady nemuzu jinak. Naprosta bomba a povinost pro vsechny fanousky dark fantasy. CHCI VIC HBO, HONEM HONEM ()

Myrddin89

Po dvou zhlédnutých dílech dávám zatím čtyři hvězdičky. Fantasy seriálů podobných GoT, myšleno takhle na úrovni, tolik není, a zatím vše vypadá velice slibně. Nic mi tu vyloženě nechybí, máme tu rozpletené tři hlavní dějové linky, takže se nechám překvapit, jak bude série pokračovat, a je velice pravděpodobné, že později své hodnocení ještě upravím... Dodatek 9.7.: po skončení seriálu mi nezbývá, než hodnocení zvýšit. Něco takového jako televizní seriál jsem ještě neviděl, takových sérií by to chtělo mnohem víc. Škoda, že měl jen 10 hodin, slušelo by mu mnohem víc. Už se moc těším na pokračování :) Dodatek po shlédnutí 3. série: Vím, že nemůžu seriál ani náhodou srovnávat s mnohatisícovou knižní ságou, a nemůžu si odpustit pohled jejího fanouška, 3. série mě většinu času nudila. Scén, které jsem čekal, jsem se nakonec nedočkal, ale na druhou strany se tam objevily spoilery ze 4. a 5. dílu. Necelý měsíc po skončení série si vybavuji snad jen jedinou scénu, a tou je Red Wedding (mimochodem možná až zbytečně moc brutální, každopádně svůj šokující účinek to splnilo). Objevují se tam zbytečné postavy, ty důležité se zřejmě odkládají na později - v tom případě jim ale nemůžu vyjít záměr "co kniha, to série". Příběh se zbytečně mění a postavy si žijí o dost odlišněji než na stránkách knihy. I přes tyto spíše negativní řádky musím vyzdvihnout většinu hereckých výkonů, hudbu Ramina Djawadiho a atmosféru celé HBO show. Na další sérii za rok se budu přesto opět těšit, a snad mě za to tvůrci odmění :) ()

Letadlo

První, co mě po přečtení recenze napadlo bylo "Válčící státy, Čína cca 500 př.Kr.", po shlédnutí pilotu a druhého dílu ale bylo nadmíru jasné, že jsme se dostali spíše do renesanční Anglie a Války růží. Podle mého je poněkud škoda, že se seriál nezaměřil i na ostatní kraje Západozemí, jelikož takto se zdá, že země jsou tak maximálně 2. Co do příběhu je to ale námět zajimavý a na plátnech se takovéto fantasy ještě neobjevilo. Příběh i vzhled rozhodně zaujaly. 90% ()

jjimmy

takže, prvú sezónu máme za nami, a ja túžobne očakávam sezónu číslo 2.. ak mám pravdu povedať, rok nedokážem vydržať, lebo tento seriál nemá obdobu a hlboko sa vryje do pamäti každému, kto ho pozrie.. myslím, že začínam kupovať knihy... ()

cromagnon

Hodnoceno po 4 dílech. Nejsem znalec literární předlohy, ale řekl bych, že se jí tvůrci drží poměrně věrně. Už ty úžasné titulky, kdy vidíme krásně rozanimovanou mapu nového (velkého) světa. Trošku mi dává zabrat zorientovat se v záplavě všech těch krkolomných jmen spousty postav, se kterými se seznamujeme, ale to se poddá, počítám. Kdybych srovnával, řekněme, s Římem, propracovaností a smyslem pro detail by vítězil Řím. Taky mě občas dráždí poněkud nedomrlý kompars, který někdy zbytečně kazí jinak pěknou scénu. Tím nechci říct, že by GoT byla nějak zfušovaná. Naopak! Myslím, že tohle je splněný sen každého fantasy fandy a politické pletichaření, slušně krvavé vsuvky a krása početných nahých žen (i urostlých mužů) mohou zaujmout kohokoliv (i když to působí prvoplánově, je to pěkný)). Příběh se krásně rozplétá a hrdinové mi začínají přirůstat k srdci, a to je nejdůležitější. Mým favoritem je Peter Dinklage v roli zakrslého královského bastarda. Zatím 4 šípy, ale vzhledem k tomu, že očekávám vypjaté, třeskutě uzemňující finále, myslím, že nakonec to bude plný toulec. Winter is coming..! ()

White-Man

Od dob Bratrstva neohrožených konečně pořádný výpravný seriál. Snímku nechybí napětí ani akce. Jedno z nejlepších knižních převedení. ()

maxnot

Naprostá špička! Úžasný seriál, který může strčit do kapsy jakékoliv historické MEGAfilmy. Skvělá hudba, titulky, herci, úžasná atmosféra, kostýmy... Nenašel jsem žádné zápory. ()

PartyzanFilm

Bavi me to hodne, ale stejne jako u ROME je obrovska skoda, ze herci v absolutni vetsine hrajou spatne a mluvi jak v anglicke telenovele. Cest vyjimkam jako Sean Bean a hlavne starsi herci, ovsem ti mladsi, vcetne me donedavna spoluzacky, ktera v tomto hraje velkou roli, jsou uplne mimo. Rome byla telenovela v rimskem havu, tohle je o trochu lepsi, ale porad na skodu. Do LOTRa to ma velmi, velmi daleko. UPDATE: po vice dilech zvedam na 4*, protoze je to opravdu neskutecna zabava a ta vyprava je uchvatna. I na to herectvi si clovek zvykne, ale nemelo by to tak byt. ()

Lastsurvivor

Nejlepší seriál svého druhu. Knižní předlohu jsem nečetl, ale po shlédnutí sedmi dílů první série o tom začínám vážně uvažovat. GOT člověka vtáhne do děje a nepustí ho až do závěrečných titulků. Sean Bean opět ukazuje, která role se na něj hodí nejlíp a Jason Momoa jako barbar je bez chyby. Seriál dokonale vystihuje věta pronesená v sedmém díle: "When you play the game of thrones, you win, or you die" ()

t.r.get

Asi do třetího dílu jsem si pořád myslel, že jde o historické drama. Stále mě zlobili různé nepřesnosti atd., hlavně zeď mi přišla zvláštní. Když jsem pak zde na čsfd zjistil, že jde o +- fantasy a všechno začalo dávat smysl, musel jsem přidat hvězdu. Přestože je to fantasy (+-) je to realistické až na kost.... Sem tam mi sice přijde, že jsou některé scény tak vyhrocené, až to vypadá, že se člověk dívá na porno... Jinak nemám více méně co vytknout a všem vřele doporučuji!!! ()

miistr

Plno intrik, které se s postupem času více a více rozvíjejí. Sice spousta dějových linií různě propojených ať už v současnosti, minulosti či snad budoucnosti, ale mistrně řízené, že se člověk v tom neztrácí. A zatím po 8 dílech musím říct, že jsem více a více natěšen na další díl. ()

Luckyboy

Po první sérii jsem neměl slov. Kvůli dalším dílům jsem nemohl takřka dospat. Všechno šlo stranou, jen abych viděl, jak příběh pokračuje. Při popravě Lorda Starka mi bylo skoro jako kdyby popravovali někoho mé rodiny. Pak jsem si ale koupil Kindle, přečetl všechny dosavadní knihy a pak se podíval na druhou sérii. A najednou z těch fantastických obrázků a napínavého pokoukání byla plytká, zkratkovitá fantasy estráda plná explicitního násilí a sexu. Ne že by to byl špatný počin, ale už se na to nemůžu po přečtení knih dívat dál. Znalost budoucího děje ubírá seriálu polovinu zajímavosti. A jedna rada na konec. Místo koukání si knížky pořiďte a přečtěte. Nejlépe v angličtině. Dostanete zážitek, který je několikanásobně delší, zajímavější, propracovanější než je seriál. ()

reypal

Vzkaz pro všechny, co kritizují absenci velkých bitev, malé zlovlky a já nevím co ještě : nežijeme v ideálním světě, kde by byl pro tv seriál k dispozici neomezený rozpočet, umožňující CGI efekty jak z Avataru, bitvy s 10000 komparzisty a velkolepé exteriéry. Ne, žijeme ve světě, kde jsou za standart tv fantasy považovány takové “skvosty“ jako Xena, Hercules nebo Legend of the Seeker. Tedy byly považovány, to už naštěstí neplatí, díky bohům starým i novým? Ne jednoznačně díky HBO! Hra o trůny je pro "pokleslý" fantasy žánr totéž, co Bratrstvo Neohrožených pro válečný nebo Řím pro historický. Nastavuje laťku kvality tak vysoko, že ostatní k ní ani nedohlédnou, ať už jde o uvěřitelný, spletitý, nepředvídatelný příběh, zaplněný desítkami zajímavých a skvěle obsazených i zahraných postav nebo celkovou syrovou až mrazivou atmosféru. Je pravda, že je vyprávěn převážně pomocí inteligentních a dramatických dialogů na úkor akce, ale akčních řezanic je všude kolem víc než dost, v tomto díle jde přeci jen o něco jiného, jednoznačně překračuje hranice žánru a s klidem bych ho doporučil i těm, co fantasy obchází obloukem. ()

Demoiselle

Lahoda pro oko. Jakožto momentální čtenář předlohy, jsem musela odložit seriál, abych neměla zkaženo napětí z knihy. Ale i těch prvních 5 epizod mne natolik okouzlilo a vtáhlo do děje, že jsem běžela ty knihy koupit! Sean se ukázal jako dobrý charismatický herec, kterému středověké rytířské ušlechtilé role statných chlapů sedí jak prdel na hrnec, ale jednu výtku bych přeci jenom měla. Ne však k Seanovi, ale ke Královně - já nevim. Mně se nelíbí. Má dobré oči - věříte jí tu zlobu, touhu po moci, ale jako celek působí falešně. A přitom to mohla být DOMINA jak ... no prostě uvěřitelnější svině! A nadšení mi tu ještě běhá z mladého Kita o kterém asi ještě uslyšíme :) ()

Kazisvet III.

Kvalitka, prozatím nejlepší seriál z produkce HBO, co jsem viděl. Po přečtení a znovuzkouknutí první série upravuji na 5/5. Druhý díl mám již doma, tak se těším, jak ho ztvární :) Nejlepší postava: Tyrion Lannister... EDIT: Druhá série: Čekal jsem o něco více akce. I přes to byla druhá série uspokojující natolik, že dávám 4,5/5. Nejlepší postava: Tyrion Lannister, Tywin Lannister. 3.série: 4,5/5. 4.série: 4/5. 5. série: 80%. ()

jokerik

I want more... Tato tři krátká anglická slova podrhují zcela přesně, jak se cítím po shlédnutí Game of Thrones. Ať žije Boromir' ()

chrustie

Po osmém díle musím uznat, že na dobové prostředí, od kterého sem moc nečekal, mě seriál příjemně překvapil. Jenom je škoda těch málo záběrů v exteriérech. ()

Rod draka přiletí i se třetí sérií

Rod draka přiletí i se třetí sérií