V úsilí najít dárce plic pro svou dceru, se manželský pár dostává do nebezpečných vod... Každý den Paul Stanton, úspěšný okresní advokát ze Santa Fe a jeho manželka Diana čekají s novou nadějí, že se najde dárce plic pro jejich dceru Chloe. Dcerka má zřídkavou degenerativní nemoc a je na dlouhém seznamu čekatelů na dvojitou transplantaci plic. Nemoc se zhoršuje a Paul je v zoufalství ochoten riskovat všechno, jen aby zachránil své dítě. Dozví se, že v Mexiku existuje doktor, který by mohl Chloe zachránit. Ale když  za ním přijede, zjistí, že doktorovi dárci jsou vlastně nedobrovolné oběti a jeho činnost je kriminální. Paul se ocitl na životní křižovatce: má zastavit nelegální operace a zachránit tak stovky životů nebo zachránit život své dcery … (TV JOJ)

DannyBoy80

Solidní triler dojiždějící hlavně na necharizmatičnost hlavního představitele. Zbytek je ok, hlavně téma. Filmů o nelegálním byznysu s lidskými orgány moc není a tento byl natočen vcelku dobře. Bohužel hlavní hrdina je příliš nemastný neslaný a rovněž by se do tohohle filmu hodil Benicio Del Toro. 75% ()

Abiosis

*NÁHRADNÉ SÚČIASTKY* Turizmus má rôzne formy, v tomto filme sa zoznámime s jeho mierne netypickou formou, a to transplantačnou. Ak nemáte potrebný orgán, ale zato dostatok peňazí a Mexiko je len na skok, nádej - na rozdiel od človeka, na ktorom vám záleží - ešte neumiera. Vraj neexistuje nič silnejšie ako materinská láska, avšak láska otca ku svojej umierajúcej dcére je v tomto filme rovnako veľká, a ten je preto ochotný urobiť čokoľvek, aby ju zachránil. Slovo "čokoľvek" v tomto prípade nie je vyslovené len tak a nadobúda doslovný význam. Hlava rodiny je v silnom a netypickom príbehu ochotná prejsť na druhú stranu (v prenesenom aj skutočnom zmysle slova), radikálne prehodnotiť priority, vzdať sa morálnych zásad, a z k anonymným ľuďom necitlivého človeka sa stať ešte necitlivejším - zdanlivo, pretože koniec pravdepodobne vôbec nie je taký, aký očakávate. Verdikt v 1 vete: Turistický sprievodca krajinou zobrazenej vo farbách stereotypov. 29.05.11 ()

Hapretor

Pane, mám pro Vás špatnou zprávu! Proboha jakou? Máte cirhózu jater. Pokud do týdne neseženeme náhradu, je po Vás! A sakra! Hledám doktora Nováka! Ten tady tady není! Já s ním musím mluvit! Je to otázka života a smrti! Pojďte za mnou. Zdravím, já jsem doktor Novák. Rozumím, 150 000 dolarů za játra, hotově. Platí se předem. Dobrá, beru. A kde je seženete? To nechte na nás. Cože! Vy jste kvůli tomu zmrzačili někoho, koho jsem zrovna potkal na ulici! No, tak si vyberte! Vy, nebo on! A když to odřeknu, vrátíte mi zálohu? Ne! Ok. Tak jdu do toho. - Mám rád filmy, které nutí k zamyšlení a možné diskuzi. Tento je zrovna velmi diskutabilní, velmi moralizující, velmi přímočarý. Nenudí, částečně i šokuje. U mě ale jen průměrně. ()

grogodil

....a titul najsnaživejšieho a najodhodlanejšieho otecka pre tento rok preberá od Liama Neesona (Taken) Dermot Mulroney :-) ...Síce sa zhruba druhá tretina filmu po príchode do Mexika nejak točí v kruhu a Paul v podstate len neustále dostáva od niekoho do držky, bez nejakého výraznejšieho posunu vpred, no nejakými dierami v scenári sa predsa len nakoniec prekľučkuje až k rozuzleniu, na ktoré sa ale naozaj vyplatilo počkať a pri ktorom ide všetka sranda stranou, pretože takémuto "buď - alebo" sa už povie poriadna morálna dilema (bez ohľadu na to, ako to nakoniec dopadne)...70% ()

schizmo

Příběh o tom, že když vám umírá dcera, uděláte téměř cokoli, aby jste ji zachránili. Zapletete se s černým trhem s orgány, policejní mafií i dětským gangem - to vše pro jistotu v Mexiku a nakonci zjistíte, že vše je zatraceně propletené. Nicméně slůvko TÉMĚŘ, použité v první větě, má ve filmu více něž fatální význam. ()

• Napriek tomu, že sa veľká časť filmu odohráva v Mexiku, celá snímka sa natáčala v USA, konkrétne v Las Vegas a Santa Fe. (Laslo)