Frank Moses (Bruce Willis) je penzionovaný agent CIA, který nyní žije poklidným životem na venkově. Až do té doby, kdy se jej nové vedení CIA rozhodne zlikvidovat. Jeho tajná identita je ohrožena, proto znovu sestaví svůj bývalý tým, aby ukázali, že ještě stále mají pár triků v rukávu. Název filmu je zkratkou označení Retired Extremely Dangerous (v důchodu, extrémně nebezpečný), a právě takovým se náš hrdina ukáže. Výbušná akční komedie režiséra Roberta Schwentke natočena na motivy stejnojmenné komiksové mikrosérie tvůrců Warrena Ellise a Cully Hamnera. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Tatianistka

Film som sla pozerat s tym ze som netusila o aky presne zaner ide a velmi milo ma prekvapilo, ze som sa dobre pobavila na tom ako si zo seba dokazali spravit srandu, ale jednoznacne najviac som sa nasmiala na Malkovicovi:) ()

freyinec

Výborné, tento rok asi to nejlepší co v tomto žánru uvidíme. I když Willise už mám taky plný vinty, zde podává solidní výkon, navíc přidejte slušnou porci hlášek, mého oblíbence Freemana, opravdu ale opravdu střeštěného Malkoviche a budete se bavit královsky. :) ()

Adrai

Bruce (a vlastně i další herci tohoto filmu) je evidentně jako víno - nestárne, ale zraje ... od DieHard4 jeho největší pecka. ()

Lukaso1

Příjemně koukatelná akční komedie, film od kterého to člověk nějak tak nečeká a on ho mile překvapí. Pohodově strávené odpoledne s touto příjemnou partičkou vysloužilých agentů CIA. ()

Shredder

Nuz mali by sa zaviest polhviezdicky, lebo Red je niekde medzi 3-4. Akcne, zabavne, ale inak vcelku priemerne. Najlepsia je urcite chemia medzi hlavnymi predstavitelmi, a Malkovich aj ked nepatri k mojim oblubencom bol tentoraz vynikajuci a skvele ma pobavil. Oddychovka ako vysita, ale finale je odflaknute a postava Freemana ostala trestuhodne nevyuzita. ()

kihsleek

"Old man my ass!" Režisér Redu Robert Schwentke se při natáčení asi hodně naučil. Minimálně se naučit měl, protože mít v jednom filmu takovouhle sbírku herců par excellence, kteří si to ještě k tomu neskutečně užívají (obzvláště John Malkovich a Helen Mirren), se jen tak nepovede. Navíc výkony "staříků" úplně v pohodě filmu vybojovaly 4*, které by s jiným obsazením měl jen ztěží. Pohodová, nenáročná, příjemná, akční a hlavně legrační podívaná (na Malkoviche a plyšový prase asi dlouho nezapomenu). EDIT: Po několika dalších shlédnutích musím upgradovat na 5 hvězd. ()

boo-boo

Partia postarších harcovníkov očividne túžila zahrať si v akčnom filme. No keďže dnešný trend určuje, že kostým je nutnosťou, spojili sa a prišli sa vyblbnúť do RED. Keby mal RED lepší dej (a funkčnejšiu chémiu medzi WIllisom a Parkerovou), bol by dokonalý. Takto je to "len" strelený akčný film, ktorý robí Willisa drsným tým najsprávnejším spôsobom, Malkovichovi dáva opäť možnosť zahrať si šialenca a dokonca nám dovolí vidieť Oscarovu Helen Mirren ako ostrieľanú vrahyňu. Čo povedať, možno nie Dannyho Parťáci Reloaded, ale stále hviezdna zábava. ()

Rodin

Nedá se říct, že bych se přímo nudil, nicméně očekával jsem přece jen trochu víc, než nějakých subjektivních 70%. Mohl bych dát i 3 hvězdičky, ale za ten nápad a odvahu se přesunu ke čtyřem. Méně slov by filmu jen prospělo, některé dialogy si svou doslovností přímo říkají o zavraždění scénáristy jedním z hrdinů filmu. A v tom případě prosím BEZE SLOV a za zvuků smyčců z Psycho. ()

Sollozzo

Po dlouhé době pořádný, zábavný a vtipný akčňák. A nejen díky bezchybné herecké sestavě, ale i výborné kameře.. 80%. ()

stiewe

I přítomnost spousty hvězd mě nepřesvědčila, že se jedná o jakousi týmovku. Furt je to jenom jízda jednoho muže a tím je skvělý Bruce Willis. Po spoustě film ve kterých se jen tak potácel a přicházel o svou dřívější slávu mě poslední dobou začíná opět přivádět k pocitu, že je opravdovu kvalitním hercem. ()

aa12

No čekal jsem o něco více, ale v dnešní době naprosto antikomediálních komedií to zas tak špatné nebylo. Od trojice nesmrtelný Freeman, šílený Malkovich a ostrý Willis se přece jen čekalo hodně a tenhle film zůstal trochu za očekáváním. Ale zase akce bylo hodně, občas nějaký řízný humor takže v pohodě koukatelný film. ()

Kubaaaa

Filmy tohoto typu mě prostě baví. Starouši nakopávající zadky mlaďákům ve slušným stylu. Willis, Freeman, ale hlavně Malkovich, kterej hraje totálního pošuka byl skvělej. Mám rád tyhle akční komedie a proto nemůžu jinak, než za hodně moc subjektivních 5 hvězd. //Edit (17.5.2011), tak se mi to rozleželo v hlavně a z hodně subjektivních 5 hvězd snižuji na více objektivní 4 hvězdy. ()

Alojs

Tak trošku zklamání... Schwentke klamal trailery i samotnými postery, prostíraný produkt je poněkud sterilnější, nejistě osciluje mezi "myslíme to vážně & nemyslíme to vážně" a co hůř - postrádá i potřebnou dávku chemie. Což při účasti Willise, Freemana a Malkoviche vážně zamrzí. Reda jsem dokoukal, na pár místech se i zasmál, ale jinak mi byl tak nějak ukradený. Pořád jsem doufal, že se to další akční patálií rozjede. Nerozjelo. ()

Nebezpeční stařešinové znovu v akci

01.08.2011

John Malkovich jako ruský kmotr

John Malkovich jako ruský kmotr

12.07.2011

Podle jeho výkonů v Red a Transformers 3 se zdá, že je v dobré herecké formě. Kromě hollywoodských blockbusterů si ale rád zahraje i v něčem menším. Třeba v italsko-litevské koprodukci Educazione… (více)