Terminator Genisys

• USA Terminator Genisys (více)

Budoucnost je temná. Soudný den v devadesátých letech minulého století zlikvidoval polovinu lidstva a ti, kdo přežili, se od té doby snaží marně vzdorovat počítačovému systému Skynet. Nejsilnější hnutí odporu se zformovalo kolem Johna Connora (Jason Clarke), jenž pro Skynet představuje největší hrozbu. Problém má vyřešit Terminátor, stroj na zabíjení s lidskými rysy (Arnold Schwarzenegger), kterého Skynet vyšle do minulosti, aby zabil Connorovu matku Sáru (Emilia Clarke) dřív, než svého syna stihne počít. Jenže i lidští rebelové mají přístupu ke stroji času a za Sárou pošlou vojáka Kylea Reese (Jai Courtney), aby ji pro změnu chránil před Terminátorem. Až do tohoto okamžiku se výše uvedený popis shoduje s dějem prvního dílu. Návratem do roku 1984 však dochází k zásadnímu bodu obratu. Kyle Reese zjišťuje, že Sára není bezbranná a vyděšená servírka, ale pořádná ranařka, kterou žádný Terminátor nemůže vyděsit, zvlášť když jí jeden takový stroj už pár let dělá společníka a ochránce. Jenže tahle zdánlivá výhoda může být k ničemu, protože Skynet má „prsty" všude a rozhodně chce zabránit tomu, aby tahle nesourodá trojice namalovala lidstvu růžovou budoucnost. (Cinemart)

Lucasion

„I'm old, not obsolete.“ Když se na něco velmi těšíte, krutě se vám to někdy vymstí. Genisys už podle trailerů vypadala, že to nebude ten vysněný návrat Arnolda se vší parádou. Ano slíbil mi to už alespoň třikrát a vždy dokázal to dodržet a vždy mi srdce plesalo radostí. V případě The Last Stand (2013) to byl comeback na výbornou. V jeho nejlepší (a samozřejmě mojí neoblíbenější) roli kyborga v černé bundě to mělo být přeci stejné. A hle… Genisys začne jako všechny díly předtím, shrnutí a Soudný den. Pak se přesouváme do děje, který už na začátku pěkně drhne. Courtney v roli Reese je vážně otřesný. Jemu nestačilo, že zničil kvalitu série Die Hard, on mi musí zničit i další oblíbenou značku. Matka draků Clarke by se v roli Sáry i dala zkousnout, ale měl jsem neustále pocit, že patří do TV a ne na velké plátno. A Jason Clark, ač ho mám velmi rád, tak v roli Connora je prostě neskutečně iritující po celý film. A Arnold? Ano Arnie je zpátky a nebýt jedné vynikající scény, tak pošlu tento film s klidem do odpadu. Už se mi vážně dlouho nestalo, aby mi srdce při prvních deseti sekundách při zatmívačce v kině tak hezky plesalo po přečtení jeho jména. A ještě dýl se mi nestalo, aby mi po deseti minutách zmrznul úsměv na rtech a po koukání neustále na hodinky, se mi vážně tak dlouho nestalo, abych chtěl odejít z kina! Z předsudků mě nikdo nemůže obviňovat, protože akční trilogii považuju za jednu z nejlepších v celé kinematografii a Arnolda na motorce, jeřábu nebo v policejní stanici si rád vychutnám znovu a znovu. Ale u tohodle pokračování jsem trpěl jako zvíře. Film je neskutečně nudná patlanina, která si musí u diváka v několika momentech vynucovat úsměv. „To je vtipné! Teď se smějte!“ Letos jsme měli možnost vidět další velký návrat legendy a to v čem Jurský svět exceloval, tak nový Terminátor absolutně propadá. Jediná hezká věc je kopírování detailů z roku 1984 na Los Angelovské observatoři. Vteřina po vteřině a mladý Arnold co žádá oblečení od punkerů. Propagační video k filmu z Madame Tussauds je lepší než celý film. I když žijeme v době remaku, prequelů a remasterů, tak jak je vidět, ne vždy se to podaří. A zrovna tohle mělo zůstat nedotčené. (38 %) ()

Morholt

Pátá terminátorovka přinesla něco jedničky, trochu dvojky, jen lehce nadprůměrnou akci, nový model terminátora, pár povedených vtípků a hodně velký časový zmatek, který možná dával smysl Taylorovi, ale myslím, že jsem nebyl sám, kdo se v tom občas tak trochu ztrácel. Přesto jsem se výborně bavil, protože v hlavní roli je tu trojjediný Arnold, který opět úžasně nehraje a mimiku použije všehovšudy tříkrát a to když cení zuby v pokusu o úsměv. To jsem šel vždycky do kolen. Škoda, že nenaklonovali také starou té tisícovku, ačkoliv ten ťaman zase nebyl úplně nejhorší. To samé se dá říct i o Jasonu Clarkovi, který je prostě ten správný John Connor a s přivřenýma očima se dal překousnout i Jai Courtney. Bohužel pořádným šlápnutím vedle byla Emilia Clarke. Já proti téhle holce jinak nic nemám a jako mladá Targaryenová nemá konkurenci, ale v roli drsné Connorové působí trochu jako karikatura. Kor když jí člověk srovná s tou jedinou a pravou Sarah. Když už musel Taylor tahat někoho, koho potkal při natáčení GoT, měl sáhnout po Leně Headey, která už si tuhle roli úspěšně střihla, byť seriál byl jinak mizerný. Upřímně řečeno nedokážu si teď moc představit, o čem bude šestka, ale i tak se na ní docela těším. 75% ()

Sawy

Po odchodu z kina jsem si říkal, že mě to překvapivě ani moc nesralo. Ale v tomhle ohledu je Genisys (boha, už ten název!) zrádný film, který na velkém plátně podpásově útočí na první signální a fandovskou nostalgii, ovšem přitom je to naprosto nefunkční patvar, který musí každého skutečného terminátořího fanouška vyloženě urazit. Jedna věc je, že to má slušný spád, kvalitní triky a pořád se tam něco děje. Divák se při sledování docela dobře baví a fakt, že se z daného fikčního světa stal jeden nesourodý bordel, tak nějak odsouvá na vedlejší kolej. Protože když to vezmeme do detailu, s výjimkou geniálně zacykleného prvního dílu nedává moc smysl už žádný další Terminátor. Pětka ale kromě toho dělá ještě něco mnohem horšího - znevažuje odkaz nesmrtelných prvních dvou filmů tím, že překrucuje jejich vyprávěcí vzorce, variuje staré známé scény a ikonické postavy zasazuje do jakési pochybné alternativní reality. S čímž bych se dokázal smířit jedině ve chvíli, kdy by celý koncept byl chytře vymyšlený a nějakým způsobem by zapadnul do mytologie série. Celý děj je ale jeden velký zmatek, tak příšerným způsobem překombinovaný, že člověk nejpozději po první čtvrthodině rezignuje na nějaké jeho dekódování a raději na sebe nechá působit barevné obrázky a špičkový zvuk. Alan Taylor ví, jak diváka otupit atrakcemi, ale tohle laciné podvádění může vydržet maximálně do druhé poloviny filmu. Jakmile má přijít nějaký klimax, který by celému tomu blbnutí dal nějakou pointu, jsou tvůrci v koncích. Dlouho jsem neměl u podobně drahého filmu z prestižní frančízy pocit takové bezradnosti, jakoby nad tím filmem absolutě nikdo nepřemýšlel. Jakoby si producenti opravdu řekli jen - 'Hele, potřebujem hit a máme toho Terminátora! Tak brnknem Arniemu, von do toho beztak půjde, vezmem nějakýho lacinýho režiséra a scénář... no ten vlastně nepotřebujem, to se nějak spatlá.' On ten Arnold jako T-800 má pořád svoje kouzlo (ale opět, jeho zapojení do děje VŮBEC nedává smysl, respektive nikdy není objasněno), stejně jako poznávání starých známých scén v novém a evidentně drahém podání fanouška potěší. Ale ve chvíli, kdy tvůrci začnou prznit odkaz legendárního T-1000 a herecká polena v hlavních rolích začnou víc mluvit, jde celý film zkrátka totálně do sraček. Promiňte, Emilia Clarke může být sebehezčí, ale podstata Sáry Connorové je někde úplně jinde. A to nemluvím o Kylu Reesovi, protože pořád doufám, že Courtney ve skutečnosti nehrál TU postavu, kterou tak nezapomenutelně ztvárnil Michael Biehn před více než dvaceti lety... Terminator Genisys prostě ne. Terminátor kdysi byla moje nejoblíbenější série. Jednička je dodnes brilantní temné sci-fi, dvojka jeden z nejlepších filmů všech dob, který navíc nějakým zázrakem nestárne. Trojka je strašně zábavná díky tomu, že se nebere vůbec vážně. A jakkoliv je Salvation spíš rutinně odvedený blockbuster, pořád si drží jakýs takýs standard a dobré jméno série nijak nekazí. Což je přesně věc, kterou o tomhle říct nemůžu. Kdybych předchozí díly neměl tolik rád, asi bych Genisys přijal jako solidně řemeslně odvedený nesmysl, na který se docela dá koukat, ale jako fanouška mě prostě a jednoduše nasírá. 35 % () (méně) (více)

ScarPoul

Čo tam preboha robí doktor Who??? Terminátor 5 nie je reštartom série ale jej plnohodnotným pokračovaním. Neberie si motívy a informácie len z prvých dvoch častí, ale z celej ságy. Problém ale je, že neprináša nič nové. Prvé dva diely boli zábavné, inteligentné a fungovalo v nich napätie. V tomto diely je tu všetkého viac, ale chýba tomu niečo uhrančivé, osobité. Síce poteší vidieť Schwarzeneggera v postave, ktorá mu utvorila status kultového herca a Emilia Clarke je omnoho lepšia Sarah Connorová, než sa takej Linde Hamilton mohlo čo i len snívať, ale celé to postráda trochu tej originality. Akčné scény len plné výbuchov a strieľania. Aj ten hlúpy McG príšiel z niektorými chuťovkamy, vďaka čomu bol štvrtý diel ako tak znesiteľný. Už to skrátka nie je scí-fi ktoré utvára žáner, ale len ďalší akčný film. Nie zlé, ale nedostáva ma to dokolien. A tiež to v sebe nemá dinosaury ako nový Jurský svet, ktorému som vďaka tomu prepáčil všeličo. Toto je skrátka len ďalšia snaha vytrieskať peniaze z jednej značky, bez toho, aby fungovala vo filme tak dôležitá autorská sloboda. ()

Lacike

Po komercnom neuspechu minuleho dielu firma, ktora drzala prava na Terminatora skrachovala a znacku kupila Asylum, ktora niekde schrastila 150 mega a rozhodla sa ze vtrhne do kinodistribucie. To sice uplne nie je pravda, ale vysledok fakt vyzera jak radova sracka od Asylum, akurat 150 krat drahsia ako je u nich obvykle. Prvych 15 minut ma sralo rozhodnutie tvorcov ignorovat niektore diely a ine nie. Ovela radsej by som prijal uplny restart. Ale po dalsich par minutach sa zacalo ignorovat uplne vsetko, takze som sa mohol zacat naplno bavit na ucet tvorcov ohladom vsetkych tych sialenych a absolutne nelogickych blbosti, ktore si vymyslali jak na beziacom pase. Tentokrat mi uz ani nevadilo, ze to nema ani na chvilu temnu atmosferu, kedze sa z toho stal regulerny sitcom. Takze bolo uplne jedno, ci sa striedali nepodarene dramaticke sceny alebo trapne pokusy o humor. Cely cas to bola WTF chujovina pri ktorej som sa pousmial nad tym jak im to vôbec v ziadnom ohlade nefunguje. Akcne sceny su tiez mizerne. Jedinu pochvalu, ktoru si tento film zasluzi, udelujem za to, ze idu proti sucasnemu trendu a su dokonale prehladne. Ale ziadna vyhra to nie je pretoze vdaka tomu vynikne to ako su mizerne prevedene. Niektore sceny vyzeraju jak z parodie. Otrasny suboj stareho Arnieho s mladym postrada nadych toho, ze sledujeme suboj nebezpecnych titanov. Choreograficky pôsobi jak nejaka detska groteska. Dalej suboj Arnie vs John Connor vyzera strasne umelo, digitalne a cely cas som mal pocit, ze sa rozbijaju papundeklove dekoracie. Na ikonicke dychvyrazajuce suboje Arnieho s T1000 v T2 alebo aspon technicky perfektne natoceny pôsobivy suboj Arnieho s Terminatrix na zachode v T3 sa to vôbec nechyta. Dalsim minusom su triky. Nechapem ako je mozne, ze vyzeraju horsie ako v T2. Takze ani raz ma neuchvatili. Väcsinou su aspon akceptovatelne az na nejake vynimky ako je extratrapna nahanacka vrtulnikov, ktora v imbecilite tromfne aj ten trapas z Expendables 3. Nechapem preco v poslednych rokoch musi byt skoro v kazdom blockbustery scena s mizerne renderovanymi vrtulnikmi. Asi najviac ma mrzelo to, ze aj akcne sceny, ktore tocili natvrdo ako napriklad preklopenie autobusu, po digitalnej uprave pôsobili strasne umelo. Tomu hovorim vrchol debility. Jak keby niekto schvalne cely film sabotoval. Nakoniec som si nechal casting. Pri ikonickej fotke Sarah s xichtom Emilie Clarke som sa rozosmial. Do ulohy tvrdej bojovnicky sa absolutne nehodi. Sklamal ma aj Arnie. To ze bude vo filme iba do poctu som uz vedel. Nielen ze vyzera, ale uz aj chodi jak stary posraty dedo. Vtipy na jeho vek to neospravedlnia. Rovnako ako vysvetlovacky, ze xicht terminatora starne. Ja nechcem vidiet stareho nemohuceho terminatora. Dufam, ze si Arnie uz viackrat terminatora nezahra. Uz na to nema. Prekvapivo mi vôbec nevadil Jai Courtney. Bol mi cely cas ukradnuty. Celkom ma bavil Jason Clarke, aj ked mam pocit, ze on svoj herecky vykon myslel vazne. Uplne najlepsi bol ale J.K. Simmons, ktory sa svojim komickym vykonom do tohto sitcomoveho ladenia perfektne hodil. Zvysok sa mi vyparil z hlavy hned po skonceni filmu. Takze vysledok je ten typ sracky, ktora ani na chvilu nenudi a cely cas sa bavite na jej ucet. Urcite si to este niekedy pozriem, rovnako ako som niekolkokrat videl otrasne vtipnu Red Sonju, ktora sa na Barbara Conana absolutne nechyta. 3/10. edit 2020: po štyroch rokoch som si to pustil znova bez pocitu sklamania z toho, čo urobili s mojou obľúbenou sériou. Najviac ma bavilo prvých 15 minút z budúcnosti, ktoré síce len ukazujú to o čom sme doteraz len počuli v minulých dieloch, ale bolo to pekné vidieť aj v takomto televízne pôsobiacom vizuále. Najhoršia je nasledujúca polhodina v ktorej sa variujú scény z prvých dvoch dieloch, ale v stokrát horšom prevedení. Technický pokrok medzi jednotkou a dvojkou bral dych. Zatiaľčo pri porovnaní tohto dielu s prvými časťami som si hovoril, jak je možné, že kinematografia tak strašne zdegenerovala, že to vyzerá oveľa horšie? Nechápem. Nielenže to má CGi ktoré by potrebovalo výrazne dorobiť ale aj pri ich spôsobe použitia som si neustále hovoril, že súčasní filmári nemajú súdnosť. Úplne sa kašle na fyzikálne vlastnosti, takže aj keby CGI bolo dokonalé, tak to bude pôsobiť umelo. Hlavne, že je scéna totálne preplácaná maximom výbuchov, terminátorov, vrtuľníkov, čohokoľvek. Nie, nie som totálny spiatočník a nechcem osemdesiatkové modely, keď filmárske možnosti pokročili, ale prečo ich poriadne nevyužiť. Ako napríklad v novej sérii Planéty opíc alebo v Avatarovi, kde je kopa prakticky full CGI scén, ale pôsobia hmotne a fyzicky. Všetky predmety a postavy majú svoju váhu a podľa toho sa pri akčných scénach správajú. Tu ale všetky veci pôsobia krehko jak z papundeklu a postavy sú v akčných scénach v nereálnych pózach. Vďaka tomu ma ani jedna akčná scéna neohromila. No a tá nová zápletka, ktorá sa rozbehne po tej pekelnej retropolhodinke je svojou idiociou a nelogickými paradoxami aspoň zábavná. Neraz som nechápal prečo postavy práve niečo robia a neurobia niečo iné, čo by to všetko vyriešilo. No a nevhodný kasting už bol spomínaná miliónkrát, takže len zopakujem, že vďaka nemu nefungujú ani pokusy o dramatické scény. Celkovo ale film nenudí, ale je to zábava na účet tvorcov. Za pár rokov si to na pobavenie kľudne pustím znova. 3/10. () (méně) (více)

GeusX

"Terminátoři všech zemí, spojte se!" Možná z nějakých indicií vydedukujete, že Terminátor je má oblíbená filmová postava :) Toto jakési vzkříšení legendy mi trochu připadalo jako vaření Pejska a Kočičky... a dáme tam všechno, ať je to dobré... Z cestování časem scénáristé udělali slušný guláš, kdy jeden časový paradox se střetává s druhým, naruby obráceným. Ale budiž. Filmaři využili nejeden motiv a scénu z prvního a druhého dílu, které zopakovali či vtipně přetvořili. Ano, zábavných scén s dávkou nostalgické vzpomínky se tu najde dost a "starý" Arnold, pardon terminátor, je často tím předmětem vtipů. Jenže se nějak vytratilo to kouzlo, ten šmrnc, překvapující a originální akce, které první dva, tři díly provázel. Ani herci nemají bohužel takové charisma. Zůstal jen trochu nadprůměrný akční sci-fi s arnoldovým úšklebkem na který si za pár let nevzpomenete. Od filmu jsem nic superúžasného nečekal...a také nic nedostal. Ale lepší, zajímavější, než Terminator Salvation. 70% (kino 2D) PS: Za titulky je ještě (mikro) scéna ...abyste nezdrhali ze sálu s prvními titulky, jak je velkým současným nešvarem. # Osobně bych byl pro, aby se tímto filmem série zakončila další (šestý) díl už nenatáčel. Ale rozhodnou nejspíš doláče, kolik jich dopluje na konta producentů. # edit 03/2020: Tak jsem to viděl podruhé, znovu po dalším Terminátorovi z roku 2019, které ho už nečekal. A popravdě jsem se na tu divokou směsici znovu podíval rád. (viděl jsem: 2x kino tit, dvd cz) ()

Tommassi3

"Dědo, jsi to ty ??" - "Jsem T-800 !! Neumím se přeměnit na někoho jiného.." ;) Ačkoliv poslední Terminátor jejich pesimistickým vizím a vyzněním navzdory, či naopak právě proto, nesahá prvním dvěma Cameronovým megafilmům ani po pas, když samotná sága víc než po pas do smutného filmového hnoje zabředla dík svému třetímu a zejména čtvrtému zástupci, je nutno uznat, že Terminátor ještě nikdy nebyl tak zábavný a pro své bláznění s vlastním fikčním světem založeným na hrách s cestováním v čase neskonale inspirativní a zajímavý, a rozhodně ho tak i dík nejlepšímu Arnoldovi za dlouhá léta i jeho Té osmistovce nelze nemilovat.. Přiznávám bez mučení, že mě Schwarzenegger, který prostřednictvím své postavy jako jediná příběhová jistota, díky níž se vlastně celý ten cirkus variací ikonických scén a motivů Cameronových snímků Taylorovi daří udržet pohromadě, vždy ví, co udělat a geniálně jen tak jakoby mimochodem zahláškovat, bavil jako snad ještě nikdy.. Pokud většinu trápí právě to adorující - Povšimněte si několikerého začlenění přímo původních záběrů, byť jen jako statických obrazů.. - variování a vlastně i přepisování příběhového leitmotivu a terminátoří historie, je třeba si uvědomit, že už vlastně samotný druhý Terminátor nebyl ničím jiným než variací či spíš dokonalým upgradem snímku prvního.. Jako velké překvapení navíc vnímám určitě Lornea Balfea s jeho luxusním soundtrackem, z něhož měl velikou radost i samotný Brad Fiedel, jistě naprosto poprávu, protože Hans Zimmer z tohohle kudrnatého Skota vychoval hodně nadějného borce.. Nemůžu se dočkat, až Genisys uvidím znovu.. ()

BoPo

Terminator Genisys neberie žiadne ohľady na neznalcov pôvodnej série. Prvých 20 minút je slúži ako rýchle pripomenutie všetkých dobre známych dôsledkov. Následne sa odohraje polhodinový mix jednotky a dvojky, ktorý vďaka princípu alternatívnej minulosti/budúcnosti dostáva celkom zábavnú, zaujímavú podobu, a predstavuje vrchol celého snaženia. Bohužiaľ, následne sa štýl terminátorských filmov úplne vytratí a zmení sa na niečo v štýle filmu Lucy so Scarlett Johansson. Celé kúzlo retro atmosféry ide zásadne do prdele. Čoraz viac bije do očí necharizmatickosť hereckého obsadenia. Emilia Clarke so svojou krpatou postavou ako akčná hrdinka? Jason Clarke ako John Connor? Jai Courtney po zprznení značky Smrtonosná past dostáva príležitosť páchať ďalší trestný čin? Veľmi nevydarený casting. Oceňujem nápad, ktorý sa aspoň niečím vymykal v rámci veľkej módy reštartovania kultových sérií, ale Terminátor jednoducho svoj príbehový potenciál naplnil v roku 1991 (už trojka a Salvation boli krokmi navyše). ()

Johny_fork

Nový Terminátor se bohužel nedá brát jako seriózní pokračování. Vosková figurína Arnolda Schwarzeneggera ožije a procedí pár starých dobrých hlášek. Celé je to zasazené do nesmyslně zamotaného děje a množství digitálních efektů diváka zcela zbavuje "reálného" prožitku. Dvojka je zkrátka jenom jedna. ()

Terva

CITÁT - 29. srpna 1997 si Skynet uvědomil sám sebe.............. V příběhu jsou perfektně propojené časové linie ze všech předcházejících Terminátorů. Je to promyšlené a parádně to ladí. Jen mi trochu vadí, že osobnosti kolem T hrají jiní lidé. Jen snad Sarah Connor ne, protože je zde mladší, než v původních filmech. Ale John i Reese jsou prostě jiní - škoda, ale nenechte si tím pokazit příběh. CITÁT - Čekal jsem tady na tebe............ Arnold Schwarzenegger je boží a je vidět, že si příběh i filmování užíval - nejsem starý, jen zastaralý. Svou legendární větu Já se vrátím použije sice trochu později, ale John jej opět se stejnou větou trochu předběhne a tak budou všichni spokojeni. CITÁT - John Connor moc mluví.......... Já se bavil a doufám, že Terminátor se ještě vrátí. CITÁT - Budoucnost není předurčena............. ()

Dale

Beriem tento film ako poctu jedničke a dvojke, aj keď to občas vyzerá, že obe časti značne vykráda. Veľa scén je úplne identických, takisto postavy sú tu všetky z oboch častí - T-800 aj T-1000, ktorí idú po Sáre a ako jej ochrancovia Kyle a T-800, len je tu ešte ďalší, nečakaný, upgradeovaný záporák. Okrem Arnieho ale ostatní vyzerajú inak a musím priznať, že Michaela Biehna a Roberta Patricka som mal radšej. Ale Sára je sympatickejšia ako bola Linda. S tými cestami hore-dole v čase a alternatívnymi minulosťami a budúcnosťami to tu už je riadne prehnané a okrem Arnieho postavy už v tom nemá nikto prehľad, ale tentoraz mi to až tak nevadilo a bavil som sa slušne. A viac som od tohto filmu nečakal. Za mňa spokojnosť. ()

Hismael

Po velkém odklonu v roce 2009, se Genisys pokouší vrátit zpět k prvním třem dílům. Salvation byl pro mě konečná stanice série a zároveň místo, kam se Terminátor neměl nikdy dostat. Třetí změna režiséra nic nevylepšila. Spojením návratu Schwarzeneggera a snahy těžit ze značky Terminátor, vznikl pátý díl, který je bohužel postavený už jen na explozích a nejrůznějších dopravních nehodách. Série jako celek, je už poměrně dost nestabilní. James Cemeron si měl Terminátora pohlídat sám pro sebe. ()

adamo_znk

Novej Terminátor se dá lehce vyhejtovat jako sterilní kravina živící se na slavnym jméně, s mdlou režií a otřesnym CGI (RIP poctivý trikařině). A první půlhodinu jsem to chtěl rovnou vypnout. Na druhou stranu se zase nebere vůbec vážně jako 4. díl, celkem to odsejpá, má nakonec docela sympatický herce, a snaží se přistoupit k "loru" trochu jinak. A vlastně proč ne ... Arnodla je prostě vždycky dobrý vidět, takže nakonec oukej. ()

Seabeast

Z nového Termouše jsem tak trochu v rozpacích a popravdě nevím, co si mám o tom moc myslet. Což jako první pocit po shlédnutí beru chybně, kor když se jedná o takovou kultovní sci-fi ságu. Kdyby to všechno skončilo Dnem zúčtování, bylo by to zřejmě ku prospěchu věci. Takhle se s každým dalším pokračováním nemůžu ubránit dojmu, že se stále vaří ze stejné vody a v podstatě se na prvních dvou mantinelech násilně roubují příběhové motanice. V případě nového Terminator Genisys to platí dvojnásob, protože zde se nejenom recykluje, ale i mixuje podobně jako při vaření dortu od Pejska a Kočičky. Snaha vtisknout ducha původních Cameronových záseků tu sice je - v mnoha scénách na začátku je to tuplem znát. Ale co naplat když se pak celý film zmorfuje do typicky moderně řemeslně dotaženého akčního spektáklu bez špetky atmosféry. Nové tváře mě popravdě charismem vůbec nezaujaly a nepřesvědčily. Arnold tu sice je, ale to už spíš z důvodu jakési nostalgie a celou situaci tento tah samozřejmě nezachraňuje. Nebyla to nudná jednohubka, ale trochu mě to mrzí celkově, protože od trojky se stále nevybočuje od standardního neoslňujícího průměru. U šestého pokračování mám obavy, že se bude jednat o stejný případ. I tak si rád počkám a dám Terminátorovi další šanci. ()

CiTrus007

Taylor udělal Terminátorovi to samé, co Abrams Star Treku. Chytrým scénáristickým obratem je obří dědictví z osmdesátek pryč a z výdělečné filmové série je rázem tabula rasa. Bohužel to, co jí nyní zaplnilo, nedopadlo tak stylově jako u sousedů. Herecky ve filmu nevnímám žádné komplikace, a to ani u postaršího ex-guvernéra Kalifornie Schwarzeneggera. Horší je však příběh, který si do poslední minuty není jist svoji strukturou ani vyzněním. Proto všem divákům radím, ať před promítáním raději utlumí vyšší funkce mozkové, neboť je určitě nebudou potřebovat. 7/10 ()

JohnCZ

Dokud Genisys hraje na nostalgickou strunu, tak je skvělý a to i přesto, že některé scény prakticky kopíruje. Jenže jakmile přestává nostalgické pokukování, vyvstane neduh typický pro moderní blockbustery. Je to barevné, je to hezké, ale všudypřítomné CGI v tomto případě filmu spíše ubližuje. Když si vzpomenu na monstrózní bojové scény z T2 z velké části vytvořené v reálných kulisách a s reálnými modely robotů a porovnám ho s čistým CGI předvedeným v Terminator Genisys, tak je asi každému jasné, k jakému jsem došel výsledku. Tíživá atmosféra blížící se apokalypsy, která mě za mladých let strašila ve snech, je fuč. Terminátoři tu vůbec nebudí strach a to je zásadní chyba. Samotný scénář na mě působil spíše jako fanfikce. Je přeplácaný a jde trochu jiným směrem, než bych si představoval, ale napsán byl slušně a bavil mě. Arnold je zpátky v plné síle, zbytek obsazení je zvolený velice... zvláštně a musel jsem si zvykat, ale nakonec své role zvládli s přehledem. Co mě ovšem mrzí a brání mi udělit víc je prostě fakt, že Terminator Genisys je jen další blockbuster (byť ne nezábavný). To, co Terminatora dělalo Terminátorem tu ale prostě chybí. ()

corpsy

Ľudia, ktorý ohodnotia tento snímok menej ako 3oma hviezdičkami, niesu pre mňa fanúšikmi série, niesu priaznivci Arnieho a nezaujíma ich ( v tej pravej podstate ), čo sa vlastne na plátne deje. Táto pocta terminátorskej sérii, je viac ako len letný blocbuster, je to niečo, čo mi odchovanci 80. a 90. rokov budeme žrať so všetkým, čo sa ponúka a budeme si pri tom aj oblizovať prstíky. Pán Cameron mal v jednom propagačnom materiály pravdu, toto je to pravé pokračovanie. Toto je začiatok. Ale záleží na vás. ()

M.Macho

Hračička pro všechny, kteří si pamatují, kdo seděl v prvním díle v popelářském autě. Přepisování dějin fikčních světů - a teď otázka a) módní b) nezbytné c) zbytečné. V případě nového Terminátora je to všechno dohromady; čímž to vytváří přinejmenším schizofrenní celek. Vtipy pro fajnšmekry, atrakce pro nevěřící a hlavně celkem kriticky nastavený tón vůči globální závislosti na sítích to ale nezachrání. ()

vurhor

Da fawk?! Tak takhle má skončit velká a slavná terminátorská série? A co mi to proboha provedli s Johnem Connorem? Návrat k původním dílům je sice hezkej, nicméně mi přijde, že se tentokrát do toho tématu cestování v čase tvůrci až moc zamotali. Nějak mi bylo jedno, že jsem to nechápal, prostě jen jsem věděl, kteří jsou zlí a kteří jsou hodní, což mi úplně stačilo. Což není fajn. Aspoň že Arnold nezklamal, může být starý jak chce, v roli T-800 bude furt vypadat dobře. Byla radost ho zas sledovat. A Daenerys je mnohem víc sexy jako bruneta, to teda jako fakt. Průměrné 2* ()

ConanVJ

Tak předem musím říct, že jsem dnes zašel na Termíka s trochu rozporuplnými pocity, protože jsem všude slyšel, jak to ničí universum, a vše s čím přišla skvělá jednička. Není to vůbec pravda. I přes všechno to dění si v poklidu můžete sjet všechny díly a bude to sedět, protože vše je vysvětlený tak jak má. Jasně, dění pozdější části filmu vyruší vše, co je nastaveno ve dvojce, ale dá se to brát jako pozdější odklon a změnění budoucnosti. Uvidíme, jak si s tím poradí další díly. Samotný film jede zavedeným systémem prvních tří Termíků a hodně se spojuje hlavně první třetina s prvním filmem. A to nejen scénami, ale i stejnými hláškami. Co mě hodně potěšilo bylo obsazení, kdy mi Emilia v roli Sáry sedla mnohem víc a je i pěkně drsná. Kyle je sympaťák, John je vůdcovský typ a Arnold? To je prostě pravý Terminátor ve všech zdejších podobách. Ta role je prostě pro něj. Mnohdy si krade dění filmu pro sebe a když hláškuje, stojí to za to. Akce je všudy přítomná a je pěkně natočená. Efekty filmu jsou opět skvělé a furt je na co se dívat. Hudba mě taky potěšila a náznaky původních melodií příjemně ježí chlupy v zátylku. Co mě zde hodně překvapilo je všudypřítomný humor, který filmu fakt sedl a neparoduje dění filmu. Já jsem opravdu hodně spokojený se vším co jsem viděl a dávám 95% :) ()

Miguel Sapochnik opouští Rod draka

Miguel Sapochnik opouští Rod draka