Terminator Genisys

• USA Terminator Genisys (více)

Budoucnost je temná. Soudný den v devadesátých letech minulého století zlikvidoval polovinu lidstva a ti, kdo přežili, se od té doby snaží marně vzdorovat počítačovému systému Skynet. Nejsilnější hnutí odporu se zformovalo kolem Johna Connora (Jason Clarke), jenž pro Skynet představuje největší hrozbu. Problém má vyřešit Terminátor, stroj na zabíjení s lidskými rysy (Arnold Schwarzenegger), kterého Skynet vyšle do minulosti, aby zabil Connorovu matku Sáru (Emilia Clarke) dřív, než svého syna stihne počít. Jenže i lidští rebelové mají přístupu ke stroji času a za Sárou pošlou vojáka Kylea Reese (Jai Courtney), aby ji pro změnu chránil před Terminátorem. Až do tohoto okamžiku se výše uvedený popis shoduje s dějem prvního dílu. Návratem do roku 1984 však dochází k zásadnímu bodu obratu. Kyle Reese zjišťuje, že Sára není bezbranná a vyděšená servírka, ale pořádná ranařka, kterou žádný Terminátor nemůže vyděsit, zvlášť když jí jeden takový stroj už pár let dělá společníka a ochránce. Jenže tahle zdánlivá výhoda může být k ničemu, protože Skynet má „prsty" všude a rozhodně chce zabránit tomu, aby tahle nesourodá trojice namalovala lidstvu růžovou budoucnost. (Cinemart)

Figu

Nebudu vyvracet Cameronovi a určitým jedincům hlásání o tom, že je Genisys jakoby třetí díl série, nicméně je to pičovina. Třetí díl série je Vzpoura strojů - tečka! Máme tu plně digitálně vymazlenou sci-fi podívanou s nádechem osmdesátek a především starým, ale né zastaralým Arnoldem. Taylor kombinuje, příliš kombinuje a je to možná trochu i na škodu, protože lety časem můžou mnohým dělat potíže. Film má taky velikou nevýhodu s odpadovým výběrem herců, kdy jak naschvál obsadit Clarka a vedle něj šíleně nesympatickýho Courtneye nevypadalo nejlíp. Smutný a zároveň veselý je to, že tahounem je herec, kterýmu je před sedmdesátkou. Mladí kluci se vedle Arnolda můžou opravdu klouzat a jen tleskat, protože já T-800 tleskám též! Díky parádnímu Švancíkovi přihazuju čtvrtou hvězdu. Jen škoda, že za dvě hodiny tu byla pouze zábava a s příběhem to nic neudělalo. Prostě jak to začalo, tak to i končí. Takže zase bude šestka, pak sedmička a osmička a Rychle a zběsile má bráchu na světě. 70% ()

Hees

Herecké výkony sú na bode mrazu a teda na pomyselnej 0 okrem J.K. Simmonsa a Arnolda tí to miestami zachraňujú. Musím ešte dodať, že film nie je napísaný zle a dáva miestami zmysel, ale fakt by som bol rád, keby tí herci prešli tie scény radšej sto krát, aby ich výraz tváre a hlavne preboha prekvapenie takto zahrať, ako keby práve dostal (jednotku) na základnej škole z telesnej a čakal dvojku, tak to je na mňa moc. ()

Rocky88

Prvních 20 minut je docela supr, jenže pak se v roce 1984 objeví stroj času, dílo zkázy potom dokoná terminátoří verze vy-víte-koho. Od tý chvíle jde všechno do prdele a každá další minuta je víc a víc na píču. Akce mdlá, Arnolda je málo, navíc ho nechají se dementně culit, herci kromě Emilie zoufalí, atmosféra žádná, hudba žádná. Takhle nasranej jsem z kina dlouho neodcházel... Terminátoří sága tak paradoxně upadá kvůli Cameronovi, protože ten přišel s tolika inovacema a invencema, že jej už nikdo nedokáže v této sérii překonat, takže se vymýšlejí pouze variace na již viděné a slyšené, bohužel doplněné o veledementní scénáře. ()

MrPierc

Je to takový Terminátor 2.5 – vezměte první a druhý díl, doplňte novější efekty a hoďte tam starého Arnolda. Začátek je přetočení scén z prvního dílu a Kyle Reese zažívá to samé, ale dopadne to jinak než známe. První čtvrtina je příjemná a nostalgická. Poté se rozpoutá peklo a to pro mne, pro diváka. Koho, do prdele, napadlo, aby hrála Sáru Connorovou naducaná a trůnící Emilia Clarke? Chápu, že marketingově to byla logická volba, protože seriál Hra o trůny je úspěšný. Toto je ale Sára Connorová – žena, která nám byla vyobrazena ve všech předešlých dílech jako šlašitá, asketická bojovnice za osud lidstva, která byla mentálně natolik silná, že dokázala vychovat syna na konec světa! Byla spíše chlapecký typ, ale měla svůj půvab v dojemných scénách a nezdolný výraz v akčních scénách. Zde se nám Sára Emilia předvádí jako náctiletá, naducaná, prsatá a hlavně otravná žena, která hraje jako v seriálu. Herectví kleslo na úroveň trapných sitcomových přestřelek alá Teorie velkého třesku – nejvíce je to znát, když se hádají a hláškují Kyle a Sára. Bylo mi trapně, když jsem se musel na takový úpadek vůbec dívat – ve třetím díle byl také lehký nádech s vtipy, ale nebylo to tak přehrávané a seriálově ironické. Chyběl v pozadí už jen umělý smích a informace, že se film natáčel před živým publikem. Příběh a nápad mě bavil, ale chyběla tomu temnota a strach, že hlavní hrdinové mohou zemřít. Byl to uměle efektní a scény neměly tu typickou váhu – ani u jedné scény jsem si neřekl, že to je obdivuhodné, drsné nebo ikonické. Bylo to jen průměrný akční film, kterých se dnes točí desítky. Jedinou záplatou byl Arnold Schwarzenegger, který svou roli zvládl opět dokonale a párkrát mě i dobře rozesmála jeho robotická nesmlouvavost a logika. Jason Clarke a Jai Courtney hráli dobře, ale Emilia veškerou snahu svým přehráváním převálcovala. Když tento díl porovnám s předešlými díly, tak tento dopadl nejhůře a to hlavně svým jednoduchým pojetím, hrůzným obsazením Sáry Connorové, nudnou hudbou a naprosto růžovoučkým koncem. Čtvrtý díl jsem proklínal, ale to jsem netušil, že následující pokračování bude ještě horší. Jak mohli něco takového vpustit do kina? Emilia Clarke by se měla vrátit ke svému nahatému seriálovému herectví a honit draky v posteli – zničila si legendu filmového plátna. ()

Flaxik

Nejdřív jsem se chystal napsat popisný, neobyčejně fundovaný a dlouhý komentář, ve kterém vysvětlím všem těm dvoj- a trojhvězdičkářům, proč melou kraviny a jak je TG bez M skvělá věc, leč to bych luštěninu na zdivo vrhal a na to se můžu leda vysrat. Fascinuje mě ovšem, jak někteří chytrolíni cintají moudra o nelogickém scénáři. Jsem rád, že vědí, jaká logika, ideálně Newtonovského vesmíru, jde použít u filmu o cestování časem a ovlivňování budoucnosti. Osobně sepíšu nominační formulář k Nobelovce za fyziku. Úporná snaha kameramana neukázat kozišťata mladé Targaryenové (už je stejně dávno všichni viděli) a obsazení vyteleného jelimána do role Kyle Reese jsou jedinými skvrnkami na kráse tohoto opravdového T3. Pořád ale pět. PĚT! ()

O´Neill

Bez Arnieho? S bídou jedna hvězdička. Nicméně po reprojekci o rok později musím říct, že to zas tak špatné nebylo...Stále platí, že Arnie to vede a proto nahazuju hvězdu nahoru. ()

Attta

Od Genisys jsem nic nečekal a popravdě jsem myslel že to bude břečka, ale po chvilce jsem byl velice pěkně překvapen. První čtvrtina filmu byla naprosto úžasná (a nostalgická) a co mě z toho všeho překvapilo asi nejvíc byly opravdu pěkně a poctivě udělané efekty s excelentní fyzikou (konečně jsem se toho dočkal (teda až na konci filmu jim trošku "ujela ruka" s helikoptérou, ale budiž)) . Film postupem trošku ztrácel, ale rozhodně nenudil. Jedinou výtku mám k hereckému osazenstvu a to konkrétně k "matce draků" (Emilia Clarke), která je sice původní herečce značně podobná (nebo je to alespon podobný typ ženské), ale na tenhle film je moc usměvavá a hlavně není vůbec dobrá herečka a stále přehrává. Připadalo mi jako by předchozí terminátory snad ani nikdy neviděla a vůbec se nesnažila zachytit charakter postavy. K příběhu zásadnější výtku nemám a byť to nebylo nic přelomového, tak to na druhou stranu ani nemohlo "urazit". Co ovšem potěší byly reference na starší díly a humor ve zdravé míře taky nechybí (snad už jen Arnoldovo "Get to the choppa" chybělo :) ). A byť závěrečná potitulková scéna naznačuje pokračování, tak tohle stejně beru jako vcelku důstojné zakončení Terminátora (hlavně po totálně nepovedené čtyřce) a proto jsem i více shovívavější v hodnocení. Upřímně řečeno je fajn ještě občas vidět akční film u kterého se nepopadám za hlavu a který je tak trochu old school, byť je teda trošku mrsklý novotou (ale to už bychom v dnešní době chtěli moc :) ). PS: Viděno ve 3D (překvapivě si nemůžu na nic stěžovat, ba naopak). PPS: Já vám pořád říkám ať přestanete koukat na ty posrané trailery, kde se všechno proflákne. Já měl s "čistou" hlavou pěkný filmový zážitek. ()

peto12

Pre mna určite lepší jak Terminator Salvation. Starec Terminator nemal chybu. Hlavne záverečná bitka. Ako sa vrátili do minulosti z roku 1984 ma najviac pobavilo. Arnie, len tak ďalej. 90% zo 100. ()

joker.george

Na plné čáře promarněná příležitost a síla značky, podobně jako se to povedlo Taylorovi už u Thora 2. Netvrdím, že je zde úplně všechno špatně, což přeci jen není pravda, ale to odfláknutí a vykašlání se na dobrý výsledný dojem je zřejmé (marketingová kampaň je důkazem). Průměrná akce, moc nefungující humor ani postavy chovající se nesmyslně (jinak není nudnější herec než Jason Clarke) tolik nevadí, ale recyklaci kultovních scén nepovažuji za nostalgické odkazování, ale prachobyčejnou krádež! Přesto snímku částečně odpouštím díky Schwarzeneggerovi, jehož T-800(!) nejde nemilovat... ()

carlos 2010

Verbal to plne vystihol, akurát u mňa je to iba za 2*. Za najnesympatickejších hercov Hollywoodu, akými sú pre mňa Jason Clarke a Jai Courtney, mínus 1*. ()

cariada

Konečně Terminátor jak má být po nevýrazné 4 je tu díl co má všechno je dobře čitelný ,děj slušný, dobré herce a hlavně Arnolda, který je sice děda, ale i tak jede jak za mlada. Celé se to vrací ke kořenům k jedničce a různým časovým liniím. Já se bavil od začátku až do konce. Těším se na pokračování. ()

Nach

Ale jo, nový Terminátor není špatný film. Dokonce i Alan Taylor režii zvládl lépe, než jsem čekal. Nicméně z pohledu univerza, které Terminátor buduje jde přes všechny klady o nešťastný počin. Celá terminátoří série fungovala na cestování časem do minulosti. Jakmile se zde začne operovat s cestováním i do budoucna, dřívější filmy, a i tento, přestávají dávat svůj smysl a s logickou se odebírá kamsi do kopru. To je má největší výtka zde. Jinak ale nápaditá akce potěšila, Schwarzeneggerovo stáří zde našlo své opodstatnění a Emilia Clark si roli matky Johna Connora užívala. 70% ()

Rodriguez

Ačkoliv to není comeback jaký by člověk v podání T800 požadoval, tak jako pokračování a navázání na sérii je to ucházející. Moje očekávání a touhy byli splněny! 80% ()

Adaamos21

Klady: Arnie. Je opět skvělej a roli si užívá. Sarah Connor. Emilka se role zhostila se ctí. John Connor. Jason Clark mi nikdy nebyl moc sympatickej, ale na Connora se skvěle hodil a zahrál ho výborně. Přechod Johna na 'temnou stranu síly'. Dobrej nápad. Zobrazení budoucnosti. Konečně tak, že připomíná Cameronovu vizi. Vztah T-800 a Sáry. I stroj může projevit city a zde to bylo moc pěkně podáno. Smutek T-800 po Sářině skoku časem, vylepené obrázky z dětství, loučení se Sárou při závěrečné konfrontaci s Connorem. Akční scény. Nápadité a přehledné. Bitva v budoucnosti, T-800 vs T-800, likvidace T-1000, magnetická rezonance, autobus, finální souboj, je jich dost a opravdu se povedly. J.K. Simmons v roli detektiva O'Briena, Matt Smith jako SkyNet. Hlášky a humor i jejich dávkování mi sedl. Hudba i zvuk a scénář celkově, neměl jsem v tom žádný mišmaš a příběh se mi celkově líbil. Zápory: Kyle Reese. Jai Courtney je hrozivý herecký poleno. Kéž by v castingu vybrali na roli Reese uvažovaného Nicholase Houlta, s ním by film byl o třídu lepší. Mimochodem Reese rozhodně nebyl žádná Connorova pravá ruka nebo blízký přítel, jak je nám to ve filmu podáno. Držel si ho poblíž, ale pouze tak, aby jejich vztah neohrozil neodvratitelné poslání vlastního otce do minulosti na jistou smrt. Fotografie Sáry měla být už dávno spálena, viz T1. (černobílou kopii legendární fotky Sáry měl u sebe skoro každý voják, jen Reesovi dal John originál, aby podpořil jeho lásku k ní) Konkrétně tyto scény: Vykecávání se T-1000 s Reesem. Logicky by ho okamžitě zabil a ne mu vysvětloval proč, kde, co a kolikátýho je. (měl ho hned propíchnout a byl by od Courtneye pokoj) Okamžitý útok Reese na T-800 v dodávce. Jak mohl proboha vědět, že to je terminátor? Odprásknutí policejního auta s T-1000 granátometem. To měl snad Reese udělat hned a ne do něj se Sárou nejdřív půl hodiny střílet, zbytečně a na efekt. Je snad divák tak blbej? Honička helikoptér. Otřesná a absolutně zbytečná CGI akce. Zmrtvýchvstání T-800 jako hybrida T-1000, trapné a absurdní. Měl být ukončen společně s Connorem ve stroji času a byl klid. Celkově tedy 4* a to hlavně díky Arniemu, vždyť je zase Back ve své ikonické roli! ()

shyster

Slušná sci-fi s několika slušnými akčními scénami. Rychle to uběhlo. Neřešil jsem ani, že to patří do terminátorské ságy. Pro mě Terminátor skončil povedeným třetím dílem. Cokoliv potom už mě netrápí. ()

Streeper

Moc nemusím tyhle ty paralelní příběhy, který bere inspiraci z něčeho originálního, dává to jasně najevo, že Hollywood nemá co točit, tak sahá po klasice, kterou překrucuje a sází na tvář Arnieho, který se (nevím proč) neustále do Terminátorů vrací. Pokud ale pominu to, že se jedná o remake a předělávku na paralelní příběh, tak to nebylo zlé. Moc se mi líbila Emilia Clarke, sedla mi do té role a její chemie s Arniem byla skvělá až dojemná. Místy je to ale dost překombinované. ()

humanbeing

Na to, že je to už pátý díl, jde překvapivě o velmi zábavnou podívanou s jen minimem hluchých míst. T5 obsahuje několik vynikajících scén, o nichž bych řekl, že jsou na úrovni těch lepších scén v T2: souboj dvou Arnoldů, bitva s T-1000... Obzvlášť se mi líbila část v 1984. Film má oproti Terminator Salvation úžasné tempo a člověku vůbec nepřijde, že jeho stopáž je přes dvě hodiny. Chvályhodné na něm je, že respektuje první dva Terminátory. Mínus bych viděl v obsazení Jaie Courtnehyo a možná v lehce uspěchaném konci. Jinak, musím ještě v komentáři vyzdvihnout Arnolda, který podává maximálně skvělý výkon a pokaždé bylo poznat, že si hraní Terminátora po dvanácti letech mimořádně užíval. Opravdové pokračování k T2 je tady. Doufejme, že se mu bude dařit i finančně a nezůstane jen u jednoho pokračování, ale že vznikne rovnou celá trilogie. ()

Stallone

Terminator Genisys je jen sprosté využití slávy, nápadu, umu, kvality, toho nejkrásnějšího co nám akční filmografie v dějinách lidstva nadělila v prvním a druhém díle. Nelogický, nudný příběh bez atmosféry a zajímavých scén. Snaží se to často kopírovat starší díly, ale úplně nevhodně a špatně. Obrovský nešvar akčních filmu posledních let je až přílišná snaha vecpat tam za každou cenu vtipné hlášky. Aby se lidé v kinech chlechtali štěstím a blahem (když v kině koukám kolem sebe, tak ano, lidé se za drahý lístek smějí, musejí- aby ušetřili za lístek), zde ale není čemu. Do toho podprůměrný režisér, který má za sebou takové perly jako Sex ve městě a Playboy Club, takže proč mu nedat pokračování nejlepšího akčního filmu všech dob, že jo? Podprůměrní herci (až na Arnolda). Nevím, ale ani mi Arnolda není líto. Už je v důchodu a sám už musí mít rozum a vědět do čeho jít a co odmítnout. Předložit mi takový scénář, tak jim ho vrátím s tím, co si to vůbec dovolují. Ale takto to asi nefunguje ve světě milionářů, že jo pane Willis s tvou vaší Smrtonosnou pastí: Opět v akci. Chtěl jsem jen říci. Toto je zbytečné pokračování s katastrofálním scénářem, mizernými herci a žádnou kultovní, zapamatovatelnou scénou. Jako samostatný film proč ne. Jako pokračování a zásah do Terminatora 2 neodpustitelné. PS: Proč se musí Jai Courtney obsazovat do rolí hlavních hrdinů? Nehodí se na ně, neumí je hrát, nemá na to obličej. Ten kluk má charisma záporáka. Ten ksicht je přesný na vyhazovače někde na vesnické diskotéce v sokolovně. To je neskutečný. Už špatný byl v Smrtonosné pasti: Opět v akci a oni to nacpou i do další terminátorské ´´akce´´. ()

bourec

Tak tenhle filmek z kolonky slavnýho Téčka se povedl.Sice se tady směju všem honibrkům,který maj Téčko za svůj nej kult,a skuhraj jak ten film vypadá,a že dělá vostudu jedničce,a hlavně dvojce.Je to furt stejný,jako když skupina Def Leppard nahrála po desítce stejnejch desek věcičku s názvem Slang,a pravověrný onanisti před posterama kapely prskali všude vokolo co to jako je.Prostě ten film má koule,chytře nabaluje kolem jedničky a dvojky svůj vlastní příběh,navíc s Arniem,kterej vod chvil,co se zase vrátil před kameru už nevypadá tak věchýtkovitě,jako třeba v Postradatelnejch.Taylora chválim,dokázal natočit obstojnýho pokračovatele už teď tak obřílegendy filmu.90%. ()

Miguel Sapochnik opouští Rod draka

Miguel Sapochnik opouští Rod draka