Terminator Genisys

• USA Terminator Genisys (více)

Budoucnost je temná. Soudný den v devadesátých letech minulého století zlikvidoval polovinu lidstva a ti, kdo přežili, se od té doby snaží marně vzdorovat počítačovému systému Skynet. Nejsilnější hnutí odporu se zformovalo kolem Johna Connora (Jason Clarke), jenž pro Skynet představuje největší hrozbu. Problém má vyřešit Terminátor, stroj na zabíjení s lidskými rysy (Arnold Schwarzenegger), kterého Skynet vyšle do minulosti, aby zabil Connorovu matku Sáru (Emilia Clarke) dřív, než svého syna stihne počít. Jenže i lidští rebelové mají přístupu ke stroji času a za Sárou pošlou vojáka Kylea Reese (Jai Courtney), aby ji pro změnu chránil před Terminátorem. Až do tohoto okamžiku se výše uvedený popis shoduje s dějem prvního dílu. Návratem do roku 1984 však dochází k zásadnímu bodu obratu. Kyle Reese zjišťuje, že Sára není bezbranná a vyděšená servírka, ale pořádná ranařka, kterou žádný Terminátor nemůže vyděsit, zvlášť když jí jeden takový stroj už pár let dělá společníka a ochránce. Jenže tahle zdánlivá výhoda může být k ničemu, protože Skynet má „prsty" všude a rozhodně chce zabránit tomu, aby tahle nesourodá trojice namalovala lidstvu růžovou budoucnost. (Cinemart)

Ellmariachi

Největší strašák tohoto roku. To byl můj osobní pocit. Hned z kraje musím říct, že se žádnej průser nekonal. Pro ty z vás, kteří oba první T uznáváte jako klenot akčního žánru, to nebude vůbec problém. Neříkám, že skvost, ale určitě ne problém. Já jakožto fanda spíše jedničky, musím říct, že největší utrpení pro mě je obsazení Courtneyho do role Kylea. Nezvykl jsem si na to až do konce, takže jsem to prostě musel akceptovat. Všichni ostatní jsou celkem v pohodě. Děj podle mě není tak nesrozumytelný jak někteří tvrdí a zábava se koná i po skvělé první půl hodině, která je ale opravdu to nejlepší co film nabízí. Já se bavil. A co se mě týká já si klidně další díl nechám líbit. 77 procent za Arnieho v mírně komediálních chvílích, kdy opravdu dokázal rozesmát. ()

MartinezZ

Celkem dobrá blbina. Je to stejně blbé jako např. nový Bond (Spectre), ktrého jsem viděl před pár dny, ale jelikož nejsem nijak velký fanda terminátorů a moc si je nepamatuji, docela mi tu vyhovovalo ignorovat ten rádoby chytrý děj s časovými linkami a "já nejsem tvoje babička, ale manžel" apod. Klasický Cimrman. Pohodová odpočinková konina, u které se nemusí myslet a filmu to nijak neubere. Aneb jak v několika minutách hned několikrát zahodit všechny předchozí díly :)) ()

SonGokussj

T1: Úžasný start, ze kterého mě stále ještě mrazí v zádech. Chladný Arnold je opravdu bezcitný stroj bez špetky soucitu. T2: Legenda, kterou jsem viděl už několikrát. Z Arnolda stále dýchá chlad a vypočítavost. Bohužel má proti sobě prototyp alfa samce, tak to už nemá tak lehké. Z obou terminátorů však ten dokonalejší. Herci zahráli maximu, hlavně pak Linda Hamilton, která zahrála životní roli. T3: byl pak docela ústupek, pouze čerpající ze značky. Novota typu "už nechráním Connora, ale nějakou novou holčinu" byla trochu ujetá, ale budiž. A hlavně - růžové brýle? Terminátor nám začíná získávat city... Dle mého pohledu fail hlavně díky Terminátorce, která byla slabší jak T-1000... A héérečka též nic moc. T4: Taká divná fraška v budoucnosti. Chyby jak miny na minovém poli, a co víc - Terminátor nám už opravdu něco cítí!. Terminátor 5 - GenEsys: Jak já jsem se těšil. Shlédnul jsem trailer, kde si Arný pochvaluje herecké výkony dračice Clarke, úžasné nápady a celkově "pravé" pokračování T1+T2. Sednu tedy k filmu a začnu. SPOILERalert Už počátek mi přijde velmi nerozumný. Když se nám T-800 objeví před svou historickou podobou, Arný mu řekl: "I was waiting for you". Dle stáří jeho vlasů - asi HODNĚ dlouho. Režisér byl pak nejspíše přinucen divákům připomenout, že terminátoři něco vydrží a nechal je pár minut bojovat. Když nám starého Arnýho skoro přizabije, konečně slečka Targarien sniperovkou oddělá původního T-800 a šedivý Arnold zvedne palec. Proboha - proč, když na něj tak dlouho čekali, znali přesný čas a místo, nebyla 15 let terminátorem vychovávaná Sarah Connor na místě s nachystanou zbraní a neodstřelila ho hned... Proč... Neva, jdeme dál. Kyle Reese (mmj hrozné obsazení) se zhmotní a prvního, koho potká, je policajt-terminátor (alespoň někdo umí koukat na hodinky), který však místo toho, aby se k němu přiblížil a propíchl ho, jak to dělal neuvěřitelně efektivně v T2 charismatický Robert Patrick, tak mu řekne datum, čas, nabídne mu šálek čaje, pak ho pohledem a gesty upozorní, že ho chce asi zabít a až POTÉ, pomalým táhnutím své ruky dílo koná, bohužel až komicky neúspěšně... Jdeme dál... Interakce mezi (promiň, krásná bělovlasá drobná prsatá kočko) totálně nevýraznou Emilií Clarke (Sarah Conor) a Popsem?(slyšel jsem to dobře?) (Arnold) je v takovém milém, rodinném, ironickém a poučovacím duchu. Od dob, kdy se John snažil v T2 naučit svalovce používat hlavu, hledat klíčky a usmívat se, se zde promítly naprosto katastroficky tak, jak už zde jeden z uživatelů nádherně popsal, že z Arnolda nejde žádný strach, ale chová se jako, cituji Kujona:tak trochu kovovější strejda od vedle. Arnold se usmívá, směje, má ironické zábavné poznámky, kolikrát ani nespěchá na pomoc a co víc, na konci dokonce odmítá přímý rozkaz. Dokonce je ke konci ještě upgradnut. Ach... Jdem na finální věc: a tou je John Connor... Ach John Connor. Co to s tebou udělali. Kde je ten pohledý hrdina z 2. dílu (klipy z budoucnosti) a proč ho vystřídal tento vypasený a přejezený člověk. Proč je tam tolik časových smyček, že by to záviděl (s nadsázkou) i Inception propojený s Interstellarem. A probůh proč je z Johna Connora terminátor, který chce zabít svojí mámu... Tátu... A ideálně i sebe sama... V okamžiku, kdy je JC představen, není film o ničem jiném, než o pronásledování těchto postav a bitkaření spolu. Mmj to s tou cívkou z reflektoru fakt nemohli myslet vážně... I tím CT... Všechno jiné upadá do pozadí, nějaké zničení "Genesis" je spíše takovým cca cílem, který diváka nijak neuspokojí a jediné, co se na scéně dá sledovat v pozadí všech těch překrásných herců, kteří za celý film nevypotí ani kapku potu, je Arnold, na kterém jde vidět, jak si hraní užívá. Ano. Jde vidět - jak si hraní užívá. Jdou mu vidět pocity... Arnold zde nehraje chladný stroj - Terminátora. Hraje zde spokojeného staršího pána za Terminátora se vydávající. A přesto je to to nejlepší, na co se dá dívat... Suma sumárum: Spoustu chyb, šílené časové bizardní smyčky, nelogičnosti příběhové, technologické... Nevýrazná hudba, nevýrazní hercí, Terminátoři, kteří se smějí a jsou happy, naštvaní, smutní a mámo-táto-zabíjející posedlí budižkničemové, kteří celou dobu nevzbuzují ani špetku strachu v divácích, za to takové Sáry bych se bál, i kdybych měl tank... zde je něco špatně... Bohužel 35% () (méně) (více)

kobejn

Terminátor může vlastně pokračovat vesela dál, třeba do nekonečna, nápady by byly, budou na to ale ještě lidi zvědaví? Mě ty hrátky s čertem docela bavily zatím. ()

JJ.Gibson

Z Terminárora Genisys má poněkud rozporuplné pocity. Pokud ho berete jako čistě akční film, tak se dá říci, že poměrně uspěl, ale převratná bitevní akce to zase není. Problém je v tom, že ho nemůže, ale brát jako "pouze akční film" tento snímek má za sebou historii a né ledajak jakou, TERMINÁTOŘÍ, která se stala kultem a to nelze ignorovat!!! Spoilery: Nový Terminátor se snaží měnit zaběhlá pravidla a souvislosti, přesto, se svým divným způsobem snaží zachovat nějakou posloupnost prvního dílu a dle mého názoru se scénáristi v tom veškerém cestování v čase tam a zpět ztratili. Zase je přítomný, můj osobně nenáviděný paradox, že budoucnost počítá s milostí, Kyle Reese je otec Johna Connora to víme, ale předtím byla původní časová linka, kde se to prostě nemohlo stát, ale s tím měl problém i první Terminátor. Kyle Reese je otec Johna Connora je prostě alternativní časová linka a nikdo nebere ohled na tu původní, pak souběžně běží úplně nová časová linie, kde starý Reese potká své mladé já z další alternativní a předá mu důležitou informaci, což je sice jakžtakž vysvětlené, ale podle mě to má trhliny, Doktor Emmet Brown by tohle určitě neschválil. Pak tu máme trochu nonsense, Skynet nově kdysi poslal T-1000ku, aby zabil Saru jako devítiletou, někdo nikdo neví kdo, poslat T-800ku starýho Arniho, aby ji chránil, což se mu daří až do roku 1984, kdy Skynet znova pošle původního Terminátora T-800, aby zase zabil Sáru, proč posílat horší typ Terminárora?? Pak návrat Connora jakožto infiltračního Terminátora, který najde Sáru i Kyla v nemocnici hrozně jim pomáhá přitom, by je mohl klidně sejmout podle jeho tvrzení, že když kdyby je zabil, jeho existenci by to nevyhrozilo, pač jsou v jiné časové lince, WTF?? Já prostě nevím. Z toho jsem prostě zklamaný, mělo to být vymyšleno do posledního detailu po takové době, čas na to byl, ale podle mě se to nepovedlo, tak jak mělo. Není to vyloženě špatné, ale čekal jsem to mnohem lepší... ()

aluna

Nenávidím, když mi potupně znásilňují mojí lásku a ani se při tom nesnaží vytvořit atmosféru, která by utrpení maličko zmírnila. Nenávidím "moderní" dobu a pro vytřený publikum točící Amíky, co už nejsou schopni vyplodit nic novýho a smysluplnýho. Reinkarnace nej guvernérovejch hlášek, mých milovaných scén a vět, který vymyslel někdy jindy někdo jinej, svým lacině podbízivým útokem na nostalgii paradoxně jen lijí olej do vatry už tak solidního zhnusení. You're terminated, fucker. ()

GodComplex

Really? Na me to pusobi vic jako nejaka fanfiction, nez dustojny pokracovani, mozna i horsi nez Salvation. Jedina vec, ktera tomu dodava nejakou relevantnost je Arnie. Na puvodni dily to sice misty odkazuje, ale vsechno co na nich fungovalo, atmosfera, hudba, charismaticti herci, nic z toho tady neni ani vzdalene. 4/10 ()

MikO_NR_1909

Spŕška lacných emócií a neohraničenosť klišé sa nám v novom šate podsúvajú ako jeden z top comebackov (až sa na vôbec dáky čakalo väčšmi). Ak by si to Taylor s produkčným tímom rozmysleli a zdelili nám story telling inou formou, bez zbytočných vysvetlení a neustáleho refreshu, nedehonestovali by tým pôvodnú Cameronovu víziu z osemdesiatych rokov. Tá je však natoľko silná, že ju v žiadnom prípade takýto nasilu zlepenec nepošliape. Jediné milé "pozitívum" - casting Jasona Clarkea. ()

Freemind

Už z traileru jsem měl pocit, že to bude slátanina založená na málo nápadité recyklaci hlášek a motivů z prvních dvou dílů - a skutečnost nakonec předčila všechny očekávání. Nejhorší film z celé ságy a jeden z nejzpackanějších akčních filmů poslední doby. Do šrotu! ()

zipper111

Terminátor měl skončit dvojkou a byl by to největší kult, takhle ho každý nový přírůstek sráží někam na úroveň dnešních blockbusterů, což je teda velká bída. Nejvíc je to vidět na začátku filmu, kdy se spousta scén snaží vypadat jako z prvních dvou Téček, ale ta hutná atmosféra osmdesátkovejch filmů tady rozhodně není, všechno to vypadá až "moc pěkně". Nevím jestli je to vysokým rozlišením dnešních filmů, ale tady i ta špína vypadá tak nějak čistě... Kde vzali "herce", to mi hlava nebere, a nebýt Arnieho, tak tam není nikdo, kdo by to dokázal táhnout. A když je navíc herecky nejlepší zase Arnie, tak to už je k zamyšlení. Kde jsou ty časy Biehna, kterému jsem věřil každou emoci. Teď je tu nějakej idiot s vyrýsovanejma kozama a Jason Clarke, kterej je snad ještě horší herec. Kde tyhle lidi berou?? Nechápu, proč musí mamon lidi oslepit tak, že natáčeji takové zběsilosti. 3* jen a jen pro Arnolda, kterej, i když jako děda, je zatraceně cool a badass :) ()

PKD

Trailery mě vůbec nebavily a tak jsem na to původně ani nechtěl jít. Nakonec jsem se rozhodl jinak a dobře jsem udělal, páč tento díl hravě překoná oba předchozí Téčka levou zadní. Parádní úvodní 15min., po které jsem toužil už od přečtení adaptace T2 a do detailu natočené scény z dodnes nepřekonané T1 mě taktéž dostaly. Jsem sice v menšině, ale mě naopak tato Sarah Connorová sedla od 1.minuty a pro mě je (vedle Arnolda) největší devizou filmu. Možná je to i tím, že Hru o Trůny nesleduji (a ani s tím nehodlám nikdy začít) takže jsem na Emču Clarkovou pohlížel nezaujatým okem. Přesněji oběma. Jai C. taky nebyl nejhorší Kyle Reese, i když to fakt není žádné herecké eso. Shrnuto, po T2 zatím nejlepší T.film, který si pouštím několikráte za rok a nestydím se za to. Též mohu pochválit hudbu. ()

Makky

Reštarto-pokračovanie, resp. ignorácia určitých udalostí z predchádzajúcich častí a príbeh idúci svojou cestou nakoniec nedopadol až tak zle. Genisys smrdel prúserom, našťastie nestalo sa. Do príbehu je divák vhodený a znalosť mien a názvov ako Kyle Reese alebo T-800 je minimum. Miera pozornosti musí byť na vyššej úrovni, ako je u letného blockbusteru zvyčajné, pretože skákanie v časových obdobiach môže vyznievať mätúco. Všetko ale dáva zmysel a aj ten starký Arnie je stále rovnaký frajer momentálne hláškujúci o život ("Old but not obsolete!"). Prekopávanie a rebuild minulosti je hra riskantná, avšak každou ďalšou scénou som nadobúdal pocit, že to bol pekelne dobrý nápad. Film som videl v IMAXe 3D a úprimne, bolo to veľké plus. ()

esopesokeso

20€ v prdeli, ale neľutujem. Po dni zúčtovania je to asi najlepší Terminátor. Nové časové paradoxy, skvelá akcia... John Connor bol perfektne zahraný..akosi to všetko fungovalo dobre. Teda asi. Priznávam sa, že som vypil jeden aj pol litra monster energy drinku, v kine som sa smial ako šialený a nohy som mal tajne položené na operadle podomňou, čo umocnil môj filmový zážitok. Paráda. ()

kaylin

Kdyby ten snímek neměl Arnolda Schwarzeneggera, tak mě asi nechá úplně kladným. Arnold jednoduše dokazuje, že i na stará kolena je on tou hvězdou a on táhne film ke zdárnému konci. Scenáristicky je to zbytečně přeplácané, přitom je zápletka v konečném důsledku neskutečně jednoduchá. Škoda, přece jen jsem čekal, že to bude trochu víc. ()

Tony.cs

No, mě se to líbilo. Hlavně proto, že já se smířil s tím, že pokud nebude režírovat Cameron, tak nedostanete tu atmosféru, kterou chcete. ()

gogos

Za uzavřenou původní trilogií Terminátora si stojím. Stejně tak si stojím za tím, že Salvation je hodně zábavný a výživný akčňák z terminátořího univerza, který sice neoplývá kdovíjakými kvalitami z hlediska návaznosti, nicméně jako parádní spin-off ho beru všema deseti. Genisys si bohužel hraje na něco, na co nemá. Provázanost na původní filmy je k smíchu, cestování časem tak rutinní, až je to k pláči a ústřední dvojice Courtney - Clarke prostě ani náhodou nemá na to, aby utáhla film. Celkem mě také mrzí práce s penězi. Je rok 2015 a z přiděleného rozpočtu se určitě daly vytřískat lepší efekty. Alan Taylor prostě zkrátka a dobře po Thorovi všechny ujistil v tom, že do Hollywoodu nepatří a jeho místo je tak maximálně v televizi (stejně jako dvojice hlavních hrdinů). Jediným světlým a zásadním momentem tak zůstává alespoň občasné nostalgické pomrknutí pro fanoušky a především pak bourák Arnold, který tudle béčkovou sračku zvedá o úroveň výše. Nemůžu si pomoc, ale i když praktický žádný jeho film po návratu z politiky neskončil valným úspěchem, tak mě pokaždé moc a moc bavil a ani tentokrát nezklamal. Z úcty k sáze a s ohledem na fantastického Arnieho dávám hodně slabé 3*, jinak bych se rozhodoval mezi 1-2... ()

blackrain

Já jsem měla pro Terminátora vždycky slabost. Nestydím se to přiznat. Arnold Schwarzenegger opět nezklamal. Zabijácké stroje mu jdou velmi dobře a řekla bych, že si takové role náležitě užívá, což je na něm dost dobře vidět. Postava Johna Connora mě trošku zklamala. Pořád si ho totiž představuju jinak. Váhala jsem, jestli si mám film vůbec pustit. Nelituju toho, že si ho pustila. Tenhle díl mě chytnul a bavil až do konce. Několikrát jsem se ale přistihla, že jsem o krok napřed než hlavní postavy a že bych jednala jinak. ()

Miguel Sapochnik opouští Rod draka

Miguel Sapochnik opouští Rod draka