Dr. Martin Harris s manželkou Liz přijíždí do Berlína na vědeckou konferenci. Po příjezdu do hotelu Martin zjistí, že jeho kufřík zůstal na letišti. Vezme si taxík, ale cestou na letiště mají nehodu, auto skončí v řece. Martin je v bezvědomí, řidička Gina ho vytáhne na břeh, pak ale musí zmizet, protože je v zemi ilegálně. Z kómatu se probudí až za čtyři dny. Hned se vrátí do hotelu, zjišťuje, že ho manželka nezná a je doprovázena neznámým mužem, který se za něj vydává. Martin si není jistý, jestli se po nehodě zbláznil, nebo jestli je obětí nějakého obrovského spiknutí. Úřady, které mu nevěří, ho naprosto ignorují. Pronásledují ho tajemní nájemní vrazi a on je sám, unavený a na útěku. S pomocí nečekaného spojence, řidičky Giny, která ho zachránila, se po hlavě vrhá do řešení záhady. Začíná pochybovat nejen o své příčetnosti a identitě, ale i o tom, jak daleko je schopný zajít, aby odkryl pravdu. (TV Nova)

mimuzik

Pokud zrovna Liam Neeson natáčí v cizí zemi, tak film stojí za to (viz. 96 hodin). Zřejmě ho ta cizina nějak přitahuje a za to jsem velmi rád. Film jako takový se velice povedl, je napínavý, plný zvratů a velice překvapivý. Během sledování jsem měl několikrát pocit, že jsem tomu přišel na kloub ale vždy mě film dokázal přesvědčit o opaku. Proto mám takové filmy v oblibě a vždy jen čekám, kdy se objeví další podobného ražení. ()

Tanulin

Mám ráda Liama Neesona a mám ráda i tenhle žánr, takže jsem se těšila. Trailer vypadal dobře (jako každý trailer :o)). Musím říct, že mě to nezklamalo, ale ani příliš nenadchlo.Uměla bych si představit zajímavější dějovou linku, ale na to, že celý film herecky "odedřel" Neeson, je to pěkná podívaná. ()

Motyuek

Jste v cizím městě, v cizí zemi a nějaký cizí chlap Vám ukradl identitu a manželku. Navíc celému okolí to přijde, zdá se, zcela normální. Jak byste se v takové situaci zachovali? Já si na tomto filmu cením toho, že já bych jednal nejspíš naprosto stejně jako hlavní hrdina. Což znamená, že scénáristi nám nepředstavují žádného dalšího supermuže ve stylu Bournea, ale normálního chlápka, který je vzniklou situací k smrti vyděšený a dělá vše pro to, aby se to vrátilo do normálu. Naneštěstí při pátrání zjistí, že normál je úplně něco jiného než čekal. U příběhu jsem se nenudil a má žena neusla, což věřte mi něco znamená. Takže, žádný průlomový trhák to není, ale nad produkcí tohoto žánru poslední doby to vyniká a určitě se na to rád s odstupem času podívám znova. ()

Cheyenee

Pěknej film s dobrým hereckým obsazením, jen se neubráníte dojmu, že hlavní myšlenka okopírovaná od Roberta Ludluma a jeho The Bourne Identity. ()

kacudzde

Škoda. Čekala jsem pecku jako 96 hodin, ale bohužel... Předvídatelný děj a dlouhá stopáž. Jednou bohatě stačilo. ()

Unrealik

Není to špatný film, ale něco mi na něm nesedlo. Asi nedokážu přesně říci, co to bylo (snad že bych ocenil více akce, více děje ve dne). ()

hrabě_olaf

jak psáno nížeji - poctivě odvedené řemeslo - děj se snaží natahovat tajemno, leč natahuje spíše diváka. okoukané honičky ve vozech hlavního sponzora, mírně překombinovaný děj (podraz-procitnutí, jak je dnes filmové klišé), a závěr tak trochu vytažený z klobouku. přesto dobrý (...je za 3) ()

Peenugirl

Slušný akčňáčik a k tomu ešte motáky, čo vedia poriadne naštvať keď na konci si poviete veď jasné... on lepšie šoféruje ako taxikár z filmu Taxi, či on sa bije ako ninja,... no a koniec je o to lepší, že každý "zlý" chlapec dostane přes držku a dobrý idú do neba... začiatok bol skvelý no potom vyprchalo napätie a ostal pocit deja vu. 60% ()

Chlo0opek

Námět dobrý, ale tak nějak mi přišel nedodělaný. Napětí zpočátku to pravé ořechové, ale od druhé půlky se jaksi vytrácelo. Zkrátka takové smíšené pocity převládají z tohoto filmu. ()

MJI

Očekávání naplněno. Nicméně nějak příliš rychle se mi to vykouřilo z hlavy. Takže pouze za tři. ()

Stealler

Ach! Liam, Liam. V 96 hodinách to to vyšlo perfektne, ale do čoho si sa nechal namočiť tento krát, je fakt bieda. Zo začiatku to ešte celkom vyzerá na priemerný/slušný film, ale potom sa to začne celé prepadať do riadnych sračiek. Ale najväčším negatívnym sústom bola 100% autonaháňačka po nočnom Berlíne, ale miest kde budete iba nechápavo krútiť hlavou (v negatívnom zmysle) sa nájde určite viacej. ()

Mark1983

Není to k zahození,ale předchozí film od režiséra tohoto filmu se mi líbil víc.Tenhle nesahá Sirotkovi ani po kotníky. ()

pirate

Čím je Neeson starší, tím lepší má filmy. Nechybí jim akce, jsou záživné a dějově zajímavé. Případně některé i napínavé. Za tento kus 80%. ()

injoy

Začátek hodně dobrej, mám rád čekání ala "o co vlastně jde" a tak jsem byl rozuzlením trochu zklamán... ale i tak nadprůměrný film se skvělým Liamem. ()

Kivis

Thriller, který nezklame ani nenadchne. Po shlédnutí jsem se určitě netloukl do hlavy, že jsem promarnil skoro dvě hodiny. Za zkouknutí stál, ale v hlavě toho moc neutkví. Konec filmu mi přišel poněkud zmatečný a nejsem si úplně jistý, jestli do sebe vše zapadalo, jak by mělo, ale dívat se podruhé, abych si to ověřil, rozhodně neplánuji. Nicméně se Neznámému nedá upřít poměrně zajímavé rozuzlení. ()

Best of 2011 dle vybraných uživatelů

Best of 2011 dle vybraných uživatelů

31.12.2011

„Neznámí“ tvůrci směřují do první ligy

„Neznámí“ tvůrci směřují do první ligy

16.07.2011

Přestože se thriller Neznámý dočkal spíše vlažných recenzí, při 30-milionovém rozpočtu vydělal sympatických 130 milionů a jeho tvůrci mají o hollywoodskou budoucnost postaráno. Nepřekvapí to hlavně u… (více)

Dracula zase trochu jinak

Dracula zase trochu jinak

10.02.2011

V obležení krásných mladých blondýnek

V obležení krásných mladých blondýnek

27.10.2009

...se ocitne hyperaktivní Liam Neeson v thrilleru produkční společnosti Dark Castle a studia Warner Bros. Unknown White Male. Pro producenta Joela Silvera film natočí Jaume Collet-Serra, který po… (více)