Dr. Martin Harris s manželkou Liz přijíždí do Berlína na vědeckou konferenci. Po příjezdu do hotelu Martin zjistí, že jeho kufřík zůstal na letišti. Vezme si taxík, ale cestou na letiště mají nehodu, auto skončí v řece. Martin je v bezvědomí, řidička Gina ho vytáhne na břeh, pak ale musí zmizet, protože je v zemi ilegálně. Z kómatu se probudí až za čtyři dny. Hned se vrátí do hotelu, zjišťuje, že ho manželka nezná a je doprovázena neznámým mužem, který se za něj vydává. Martin si není jistý, jestli se po nehodě zbláznil, nebo jestli je obětí nějakého obrovského spiknutí. Úřady, které mu nevěří, ho naprosto ignorují. Pronásledují ho tajemní nájemní vrazi a on je sám, unavený a na útěku. S pomocí nečekaného spojence, řidičky Giny, která ho zachránila, se po hlavě vrhá do řešení záhady. Začíná pochybovat nejen o své příčetnosti a identitě, ale i o tom, jak daleko je schopný zajít, aby odkryl pravdu. (TV Nova)

Lupes

Skvělý rozjezd a mrazivé napětí je vystřídáno nepravděpodobnou pointou, špatným herectvím a mizerně uchopeným finále. Skoro by se dalo říct, že tento film má dvě části vzdálené od sebe jako den a noc. Pokud byste koukali cca do půlky, sáhli byste možná i k 5*, následné zklamání ovšem degraduje veškeré úsilí na začátku. ()

balcazar

Žáner, ktorý treba v kinematografickom slovníku premenovať na "neesonovku". Jednoduchý, no zároveň zložitý príbeh a všetky znaky, ktoré filmy s Neesonom mávajú. Nech sa na film pozerám z rôznych pohľadov, stále mi z toho vyjde 5 hviezd. ()

gemi

Hodně překombinovaný thriller, který ale má slušnou atmosféru. EDIT: 17. 1. 2023, druhé zhlédnutí. Tentokrát mi zas tak překombinovaný nepřišel. Tedy v první polovině je zamotaný pořádně, ale pak se začne rozmotávat, a co je důležité, dává to smysl. První polovina má parádně mysteriózní atmosféru. ()

Likan7

Celou dobu jsem čekal nějaký klišoidní rozuzlení, ale uznávám, že tohle je celkem originální a líbilo se mi to. Jinak se jedná o v ničem zajímavou žánrovku, na které jste od Neesona zvyklý. Krátký, občas úderný, je nutný ale vypnout mozek a prostě koukat, pak Vás to bude bavit. ()

mira.l

Aleale, to bylo zase drámo... Fakt to má 71%?? Zač? Za tu zmatenost a nelogičnost od samého začátku až vlastně do konce? Ne, děkuji, jednou mi to stačilo, víckrát to vidět nepotřebuju. Fakt se nehodlám znova koukat (mimo jiné) na tu digitálně vyrobenou díru do horního patra berlínského hotelu, ta mi tak nějak utkvěla na samý závěr, protože mi přišla fakt komická. A to asi nebylo úplně záměrem tvůrců. ()

bearmeedek

Viděl jsem už dřív, ale hodnocení asi nestihlo proběhnout. Z dnešního pohledu by to mohlo být o něco víc razantnější. Ovšem plusem je, že se film opravdu snaží být ve stylu staré špionské klasiky. ()

Inozuka

Ty taťkovští tvrďáci Liama Neesona mě fakt baví, ale tady si pozornost na sebe strhl jednoznačně Bruno Ganz, který má neodiskutovatelnou schopnost udělat z hajzla celkem snesitelného týpka ... ať už je to Hitler nebo hrdý agent Stasi. Taktéž Diane Kruger dokazuje, že její agent má čich na filmy, kde by mohla vyniknout a přiznávám, že nepamatuji roli, kde by byla mimo mísu. Jako celek ukazuje Neznámý poctivé filmařské řemeslo s jedním mírně překvapivým zvratem, zasněžený Berlín a .... to je asi všechno. ()

rublik05

Oceňuji především vynikající práci s napětím, snímek ani na chvíli nenechá diváka vydechnout, špionský příběh mě moc bavil, neustále se něco děje, zvratů je opravdu požehnaně, až jsem se místy trochu ztrácel, akce ujde, mohlo jí však být více. Liam Neeson se pro takové role vyloženě narodil, nicméně i ostatní herci podávají dobré výkony. Jak už jsem zmínil, film je podle mě zbytečně překombinovaný, jednodušší a údernější děj by z něj udělal žánrovou lahůdku. 7/10. ()

Nix

Právě takové snímky mám rád i díky Liamovi. Když se toho nebojí a dostane prostor, tak opravdu umí natočit akčňák, který má dobrej příběh a fajn zpracování. U tohohle se prostě člověk nenudí. A Liam je prostě super a ve svém věku se toho opravdu nebojí. ()

majesty

ako by som to zhrnul do jednoducheho nazoru smrtelnika ktory uz videl nejeden akcny thriller s motivom straty pamati.. asi takto: priemer bez originality pre zabitie nudy. splnilo efekt. nic hrozne sa nestalo.. Liam Neeson tomu dal stipku kvality pretoze bol famozny.. ale ak ma hodnotit film ako celok - 3/5 ()

Adrai

Liam prostě nemůže zklamat. Dle obsahu i prvních pár minut si myslíte na Bourne 4, ale následný příběh, zápletka i celá pointa Vás vyvedou z omylu. Jako milovník automobilových honiček navíc oceňuji tuto Berlínskou ... takže celkově jasných 5 hvězd. ()

BadWolf

Film jsem 25 minut před koncem vypnul. Jednoduše jsem se nudil. Tvůrci se pravděpodobně pokoušeli o něco jako akční film, ale moc jim to nešlo. Hlavním problémem bylo zvolení dost neatraktivního prostředí zimního Berlína. Komu to může připadat pěkný? Nevim. Postavy a situace jsou obyčejné a občas i dost nelogické. To co mělo vzbuzovat napětí - pointa, člověk tuší už na začátku. Opravdu nic moc - tak 30%. 2* dávám protože si možná naivně myslím, že se v těch posledních minutách co jsem neviděl mohlo stát něco zajímavého, co filmu přidalo na efektu. Ale nemám chuť to zjišťovat. ()

Shredder

Obstojny thriller, ktory naplnil moje ocakavania. Narozdiel od inych uzivatelov si nemyslim, ze pointa bola tak uzasne priehladna, co ma sklamalo boli akcne scenky. Tie su akesi nemastne-neslane a Neeson uz nie je najmladsi, co sa casto odraza. Cely pribeh sa nevyhyba klise a pri viacerych scenach som si spomenul na minulorocny From Paris with Love, ale ale aj Taken a ine thrillery. Unknown ziadnu dieru do sveta neurobi, ale aj tak ide o mierny nadpriemer ktory urcite neurazi. ()

.killer.

Já snad ani nevím, co víc si přát. Liam Neeson je osamocený v promrzlém Berlíně a u sebe má jen pár osobních věcí a nemůže nijak prokázat svou identitu. Co se asi sakra stalo? Nikdo ho nepoznává a po krku mu jdou bezdůvodně nějací zabijáci. What the... Nakonec je vše samozřejmě rozuzleno, ale jsou to nervy :-). Slušný scénář hraje filmu Unknown do karet a když dáte hlavní role Liamovi a Diane, tak sakra nemůžete minout. Já prostě nemám žádných námitek. Více než slušný akční thriller na letní večer. ()

datos

N-apínavý E-nergický Z-běsilý N-ečekaný A-kční MY-steriozní FILM. Takhle ve zkretce bych popsal tento film, který mě nadchnul a považuju ho za jeden z nejlepších Thrillerů poslední doby. Nedá se předvítat a když už si ymslíte, že víte jak to je, tak Vás opět uchvátí zápletka a děj filmu. Liam Neeson je hercem, který se do podobných filmů prostě hodí a nikdo nemůže pochybovat o tom, že by to byl pouhý učitel. ()

Looka

60% Když se to vezme kolem a kolem průměrný thriller s přiblblou kukuřicovou pointou. Slibně načrtnutý začátek, kdy netušíme o co přesně jde se postupem času začne rozplizávat do celkem velké nudy. Krugerová ani Ganz (bývalý agent Stasi) navíc nepůsobí vůbec přesvědčivě. ()

Marty7CZ

na 96 hodin to nemá ani za mák, Neeson je velká klasa a člověk mu to věří, ale tohle je průměrovka rodu průměrovitých.... ()

Banned

Docela zklamání, víc jak 3 odemě nedostane. Zajímavý filmový děj asi v první pul hodince. Pak od nějakého okamžiku se pro mě stával nudnou akční pohádkou. ()

Best of 2011 dle vybraných uživatelů

Best of 2011 dle vybraných uživatelů

31.12.2011

„Neznámí“ tvůrci směřují do první ligy

„Neznámí“ tvůrci směřují do první ligy

16.07.2011

Přestože se thriller Neznámý dočkal spíše vlažných recenzí, při 30-milionovém rozpočtu vydělal sympatických 130 milionů a jeho tvůrci mají o hollywoodskou budoucnost postaráno. Nepřekvapí to hlavně u… (více)

Dracula zase trochu jinak

Dracula zase trochu jinak

10.02.2011

V obležení krásných mladých blondýnek

V obležení krásných mladých blondýnek

27.10.2009

...se ocitne hyperaktivní Liam Neeson v thrilleru produkční společnosti Dark Castle a studia Warner Bros. Unknown White Male. Pro producenta Joela Silvera film natočí Jaume Collet-Serra, který po… (více)