Dokonalé repliky

• USA Replicas (více)

Neurovědec William Foster (Keanu Reeves) je už jen krok k tomu, aby přenesl lidské vědomí do počítače, když se mu náhle život zcela zhroutí. Jeho žena a děti tragicky zahynou při autonehodě. V zoufalé snaze přivést je znovu k životu, přemluví William svého kolegu (Thomas Middleditch), aby jejich těla tajně naklonovali a vytvořili dokonalé repliky. William ovšem záhy čelí Sophiině volbě – musí rozhodnout, kteří tři z jeho nejbližších budou žít dál. Všichni čtyři totiž naklonovaní být nemohou... (Magic Box)

moriero

Hele, víte vy co? Mně se to líbilo. Takové trochu úsměvné (hromada mrtvol tvořená členy mé rodiny) , vymazlené (kopírování mozku) béčko s céčkovou zápletkou (hromada mrtvol tvořená členy mé rodiny + kopírování mozku). Keanu (ač ho jako jeden z deseti lidí na této planetě moc nemusím) coby šílený vědec hravě utáhl celý snímek, pořád se tam něco dělo a většinu času jsem měl sevřený žaludek, kdy a jak praskne pravda o Zoe. Za mě 68%. ()

majo0007

Keanu ako moderný Viktor Frankenstein oživuje svoju rodinu, v závere niečo z Ja, Robot. Zdalo sa mi to celé tak nejako narýchlo zlepené, ale keď si spomeniem na posledné Reevesove "herecké výstrelky", tak toto ešte celkom ušlo. Thriller čakajte až v závere, keď si pre jeho tajné genetické výtvory prídu chlebodarcovia. Popkornová jednohubka jak vyšitá. ()

hous.enka

První polovina filmu je skvělá. Baví mě tyhle robo věci a otázka etiky. Jenže jakmile se věci pohnou o sedmnáct dnů, je to taková bláznivá akční jízda a já vlastně nevím, co si o Dokonalých replikách myslet. Koukatelné to rozhodně je, Keanu je boží snad v každé své roli a i ostatní herci jsou fajn. Jak říkám: kdyby tam pak nebyla ta honička, hodnotila bych to líp. Nebo kdyby tam nebylo to etické dilema, zda klonovat a koho. Takhle film zůstal napůl cesty. ()

emdvojka

6.deň v inom šate. Reeves si odbehol z postavy Johna Wicka, aby nahral túto blbinu plnú nezmyslov a výmyslov. Výpovedná hodnota filmu je nulová, nápad je už prevarený a spracovanie je povedzme to slušne odfláknuté. Herci hrajú svoje úlohy nalinkovane a bez nálady. Tak peniaze dostanú tak či tak, tak prečo sa snažiť. No a výsledok je tento paškvil hodný jedného pozretia s okom zažmúrením a s hodnotením dvoch hviezd. ()

Joiner

Dobrý námět, ale to zpracování.. protože velký potenciál to mělo. Škoda, že víc peněz na film nesehnali. Není to moc akční a ani né moc sci-fi - triky jsou průměrné a tak to tam s nimi moc nepřehání . Je to více psychologické, což je dobře. Pokud by to bylo jen o střílení, robotech a honičkách, byla by to fakt sračka. Líbil se mi moment, kdy si William uvědomil, že po nehodě budou všechny hledat a musel za dceru odpovídat na zprávy. Také Sofiina volba koho nereplikovat. Nápady dobré, ale vše tak nějak přitažené za vlasy. Za sympatie k námětu a Reevesovi 3* ()

• Ve 34. minutě visí u vchodových dveří ve Williamově (Keanu Reeves) domě reklamní plakát pařížského vydavatelství a tiskárny F. Champenoise od Alfonse Muchy. (Korsak)