Úředník Jack, který pracuje pro velkou automobilovou firmu jako koordinátor pro stažení výrobků z trhu, už šest měsíců pořádně nespal. Pohybuje se v jakémsi polosnu či polobdění a neví, co dělat. Lékaři, který mu hodlá předepsat cvičení a valeriánské kapky, se svěřuje, že je to skutečné utrpení. Lékař ale odvětí, aby se šel podívat za muži, trpícími rakovinou varlat – ti totiž opravdu trpí. A tak jde Jack na jejich terapeutickou skupinu a jako oni se vyplakává na rameni jednoho z postižených – Boba, ze kterého udělala hormonální léčba po odstranění varlat napůl ženu. Postupně začne navštěvovat i jiné terapeutické skupiny, až se jednou setká s dívkou, Marlou Singerovou,která je stejná podvodnice jako on. Také ona chodí na terapie, přestože jí nic není. Jack soudí, že by si měli skupiny rozdělit a každý chodit jen do těch svých... Na služební cestě se pak v letadle setkává s Tylerem Durdenem, mladíkem, který se živí příležitostnými pracemi – třeba jako číšník na banketech - a hlavně prodává mýdlo. Když po návratu domů Jack zjistí, že jeho byt vyhořel – v důsledku výbuchu – a on nemá kam jít, vzpomene si, že si vzal Tylerovu adresu. A požádá ho, aby mohl bydlet s ním. Tyler žádá jedinou věc: aby mu dal pořádnou ránu. Když to Jack udělá, ihned mu ránu oplatí. A je z toho pěkná rvačka, kterou si oba vlastně pochvalují: hned se cítí lépe. Tyler bydlí v ponurém starém opuštěném domě, v jehož okolí je pusto a prázdno. Mladíci začnou rvačky pořádat pravidelně, a přichází stále více zájemců: vzniká „Klub rváčů“ ... Po nějaké době se objevuje i Marla, která se začne pravidelně a hodně hlasitě milovat s Tylerem, zatímco Jack jen závistivě poslouchá. Do práce chodí stále méně a šéf Chesler se nestačí divit jeho pohmožděninám po rvačkách a nedbalému oblečení. Ozve se policista Stern, který v telefonu naznačuje, že výbuch v jeho bytě někdo vyvolal úmyslně ... (TV Prima)

Martin_W

Brilantní drama, které jsem měl tu možnost zhlédnout až teď. Příběh, postavy, herci - vše na jedničku. Nečekaný konec filmu hodně přilepšil, protože se film občas topil ve zbytečně natahovaných scénách. Na hodně momentů jenom tak nezapomenu, protože se jen po prvním zhlédnutí zapsaly do mé TOPky momentů celosvětové kinematografie. Fight Club by měl vidět každý správný filmový fanda. 100% ()

Ollie235

Fincher je jedním z mých oblíbených režiséru a to i díky tomuto velkolepému snímku. Skvělé herecké výkony a především výborné rozuzlení příběhu jsou hlavními chloubami filmu, který jsem dlouho opomíjel a jak se ukázalo, byla to chyba. Akorát mě místy to neustálé bitkaření trochu nudilo a nedávalo moc smysl (nejsem žádný rváč, tak mi asi zcela nedochází jak super je někoho praštit mezi oči). Nejlepším okamžikem pro mě byl samotný konec a píseň ,,Where is my mind?" která člověka nutí nevypínat film před titulkami a to mám rád. Celkově velmi silné 4* s pětihvězdičkovými ambicemi do dalších shlédnutí. ()

Movie Gourmet

No, jeden z nejlepších filmů 90. let a zároveň nejlepších filmů vůbec. Film má totiž výborně vystavěnou atmosféru. Spousta nezapomenutelných scén - např. scéna, ve které se objeví Edward Norton s tučňáky, scéna ve které jezdí Brad Pitt v domě na kole, scéna s louhem a rukou, nebo scéna, ve které se začne Edward Norton sebepoškozovat... Výborná trojice Pitt-Norton-Bohnam Carter. A samozřejmě song Where is My Mind od skupiny Placebo / Pixies. Verdikt: 5* a 90 %. ()

patrik221

Pokúsim sa opísať to čo som práve zažil - pozrel som sa do programu a videl som tam, že v piatok(dnes) dávajú Fight club - film ktorý je zo všetkých strán ospevovaný a hovorí sa o onom ako silnom emočnom zážitku.... Natešení som si teda toto mále dielko s velkými myšlienkami pozrel a... To čo som dostal je niečo neopísatelné...Azda každý z nás niekedy cítí, že má v sebe ešte jedného človeka ktorý sa chce vykričať, vyplakať alebo aspon poriadne niekomu rozbiť hubu. Nie niesom žiadny anarchista ani zakomplexoavaný pajác ale dokonale som sa vžil do postavy Nortona a jej psychického rozpoloženia. Naviac film ponúka také názory a myšlienkové pochody že toto vrcholné dielo Finchera nejde neobdivovať. P.S Ziadni film sa mi ešte tak nevril pod kožu. Fincher smekám pred tebou ale hlavne pred scénaristom. P.S 2 - 0% klišé 100% originality. SUB a OBJ TOP 10 http://youtu.be/RCD14IrOcIs ()

Kusik

Film na který bych se podíval klidně i víckrát, ale neohromil mě. A proč? V průběhu filmu se stane zvrat, to je hezká věc, ale musí to být promyšlené. V té promyšlenosti film občas kolísá, ale ta vypravěčská forma a obsazení to je důvod, proč je film tak zdařilý. Film splnil to, co sliboval. Toto dílo si na nic nehrálo a stejně je tomu tak i v samotném ději. ()

Nethar

Výborně zahraný a zrežírovaný. Pěkně to ubíhá, když za tím nebudeme hledat takový nějaký moudra jako propagace terorismu a já nevím čeho dalšího psychologicky (ne)hlubokého, ale film si prostě jednoduše užijeme, tak je to pohoda. Vada na kráse je snad jenom fakt, že jsem asi hodinu před koncem tušil, v čem tady asi tkví zakopaný pes. ()

Perverz

Filmová lahůdka okořeněná násilím, natřikrát obalená anarchistickým smýšlením kašlající na materialismus, politá psychologickým podtextem a navrch Brad Pitt o kterém ani nemluvím. Konec vás překvapí a dovrší tak skvělou podívanou kterou si určitě užijete. ()

Santino7

Jeden z tých filmov, ktoré neomrzia ani po viacnásobnom opakovanom pozretí. Stále majú obrovské čaro a vždy sa tam dá niečo "nové" nájsť, aj keď už viete, čo a ako. Čo vlastne treba pochváliť? Veď predsa pochvala pre Finchera je v tomto prípade samozrejmá a to isté platí pre Pitta s Nortonom, či tiež Helenu Bonham Carter. Neviem, nechce sa mi k tomu písať zbytočne veľa, jednoznačne film, ktorý treba vidieť. 90% ()

Rufete

"Every evening I died, and every evening I was born again, resurrected." Komentář může obsahovat spoilery. Film je to kvalitní, nicméně mi často šla hlava kolem. Myslím, že základní a nejdůležitější myšlenku (vidina systému ve společnosti) jsem pochopil dostatečně, ale kvůli ostatnímu budu muset zvážit další zhlédnutí. David Fincher točit umí, přesto mi v jeho filmech něco chybí a nedokážu je plně docenit. Přesto byl tohle super zážitek, který vás na chvíli donutí zamyslet se a přirovnat filmová poselství k dnešní době. Mimo jiné bych rád vyzdvihl scénu z kanceláře, kdy se Jack snaží dostat ze šéfa peníze. Nejlepší scéna z celého filmu, prostě nářez. Edward Norton hrál skvěle, v poslední době si ho cením víc a víc. Jednou se k filmu vrátím a napíšu snad víc, prozatím zůstávám na tomto hodnocení a zamyšlen nad poselstvím. ()

Mikeel

Proč si cokoliv nalhávat, Klub rváčů stojí na neotřelé, kvalitní a originální předloze Chucka Palahniuka, dalo by se říct, že v tomto ohledu nepřináší adaptace v podstatě nic nového. Ale na to, že Finchera nemám moc rád, nemůžu mu upřít, s jakou grácií a lehkostí takovou složitou knížku zfilmoval - možná se jedná vůbec o nejcelistvější a nejpovedenější adaptaci, kterou jsem kdy viděl. Navíc je podrtržená skvělými hereckými výkony. Nebýt toho, že jsem znal finální pointu, možná bych šel se svým hodnocením i výš. ()

Renfield

Fajn práce, byt vyšperkovaný k domnělé dokonalosti, slušivý ohoz, peněz tak akorát, den noc, noc den, přesycení, stereotyp, nuda, pochyby, podpůrné skupiny, Marla a Tyler. Revolta! Řešením všeho je pořádně si praštit, nebo sám do krve dostat. Řešením všeho je vlastní armáda, boj proti systému a v obou případech především starému já. Nebo snad ne? Každý záběr do detailu promyšlený, všechno má své místo, všechno má smysl, Fincherův perfekcionalismus zase jednou nadchne. Atmosféra města je na výbornou, famózní jsou kamerové noční jízdy, neóny, bary, auta a všudypřítomná špína. Krása, ve které by se málokdo chtěl ocitnout. A potom je tu Jack, i přes řekněme postupné vyšší cíle dokáže David Fincher držet příběh na uzdě, aby stále dával smysl, vlastně byl komorní. Takže je tu Jack (a Edward Norton to herecky táhne, i když je to obsazeno fantasticky), pohledy do jeho hlavy, výborně sestříhané vysvětlující sekvence a hledání... závěrečná scéna! Jenže famózní jsou třeba i snové sekvence, každý fight club, nehoda a samozřejmě rozhovor s pointou. Perfekcionalismus, takže ta souhra kamery a hudby, ale i zvuku a světla nechybí žádné scéně. On je nakonec patrný i ve scénáři, na první pohled možná skrytých odkazech nebo té pointě, která vlastně nemá málo vodítek, přesto funguje. Měl bych řešit svoji nespavost. 95% ()

Mimomisu

videl jsem to v sestnacti (velky plus), jsem od prirody introvert (taky velky plus). Ted je mi dvakrat vic, koukam na to za ty roky uz minimalne podesaty a porad me to dostava. Film, lepsi, nez kniha (no kdo to ma?), bozi kamera, rezie, vykony, hudba. Tohle nemuze byt nostalgie, tohle proste funguje i po tech sestnacti letech porad stejne, protoze to hraje na tu podstatnou notu. Nebo dokonce spis nekolik not. Pokud ma ueni v pozorujicim neco zanechat, tak tenhle pocin to dela dokonale. Jsem rad, ze jsem nejakej budouci kultovni film, kterej ve svy dobe vlastne nefungoval, videl v kine. P.S.: Lidi, kteri to videli pozdeji a maji nakoukano, mozna zasadni twist objevi predem a trosku jim to zkazi zazitek. Ja ho tehda v tech sestnacti neodhalil (i mimo jine proto, ze me film nenechal skoro vydechnout). Tak jen pro tyhle lidi, je rok 99, dva tydny pred tim jsem byl na Sestym smyslu. Takovyhle twisty se v Hollywoodu holt tolik nenosily porad jeste ()

filipvrbik odpad!

Jsem rád ,že jsem to viděl. Aspoň vím,že to s mojí psychickou nemocí nebude tak hrozné- připadám si najednou celkem zdravě. Neuvěřitelná blbost a každou dálší minutu je to horší a horší......0% ()

ArthasKarfa

První polovina byla naprosto skvělá, ale bohužel ta druhá půlka je už trošku zmatená, unavená bezkonkurenční první částí. Celkově si myslím, že to je nejlepší Fincherův film, když nepočítám Seven. Schizofrenie je skvělý scénárista! ()

Chudobka

Dlouho mi trvalo, než jsem pro sebe objevila Klub rváčů. Všechno mi dlouho trvá. Pak jsem začala číst Palahniukovu knihu a byla jsem téměř v šoku. Ihned jsem si stáhla film a střídavě jsem četla a zírala do počítače. Servírovala jsem si to po troškách, byla to taková síla, že najednou bych to nezvládla. Fincher je hvězda. Brad Pitt byl dobrý, Edward Norton vynikající! To byl výkon! Po skončení filmu a knihy jsem měla chuť vyhodit veškerý nábytek a všechny zbytečnosti a spát na holé zemi. Satira na konzumní společnost, v níž člověk trpí. A kromě toho taky skoro nespím, takže to byl příběh pro mě. ( Postel jsem si nechala a začala jsem si v ní číst Palahniuka.) ()

Oralfabet

Takovej ten film, co je tak nějak o všem a o ničem zároveň, dá se označit za zastaralý, i za stále palčivě aktuální, ale hlavně je to prostě absolutně strhující, bizarní černohumorná jízda! Fincher, Pitt i Norton na vrcholu svých sil. 10/10 ()

cesky_hrac

Že existuje film Klub Rváčů jsem dávno věděl než jsem ho zhlédl. Proč jsem to zhlédnutí neučinil dříve? Neměl jsem potřebu. Jednoho dne jsem ho přesto zkusil.. Tento snímek není normální! To ,,normální" nemyslím ve smyslu, že je film špatný ale že je jedinečný. Diváka dokáže upoutat. Žádný podobní snímek tomuto jsem neviděl. Bavil jsem se od začátku do konce. Tento film bych doporučil všem zhlédnout. Zhlédněte ho nebo vám namlátím za 100%. Ale teďˇvypadněte!!!! ()

Seriálový Mindhunter je definitivně mrtvý

21.01.2022

Disney zahazuje značku Fox

Disney zahazuje značku Fox

19.01.2020

Už je tomu téměř rok, co studio Disney dokončilo akvizici studia 20th Century Fox a všech jeho odnož. Od té doby se mnohé změnilo, několik filmů bylo zrušeno, pár titulů čeká reboot a menší nezávislá… (více)