Úředník Jack, který pracuje pro velkou automobilovou firmu jako koordinátor pro stažení výrobků z trhu, už šest měsíců pořádně nespal. Pohybuje se v jakémsi polosnu či polobdění a neví, co dělat. Lékaři, který mu hodlá předepsat cvičení a valeriánské kapky, se svěřuje, že je to skutečné utrpení. Lékař ale odvětí, aby se šel podívat za muži, trpícími rakovinou varlat – ti totiž opravdu trpí. A tak jde Jack na jejich terapeutickou skupinu a jako oni se vyplakává na rameni jednoho z postižených – Boba, ze kterého udělala hormonální léčba po odstranění varlat napůl ženu. Postupně začne navštěvovat i jiné terapeutické skupiny, až se jednou setká s dívkou, Marlou Singerovou,která je stejná podvodnice jako on. Také ona chodí na terapie, přestože jí nic není. Jack soudí, že by si měli skupiny rozdělit a každý chodit jen do těch svých... Na služební cestě se pak v letadle setkává s Tylerem Durdenem, mladíkem, který se živí příležitostnými pracemi – třeba jako číšník na banketech - a hlavně prodává mýdlo. Když po návratu domů Jack zjistí, že jeho byt vyhořel – v důsledku výbuchu – a on nemá kam jít, vzpomene si, že si vzal Tylerovu adresu. A požádá ho, aby mohl bydlet s ním. Tyler žádá jedinou věc: aby mu dal pořádnou ránu. Když to Jack udělá, ihned mu ránu oplatí. A je z toho pěkná rvačka, kterou si oba vlastně pochvalují: hned se cítí lépe. Tyler bydlí v ponurém starém opuštěném domě, v jehož okolí je pusto a prázdno. Mladíci začnou rvačky pořádat pravidelně, a přichází stále více zájemců: vzniká „Klub rváčů“ ... Po nějaké době se objevuje i Marla, která se začne pravidelně a hodně hlasitě milovat s Tylerem, zatímco Jack jen závistivě poslouchá. Do práce chodí stále méně a šéf Chesler se nestačí divit jeho pohmožděninám po rvačkách a nedbalému oblečení. Ozve se policista Stern, který v telefonu naznačuje, že výbuch v jeho bytě někdo vyvolal úmyslně ... (TV Prima)

IllIlIlIIl

Původně jsem tomuto filmu chtěl dát za tři hvězdičky. Ale i přesto, že mi trochu vadila delší stopáž, chvílema na vedlejší kolej běžící úseky filmu, a také to, že pointa byla čitelná už 50 minut před koncem, tak nakonec dávám za čtyři hvězdičky. Hlavním motivem pro zvednutí mého hodnocení byl fakt, že i tak pointa byla skvělá, dále excelentní herecký výkon E.Nortona i B.Pitta, a také fakt, že D.Fincher ,,to,, natočil, dá se říci, působivě. ()

Maq odpad!

Celá myšlenka filmu mi připadá nezajímavá a hloupá, a dobře odvedená filmařina sama o sobě dojem nezachrání. Takže bych dal jednu či dvě hvězdičky a hotovo. Jenže, jak jsem si všiml, film je hodně oblíbený, často je pokládán za myšlenkově hluboký, až snad kultovní. A to si musím položit otázku, co na tom lidé vidí? --- Zeptáte-li se mě, zdali souhlasím, že moderní společnost je v krizi, odpovím kladně. Přitakám i na názor, že bez mužnosti a násilí se řešení této krize neobejde. Klub rváčů však zcela selhává v odpovědích na klíčové otázky: v čem je náš problém, jak jej řešit, jaký bude cíl a jaké prostředky k jeho dosažení? --- Klub rváčů je bez přehánění fašistická organizace, takřka dokonalá kopie Hitlerových SA. Založená na vůdcovském principu, je útočistěm lidí deprimovaných a totálně nasraných na systém s touhou vyrazit mu zuby. Následovat, neklást otázky a vybít si vztek skrze organizované násilí. --- Fašismus dokáže načas překonat společenský marasmus a vyvolat jakési zmrtvýchvstání. Současně však také víme, že fašismus žádný problém doopravdy nevyřešil. Dovolíte-li moje zamilované rčení, dokázal jen tolik, že na problémy, které nešly řešit kladivem, použil větší kladivo. --- Krize moderní společnosti podle mého soudu spočívá v kumulaci sociálních funkcí tradičně zastávaných jednotlivci, rodinou, obecními a jinými civilními společenstvími, v rukou sociálního státu, univerzálního, za vše odpovědného a všemocného. Stát se na jedné straně hroutí pod břemenem svých povinností, a skutečně vidíme, že veřejné důchodové, sociální, zdravotnické, školské, bezpečnostní a další systémy krok za krokem ztrácejí dech. Na druhém pólu chřadnou občanské hodnoty; převládá rozčarování a pocit bezmocnosti, samospráva je karikaturou, rodina jako instituce ztrácí své funkce a smysl, sousedské a příbuzenské vztahy mizí, spolková činnost skomírá, hynou i hodnoty jako slušnost, čest a láska. Nejsou zapotřebí, v tom to je. Chlap může celý měsíc proválet u bedny, být sprostý na ženu a na děti (má-li nějaké), kašlat na všechny a na všechno, a žádnou újmu neutrpí - podpora přijde stejná. --- Postupně degenerujeme na hovada, bezprávné a bezectné otroky, protože valný díl odpovědnosti za své životy jsme přenesli na stát. K překonání tohoto stavu bude samozřejmě dříve či později nutné znovu nalézt mimo jiné hodnotu mužnosti, nikoli však jako schopnosti rozbíjet držky, nýbrž jako připravenosti nést odpovědnost za sebe a své blízké. Sociální stát zkolabuje a bude třeba naučit se znovu žít bez jeho ochrany. Takoví muži pak eventuálně budou tvořit koalice podobné Klubu rváčů za účelem společné obrany. Nejspíš budou pořádně agresivní. V žádném případě však není projevem mužnosti vzdát se své svobody, přenést odpovědnost na Vůdce a slepě následovat jeho pokynů. --- Většina z nás zde přítomných žijeme v Česku či na Slovensku a společenská krize a z ní plynoucí nasranost lidí zde momentálně dosahuje dost vysokých hodnot. Vy všichni, kteří myšlenku filmu Klub rváčů pokládáte za inspirativní, byste si zcela vážně měli položit následující otázku: Až se na scéně objeví (a nebude to dlouho trvat) nějaká obdoba Adolfa a bude dělat nábor do nějakého toho Sturmabteilungu, budu dostatečně mužný, abych prokoukl, že tudy nevede cesta nikam než do ještě poníženějšího otroctví? () (méně) (více)

movieband

Na Klub rváčů jsem se teď po dlouhé době podíval znovu a celou myšlenku filmu vidím s postupem času čím dál podivnější. Když sem to viděl poprvé, tak sem byl ucho a tenhle film mi v hlavě vyloženě udělal bordel. Chtěl jsem být jako Oni. Chtěl jsem taky přijít k někomu koho z duše nenávidím a rozkopat mu prdel. To bylo, ale před dlouhou dobou. Jo svět potřebuje revoluci, jo sme jenom bezduché existence, které se snaží vyplnit svůj život tím, že ho zaplňují věcmi, které v životě nebudou potřebovat a mají je jen proto, že jsou, tak skvělé na reklamních letácích a protože je doporučuje 9 z 10 lidí. Jsme společnost, která se propadá do technologií a pohodlí. Všichni bychom potřebovali probudit z té konzumní společnosti. ()

Kaluž

Projekt 100 [2015] Jeden z nejúžasnějších filmů moderní kinematografie a dokonalá adaptace výtečné knižní předlohy. “You are not special. You're not a beautiful and unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. We're all part of the same compost heap. We're all singing, all dancing crap of the world.” ()

Damiel

Hodně černý kafíčko. Pitt i Norton naprosto excelentní, stejně jako všechny ostatní ingredience filmu. Souhlas s HonneyBunny, se závěrem mi to přijde podobné jako se Hrou - utnul bych ho o pár momentů dřív. ()

PogoJoe

Tento film mě osobně neodkázal příliš zaujmout. Nelze mu upřít originalitu, kterou já rád, moc rád, jenomže... Pointu zastíranou duševní nemocí podobného druhu jsem již párkrát viděl. Navíc hrdina a jeho příběh mě nedokázal vtáhnout. Příliš mě nezajímalo, jek se story bude vyvíjet dál. Nepochopitelná masová záliba mužů navzájem ze sebe vymlácet duši je sice zajímavá a originální, leč stále nepochopitelná. FIlm už od začátku začíná velice nepřehledně, posléze sice od zmatečnosti poněkud ustoupí, přesto se mi nelíbí styl režie, kterým je tento film uchopen. Herecké výkony nevyčnívají ani v kladném, ani v záporném smyslu. Já už se na tenhle film nikdy podruhé nepodívám - mám z něj pocit něčeho, co mě moc nebavilo a na co určitě už mít chuť nebudu. Existuje přece tolik lepšího. | Režie: ***, Scénář: ****, Herci: ****, Hudba: ***, Výprava/Efekty: ***. ()

stration

Po málokterým filmu jsem měl takovou depku. Odpudivé, odporné a zároveň nesmírně přitahující.Myslel jsem, že mi bude stačit jednou.Ne, musel jsem se zhnusit a radovat a probírat z depky čtyřikrát. ()

katuska138

Brada Pitta zrovna dvakrát nemusím, ale do tohohle filmu mi naprosto zapadá. Opačný problém mám s Helenou Bonham Carter, ta mi tam moc nesedí. Ale tak jako tak je to originální film s neskutečným závěrem srovnatelným třeba se Šestým smyslem. A té písničky v závěru se teď nemůžu zbavit. Napoprvé je tenhle film hrozně překvapivý a napodruhé mi zase připadá hrozně schyzofrenní, když si to všechno uvědomíte. Jsem zvědavá, co budu cítit, až se na něj podívám potřetí. ()

džanik

První hodinu a 3/4 jsem myslel, že se nedodívám - co je to probůh za ulítlý projekt plný negativismu? co tam vůbec dělá ta baba? odkud se vzalo tolik masochistických magorů? kde jsou celou dobu poldové? - a dával jsem tomu maximálně 3* a nechápal to vysoké průměrné hodnocení. No, totálně ulítlý je i závěr a ani vlastní "samoléčbu" nepovažuji za dostatečnou, nicméně nahlíženo celé zpětně v novém světle (co je vlastně realita a co fikce?) nutno 1* přidat. S antikonzumními myšlenkami (tvorba umělé poptávky po zcela zbytečných věcech) a nutností fyzické seberealizace souhlasím. Klub rváčů ovšem zakládat nehodlám... P.S. Pokud nevíte, jak lidé objevili mýdlo, tady se to dozvíte. ()

MATADOR

Začátek mi přišel tak zvláštně nudný, že jsem vážně pochyboval o tom, co vlastně sleduju. S událostmi Fight Club ale získává na zajímavosti a od druhé půle jen a jen graduje, přesně jak to mám rád. Výborný snímek s ústředním duem! ()

Helo

Dost divnej film. Pointu jsem uhádl půl hodiny před odhalením (a překvapivě o to víc to pak dávalo smysl, než zvrat na efekt vycucanej z prsu). Stejně pecka. Jako kritika společnosti taktéž. ()

major.warren

Kultovní film všech náctiletých rváčů a rváček, ozvláštněný postavou nespolehlivého vypravěče a kompozicí paralelního světa a jeho destrukce. Ano, Fight Club se vymyká téměř všemu, co bylo natočeno, a ano, Fight Club nejde zaškatulkovat do žádné žánrové šablony. Formálně mu nejde vytknout vůbec nic. Fincherova režie je bezchybná, herecké výkony úctyhodné (zejména sympaťák Norton), střihově je to neuvěřitelné, ale ani tak jsem to nikdy nedokázal úplně přijmout a položit vedle (pro mě) zásadních filmů jako Hra či Muži, kteří nenávidí ženy. Celé to ve mně vyvolává dojem megalomanského konstruktu, typického pro postmoderní umění, bez reálného zájmu o člověka (podobně nahlížím i na Šestý smysl, jenž vyšel ve stejném roce). Fight Club mě baví, esteticky fascinuje, ale že by ve mně vyvolal emoce či snad filosofické prozření, to teda bohužel ne. Nicméně chápu, že u jiných diváků se účinek a osobní přesah dostavil v plné míře. ()

Aiax

Sebestředná, rádobyhlubokomyslná nafouknutá bublina, nablýskaný prázdný obal, plný pseudosofistikovaných keců. Pitt i Norton sice hrají výborně, vizuální stránka je perfektní, ale Fincher si holt usmyslel, že musí světu podat "kritickou" výpověď o jeho neutěšeném stavu, a takhle to dopadlo. Kdyby natočil jen efektní, cool-fashion mlátičku, tak bych mu bez váhání vlepil 4*, ale tahle pozéřina si víc než 2 nezaslouží. Radil bych panu Fincherovi, aby zůstal u atmosférického popcornu a nefušoval do kritiky společnosti tak skvělým spisovatelům jako Chuck Palahniuk. ()

kajas

Dobré dvě třetiny filmu jsem cítila zklamání, nedokázala jsem se do příběhu ponořit, nechápala jsem Fincherův úmysl. Pak ale konečně nastal ten zlom, ve který jsem doufala. Zlom, který mne donutil vylepšit plánované hodnocení. Brad je můj oblíbenec, ale Edwardův výkon ho zde naprosto zastínil. Chválím také hudbu. Další projekci ale absolvuji jedině v originálním znění, dabing je odporný. ()

JohnMiller

Veľmi.. naozaj veľmi silný príbeh ktorý ma dostal . Dostal ma samotnými vnútornými pochodmi jednotlivých hercov ale samozrejme najviac Edward Norton, ten to ale zahral pán herec klobúk dole. Z mnohými názormi som sa stotožnil a nad niektorými som fakt pouvažoval. Jestli máš dostatek mýdla, můžeš vyhodit do vzduchu cokoli... tak možno práve toto nie ale boli tam fakt zaujímavé myšlienky.. plus slušné hlášky. ()

runner85

Ono celá táto šaškáreň cca 40 minút pred koncom začne dávať zmysel ale len čiastočný. Neviem čo ma malo baviť na opiciach čo sa mlátia ako neandrtálci a vyprávajú bla bla bla žvásty ... ()

Seriálový Mindhunter je definitivně mrtvý

21.01.2022

Disney zahazuje značku Fox

Disney zahazuje značku Fox

19.01.2020

Už je tomu téměř rok, co studio Disney dokončilo akvizici studia 20th Century Fox a všech jeho odnož. Od té doby se mnohé změnilo, několik filmů bylo zrušeno, pár titulů čeká reboot a menší nezávislá… (více)