Sebevražedný oddíl

• USA Suicide Squad (více)
USA, 2016, 123 min (Director's Cut: 134 min, Alternativní 111 min)

Je to dobrý pocit, být ten zlý... Dejte dohromady tým těch nejnebezpečnějších superzločinců na celém světě, kteří si právě kroutí své tresty, vyzbrojte je tím nejefektivnějším arzenálem, který má vláda k dispozici, a pošlete je porazit záhadnou nepřemožitelnou entitu. (Freeman Ent.)

Laxik

Pořád jsem si říkal, že to není tak špatný. Jenže, ruku na srdce, ono to fakt špatný je. Zápletka nedává smysl (proč sakra posíláte holku s basebalovou pálkou a týpka s bumerangem a břitvama na supermocnou čarodějnici?!), jednotlivé scény zrovna tak, hlavní záporačka je mdlá a vlastně z ní nic nevidíme, Joker, obvykle šílený génius zločinu, je zde pouze šlený, ale strach z něj vlastně moc nejde a rozhodně nic neukazuje na to, že by měl mít schopnosti podmanit si podsvětí Gothamu, jeho vztah s Harley postrádá skutečnou chemii (snad až na tu kyselinu, co jim oběma rozežrala mozek... ha ha ha, to byl jakože fór - slovní hříčka - chápete?), půlka členů Suicide Squad je odfláknutá a jejich prostor v rámci filmu i týmu je značně poddimenzovaný, člověk má dojem, že některé scény přebývají a jiné chybí (schválně, co na to režisérský sestřih...), zvolená hudba se často tluče s tím, co se zrovna odehrává na plátně, a jako třešnička na dortu mi přijde, že i jednotlivé scény stříhala sedmdesátiletá kadeřnice, protože i docela slušné vtipy vyznívají svým podávním do ztracena. Jako ostatní se ale budu opakovat a vychválím Willa Smithe a Margot Robbie a jejich postavy, stejně tak přihodím i pochvalu pro El Diabla, který byl možná mojí nejoblíbenější zrůdičkou ze všech. Tihle tři (Deadshot, Harley Quinn a El Diablo) by se měli na WB z vysoka vykašlat a založit si vlastní Suicide Squad - s blackjackem a děvkama. A hlavně s pořádným scénářem a dalšíma věcma, který dělají film filmem. ()

Praxis

Naprosto excelentní Margot Robbie, která si svoji pošahanou roli naprosto užívala. Konečně skvělý Will Smith, který nehrál parodii sebe sama, ale onoho tvrďáka, kterého máme už od devadesátek moc rádi. Zamrzí vystřihaný Jared Leto, jehož producenti výborně zařízli, jeho role musela být tak skvělá, až se manažeři Smithe báli, že by ho herecky přesáhl, a tak ho zlikvidovali. Zbytek se tam tak nějak vyskytoval do počtu. Digiomalovánky na konci bolely už hodně do očí, akční scény ale Ayer umí jako málokdo. Škoda PG13 ratingu, v krvavém a sprostém eRku by to mohlo být ještě lepší. Lepší než BvS, ale v rámci porovnávání mezi vypracovaným Marvel světem, je ten DC svět pořád pozadu. A nepomůže tomu ani Affleckovo cameo ani soundtrack, který byl luxusní, nicméně možná někdy zbytečně nucený. 70% ()

Ellmariachi

Tak jdeme na to, tým největších padouchů všech dob se musí nedobrovolně spojit a jít zachránit svět od dalšího čehosi šlehajícího do nebes. A už zde je první zádrhel. Nakonec zjistíte, že ti příšerní zlosini jsou vlastně nakonec hodní kluci a holky. Jediná z řady vybočující je Harley, ale i ta nakonec mírně ucukne. Další zádrhel je prostě to, že to je pro děti. Pochopitelně v uvozovkách, ale R-ko by zde sedělo jak prdel na hrnec a zvedlo by to kvalitu raketově výš. Další prúsvih je pro mě casting. Will i Margot jsou super. Ostatní je opruz a Jai Courtney...zadupat do země. Postavy jsou za mě šíleně plochý a o záporácích nemluvit. Kolem a kolem 62 procent za Harley a nakonec i toho Willa. ()

ArsenalEagle

Asi největší zklamání, minimálně co se komiksů týká, v roce 2016. DC prostě nedokáže držet krok s Marvel Universe. Pro lajka naprosté ztracení, Oddílu by stačili 2 členové a výsledek by byl stejný - neumí prostě pracovat s charaktery, i když jich tu byla spousta zajímavých, které nedostali téměř žádný prostor ()

JJ.Gibson

Tak nějak se naplnili moje obavy. Moc jsem Suicide Squadu nevěřil, již od trailerů jsem nebyl úplně uchvácen. Ten "hiphop gansta style" mi moc neseděl. Každej potetovanej, se zlatejma řetězama. Já jsem ten nejhořší z nejhorší bla bla bla. Největší strach jsem měl z Willa Smithe, poslední léta se zrovna nehřeje na výsluní hollywoodu a jeho Deadshot to vcelku potvrdil. Jakožto víceméně nejlepší postava, furt mlel duchaplné sračky o rodinně a jak to vlastně myslí dobře a kdesi cosi, aaaa kde mám dceru. Na nejsmrtelnějšího assasina, který nikdy nemine nic moc. Ale pravda, že jeho exhibice na kapotě policejního auta byla skvělá!!! Nejlepšího a nejzábavnějšího záporáka dokázala ze své role Harley Quinn vytřískat Margot Robbie, tam nemám co bych vytkl. Naopak kdo mě zklamal je nový Joker v podání Jareda Leta. Bohužel nirvána se nekoná a třetí ztvárnění Jokera mi fakt nesedí. Je to pouze vypatlanej magor, bez špetky osobního kouzla, nesahá Nicholsonovi či Ledgerovi ani po paty!!!!! No a co udělali s Crocem?? Sakra, to nemohli najít nějakýho svalovce do jeho role nebo ho aspoň naboostovat pomocí počítačových efektů????? Pan plamen mě taky zrovna dvakrát nebavil, nebýt jeho schopnosti, tak je to snad jako každech mexikánec, kterýho jsem ve filmu viděl, nuda. No a Australan, hmm, mám bumerang. Ale co mě iritovalo absolutně nejvíc, paní Wallerová, jak všechny držela na uzdě pomocí pardon "zasranýho tabletu" malý spoiler: na konci po finální bitvě jí mohli v pohodě sejmout, navíc Harley měla nálož deaktivovanou, proč jí prostě nesejmuli???? Né my jsme nejzlejší, tak si radši půjdem sednout do vězení. Blitvaaaaaaaa!!!!! ()

Sidonka

Nechala jsem se zlákat upoutávkou na film. Už po pár minutách jsem ale věděla, že tohle bude velkej průser. Několikrát jsem chtěla během promítání odejít. Příšerná, podřadná záležitost. Nic proti kýči a akčním věcem, které se někdy můžou i povést. Ale tohle prostě ani náhodou!!! Jedna hvězda za Margot, která občas bavila. A to bylo sakra málo! Záhadou zůstává, čím mohl Margot-psychiatričku, kterou herečka působivě hrála, zaujmout v kazajce sešněrovaný, totálně necharismatický, asociální naivní magor s černejma zubama Joker a dovést jí až k tomu, aby mu na uzavřené oddělení propašovala kulomet a byla mu ještě k tomu od začátku bezvládně obdivně oddaná. O něho by si v reálu neopřela kolo ani psychouška chronička ze stejného psycho oddělení. Joker má být asi geniální manipulátor, který si s ostatními lidmi díky nadpřirozeným schopnostem dělá co chce, ve filmu se ale chová jako ztroskotaný chudák bez schopností. Vystřižené scény, které neprošly do kin, by tuhle hovadinu možná částečně vysvětlily. Děs běs, fakt. - P:S: Osobně bych dala větší prostor nejcharakternější postavě, muži s plameny. Mohlo to být zajímavější, pohnutky postav a jejich jednání jsou nedotažené a často nesmyslné, i na komiks příběh. ()

gogos

Zatraceně zábavný, hudebně extrémně našlapaný film a s vynikajícími ústředními hrdiny Smithem a Robbie. Sidekickové mají sice méně prostoru, nicméně i tak se ukáží v parádním světle. Snímek má tempo jak blázen, koule Davida Ayera a disponuje řádkou super hlášek. Rozpočet snímku je znát na monumentálnosti, nicméně efekty jsou v řadě filmů zdařilejší. Samotné profilování děje by si zasloužilo určitě více prostoru a půlhodinka stopáže navíc by nebolela. Svůj prostor by určitě zasloužil Letův Joker či Hernandezův Diablo. Zápory pak podtruje to, že film je ve své podstatě neskutečně ulimonádovaná kokotina. Přes to všechno je však Sebevraždený oddíl parádním komixovým počinem, který má šťávu, koule, baví a odsejpá. 4* ()

MajklCZsk

Po skvělém Deadpoolovi, špatném Dawn of Justice, podprůměrném Civil War a bůhvíjakém X-menovi, přichází Suicide Squad, které je nasáklé akcí, humorem a zřejmě také pořádnou dávkou éčka. Jedná se o skvělou jízdu, kterou však shazuje jistá zbytečnost Jokera. Bez něj bychom se vlastně obešli a některé scény jsou tak nepřehledné, že jsem si o nich říkal, co se tam vlastně stalo. Na stranu druhou se jedná o kvalitní nálož, která vás baví až do konce a nepustí. Může za to jak skvělý soundtrack, tak skvělé charaktery členů Suicide Squad a také pevný příběh. A prostě nejde o digitální odpad jako v BvS. Více v recenzi. ()

kaylin

Přesně, co jsem očekával. Je to přeplácaná hloupost, která se snaží stavět na postavách, z nichž jak polovina jich je ve filmu proto, by tam byla, neboť by to fanoušci mohli chtít. O tom, že ten tým by prostě nemohl nikdy fungovat, pokud by se mu nedávali scenáristické berličky, by člověk nejraději pomlčel, aby to úplně nestrhal. Co s strhat nedá, to je skvělá hudba. ()

Makky

Úchvatný poprask, aký je, resp. bol vyvolaný okolo tohto snímku, je až nevídaný. Nadšenie z kastingu, postáv, režiséra, hudby... Aj negatívne recenzie preto šli bokom a tie stámiliónové zárobky prísť museli. Filmu fandím, fandím hercom, aby sa do svojich úloh ešte mohli vrátiť, pretože si to evidentne užívali (Harley a Joker musia ešte prísť). Problém však nastal v strižni a v samotnom štúdiu, ktoré nevedelo, či chce temný komiks alebo hláškoidný akčňák. Výsledok zostal niekde na pol ceste. Dominujú herci (Margot, Smith) a teší hudobný soundtrack. Zvyšok ide do kytek. Obrovský potenciál pretečený pomedzi prsty. Ani kino nepomohlo. ()

MultiTobi

Někdy v lednu nám vyšel první trailer na Suicide Squad a všichni mluvili o tom, jaká to bude pecka, ale ejhle, ona to zase taková pecka není. Z celé kupy padouchů, se blíže dozvíme jen něco o Deadshotovi, (pravděpodobně, jen díky tomu, že ho hraje Smith) a Harley, ostatní jsou asi na okrasu, protože jediné co se o nich dozvíme je jejich jméno a postupem času vlastně i že zase nejsou tak velcí padouši. O Jokerovi, do kterého vložil Leto neskutečné úsilí a stráví na plátně přibližně stejnou dobu jako Stan Lee v nové Marvelovce, se nebudu radši ani zmiňovat. Říkáte si, že to zachrání příběh či hlavní záporák. Omyl. Čarodějka, co chce zničit svět, kolikrát jsme to už slyšeli :( Akční scény a přeplácané efekty, jediné co v tomhle filmu funguje je soundtrack, který musel stát pořádný balík. DC se pořád hledá a musím říct, že po Suicade Squad se bude hledat dál. ()

milicjant

Ani blízko, ani daleko. Ono vůbec přijít mnoho let po Nolanovi s až takhle vykleštěnou DC mrdkou, kor v momentě kdy potřebujete plnokrevnej prolog k další práci s celým universem, to už je kolosální fail. Důležitost a využití členů squad potažmo jejich schopností pro směřování děje je vyloženě naivní, až to evokuje třicet let starý filmy. Harley příjemně nepředvídatelná, Joker nepříjemně mělkej a největší peckař jednoznačně Boomerang. Spolehlivě odhodit pět plechovek od piva a zafrajeřit s gopro bumerankem z aliexpressu, to volá po sólovce! ()

blackrain

Moc dobrý nápad posbírat zmetky, zloduchy, záporáky a psychopaty z kriminálů a nacpat jimi jeden příběh a využít jejich vytříbený potenciál.(Vlastně tu ani o pořádný příběh nejde.) Konečně s tím vyšel někdo odvážný na denní světlo. To kvituji s velkým povděkem. Nicméně, více drzosti a šílenosti by neuškodilo. Přece jenom tu máme velmi zajímavou partičku postav. Soundtrack je hodně povedený. ()

Kaluž

Davide, kurvafix, co to mělo bejt?! Tyhle dějově nekonzistentní srágory postrádající tempo a logiku si můžou dovolit psát lidi jako Skip Woods, Ehren Kruger nebo Adam Sandler, ale ty máš přeci mnohem na víc, kamaráde. Já teď budu dělat, že jsem to neviděl a zapomeneme na to, jo? Když mi někdo pod nos naservíruje takovou bezmeznou hovadinu, jakou ukuchtil David Ayer se svou přehlídkou zlotřilých sebevrahů, bývá mi po projekci dosti šoufl. V tom snímku nefunguje vůbec nic. Je to další případ narativně nesoudržné instantní podívané pro rychlou spotřebu spoléhající na sled lajdácky poslepovaných scének. O to víc zamrzí, že potenciál bezohledného akčního nářezu je zde zcela pohřben pod tunou už na papíře předem mrtvých nápadů a ve výsledku nabízí jen naředěnou limonádu pro velmi nenáročné publikum. Takový ohňostroj marnosti a planých hlášek znějících vždy v ten nejméně vhodný moment jsem už dlouho neviděl. Nejspíš i proto, že podobným "direct-to-DVD" omáčkám většinou nevěnuji pozornost. Tentokrát odmítám mhouřit oko a se vztyčeným prostředníkem posílám tuhle skvadru rovnou do prdele. ()

movieband

Joker mrazivý, Croc nevyužitý, Harley perfektně vystižená, Bumerang nanervylezoucí pošuk, Deadshot zklamal a El Diablo perfektní (pro mě nejlepší postava z celé sebevražedné squadry). Svým způsobem zábavná popcornovka, s kurva nevyužitým potenciálem. První polovina super, druhá spadla do monotónnosti, kde mě držel hlavně El Diablo v závěru, jinak velice nic. Nebýt tam on, šel bych asi níž. I když je zas pravda, že Jaredův Joker je taky další, zajímavou variací na tuhle ikonu komiksového zločinu. Ze Suicide Squad se dal vytřískat inteligentnější děj a hlavně nápaditější. Na oddech to stačí. 2D, titulky, Dolby Atmos - 60%, DC verze - 70% ()

..Lucas..

O něco horší než Batman vs Superman. Sice jsem se bavil, ale chybělo mi tu něco, co by mě opravdu nadchlo. Postavy jsou fajn, ale tak nějak mi bylo jedno, jak dopadnou a Joker tu byl zoufale málo. Tak snad se DCU bude s dalšími filmy jen zlepšovat. ()

Remedy

Povrchně je to vlastně docela líbivé, ale pod všemi těmi divokými odstíny vlasů, tetováními a bizarními kostýmy Harley Quinn se odehrává příběh, který vůbec nešlape a jehož “vtipné“ momenty nejsou mnohdy vtipné ani za mák. Ani Ayera nejde nějak zvlášť pochválit alespoň za vizuál, protože Sebevražedný oddíl není ani obrazově nijak originální a připomíná opět pouze celkem pěkné digitální omalovánky. Celý koncept je špatně už od začátku, protože ve dvouhodinovém filmu prostě nemůžete stihnout představovačku všech postav a ještě jejich “první společnou akci“. Nebo vlastně můžete – ale pak to dopadne přesně takhle. Mám z toho dost podobný pocit jako u BvS, kde byl potenciál jednotlivých postav taky tristně nevyužitý. Warneři jdou zkrátka a jednoduše na celé komiksové univerzum od začátku velmi nedobře. Jsem spíš zklamanej než naštvanej, protože potenciál jednotlivých postav je dle mého obrovský a nezbývá než doufat v nějaké lepší zítřky. Pořád ale nedokážu úplně rozklíčovat, jestli v případě DC univerza studio neumí anebo prostě nechce ten potenciál využít. ()

James Gunn upřesňuje restart DC

James Gunn upřesňuje restart DC

15.07.2023

David Ayer natočí akčňák se Stathamem

David Ayer natočí akčňák se Stathamem

07.05.2022

Viola Davis zpátky v roli Amandy Waller?

Viola Davis zpátky v roli Amandy Waller?

04.05.2022

Zatímco nové vedení studia Warner Bros. vymýšlí, co vlastně sakra dělat s jejich hraným DC portfoliem, respektive jak kupu nesourodých projektů usměrnit tak, aby z toho postupem času vzešlo druhé MCU… (více)

Willem Dafoe jako Joker?

Willem Dafoe jako Joker?