John Brennan má skvělý život. Pracuje jako středoškolský učitel, jeho manželka Lara je zubařka. Společně vychovávají malého syna, Luka. Jednoho dne však jejich idylka skončí zásahem policie u nich v domě. Policisté si násilím odvedou Laru s tím, že je obviněna z vraždy své nadřízené. Tu kdosi utloukl hasicím přístrojem na parkovišti budovy, ve které Lara pracovala. Náhodný svědek viděl Laru odjíždět vozem z místa, kde vzápětí našel mrtvolu zavražděné ženy. Proti Laře jsou nepřímé důkazy v podobě otisku prstů na hasicím přístroji a krvavé skvrny, kterou měla Lara na svém kabátě. Lara je na základě těchto nepřímých důkazů odsouzena k dvaceti letům vězení. Bohužel ani odvolání, ve které oba manželé doufají, nedopadne pro Laru dobře. Jenže John se s tím nesmíří. Ve chvíli, kdy se Lara pokusí o sebevraždu, se John rozhodne jednat. Sejde se s bývalým vězněm, kterému se kdysi podařilo utéci z jedné z nejlépe hlídaných věznic, a na základě informací, které z něho dostane, začne připravovat plán útěku Lary z vězení. Nejprve se snaží sehnat falešné dokumenty. Svou snahu nevzdá ani ve chvíli, kdy je okraden a zbit. Nakonec se mu falzifikátoři přihlásí sami, protože se o jeho snahách je najít dozvědí. John tedy získá velmi hodnověrné dokumenty, se kterými nebude problém odjet do zahraničí. Johnova snaha vyzkoušet falešný klíč přímo ve vězení mu způsobí nepříjemnou zkušenost, že ne vše, co si naplánoval, půjde tak lehce realizovat. Zjištění, že vězeňská správa plánuje Laru převézt do jiné věznice, urychlí Johnovy plány. John se již několik dnů snažil prodat dům, ve kterém rodina bydlela, jenže obchod se protáhl a teď hrozí, že rodina nebude mít prostředky na útěk. John tedy neváhá a přepadne místní drogové dealery. Přepadení se zvrhne ve chvíli, kdy jeden z dealerů nechce plnit Johnovy pokyny a už určitě nehodlá Johnovi dát své peníze. Dealer dokonce Johna napadne s pistolí. V krátké přestřelce John drogové dealery pozabíjí. Teď už má dostatek peněz nutných pro útěk. John se vloupá do sanitky, která převáží z vězení do biochemických laboratoří vzorky krve vězňů k rozborům. V autě vymění falešné výsledky za dosavadní Lařin kontrolní test (Lara trpí cukrovkou). Díky tomu vězeňská lékařka rozhodne převézt Laru urychleně do nemocnice. Toho John využije a Laru z nemocnice unese. John ví, že má jen omezený časový limit, než se policistům podaří zavřít město. To by znamenalo jediné - Laru i jeho by dřív nebo později policisté chytili. John proto spěchá z nemocnice s Larou pryč. To už má však v patách detektiva Nabulsiho z vražd s jeho týmem... (TV Prima)

boombang

Pomalu a impozantně gradující film, promakaný po všech stránkách, s až neuveřitelně uvěřitelným Crowem. Nebýt detektivního vysvětlení na konci, mohlo to být i dokonalé a divák by v noci ze sna skřípal zuby nejistotou a vztekem z ní. Ale ani lacině klidná noc není k zahození. Elizabeth Banks je ultrasexy, Brian Dennehy v jedné scéně královsky pobaví a Russell...? ...toho se opravdu snažte nenaštvat. ()

Týnidlo

Přestože dávám 4*, musím říct, že mi tento snímek brzy zmizí z paměti... Sice pěkná podívaná, ale.. Banks tam byla dohromady asi 20 minut, přesto její postava nebyla vůbec rozkreslena , konec pro mně nebyl šokující, ani zlomový. Crowe předvedl super výkon - po něm už bych nic víc ani nechtěla, ale zbytek postav mi tak nějak habroval.. Jak tu už někdo psal - Neeson měl dostat větší šanci. ()

jafuska

film, který má napětí od začátku vteřin filmů do konce titulků, strhující drama, na jedné straně zákon,na druhé život, vše do sebe dobře zapadající, dobře se na vše dívalo, takže vlastně nemám žádné námitky ()

DJ Kritik

Verná napodobenina filmu Pour elle /2008/, s miernymi doplnkami, ktoré ale filmu škodia. Dobré vybratie hercov, dobrá akcia a dokonca aj ten americký rukopis tu nie je až tak na prekážku. Francúzsky film mi príde lepšie spracovaný ale tento tu nie je až tak horší. Vtiahnutie do deja: *** Akcia: *** ()

Nawri

Russell Crowe, ačkoliv opět vynikající, zcela určitě není Michael Scofield a rozhodně se nevyplatí od The Next Three Days očekávat do detailu naplánovaný útěk ala Prison Break. Drama však nabírá obrátky a spirála napětí ke konci dosahuje takové rychlosti, že máte nutkání si film bez servítek přetočit k posledním 5minutám kde se bude Russell buď válet na pláži a nebo v lochu. Trochu škoda že Liam Neeson nedostal více prostoru, tak nějak jsem furt čekal kdy se tam někde znovu vynoří. I tak se ale zcela jistě jedná o nadstandardní podívanou, kterou si ovšem na podruhé nepustíte. ()

Peter-1307

Tento thriller skutočne ide ako hlavný hrdina pevne za cieľom. Na začiatku krok za krokom, neskôr už uháňa míľovými krokmi. Skutočný atypický, neustále novými zápletkami vťahujúci thriller. Russell Crowe hrá naplno, Elizabeth Banks i bez kíl make-up-u je príťažlivá, a Liam Nelson maká ostošesť. To čo vlastne bolo pre mňa "naj", plán, ktorý vychádza z realií a je skutočne i fyzicky uskutočniteľný. Originál som nevidel, ale Paul Haggis remake zvládol na jednotku. ()

RyanRainheart

Takhle napínavé drama jsem již dlouho nezažila. Po celou dobu děje divák neví, jak to nakonec celé dopadne, aby se na konci nestačí divit. Výborný herecký výkon Russella Crowa k tomu a výsledkem je opravdu kvalitní a k tomu i napínavý snímek. ()

MeatFly_cz

Vynikající a precizně natočený mix několika žánrů, tak to by se dal tento film shrnout jednou větou. Russel Crowe opět ukázal že je pan herec. The Next Three Days je vynikající thriller, nasáklý napětím a emocemi, všechno ve filmu je zvládnuto na jedničku a až do poslední minuty filmu si nejste jisti jak to nakonec skončí. Hodně se mi taky líbily minirole např. od Liama Neesona nebo Olivie Wilde, ty byly taky precizně propracované. Dlouho jsem uvažoval jestli dát 4 nebo 5 hvězd, ale tak kvalitní film tohoto žánru jsem dlouho neviděl. Dávám jednoznačně absolutní hodnocení a už se moc těším na další film s R.Crowem. Špička tohoto žánru!!! ()

Eilem

8/10 Tento zaner nebudem mat nikdy opozerany.Znova trochu iny styl aj ked nie celkom.Samozrejme film potiahol Russell Crow ale treba povedat ze ten film si takeho herca zasluzi, na druhej strane dalsi herci sa na nho ani nedotahovali.Film graduje skoro celu dobu mozete ho odpozerat bez mrknutia oka.Hanbim sa ale ani som nevedel ze to je remake takze s orginalom to porovnat neviem. ()

Mercilonka

Film si to nejlepší nechává až na posledních 20 minut a je to velká škoda. Český dabing i "Marv ze Sám doma" z tohoto dramatu udělali docela komedii plnou nudných pasáží a pravé napětí se objevuje (vyjma jednoho momentu uprostřed filmu) až v samém závěru. Co mě u filmu posadilo na zadek, abych u něj vydržela je to, že vážně do poslední minuty není jasné, jak děj skončí. ()

Pavlunka

Tento film je ztráta času. Viděla jsem původní francouzskou verzi Nevinná a byla daleko lepší. Nikdy sem nechápala proč někdo vezme film a přetočí ho znovu a nedá tam něco ze zebe.Vždyť i ty dialogy byli jak přes kopírák. A ten náš dabing? Absolutně se nehodící hlas Russella Crouwea. ()

jprmusic

Moc pěkný :-). Až na příšerný dabing velmi koukatelná záležitost. Na rozdíl od Dobrého ročníku, kde vypadal jako mýval, odpouštím Russellovi kila navíc a dávám mu jedničku s hvězdičkou. Skvěle obsazené vedlejší role (Dennehy, "Třináctka", Neeson) a napětí od začátku do konce - tenhle film si určitě ještě pustím. ()

Swayne

Takto to má vyzerať... ou yeah! Akčňák ako má byť - hlavný hrdina, ukrivdený muž, ktorý nenachádza spravodlivosť, vezme veci do vlastných rúk a začína sa napínavý príbeh a strastiplná cesta plná prekážok, ktoré však on nakoniec pravdaže zdolá a ukáže celému svetu, že áno, to on mal predsalen tú pravdu a všetci sa mýlili! Tiež sme to už pár krát niekde videli, no nie? Ale zas a znova, tu to funguje a The Next Three Days je vcelku taký "chlapsky" napínavý akčný thriller. ()

meemini

Vývoj příběhu možná lze trochu předpokládat, což je daň za pomaleji plynoucí děj, nicméně to není vůbec na škodu. Naopak, tvůrci věnovali dostatek času na sžití se s hlavním hrdinou. V některých vypjatých momentech jsem za něj i dýchal. Realita je krutá, ano, hlavní postavě se pod rukama sype celý jeho svět. Je to ukázáno bez obalu, bez nutnosti dohánět diváka k pláči. Oceňuji, že i při samotném úprku postavám štěstí příliš nepřeje. Řekl bych, že vůbec. Až jsem si skoro říkal: ,,Tak jim trochu pomozte, kdokoliv, cokoliv!!“ Pro mě překvapení a hodnocení na 85%. ()

Kliq

Určite nie som jediný, čo to napíše, ale ta prvá polhodina bola nudná kravina. A na čo pozerať film kvôli dvadsiatim minútam? No preto lebo jednoznačne stoja za to, ale preboha ten začiatok.... ()

vieriX

Velmi dobré drama o tom jak se muž snaží dostat z vězení svojí, ženu, která i když podle všeho nevinná si odpykává doživotí. Skoro půl filmu se rozhoduje její manžel co dál a nakonec i když je pouhý profesor se snaží vysvobodit svojí ženu a šanci na nový život. I jeden knoflík od kabátu je miska vah o svobodě a vězení, však uvidíte ()

Mykhaluu

Tak něco tak napínavého bych snad raději oželel!!! Rozehrát přípravnou část tak, abych pak byl natolik "napojen" na "obyčejného" hrdinu a pak na "nás" spustit takovou adrenlínovou sprchu!!!! Brrrr!!! Vadila mi snad jen ze začátku manželka, když ještě byla blond. Když se pak na letišti letmo dotkla manželovi ruky a řekla: "We can do it!" - byl jsem dojat! :) Na podobných detailech tenhle film získával body!!! Reálnost příběhu nehodnotím, ač z mého hlediska bych to asi nedal!?! Celkově: víc než dobrý film! ()

radys.v

Další výborně propracovaný film od Paula Haggise, nevím jak jinak bych snímek okomentoval . Je těžké srovnávat 2 odlišné žánry filmu, ale nutno říct, že vrcholem tvorby stále zůstává impozantní Crash. ()

J.Cobra

Moje nervy!!! Ve scéně v autě na dálnici jsem myslel že vybouchnu a budu brečet jako malá holka na koncertě Justina Biebera... nicméně jsem musel číst titulky a sledovat co se děje, takže jen stůl schytal malou ránu, já zkousl zuby a nervózně koukal dál. Opravdu skvěle natočené, napětí bravůrně stupňované a i herecky to bylo řekl bych zvládnuté. Určitě doporučuji. ()

Vykuk

Crowea moc nemusím, ale tady mu to sedlo, film povedený, v podstatě není co vytknout. Je to trošku změna, obvykle je to o vězni, který se sám snaží dostat ven, tady to vězenkyně do poslední chvíle ani netušila:) Ke konci jsem se bál, že neřeknou, zda to jeho žena udělala či ne, ale bylo to tam :). Na uprchlíka to nemá, ale jinak kvalitní pokoukání. ()

Crowe bere lekce od Neesona

Crowe bere lekce od Neesona