V blízké budoucnosti boxerský ring ovládli dva a půl metru vysocí roboti řízení počítačem. Charlie Kenton kdysi býval skvělým boxerem. Nyní nemá s kým zápasit, a tak se živí už jen jako druhořadý promotér mechanických náhradníků. Dává dohromady vysloužilé roboty a cestuje od jednoho turnaje k druhému. Když už se zdá, že situace nemůže být zoufalejší a komplikovanější, vpadne mu znenadání a proti jeho vůli do života jeho syn Max. Zprvu ho bere jako nechtěný a otravný přívažek, ale skrze společně sdílenou vášeň pro robotí zápasy k němu postupně nachází cestu. Oba spojí síly, společně postaví nového robota a promění ho v boxerského šampiona. Zatímco si buduje jméno v brutálním a nemilosrdném světě robotických zápasů, zjišťuje Charlie, že se mu nabízí poslední šance na boxerský comeback. (TV Nova)

Adasin

Zlatej Rocky. A prý že blockbuster. Kdyby to aspoň fungovalo jako drama, ale nechalo mě to naprosto chladnou. 4/10 ()

kikuka

好的!好极了!对对,不是世界的最好电影,可是。。。我喜欢它的孩子的真心,积极性, Hugh Jackman ;) Okej, a teraz aj pre iných ako Viku (zdravím bandu). Ano, hľadanie cesty k sebe navzájom a do vlastného vnútra, prekonávanie vlastnej tvrdohlavosti 什么的, ale na mňa všetky tie blbinky tipu, všetci držíme päste, hoci vieme, ako to asi dopadne medzi všetkými zúčastnenými, alebo Hugh Jackman vo vyťahaných teplákoch (môj typ sú modrookí blondáci, alebo Jung Woosung, ale tie tepláky ma dostali). Ale tak nejako si predstavujem, že "junkyard dog story" môže fungovať. A je celkom funky pozorovať smartass decká vo filmoch. Moje nové hobby. (Speedy Scandal zatiaľ ale vedie). PS: Ak Vám tento komentár nedáva zmysel, ste úplne pri zmysloch. ()

VojinRyan

Hugh Jackman v úlohe otca ( kde na začiatku som ale vôbec netušil, že ním je ), ktorý si buduje svoj vzťah so synom prostredníctvom robotích zápasov. Príjemné prekvapenie, ako to dokázal Levy spracovať do filmu plného citových situácii, klišé a akcii, kde si malý chlapec nájde svojho robota. Film má aj humorné scénky, ktoré pobavia a nazáver Vám ponúkne záverečný " fight ". Milé prekvapenie roku, taký neškodný rodinný film. 74% - 4* ()

maddy

Plné pátosu, zbytočnej afektovanosti a najvšemožnejšieho klišé o rodinných hodnotách, ale prekvapivo tentokrát namiešané do výborne stráviteľného a pútavého sústa. Samozrejme všetky podstatné postavy sú jednotvárne, buď kladné alebo sa z nich počas filmu stanú neuveriteľní dobráci, ktorým bude fandiť nejeden (detský) divák, no vďaka neuveriteľnej charizme Hugha Jackmana a decentnému nevtieravému detskému prevedeniu Dakota Goya z nich dýcha život a na konci prenesú pozitívnu energiu aj na dospelého diváka. Súboje robotov predvídateľnejšie ako zakončenie Transformerov, ale vďaka veľmi príjemnej atmosfére a svižnému tempu to taktiež vôbec nevadí. Z počiatku obávaný Shawn Levy dokázal po priemernostiach typu Noc v múzeu, že je zručným „rodinným režisérom“ pokiaľ sa mu poskytne dobrý námet. Technickú stránku snáď ani nie je potrebné spomínať, tá je hollywoodskym štandardnom s pekným dizajnom CGI robotov, nevýrazná je len hudba, ktorá mohla byť o niečo viac v popredí. Hodnotím kladne, jediný výrazný problém tohto filmu je u mňa ten, že funguje len ako jednohubka, ktorá síce zabaví, poteší, ale nie je to typ filmu, ktorý by som si pustil každý týždeň. Aj keď tieto rodinné filmy nie sú priamo môj šálok kávy a určite sa nejedná ani o film roku, vďaka srdcu, ktorý tento film má (čo sa na poli dnešných blockbusterov o to viac počíta) dávam: 4* ()

baribal

Lehké zklamání, čekal jsem velmi odlehčenou zábavu, která mě neurazí, ale scénář a některé vedlejší příběhové linky byly opravdu zbytečné. Špatné zápasy mé hodnocení srážejí nejvíce, kdyby byly roboti více zajímaví a souboje více barvité, zábava by to byla mnohem větší. ()

Greg

“1200 miles for a kiss. - Worth it. So worth it.“ Film o boxu, rodinná road-movie i sci-fi z budoucnosti, to vše vám nabídne film Ocelová pěst. Respektive z každého výše zmíněné žánru něco. A režisér Shawn Levy to zvládl zkombinovat tak, že jsem se celou dobu sledováním filmu bavil. A taky jsem se zasmál, což jsem moc nečekal (ani vy nečekejte nějaké přízemní vtipy, spíše se budete jen usmívat). Ano, uznávám, že scénář film trochu „sráží“ - je jednoduchý, předvídatelný – už na začátku víte, jakými film projde zvraty a jak skončí. Ale myslím, že většina diváků to filmu stejně odpustí. Hlavně kvůli hlavní herecké dvojici – Hugh Jackman opravdu vypadá jako boxer a Dakota Goyo je s ním skvěle sehraný, doplňují se a v podstatě nedovolují ostatním postavám, aby se ve filmu vůbec prosadili. Teda až na jednu vyjímku – robota Atoma, který si musí hned získat vaše sympatie. Mě dostal při tanci s Maxem, tréninku s Charliem a také při závěrečném souboji. Soundtrack je povedený, písničky jsou vybrané skvěle a asi ze všech žánrů, které si dovedete překvapit (možná tam mohlo být víc country, jak na začátku, ale do ringu by se to asi nehodilo). Ještě bych měl jednu malou výtku, mrzelo mě, že jsem se nedozvěděl, jak dopadl Ricky… Jinak jsem ale spokojený, dostal jsem přesně to, co jsem čekal – parádní akční sci-fi jízdu – takže velmi dobré a zasloužené 4*. ()

RasputincZ

Zábava pro geeky ve spielbergovském balení = zábava pro celou rodinu! Ne ted vážně, je to slušná podívaná, souboje robotů mají své momenty a věřím, že kluci kolem 8-12 let 127 minut sotva dýchají, osobně mi požitek z filmu neskutečně zkazilo nekonečné omýlání rodičovských (čti otcovských) hodnot, které rezonují v kontextu filmu v naprostý kýč. ()

Wysch

To je tak hezká dojemná pohádka, že se ani nedivím, že to na některý působí vlastně emočně sterilně. Ale já jsem si u toho tak krásně pobrečel, že nevěřím, že ten film vlastně není upřímnej. Samozřejmě, měl bych řadu výhrad a jednou z nich je to, že nevěřím, že konzultanta tam dělal Sugar Ray Leonard, protože Hughova boxerská forma mi přišla místama fakt otřesná, ale co já vím, já jsem jen pádlo a amatér, že jo. Ale když tohle hodím stranou a uvěřím tomu, že veškerý emoce mezi tátou a synem byly myšlený upřímně, a že robotí fajty maj drajv a šťávu a skvělý tempo, vznikne mi prostě velice milý příjemný filmový překvapení, který prostě umí potěšit. 80% Jo a film jako takovej naprosto není o boxu, takže bych se taky celkem bránil srovnávání s Rockym. ()

SaNcHeZ_cz

Shawn Levy, který je v rodinných komediích jako doma tak po Nocích v muzeu a Nočním rande dokázal, že když bude klást větší důraz na vztahy a vypustí většinu humoru, dokáže natočit snímek, který diváky baví a přitom v něm nikdo nedostane koláčem do obličeje. Ocelová pěst je pohodová oddychovka, která ačkoliv má své chyby, funguje s perfektně raženou přesností. Rozhodně jeden z těch rodinných filmů, které dokáží pobavit bez újmy na zdraví. ()

zahubicku

Dětský hrdina filmu mi lezl na nervy tak moc, že se mu povedlo zhnechutit mi takřka celý film,. Nebýt ucházejcích triků a Hugha tak to zalomim už po 10 minutách. ()

phoebess

A já mu tam klidně těch 5* prdnu. A to nejen kvůli mému milovanému Hughovi, ale i kvůli skvělému robotovi Atomovi a ještě lepší závěrečné bitce robotů, kterou jsem si naplno užívala až tak moc, že jsem nemohla udržet ruce v klidu. :) ()

Paxxx.cz

Upřímně jsem čekal, že to bude blbost, ale byl tu alespoň nějaký duchaplný byť předvídatelný příběh. Konec byl typicky americký - plný hrdinství a kde kdo si určitě (jako já) zakroutil hlavou. Ale říkám čekal jsem to horší, proto 6/10. ()

Z0oMb3E

Komu kurva je tento film určený? Však toto bola len vylepšená a vyleštená verzia RobotWars. A komu je táto relácia určená? Všetkým tým ájtí panicom, ktorý si popri sťahovaní gigabytov amatérskeho porna strihnú pár plošných spojov. Roboplagiát Rockyho nezachraňuje ani Wolverine, ktorý svoje hánkové šable umne zmenil na vysielače. Ešte šťastie, že jeho epileptický záchvat robot zle interpretoval a kopčil ho čo mu len obvody stačili. Mladý Džastin Bíbr2 prilákal do kina ďalšiu sortu divákov, ktorú nieje na verejných projekciách tak často vídať. Takže ak sa v kine ocitnete v spoločnosti neustále osahávajúceho sa pedofila a po terpentínovej kolofónii smrdiacom geekovi nedivte sa, ste správne na Real Steel! Ostané veci ako deravý scenár či absenciu čo i len náznaku logiky pre takú úchylnú či juvenilnú smotánku netreba vôbec ani riešiť. Zarážajúci raiting! ()

Praxis

Zpočátku jsem měl sto chutí si rozmlátit hlavu o nějaký ocelový plát. Když do toho začal mluvit ten kluk, tak jsem chtěl vstát a odejít, ale v druhé půlce se to zlomilo a já přistoupil na hru tohohle filmu. Tak jo, pánové - roboti jsou moc fajn a hlavně efektní jsou jejich souboje. Do toho tuna tisíckrát viděného klišé, které mě ale neskutečně bavilo. Rodinná linka však byla tou věcí, která mě extrémně nebavila dala se tisíckrát předvídat už na samém začátku. Ano byla nudná a snažila se ždímat emoce za každou cenu. Takže když to podtrhnu a sečtu - máme tu efektní mix Rockyho a Transformátorů líznutý americkým dramatem. Hm, hm hm...za Zeuse a jeho majitele, ten skvělý vizuál a hláškujícího Hugha aspoň 60% ()

MartinezZ

[komentář č. 500] ~ Přesně, jak jsem čekal, bohužel. (mínus) Pokleslá zábava mlácení se v ringu, a je jedno, že neteče krev, ale červený olej. (mínus) Vyčpělé klišé o idiotském zkrachovanci, otci, co žije mimo realitu. (mínus) Kde se vzal, tu se vzal jeho hřích minulosti, malý chlapec, o kterého se tenhle zkrachovanec bude muset postarat. Ovšem namísto toho, aby začal, pokračuje idiot zkrachovanec ve své dráze idiota zkrachovance. (mínus) V časech nejhorších nepřijíždí Blaničtí rytíři, nýbrž idiotu zkrachovanci ukáže správnou cestu a dodá vůli jeho syn, který bohužel nechápe, že na něj otec 11 let kašlal, aby mohl objíždět smeťáky v zemi. (mínus) Klišoidní očekávaný rodinný hepyjend s přihlížející zkrachovalcovou přítelkyní a synovou matkou a jejím manžílkem z vyšší kasty. (plus) Speciální efekty robotů. ~~~ A to je všechno? Ano :( Nebýt tam ten "efekt", že si musí roboti rozmlátit plechové držky v ringu kvůli penězům, mohla by tahle blbost jít v sobotu dopoledne na Nově. A nebo v japonské TV. ~ Paskvil z Rockyho a Over the Top. ()

Lamiczka

Kromě soubojů s roboty mě film vůbec nevtáhl do děje, rodinný příběh amerika hadr. Dost bez emocí, ale třeba časem ten roztomilý robot začne nějaké mít, když už to těm hercům nevěříte. ()

Vxxx

Ani nevím kde začít. Dakota je na pěst a E. Lilly rozhodně nebyla stvořena pro velká plátna. Hugh Jackman se na druhou stranu tvůrcům opravdu povedl. Po dlouhé době role, po které jsem neměla chuť ho poslat do nějakého sitcomu... Ovšem co sem nemohla vystát byl přízvuk madam Olgy. Ruska-neruska.. ten přízvuk byl až moc přehnaný. Zajímalo by mně taky, jak funguje stínové snímání, když Atom stojí zády k Hughovi a proč, někdo, kdo je na tom finančně hůř než blbě odmítne 50 000, se kterými počítal... Ale to už jsou dejme tomu "prkotiny". Za mě to budou 3* Hugh Jackman, James Rebhorn, hudba a celkový dojem....///EDIT: Ono to vypadá, že si jen stěžuju, ale já mám ten film nakonec pravdu ráda :D ()

ArsenalEagle

Pro mě obrovské překvapení :) I když mi Jackmanova role přišla 50% filmu celkem nesympatická a hloupá, s přibývajícím dějem byl charakter lepší a lepší, závěrečný FIGHT bez komentáře .. Jedna z top akčních-dramat posledních let ()

Další úder Ocelové pěsti?

Další úder Ocelové pěsti?

08.09.2014

Možná si ještě pamatujete tři roky starý boxerský blockbuster, ve kterém se v ringu mlátili roboti. Toho nejdůležitějšího ovládal Hugh Jackman (Wolverine), který se zároveň sbližoval se svým synem. A… (více)

Oscar 2012 - výsledky

Oscar 2012 - výsledky