Průměrňákovi

Ukázka z filmu 6
USA, (2009–2018), 75 h 32 min (Minutáž: 21–22 min)

Joey Newman

Patricia Heaton, Neil Flynn, Charlie McDermott, Eden Sher, Atticus Shaffer, Chris Kattan, Frances Bay, Bob Clendenin, Paul Hipp, Doris Roberts, Marsha Mason (více)

Patricia Heaton hraje v tomto komediálním seriálu Frankie Heckovou, ženu středního věku, která má se svým mužem Mikem (Neil Flynn) tři děti. A i když je jejich rodina někdy lehce disfunkční, společně dokážou zvládnout každý problém.  Frankie Hecková (Patricia Heaton) je super hrdinka, nebo se jí to alespoň občas zdá, když den co den vypravuje své tři děti do školy a řeší každodenní starosti. Tahle pracující žena ve středním věku, ze střední třídy, žijící uprostřed Spojených Států, však nikdy neztrácí smysl pro humor a ironii. Frankie, jako jediná dealerka ve městě, prodává auta. Její manžel Mike (Neil Flynn) je vedoucím v místním lomu. Společně vychovávají své potomstvo v lásce, ale se středozápadní praktičností. Snaží se naučit disciplíně dospívajícího syna Axla (Charlie McDermott), podporovat svou nepříliš talentovanou, nicméně optimisticky naladěnou dceru Sue (Eden Sher) a ustát na třídních schůzkách výstřednosti nejmladšího syna Bricka (Atticus Shaffer). (HBO Europe)

Ukázka z filmu 6

soviczka

Jestli jednou za čas nevíte co s dvaceti minutami života, tento seriál je jedna z možností. Jinak tedy nechápu, jak Frankie zvládla tolik let přežít a nevystřílet celý ten polorozpadlý barák a pak neobrátit zbraň proti sobě. To je totiž přesně to nutkání, které ve mně sledování rodiny Heckových probouzí... ()

Wyrdas

Naprosto průměrná a nejméně tisíckrát ohraná, typicky Americká sitcom komedie. Těch několik málo byť jen minimálně originálních hlášek a alespoň trochu vtipných momentů za sledování tohoto seriálu skutečně nestojí. Není zde nic nového ani nepředvídatelného, ale ani to není vyloženě odpad - 15% je ale víc, než dost. ()

l.enik.c

Musím přiznat, že ač mi tento sitcom vždycky připadal přitažený za vlasy a občas mě rozčiloval, nasledovala jsem všechny díly a jsem celkem ráda. Na rozdíl od spousty jiných seriálů mám totiž pocit, že tento měl, co se příběhu a zároveň nastavené úrovně týče, stoupající tendenci. Vyhovovalo mi, že v několika posledních sériích Sue už nebyla tak moc bláznivá, Brick začal alespoň vzdáleně připomínat normálního puberťáka a Axl trochu zmoudřel, Mike byl občas milý, Frankie... no ta byla pořád stejná. Přesto si to v sobě stále neslo svoji původní notu a závěr prostě neměl chybu. Celá poslední série byla hodně nostalgická, vždyť se zde dokonce objevil i Brickův kroužek společenského chování :D A poslední díl, který skončil jako závěr prvního dílu byl moc dobrý. Takhle by to podle mě mělo vypadat, jelikož spousta fanoušků se seriálem roste a žije s ním a právě pro ně je to to nejlepší. Ne všichni jsou takoví magoři, že nasledují celý seriál během jednoho měsíce, ale i mě to celkem dojalo. Myslím si, že by tento seriál už měli nechat spát a podle mě ani plánovaný spin-off o Sue není dobrý nápad. Ale tak uvidíme, nechám se překvapit. ()

mirra66

Jedná se o absolutně jiný pohled na život obyčejné rodiny za velkou louží, než nám například nabídli tvůrci hovadiny z Beverly Hills. Jde sice o komedii s nadsázkou, ale je to jako karikatura, realita je tu ukazována jinak, ale ne nereálně. Jak by řekl Brick, se vší vážností seriál všem doporučuji, d o p o r u č u j i. 82% ()

Hanys_

Po 5 sériích. Některé díly jsou fakt skvělé, ale většinu času to je jen takový průměr, který je dobrý hlavně jako dopo nebo odpolední kulisa. Nejlepší je samozřejmě Brick._Po 8 sezónách už je z toho tak trochu vztah. Baví to, a to dost._9 sérií a dost. Škoda,bude mi smutno. Hlavně si to plus minus tu kvalitu fakt dokázalo držet celou dobu. ()

Galerie (1 851)

• Mike (Neil Flynn) si v autě zpívá píseň „More Than a Feeling“ od skupiny Boston. Stejnou písničkou pak končí epizoda Moje rady do života (2006) seriálu Scrubs: Doktůrci (od r. 2001), kdy Údržbář (Neil Flynn), Ted Buckland (Sam Lloyd) a Christopher Turk (Donald Faison) hrají ve virtuální skupině. A stejně jako v kapele, tak i Mike zde hraje na kytaru. (Veskoslav)

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

29.12.2018

Nejoblíbenější uživatelé ČSFD.cz tradičně sestavili trojku nej filmů a seriálů, uvedených do distribuce nebo na filmových festivalech v uplynulém roce. S pěti hlasy jednoznačně vyhrávají mezi filmy… (více)