Žraločí invaze

Vlna cunami zasiahne pokojné pobrežie, kde zničí a zaplaví celé mesto. Skupina ľudí sa ocitne uzväznená v podzemnom poschodí supermarketu spoločne s ozbrojeným šialencom. Medzitým začne v supermarkete stúpať hladina vody. Vydesená skupina sa snaží skryť a zároveň si uvedomí, že nebezpečenstvo na nich číha aj pod vodou. Spoločně s nimi je ve vode totiž uveznených aj niekoľko hladných žralokov. Kto v tomto trileri prežije nebezpečného zabijaka a kto unikne žralokom? (TV JOJ)

Shakers

Mám rád filmy o žralokoch, ale toto bola skutočne len Bait. Už názov sám hovoril, že to je len návnada, ale čo už. Dal som sa chytiť a pozrel som si to. Aj napriek tomu, že som vedel, že sa to nevyrovná kvalitám Depp Blue Sea či skvelým Jaws, som si to pozrel a výsledok je presne taký aký som očakával. Obyčajný teen horor bez nejakého lepšieho nápadu, či aspoň jedného dobrého herca. Nulová atmosféra, trápny digitálny žralok a tupé dialógy. A si si dám zase so žralokmi na chvilku pauzu. 30% - 2* ()

George Stobbart

Jeden z najzábavnejších a najlepšie natočených žraločích kúskov za posledné roky. Už len preto si myslím, že si výraznú kritiku nezaslúži, hoci čo iné sa dá čakať od "intelektuálov", ktorí uznajú maximálne tak Čeľuste a sami seba si slepo mýlia s úzkoprsými recenzentmi z Rotten Tomatoes. Takže aj keď sa môj zúfalo subjektívny názor nezakladá na vysoko odborných pozorovaniach a poznámkach vypracovaných počas projekcie tohto dielka, môžem s kľudným svedomím napísať, že som sa dosť dobre bavil. Silnejšie 3*. ()

Gilmour93

Být sežrán žralokem v oddělení těstovin - to jednomu může zkazit návštěvu supermarketu... Solidní začátek jako by spláchla ta „vlna v přístavu“ (surfař běžící směrem k ní pobavil) a pak už je divák jen pomalu máčen ve slané vodě srdceryvných výlevů, hrdinských aktů (oblek z nákupního košíku pobavil ještě víc) a fyzikálních zákonů postavených na hlavu. Linie s intelektuály v nepromokavém BMW zcela zbytečná, dějový twist vzhledem k přízvuku dotyčného průhledný, jak za regálem propluvší medúza. Bait by mě zkrátka nenavnadil i kdyby se ten asijský vedoucí prodejny roztrhl vejpůl.. ()

Kryton odpad!

Co to k*rva bylo? Film o žraloku? Film o katastrofě? Reklama na obchoďák? Takový guláš neumí ani velmistr kanální kuchyně Jirka Babica. Dialogy ve stylu "Koukáš mi na zadek?" aspirují na Oskara. Nepochopil jsem proč pokaždé, když se někdo dotkl vody, plaval ve vodě anebo jen na vodu koukal, tak se zpomalil záběr. - asi kvůli natažení stopáže, protože je to jen přetažený díl kobry 11. Julian McMahon leze do všeho, kde mu dají na vlašák s rohlíkem. ()

Lucasion odpad!

Tak tohle bylo opravdu špatné. Příště až si budu vybírat film o žralocích, tak si budu vybírat mnohem pečlivěji. Mě se líbil nápad, že obří Tsunami, která zaplaví celé město, a jeden supermarket, přiveze sebou žraloky. Ale pravda je, že tohle byl tragický film od začátku do konce. Možná prvních pět minut to ještě bylo ok, pak se vynořil obrovský digitální mořský zabiják a já věděl, že jsem udělal špatně. Několik scén je vyloženě vtipných a já měl pocit, že koukám na komedii než na horor. Možná je Bait parodie a jen to tady není napsané v žánrech. Jinak si mnoho scén nedokážu odůvodnit. Digitální scény se žralokem jsou opravdu strašné. Herci ač neznámý, tak vcelku sympatičtí, to se musí nechat. Ale ty dialogy, které vedou, a jejich chování je naprosto vedle. Příběhově se ani vyjadřovat nechci, protože jakmile svalnatý mladý frajírek se dostane k brokovnici, tak si sám zahraje na eliminátora žraloků. Toť vše. Scéna s brněním z nákupních košíků mě taky dostala. Nerad to říkám, ale tohle bylo fakt příšerný. (9 %) ()

• Filmovanie prebiehalo na viacerých miestach v austrálskom štáte Queensland, ktorý leží na východnom pobreží kontinentu. (MikaelSVK)
  • Na palubnej doske dodávky v zatopenej podzemnej garáži leží kniha od Stephena Kinga. (Kadas97)