Sufferer

Súčasnú filmovú výrobu zachvátil prerábkový ošiaľ, ktorý chodí od domu k domu a zrejme neušetrí nikoho a nič. Nevyhol sa mu ani Total Recall. Nemám v úmysle konfrontovať remake s jeho o dve dekády starším predobrazom, pretože som ho nevidel, no dovolím si k nemu napísať pár slov. Len Wiseman, už ako docela zbehlý režisér, napĺňa akčné predpoklady do bodky, ibaže hrať na akúkoľvek inú strunu mu v tomto prípade nejde. Postavy sú len prázdne figúrky, ktoré sa za pomoci jednoduchých vodítok presúvajú z políčka na políčko bez toho, aby ukázali niečo navyše a pomohli tak filmu rásť. Netvrdím, že ma nebavil, naopak, má dobré tempo, bleskovo odsýpa a nebezpečne zaváňa štyrmi hviezdami, avšak utvrdzuje ma v tom, že koexistencia poctivej akcie s nádychom príbehu už nie je v móde. Skrátka film, pre ktorý v priebehu najbližšej prespanej noci nezostane v spomienkach miesto. ()

FARGO

Stupidnější než Transformers. Pokud necháte doma mozek a chcete si ujíždět jen na futuristické vizi s parádním vizuálem, pak vás TR bude jednoznačně bavit. Wiseman je kurňa dobrý akční režisér, jen by to chtělo o pár tříd lepší scénář. ()

ThomasCrown

Vraj zbytočná kópia filmu. Ani náhodou! Plnohodnotné akčné sci-fi, ktoré dokáže ustáť svoje miesto na plátne. Iné ako pôvodný Recall, dej upravený k väčšej realičnosti čo je plus, požičiavanie prvkom z Minority Report či I Robot (doprava, autá, roboty) ma potešilo, nie sklamalo, dodáva to na akejsi súdržnosti žánru a vedie k možného predobrazu budúcnosti. Farrell ako vždy skvelý, ženské obsadenie nemohlo byť lepšie, výborná hudba, strih a tri prsia:-) ()

ondrula

Tak jak vidno diváci dávaj na rozdíl ode mě přednost spíš původní filmový předloze s Arnoldem. Nevím z jakých pohnutek, protože novej Recall na mě působil mnohem líbivěji a atraktivněji. Co bylo na tom původním snímku lepšího? Ženský s trvalou, špatný masky mutantů z 80. let nebo nízkorozpočtový směšný sci-fi efekty? Anebo chlápek s prdelí místo ksichtu? Dobře, ještě tak Sharon Stone, ale její výskyt zase vyvažoval do záporných hodnot neherec Arnold. Hlavně a především je myslím třeba ocenit, že novej Recall 1) Má mnohem lepší choreografii soubojů 2) Má moderní efekty, ze kterých nemáte depresi, jakou jste měli z Arnoldovo papundeklových kulis 3) Má krásnou Jessicu Biel, se kterou se kudrnatá kráva Rachel Ticotin nemůže rovnat 4) Nemá ambice se srovnávat s původním Recallem, což tady ostatně všichni do jednoho děláme. ()

peetriss

Přes společný název, nejde nový Total Recall cestou bezhlavého a hloupého kopírování svého předchůdce, a to je moc dobře. Len Wiseman se inspiroval jen volně a vstoupil do příběhu se svou vlastní vizí, kterou divákovi předkládá s líbivě propracovanou vizuální stránkou obdařenou výbornými nápady, bez kterých se žádné správné sci-fi nemůže obejít. Nechybí ani ta správná míra nadhledu a vtipu, která dělá z Total Recallu tu správnou popcornovou sci-fi podívanou. To vše platí především o první polovině, protože v polovině druhé přecejen filmu dochází dech. Navíc se film celou dobu pohybuje na hraně béčkovosti, do které ve druhé polovině nenávratně naplno upadne, což vyvrcholí sice v kolosální, ale velmi drhnoucí závěr a v naprosto podivnou tečku v podobě, katastrofální závěrečné scény. Tento film je obyčejnou komerční nenáročnou podívanou poskládanou z hromady klišé, taková směsice amnézií trpícího agenta Bourna budoucnosti, zasazená do sofistikovaného multikulturního města budoucnosti a la Pátý element, avšak v poněkud ponurejším hávu připomínajícím pro změnu Blade Runnera, skákající a běhající Kate Beckinsale si v ničem nezadá s Bellou z posledního Twilightu, hláškuje se zde jako v MS-1 a občas vyskytne odkaz na původní Total Recall, protože tento film má s ním tak málo společného, že byste jinak zapomněli, že vlastně sledujete reboot Verhoevenova filmu z roku 1990. Přes tuto klišoidnost je pro mě nový Total Recall příjemně zábavným nenáročným překvapením s plnokrevně čtyřhvězdičkovou první polovinou, za slabší druhou polovinu těch deset procent ale musím ubrat. Z filmu musí mít radost i zaryté feministky, protože roli drsňáka na sebe vzala nadpozemsky ďábelská Kate Beckinsale s krásným zadečkem, kterou se zatraceně nevyplatí nasrat! Přesto, že se jedná o kasovní propadák, jsem poměrně spokojen.70%. ()

TERRORDROME

Jááááá teda fakt neviem, tento film vo mne vyvolával maximálne rozporuplné pocity. Podľa traileru som čakal vyhúlené nič s množstvom digitálnych efektov a to som aj dostal. Je treba spomenúť že pôvodná Arnoldovsko-Verhoevenovská verzia je pre mňa stopercentná pecka ako sviňa a preto sa vedomému čo podvedomému porovnávaniu nemôžem vyhnúť. Starý Totall samozrejme stále suverénne vyhráva, ten nový ho totiž nemá absolútne čím prekonať. Nápad s výťahom skrz planétu je blbosť slúžaca len na to aby tam bolo viac efektov, rovnako ako plánovaná invázia robotov ( to aby bola v hre záchrana slobody celého sveta, čokoľvek menšie je neprijateľné ) a miesto Kuata je tu len smutný Bill Nighy z ktorého by mal človek aj radosť ale to by musel mať čo hrať a nie sa iba na chvíľu ukázať. Plusom sú niektoré akčné scény, konkrétne naháňačka s Kate po strechách a po tých magnetických výťahoch pri ktorých nám predviedli množstvo pekných kamerových nájazdov a obletov, to Wiseman ovláda. Ale inak to začne maximálne v polovici naozaj prudiť, lebo okrem prehliadky hi-tech hračičiek tu akosi nič nie je. Suchý roboti miesto mutantov, iskry miesto krvi, poletovanie v bezváhovom stave miesto vyliezajúcich očí, absencia čierneho brutálneho humoru, skrátka napriek x milión efektom vlastne chudoba. Keď si Arnold v 90-tom dal dolu tú rozkladaciu masku bolo to úžasné, dnes Colinov holografický obojok nevyvolá nijakú reakciu. Aj to presviedčanie Quaida že nič z toho sa vlastne nedeje bolo prinajmenšom pekne sprasené a vinu za to nesie aj ten blbý Kurt Wimmer čo nám už pár krát dokázal že pustiť ho k scenáru akčného sci-fi je rovnaká anarchia ako hodiť hovno do obrazu Mony Lízy. Najzábavnejšie tak ostávajú občasné pripomienky na pôvodný "Regál", trojprsá prostitútka, tá žena na colnici ( "dva týždne" ) či ruka ( samozrejme robotická ) odseknutá výťahom. P.S.Terminátorku Beckinsale možno ohodnotiť všelijako, ale mala to byť predsa mrcha a to sa myslím podarilo. ()

Lefty86

Remake filmu s Arnoldem Schwarzeneggerem z roku 1990, nekde jsem cetl ze je to stejny film ,jen v novem kabate. Neni to pravda ,namet je stejny ale v deji je spoustu zmen. Ta nejzasadnejsi : dej se neodehrava na Marsu, ale na nasi maticce Zemi . Nekdy na konci 21. stoleti je planeta po chemicke valce a temer znicena, lide maji minimum obyvatelneho mista na planete, jedine obyvatelne kousky zeme jsou : Spojena federace britanie (dnesni Velka britanie a nektere severni evropske staty) a kolonie (Australie) obe zeme jsou spojene vytahem skrz stred zeme a cesta trva 17 minut (ano ctete dobre : z Australie do Velke britanie za 17 minut :-D ) . Dalsi odchylky uz nejsou zasadni, ale jedna je ta ze Doug Quaid nepracuje jako stavebni delnik ,ale jako delnik v tovarne na roboticke policajty, take ze Quaid nema sledovaci zarizeni v nose ale v ruce v podobe implantovaneho mobilniho telefonu. Film ma naboj uz od sameho zacatku ,vtahne vas do deje ,zacatek je strhujici pozdeji uz trochu ochabne ale film pokracuje hlavne skvelymi efekty. Jedno hluche misto u me ubralo jeden bodik, za me jasnych 90% . Colin Farrel nabral kvuli roli 12kg svalove hmoty . Je tu nova, mladsi generace akcnich hrdinu Colin Farrell (S.W.A.T.) Matt Damon ( saga Bourne, Skryta identita) Mark Wahlberg (Odstrelovac, Ctyri bratri) , zastupuji starou skolu ( Stallone, Schwarzenegger, Van Damme) kteri meli snazsi ulohu ,v 80. - 90. letech se akcni bijaky tocily jak na bezicim pasu. dnesni akcni kladasove nejsou hory svalu ,ale meli by tedy vypadat prave jako Colin Farrell v tomto snimku, ktery mel skvelou muskulaturu. ()

Teabag

Obvykle hodnotím filmy co nejdřív po shlédnutí, abych je měl ještě čerstvě v paměti. Někdy ale o filmu vypovídá víc to, že ho po pár měsících nemám v paměti takřka vůbec. A to je bohužel i případ Wisemanova Total Recall, což nezachránil ani Colin Farrell, ani kočka Kate Beckinsale... ()

Piri

Keď toto je remake filmu z 1990, tak ja som Elvis Presley :) Ak by išlo o samostatný film bez súvislostí s pôvodným Total Recallom, tak by som to aj bral, lenže... neviem prečo, ale dej, kľúčové súvislosti a scény boli úplne pozmenené a minimalizované. Filmové scény sú síce plné detailov, nešetrili, ale nestačilo to. Okorenila to len sexica Beckinsale, aj keď tu je nejak pochudnutá. Podstatnou zmenou je miesto, žiadny Mars ani mimozemšťania, ale všetko sa odohráva na Zemi. Z centra Rekallu spravili skôr nelegálnu zábavku v duchu čínskeho drogového brlohu a nečakajte ani žiadneho zmutovaného telepata.. Žiaľ nejakých epických scénok sa nedočkáte, veľmi slabý odvar. Pobavil ma český dabing, hlas na Beckinsale (J. Páleníčková) bol strašný, naopak Farrell (M. Libert) bol veľmi dobrý, ale nezabudnem na pomenovanie zemského výťahu - "zeměpád", znie to strašne. ()

Haymar

Na Kolína a Wajsmena to není zas tak zlý (jak sem se obával - vlastně největší negativum vidím v tom, že to je Total Recall)! Pár vtipných odkazů na původní film, pár dobrých nápadů a úchvatné duo krásek Kate & Jessica... Dál už je to jen průměrný scífko, který pobaví a rychle vyšumí ()

bloodcountes

Ttři slabý hvězdy a to jenom za vymazlenej vizuál. Prostředí se fakt ohromně povedlo, místama jsem měla takovej pocit, že ztvárnění futuristických technických a architektonických vizí byl hlavní smysl toho filmu. Trochu málo, ale fakt je, že za tyhle pozitiva se na tvůrce nemůžu zlobit, že mě připravili o čas, užila jsem si to maximálně. Herci neurazili, nejvíc mě potěšil Bill Nighty...ty dvě bojovnice mi zezačátku splývaly, asi to byl záměr (doufám, protože jinak by to byl dost průšvih:)) Nevěděla jsem místama, která je která a co horšího - bylo mi to tak nějak jedno.)) hudbu si nevybavuju, kamera mi přišla místama dokonce i nápaditá. O příběhu se nemá cenu rozepisovat, akční scény byly přetažený a nenápaditý - tímpádem nudný.Ale jak už jsem psala, o to v tom filmu snad ani nešlo:)))) ()

MadChick

Ploché vizuální hody bez výrazné přidané hodnoty. Navíc se člověk nemůže ubránit dojmu, že si chlapci scénárištičtí půjčují u věhlasnějších konkurentů... Blade Runner, Minority Report atd. Resumé: Původní film je stále o několik řádů lepší. ()

Paldiny

Remeselne zvládnuté remake, ale stále iba remake. Tie to majú ťažké nakoľko divák ich príbeh pozná a málokedy sa im podarí prispieť niečím novým a popritom nepodupať tvár originálu. Total Recallu sa podarilo vniesť do príbehu aktuálnu tému kolonializmu, ale nedokázal zanechať výraznejšiu stopu. Aj vďaka prístupnosti sa nám dostáva vizuálne vypiplanej, zato sterilnej akcie akej nasaďuje čerešničku blbý záver, kde za 40 tisíc kilometrovej rýchlosti hrdinovia lezú po chrbte transportnej lodi. Aspoň, že film hrá s obstojným príbehom a sympatickým obsadením na čele s Colinom, ktorý má charizmu v krvi rovnako ako Arnold * * * * * Režisérska verzia predlžuje zopár dialógov, niektoré sú celkom nové. Čo do drsnosti je to stále tá istá básnička, takže bez pridanej hodnoty. Aspoň, že trojprsá kráska poodhalí svoje prednosti hneď v niekoľkých záberoch, kinoverzia dovolila iba jeden. Inak obe verzie sú si veľmi podobné. ()

Disease

Spíš než adaptace povídky je to remake původního filmu s Arnoldem. O něco více akce, vymazlenější efekty, ale chybí tomu to "srdíčko". ()

Jayem

Kate Beckinsale vládne nekompromisne filmu od začiatku do konca. Nonstop zábava v podobe akcie, ktorá nikdy nekonči len je občas prerušená nejakými tími kecmi. Nádherne prepracované CGI. Musim povedať že sme boli na tomto filme hneď po The Dark Night Rises a prekvapivo sme sa tu viac zabavili ako na tom Batmanovi. Vela ludi v sále bolo naklonených na plátno a s napätím očakavali čo sa bude diať. Takže kto ma rád akciu + scifi si príde na svoje. ()

Ant_Antony

Stalo se neco neuveritelnyho... Ja se cele dve hodiny skvele bavil... Remeslna sci-fi, ktera tu v ruznych obmenach uz byla a se starym filmem ma spolecnych jen par narazek... Je to sice kyc, ale patri k tem lepsim, co Hollywood v posledni dobe vyprodukoval... Pro pametniky a znalce predlohy je sice linie pribehu jasne dana, ale ten postapokalypticky svet je jako 5th Element pro dospele... 75% - skoda role Billa Nightyho, to bylo asi to nejhorsi, co kdy predvedl, stejne jako HG Williams s hudbou... BTW: Director's cut toho nenabídne o moc víc, ale i po shlédnutí na BRD je to pro mne stále jedna z pozitivních předělávek, kterými nás Hollywood zásobuje. ()

Remake Hvězdné pěchoty upustí od satiry

05.08.2013

Režisér Total Recallu zprzní i Mumii

Režisér Total Recallu zprzní i Mumii

26.09.2012

The Wolverine – prokletý projekt?

The Wolverine – prokletý projekt?

05.09.2011