LordBeeDoO

Do kina jsem šel s očekáváním promyšleného a propracovaného kriminálního thrilleru s podtextem pátrání v mozku oběti. Dostal jsem ovšem spíše mdlé vyprávění o paralelních dimenzích. Film celou dobu balancuje mezi city hlavních hrdinů a trochu otupělou akcí. Nápad výborný, ale provedení průměrné a to je škoda. Plusem jsou naopak herecké výkony a Michelle Monaghan působí jako velké oživení děje. Je škoda, že film tápe v tempu a polovědeckém vysvětlování, protože i tak strká do kapsy mnoho ze současné produkce a měl potenciál na mnohem víc. Moje hodnocení je 3,5. ()

Kjuk

Na film jsem se strašně těšil a už dopředu jsem se rozhodl, že mu odpustím drobné nedostatky, jestli se tam objeví. Dle mého názoru byla jediným nedostatkem Michelle Monaghan, která se mi moc nelíbí bohužel a já to sakra vím, že je to jen a jen můj problém, ale proč do tak našláplýho filmu obsaděj tak obyčejnou hlavní herečku, proč?? Jinak co se týče filmu, ten byl výbornej hlavně taky kvůli délce, nikdo nic nenatahoval a tak to má být. Správný Sfi-Fi přesně jak to mám rád! ()

KoleckoR

Špatný nápad tenhle film není. Ale byl předvídatelný, prostě to musí dopadnout dobře a Gyllenhaal atentátníka odhalí. Tvůrci mohli na konci filmu zapracovat, udělat ho víc šokující, nečekaný. ()

tenced

V podstatě příjemně komorní, ale overhypejakoprase uškodil. Celé se to tváří, že je toho uvnitř víc než sebou doopravdy nese... :/ ()

KOZEL84

Šikula tenhle Jones a už bych mu přál aby to bylo taky za pět (bude).Jake jako vždycky fajn,konec mi nijak nevadil a ani ta Verča to bohužel nevytáhne.Vypadá to tady jako moje vysvědčení z druháku (aspon' na tu z Mechaniky sem byl hrdý;)-ne. dělám si prdel bylo mi to fuk),ale čtverec tomu sedí tak akorát. ()

TaanStari

No a co, že v tom filmu je jedna logická díra vedle druhé? Kdo chce, najde si pro ně vysvětlení, kdo nechce, bude jen blbě pindat o tom, jak je to špatný film. Mně se to líbilo. A že byl jeho mozek naživu bez jakékoliv podpory? Jasně, je to blbost, ale nebudu říkat, že mi to zkurvilo zážitek z celého filmu. Blbosti ve filmech jsou, deal with it. ()

Wawer

Originální, rafinované, jen mi po prvním shlídnutí trochu vadí ta wtf pointa, ikdyž i ta se dá nakonec rozluštit ()

R4kosn1k

Zajímavé téma, a rozhodně jsem byl překvapen jak to skončilo, uvažoval jsem i nad 5*, jenže něco tomu chybělo. No i tak výborný film, výborně jsem se bavil 8/10. ()

El-Barto

Vlastně až na ten závěr to nemá chybu. Ten konec neni finále, jak se na takovýhle sci-fi thriller sluší. Škoda, protože jinak bych neměl co výrazněji vytknout. Gyllehaal by se podle mě hodil do čtvrtého Bourna mnohem víc než Renner a přeju mu ještě hodně takovýhle rolí, Michelle jako vždy k nakousnutí. I když jsem zatim neviděl Moon, tak tvrdím, že Duncan Jones má talentu na rozdávání a já netrpělivě vyhlížím další jeho sci-fi. Do dvojky tohodle bych se moc nehrnul, další Matrix netřeba. Pro mě se jedná o nejpříjemnější překvapení roku, 8/10. ()

joudas

Po Moonu další Jonesovo kvalitní scífko. Tentokrát o cestování v paralelních realitách, v méně komornějším pojetí a vynikajícího Sama Rockwella vystřídal stejně dobrý Jake Gyllenhaal. Jenom ten konec mohl být vyřešen lépe... ()

Pidzey

Vynikající nápad u kterého malilinko pajdá jeho realizace.Úvod byl skvělí,znovu se tu potvrdilo pravidlo prvních 10ti min.Slabší místo si film vybral v druhé třetině kdy se to nějak moc opakovalo.Naštěstí velmi slušné finále vše zachránilo.Vynikající Jack a krásná Vera to jsou další trumfy tohoto kvalitního počinu.Odstupem času si myslím že by se z toho nápadu dalo vytřískat víc.Takže je to někdy mezi 3* a 4*. ()

jasanka

Jednoduchý a složitý film zároveň. Zajímavá tematika i zápletka, uzavřené prostředí, sympatičtí herci, nevtíravý děj. Další plus je, že kdyby tvůrci chtěli, mohli film zbytečně roztáhnout do mnohem delší stopáže. Což by byla chyba. Takhle vyniklo všechno tak, jak vyniknout mělo. ()

melloun

Tvorbu Duncana Jonese budu v budoucnu sledovat, protože do žánru sci-fi přinesl tolik potřebnou novou krev. Jen doufám, že se vyvaruje recyklování základní myšlenky, neboť stejně jako v Moon je to především boj osamělého a ztraceného člověka o svou svobodu. Samozřejmě, že se jinak jedná o naprosto odlišné filmy, ale prostě mě to nedostalo natolik jako již zmiňovaný Moon, abych to bez povšimnutí přehlédl. ()

Helldo

Originální thriller se skvělým Gyllenthaalem v hlavní roli. Co víc si přát? Snad jen býti trochu silnější a hlubší příběh s efektnějším závěrem....ale to se asi z toho námětu již vytáhnout nedalo :) ()

9áťák

Myšlenka filmu se mi dost líbila a nedokázal jsem se od něho odtrhnout. Hercům asi nemohu nic vytknout a hlavně ne skvělé hudbě od Kryštofa Slaniny. I když některé scény byli přesně tak jak jsem si představoval, že tak budou, tak konec mě dostal. 85%. ()

andaa

3-4 na základní škole jedna z hoších známek... tedy něco mezi průměrema nadprůměrem. Jo má to nějakou myšlenku, "posleství", něco..ale zároveň tomu i něco chybí, jen nějak nevím co... možná je to tím, že jsem to viděla v letadle směr usa po 40 hodinách beze spánku.. a s myšlenkama na jiného muže, kterej se mnou nebyl... a nebyl to hrdina filmu, tak to je možná důvod...ale myslím si, že kdyby byl tak kvalitní, přebije moji unavu a myšlenky na jiné. Prostč mč to nechytlo..ale to stává i v lepších rodinách... ()

zahadum

Priznám sa musel som si tento film pozrieť 2x , ono je dôležité si to všetko dať správne do súvisu. Film zaujme hneď od prvej minútky. Hrdinu rovnako spoznávame ako on spoznáva kto je , kde je a hlavne prečo tu je....vždy na 8 minut..potom sa dozvedáme zase viacej o samotnom motíve prečo 8 minut..prečo vlak, prečo a prečo :))) Myslím si,že tak zložitý scénar bol natočený skvelo a pomerne ľahko...na konci je dôležité sa nestratiť a pristúpiť na zdôvodnenie toho čo sa stalo od scénaristu a budete spokojný tak ako ja. ()

Darth Vader

Nápaditě a osobitě zpracované Sci-fi s mým oblíbeným hercem Jakem Gyllehaalem. Tyto filmy vzdávající hold paralelním cestováním v čase mě vždycky zajímaly. Každopádně je důležité ať mi časová návaznost a posloupnost vždycky navazuje bez zádrhelu... důsledky jednání se kterými musí hrdina počítat. Ideální pro mě bylo to, že se tvůrci nesnažili příběh nijak překombinovat a drželi se své osy. Rozuzlení celého filmu bylo perfektní a mě se moc líbilo. Myslím, že doporučení je na místě:) 80% ()

mh.mail

70% - Zajímavý film, na který jsem se rád podíval. Těch 8 minut, které hlavní hrdina vždy znovu a znovu dostal, však bylo příliš krátkých, i prostor byl příliš malý a tak hrdinovo pátrání po tom správném padouchovi pomalu ztrácelo na tempu. Nakonec to bylo až příliš „jednoduché“ a přímočaré a bohužel zakončené opravdu zbytečným happy-endem. Ale koukatelné to bylo a udrželo mě to v potřebném napětí po celou dobu. A úvodní letecký záběr (titulkový) byl opravdu nádherný, vlak, který se tak plynule (ani příliš rychle, ani příliš pomalu) nesl krajinou mě uchvátil. ()

Mute už je za rohem

Mute už je za rohem