Jeníček a Mařenka: Lovci čarodějnic

• USA Hansel & Gretel: Witch Hunters (více)

Malého Jeníčka a Mařenku zavedl jejich otec do hlubokého lesa a tam je nechal osudu. Jeníček s Mařenkou našli perníkovou chaloupku, ve které byla ježibaba a ta je chtěla vykrmit a sníst. Když chtěla hodit Jeníčka do pece, děti ji přemohly a upekly v peci. Od té doby loví čarodějnice... Jeníček a Mařenka už jsou dospělí a putují po světě. V jednom městě chce šerif Berringer upálit ženu jménem Mina, kterou obvinil z čarodějnictví. Jeníček s Mařenkou ji ale na poslední chvíli zachrání, protože poznají, že to není ježibaba. Poté se vydají na lov čarodějnice v blízkém lese. Čarodějnici sice chytí a zabijí, ale jejich hlavním úkolem od starosty je najít unesené děti – a ty zatím nenašli. Mezitím se parta lovců snaží chytit čarodějnici, která děti unesla. Čarodějnice Muriel ale všechny zabije. V hospodě se Jeníček a Mařenka seznámí s Benem, který se o čarodějnice také zajímá. Do toho přiběhne jeden z lovců, který všem řekne, že čarodějka zabila jeho kamarády, a sám pak vybuchne. Jeníček s Mařenkou se vydají lovit čarodějnici do lesa... Nalákají ji na volání dítěte o pomoc. Jeníček s Mařenkou čarodějnici, což je Murielina pomocnice, chytí a zjistí, že čarodějnice potřebují ke svému rituálu získat dvanáct dětí. Nyní jich mají jedenáct a jdou si do města pro poslední... (TV Prima)

zurivymlok

Myslím, že tohle mohlo být dobré. Mohlo to být s nadsázkou podané a plné zajímavých nápadů (ty se projevují alespoň ve výbavě Jeníčka a Mařenky). Bohužel nebylo. Hlavním problémem je tradičně scénář. Čarodějnice toho více nažvaní jak nakouzlí, je plný zbytečností jako Jeníčkova cukrovka, příběh je zkratkovitý a na druhé straně naprosto zbytečně komplikovaný příběhem sourozencových rodičů a tím, že děj probíhá na stejném místě. Stejně tak se jeví zbytečná postava šerifa a jeho motiv pro napadení Mařenky je minimálně nevěrohodný. Finální fight je jen nekreativní řež, které korunu dává to, že čarodějnice více využívají své pěsti jak svá kouzla (zde se nabízela taky možnost si s těmi kouzly vyhrát trochu kreativněji). A jako bonus navíc je to strašně mizerně sestříhané. ()

Unrealik

Lehce nadprůměrná akce, která pojí dohromady netradičně pojatou pohádku O Jeníčkovi a Mařence s "wraithy" a Shrekem. ()

fabregas1

Už podle názvu filmu to nesmíte brát vážně, jen si tím uškodíte. Pro mě je to sympaticky šílený projekt, tak by mělo vypadat zábavné fantasy béčko, je to svižné a akční (lokace, bitka, lokace a pořád dokola) a k tomu sympatické obsazení. Nechybí ani porce humoru, hlášek a hlavně krásná mařena :) ()

MachPavel

Supperrr - já se bavil ud začátku až do konce ..!!! Ten film nemá žádné hluché místo a naprosto skvělá hudba ..!!!! :D ()

johnyoss

Naprosto provoplánovej film, kterej jé téměř totožnej s filmem Kletba bratří Grimmů. Navíc oslovování "Jeníčku" a "Mařenko" působí opravdu tragicky. Film vhodný maximálně jako kulisa k sexu. Hodnocení 4/10 ()

serpencia

Ve stručnosti: Začátek mi přišel nejslabší (10 minut "doplnění/dovysvětlení" dějové linie by dalo dohromady lepší příběh - asi si autoři řekli, že Jeníčka a Mařenku každý zná, ale stejně pohádku rekapitulují, tak proč ne o něco lépe a zajímavěji?), střední část a tím i většina filmu celkem ujde, i když slabší místa se najdou (ale kde ne :-). Konec víceméně očekávaný, žádné překvapivé zakončení. Celkově spíše slabší film co do obsahu, o něco málo lepší v akci - taková nenáročná oddychovka. Romantická linka ve filmu (možná naštěstí) chybí :-) | 29. 6. 2013 | *** ()

polono

Zajímavé a docela hodně krvavé zpracování pohádky o Jeníčkovi a Mařence. Jeníček diabetik byl nejlepší :-D. ()

ardeas

Keď sa nad týmto filmom zamyslím, musím dať len 3 hviezdy, i keď pár momentov tam by bolo aj za 4, no celkový dojem... hm... no myšlienka dobrá, ale nerozpracovaná, ostala len na pokožke, hlbšie sa nezaryla. Z očakávaní som sklamaná. To tak dopadne vždy, keď trailer je lepší ako film. ()

Davidamper

Dražší Béčko s nesympatickýma hercema, kteří mají snad v polovině svých filmů jen jednu hereckou polohu, kterou zde opět předvedli. Vážně "pecka". ()

Nobody13

Tomu říkám poctivá, nenáročná zábava!Bavil jsem se po celý film-cukrovkář Jeníček, Mařenka drsnější než brácha, zamilovaný troll, rozmačkávající hlavy jednou ranou,nadsázka akčních scén a x-druhů drsných způsobů smrti :).A že má Jeníček opakovací brokovnici a Mařenka nekonečný samostříl?No a?Přistoupil jsem na tuto hru a bavil se! ()

Ivuska71

Jeníček si uhnal diabetes, protože ho zlá čarodějnice nutila jíst sladkosti, aby si ho mohla upéct v peci. Film je jedna velká akce a rozhodně nenabízí nudu. Krásná zlá čarodějnice se průběžně mění na hnusnou ježibabu, Mařenka střílí z šípy ze speciálního kulometu, Jeníček je flegmatik a škarohlíd. Prostě paráda, miluju takové filmy. ()

vikin

Velká pohodička, vše co má být v pohádce pro "dospělé". Jen nepřemýšlet a hlavně se bavit - a je u čeho. Jaký je trailer, takový je film - frčí to od začátku do konce.. ()

Vsacan

Očekával jsem již od ukázek na internetu velikou podívanou. Po dlouhe době jsem narazil na film ktery měl stejnou uroven jako upoutávky na něj.! ()

Pavlo

Veľmi zábavná podívaná pre dospelých. Hansel & Gretel dostali nový rozmer, ktorý poteší a zaujme zároveň. Akčné scény vydarené, postavy sympatické a po vizuálnej stránke je tiež málo vecí, čo vytknúť. Dej mohol mať lepšie zvraty, ale na letnú oddychovku to stačí. Dúfam, že ďalší diel neodkašlú, ako majú vo zvyku pri videní veľkých penazí. ()

vlk++

Jeremy Renner jako Jeníček a Famke Janssen v roli čarodějnice to jistí :) Akční oddychovka s pěkně udělanými animacemi a rozumnou stopáží... rodinný film, i když s ohledem na určité množství krve spíše pro děti od 12 let :) A o co tady jde? Prostě se loví čarodějnice. Lepší 3* a na pokračování se klidně nechám nalákat ;) ()

S.Fisher

Jeníček,co si musí píchat,neboť je závislý na perníku.Překrásná Mařenka s dobře vybavenou kuší.Luxusní masky čarodějnic,pěkně chytlavý příběh.Tenhle film se opravdu povedl. ()

Jeníček a Mařenka mají nový dohled

Jeníček a Mařenka mají nový dohled

09.08.2015

Dva roky stará fantasy Jeníček a Mařenka: Lovci čarodějnic, v níž se slavní sourozenci stali akčními hrdiny, vydělala 226 milionů dolarů. Vzhledem k padesátimilionovému rozpočtu jí tak bylo rychle… (více)

Jeníček a Mařenka uloví další čarodějnice?

Jeníček a Mařenka uloví další čarodějnice?

22.09.2014

Loňská akční fantasy Jeníček a Mařenka: Lovci čarodějnic vydělala 226 milionů dolarů. To je při padesátimilionovém rozpočtu jasná komerční výhra, kterou by studio Paramount chtělo přetavit do druhého… (více)

Dwayne Johnson: Lovec démonů

Dwayne Johnson: Lovec démonů

02.09.2013

Hon na všelijaké ošklivé potvory a ježibaby je pořád v kurzu. Jeníčkovi a Mařence to šlo pěkně od ruky, Vin Diesel se čarodějnicím podívá na zoubek v akčním hororu The Last Witch Hunter a teď touží… (více)

Jeníček a Mařenka podruhé a ještě šílenější

Jeníček a Mařenka podruhé a ještě šílenější

09.06.2013

Rozpočet 50 milionů, celosvětové tržby 226 milionů. Snadná matematika, i když vezmeme v úvahu, že téměř polovina utržených peněz zůstává kinařům. O možné trilogii se mluvilo už před premiérou, a teď… (více)