Ten den pro Portera (Mel Gibson) nebyl jedním z nejlepších. Nejdřív se mu podaří ukrást slušný balík peněz, který by mu stačil na báječné doživotní prázdniny strávené na pláži s dostatkem vína, žen a zpěvu. Ale pak už se mu situace poněkud vymyká z rukou. Dostává se do šílené honičky s pohraniční stráží, na jejímž konci končí jeho auto na kapotě těsně za mexickými hranicemi. Pak už je zadržen mexickými úřady a po peprné výměně názorů je vržen do podivně drsného a nebezpečného světa zvaného El Pueblito, což rozhodně není pětihvězdový hotel, který si představoval pro svou zaslouženou dovolenou. Je to místo, které je symbolem násilí, korupce a promiskuity. V El Pueblitu Porter potká malého chlapce, který se ho snaží naučit přežít v tomto zvláštním světě. A díky němu nejen přežívá, ale potká i jeho krásnou maminku. Situace se však začíná vyhrocovat, všichni se dostávají do více než velkých potíží, protože gangsteři chtějí zpět své peníze. O tom, jestli se Porter se situací plnou honiček a přestřelek popere, a navíc si zachová i svůj pověstný sarkastický humor, se již brzy přesvědčíte v kinech. (oficiální text distributora)

Harapes

Pro mne zajímavý zážitek při pohledu na vězení,kde s vězni žije celá rodina.Možná i terochu překombinováno,i přehnáno v závěrečném finále.Tak i tak dobrý film,který mě zaujal. ()

Dyas

Film mě moc nezaujal už od začátku, což mě překvapilo, protože filmy s Mel Gibsonem mám vždy rád, ale tohle je jedna z vyjímek. Akce, pár vtipných scén a samotný tvrdý Mel Gibson mě naštěstí dokázali udržet u filmu :) ()

peetriss

Pokus Mela Gibsona o další trumf v žánrových vodách, které mu vynesly největší renomé, nevyznívá úplně nejhůř. Melovo charisma dokáže udržet divákovu pozornost, ale celkové vyznění filmu je takové jakési ušmudlané - dobré momenty jsou střídány horšími, chvílemi podívaná, chvílemi nuda. Potenciálně zajímavý film, ze kterého se dalo vytěžit mnohem více. ()

vander19

Filmy s Melom Gibsonom sú občas výborné, ale zvyknem si trafiť občas "kladivom po prstoch" a natrafím na niečo čo má dosť vysoké hodnotenie, ale mňa nebaví. Rovnako to bolo aj s Get the Gringo. Dlho som ho mal na disku, dlho som otáľal si to pustiť. Až minutáž filmu ma presvedčila, že 95 minút je ideálne na film v pracovný deň. Zo začiatku to začalo naháňačkou a pár hláškami, ktoré sa dali, ale nebola to bomba. Ale po vstupe do väznice Melova charizma opäť nabrala grády, hlod striedal hlášku rýchlejšie ako páli SMG a celé to malo výbornú myšlienku. Opäť sa potvrdilo, že výborný herec dokáže aj zvyšok obsadenia donútiť ku kvalitnému výkonu a nakoniec z toho bola výborná akčno-kriminálne ladená komédia. Až na teraz sladučký Made in USA koniec.... ()

aLPaC

Co jsem se vlastně z toho dozvěděl? Že Mel Gibson už se do první ligy nevrátí, že mu poněkud prořídly vlasy, že kdyby zde nehrál, byla by to kravina, kterou by vidělo 5 a půl osob a že Mexiko je zasraná díra, kde 90% obyvatel jsou zmrdi. ()

Zombi

Tomu říkám slušný návrat, Gibson mi na plátně v podobné roli už dlouho chyběl. Film má zajímavé prostředí a příběh který sice nikam nespěchá, ale díky hlavnímu hrdinovi/hrdinům je dostatečně zajímavý aby vás nenudil. Akce jsem čekal víc, navíc když už nějaká přijde, vypadá jak z telenovely, ale jak tu někdo poznamenal, to bude zřejmě tím digitálem. Gibson je opět na pomezí protřelýho hajzlíka, až ranaře a sympatickýho chlápka, kterej přeci jen má i nějaký soucit. ()

Phorbo

Kam se hrabe nějakej Scofield na pana Gibsona. Je to něco jinýho a konečně něco co docela zaujme z pera samotného pana Gibsona. Podle mě super, skvěle natočený, necelých 90 minut ulítlé mexické hudby, krve, střílení a totálního bordelu v El Pueblitu. ()

ZippoFormo

Po pozretí traileru som sa tešil na gangsterskú komédiu s Gibsonom na čele. Tajomný hrdina /zlodej/ ktorý je čestný a vlastne pácha len dobro sa musí dostať zo šlamastiky do ktorej sa dostal... Vie sa krásne adaptovať v cudzom prostredí a prispôsobiť každej situácií. Zaujímavo nakombinovaná porcia dávky akcie,komédie a drámy zároveň. Film rozhodne nenudí, má super scenár a dobrý príbeh. No aj napriek všetkej snahe u mňa film ostane ako lepší priemer. ()

Ollie235

Už pár let mám za to, že Mel je herec dávno za zenitem, ale tento film ho v mých očích trochu zachraňuje. Get the Gringo sice není ničím originální a ani bůhvíjak zajímavý, ale na mě díky své nenuceností a atraktivnímu prostředí zapůsobil. Bez Gibsona by byl ale poloviční. ()

wampire23

Príjemný večer s Gibsonom. Nečakal som, že by som si najnovší film so starkým Melom mohol ničím nerušený užiť. Je to taká príjemná oddychovka na jeden večer, v ktorej Mel hláškuje čo mu jeho sily stačia. Príbeh je rozpačitý, ale kašľať nato. Niektoré scény (over the top) to klincujú a poviete si len WTF? Proste taký jednoduchý funky Prison break Season 3 v 90-tich minútach. ()

Illy

Mel Gibson is back. I přes nešťastně zvolenou kameru dokázal polechtat můj intelektuální lalok, který si s díky vzal dovolenou a já se mohl kochat jeho "Porterovskou" rolí. Děkuji za příjemnou zábavu a nezapomeňte deštník s sebou! ()

ursinko

Mel Gibson sa vracia. Pri sledovaní sa mi pripomenul Payback. Celý film som sa usmieval, je jasné, že je to riadne nadsadené a nemožné čo sa vo filme udialo, ale tomu Gibsonovi som to proste veril. Spokojnosť. 90%. ()

Nolanofil

Len kvôli Melovi sa oplatí Get the Gringo vidieť. Je to surové, drsné, vtipné a neuráža to. Akcia spolu s úvodnou naháňačkou je super, takisto Melov parťák / darca. No strašne dlho sa to rozbieha a tým to stráca na drive, ktorý je pre Get the Gringo tak dôležitý. Zostrihať svižnejšie prvú hodinu a bolo by to o inom, nie iba o Melovi. ()

Jaroslaf

No nebejt hnusný digitální kamery kterou nenávidim ve více filmech, hnusný mexičanky v hlavní roli a předvídatelnýho klišé scénáře, mohl to bejt pohodovej film na způsob Payback a dalších hitů pana Mela Gibsona. ()

Gibson hláškuje a střílí Rusy

Gibson hláškuje a střílí Rusy

29.01.2010

Jde samozřejmě o mediální masáž před dnešní světovou premiérou thrilleru Na hraně temnoty, ale stejně je to nejlepší filmová novinka za posledních několik... (dosaďte dle libosti). Mel Gibson po… (více)

Gibson a Mad Max? Že by přece?

Gibson a Mad Max? Že by přece?

04.01.2010

Jen klid, neradujte se předčasně. Jistá indicie tady ale je. Gibsonova společnost Icon Entertainment totiž podepsala smlouvu o spoluprodukování sequelu (prequelu? restartu?) zaprášené… (více)