Ten den pro Portera (Mel Gibson) nebyl jedním z nejlepších. Nejdřív se mu podaří ukrást slušný balík peněz, který by mu stačil na báječné doživotní prázdniny strávené na pláži s dostatkem vína, žen a zpěvu. Ale pak už se mu situace poněkud vymyká z rukou. Dostává se do šílené honičky s pohraniční stráží, na jejímž konci končí jeho auto na kapotě těsně za mexickými hranicemi. Pak už je zadržen mexickými úřady a po peprné výměně názorů je vržen do podivně drsného a nebezpečného světa zvaného El Pueblito, což rozhodně není pětihvězdový hotel, který si představoval pro svou zaslouženou dovolenou. Je to místo, které je symbolem násilí, korupce a promiskuity. V El Pueblitu Porter potká malého chlapce, který se ho snaží naučit přežít v tomto zvláštním světě. A díky němu nejen přežívá, ale potká i jeho krásnou maminku. Situace se však začíná vyhrocovat, všichni se dostávají do více než velkých potíží, protože gangsteři chtějí zpět své peníze. O tom, jestli se Porter se situací plnou honiček a přestřelek popere, a navíc si zachová i svůj pověstný sarkastický humor, se již brzy přesvědčíte v kinech. (oficiální text distributora)

mdf

Poctivý akčňák z prostředí mexického vězení, pro mě super návrat, takových filmů by s ním mohlo být daleko víc. ()

nevergiveup

Pro mne béčkový film ze zajimavého prostředí. Nicméně předvídatelný, místy až trapný. Průměrnost v pravém slova smyslu. Je tu ale věc, která ho dělá koukatelným - pro mne je to Mel Gibson. 55% ()

Pignon

Viděl jsem až s velkým časovým odstupem od premíery, tedy 14.7.2018 v tv, ale potěšilo mě, že ještě může občas vzniknout film s autentickou atmosférou a skoro tarantinovskými scénami. ()

dogzila

Drsné , jednoduché a prudko pozerateľné. Mel G. sa teda vyhrabal s najväčších sraxiek a vyprodukoval znovu kvalitný a hlavne zábavný snímok, ktorý nedovolí vydýchnuť od prvej do poslednej minúty. Samozrejme ako pri každom snímku treba dej brať s nadhľadom a rezervou. Fascinujúce je skôr okolie a uletení týpkovia s Luníka IX. ()

Zabiak

Docela jízda. Zajímavé prostředí mexické věznice, skvělý Mel, dobrá akce. A scéna z deštníkem je geniální. ()

sisaq

po minulych melounovych propadacih a predevsim edge of darkness, neomylne zarazene mezi botom10, jsem cekal opravdu malo. A... ono prislo prijemne prekvapeni "odplatoveho" charakteru v kulisach jednohvezdickoveho hotelu nekde v mexiku.... ()

Jeffo8

Mel Gibson se po dlouhé době ukázal v celku slušném světle, kdy se dostane do mexické věznice a snaží se zachránit chlapce, který byl vybrán na "darování" jater tamnímu bosi..Na film jsem se díval na dvakrát, jednoduše mě začal v polovině nudit, děj šlape pomalu. A i přes předvídatelelnost je to pořád hezký průměr. 55% ()

RISOvonVODKA

Po dlhej dobe opäť zas starý dobrý Mel Gibson. Celkový dojem z filmu bol vynikajúci, aj keď to stále nebol ten film, pri ktorom si poviete "WAU!" Užil som si ho, strieľalo sa, kradlo, vtipkovalo. Atmosféra krutého mexického väzenia zvládnutá na výbornú, aj keď neviem, či nebola trochu prehnaná. Porovnať s realitou žiaľ (našťastie) nemôžem. 70% ()

Lucy.Anna.N

Celkem dobrý film, který se ale nemůže rovnat Odplatě, i když tyto role sedí Melu Gibsonovy nejlíp. Film měl dobrý scénář se spoustou sprostých slov, provedení mexické věznice bylo také dobré, i když pochybuji že by to takhle ve vězení chodilo. Mel předvedl dobrý výkon, a je dobré že se snaží opět k vrácení se do filmu, po jeho častých problémech v osobním životě. Ale to na filmu ničemu neubírá. ()

Lucky Eda

Příběh akce vtip zaslouží si 4* trochu mi to připomnělo okrsek13 ale tentokrát v mexiku bez parkuru a se skvělým Mel Gibsnem .Na všechny hajzly došlo,ale nejvíc mě pobavil ten konec doslova splněný "sen" ()

karhy

Film ma síce nenadchol ale aspon trochu pobavil - zaslúžených 60 %. Dobrý začiatok, slušný dej i zápletka. Škoda toho predvídatelného konca, ktorý bol zbúchaný za cca 20 minút. ()

klobasa

Rozhodně stojí za podívání.I když scénář není nic světoborného, nevadí.Prim tu hraje prostředí, Mel a nahláškované dialogy. Sice jsem původně očakával jaksi více akce, ve finále mě to ale vůbec nevadilo.Sympatické postavy a vhodně zvolená stopáž, zkrátka se člověk ani nemá čas nudit.Určitě bych do popisku doplnil žánr komedie. ()

Tomatec

Amíka zavřou do mexickýho vězení a on je hned od první chvíle jak ryba ve vodě, vojebe pár trafikantů dá si langoše a pak všechny postřílí. Ok, ale tohle nebyla práce pro Mela, mě tam nepasoval. ()

NEO27

Na človeka s Melovou karmou určite čaká za rohom ešte zopár problémov, ale myslím, že tento film si užil ako sa patrí. ()

Gibson hláškuje a střílí Rusy

Gibson hláškuje a střílí Rusy

29.01.2010

Jde samozřejmě o mediální masáž před dnešní světovou premiérou thrilleru Na hraně temnoty, ale stejně je to nejlepší filmová novinka za posledních několik... (dosaďte dle libosti). Mel Gibson po… (více)

Gibson a Mad Max? Že by přece?

Gibson a Mad Max? Že by přece?

04.01.2010

Jen klid, neradujte se předčasně. Jistá indicie tady ale je. Gibsonova společnost Icon Entertainment totiž podepsala smlouvu o spoluprodukování sequelu (prequelu? restartu?) zaprášené… (více)