Reklama

Reklama

Keď ich krajinu napadne nepriateľ a ich rodiny zajmú, rozhodne sa skupina ôsmich tínedžerov vytvoriť bojovú jednotku...
Skupina austrálskych stredoškolských kamarátov z malého mestečka sa vyberie na výlet do prírody. Cestou zazrú nad svojimi hlavami prelietavať vojenské lietadlá. Mladíci netušia, že ich vlasť napadol nepriateľ. Po návrate domov zistia, že sa Austrália ocitla vo vojne s Japonskom a ich sú v zajatí. Hoci nemajú za sebou žiadny vojenský výcvik, iba svoje odhodlanie a statočnosť, rozhodne sa skupina charakterovo rozdielnych 16-ročných chlapcov vytvoriť partizánsku jednotku a spoločne bojovať proti nepriateľovi... (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (90)

castor 

všechny recenze uživatele

Troufám si tvrdit, že „druhý“ Rudý úsvit (Red Dawn, 2012) diváci docení až po zhlédnutí téhle limonády. Kritizovaný kousek tehdy představil bandu hrdinných Američanů, kteří tentokráte nestáli proti vojákům ze Sovětského svazu, na americkém území se totiž začali rozepínat Severokorejci. A parta teenagerů proti nim hodlala vést partizánskou válku. Fantasmagorie, jasné, ale poměrně účinná. Byl to totální americký výplach, ale bylo to natočené zatraceně fajn. O tomhle australském pokusu se nedá říct ani jedno, ani druhé. Natočené je to místy televizně, s akcí je to na štýru, když už přijde, je to jen hlasité a jen o počtu spotřebovaných kulek, nápad to však postrádá. Za dialogy by se nemusela stydět žádná jihoamerická telenovela, jednání mladých uch je přinejmenším úsměvné. Invazní šikmooká armáda je neschopná. Obávám se, že i kdyby někdo párkrát pomrkl na diváka a naznačil, že tvůrci se neberou úplně vážně, nestačilo by to. Tohle je fakt průšvih. A nevím, zda to na ty dvě hvězdy vůbec stačí. ()

Spooner 

všechny recenze uživatele

Rudý úsvit pro 21. století se bohužel nekoná. Film, ve kterém parta teenagerů bojuje proti armádě vojáků a hlavní hrdinka řídí kamióny, prostě vybízí k tomu být zábavným a tupým béčkem. Tupé to nakonec je docela dost, ale se zábavou je to o dost horší. Celý film se totiž bere docela vážně a až na pár momentů si z toho tvůrci srandu vůbec nedělají, což v tomhle případě není moc dobré. Akce je celkem dobrá, ale je jí hodně málo a tak většinu času zabírají jenom nudné charaktery a jejich dialogy o tom, jak jde všechno do hajzlu a jedna z postav furt mele nějaký náboženský kecy. Postapokalyptická atmosféra se tu taky nevyskytuje a hezký holky výsledek rozhodně nezachrání. 30% ()

Reklama

Davies182 

všechny recenze uživatele

Na tom filmu je všechno hrozně špatně: dialogy a chování postav jsou jedním velikým výsměchem protinožcům; mělo to být aspoň trochu napínavé a není, a v neposlední řadě by tomu výrazně pomohla o DOST kratší stopáž. Vtip je v tom, že ačkoliv je to tak šíleně debilní, že je v podstatě povinnost tomu připlácnout odpad!, stejně to má v sobě něco, co mě donutilo nechat oči přilepené k obrazovce a hltat každičký záběr. Tuhle krásný holky se samopalama, tady vtipná scénka, do toho smršť laciných efektů... Prostě takové 1/2 guilty pleasure, pod dvě hvězdy mě nic nepřesvědčí :-). ()

nash. 

všechny recenze uživatele

Báječný bravíčkovský svět kousek od Beverly Hills 90210 obsadí okupační armáda krvelačných asiatů, ovšem armáda odpovídající naivním představám čtenářek Cosmogirl. Nevadí, že spíše než okupace a bojové akce se řeší charaktery a vztahy v partě postpubescentů, kteří unikli zajetí a s mladickým elánem se vrhli na ozbrojený odboj, nevadí, že v duchu Cosmopolitiky jsou chlapecké postavy odsunuty do vedlejší role zábavných mazlíčků a otěží, tedy spíše samopalů, se chopily sympatické dívky, které starosti s antikoncepcí a šminkami vyměnily za starosti se střelivem a výbušninami. Jako pilotní film televizního seriálu inspirovaného klasikou žánru, Rudým úsvitem, by to bylo výborné a zábavné, jako samostatný film to však k uspokojení nestačí. Některé momenty jsou dobré, z Caitlin Stasey jako Ellie by mohla být ostrá ranařka, ale na konci jsem se závěrečných titulků zklamaně ptal, přestože jsem přistoupil na hru o zábavě pro teenagery, zda to opravdu bylo všechno co mohl film nabídnout. Chystá se druhý díl, tak uvidíme. ()

MartinezZ 

všechny recenze uživatele

29.1.2011 ~ Austrálie obsazena zřejmě Japonci. Jen skupinka teenagerů, co zrovna tábořila v lesích, má možnost klást odpor. Australská filmová tvorba je... zvláštní... ~ Kdy jste naposledy viděli nějaký australský film nebo seriál? A že to bylo takové, řekněme zvláštní? Svým způsobem by se to dalo přirovnat k něčemu kanadskému. Nad mnoha takovými věcmi se dá přemílat, zda-li šlo o pokus o áčkový nebo béčkový film a nebo jestli to byla původně jen televizní tvorba... Těžko říct, v každém případě tohle vypadá jako poměrně dost dobře udělaný pilotní díl seriálu pro mladistvé, jelikož pro film to sice nemá náhodou až tak špatný nápad a děj, akorát se tomu prostě nedá věřit ani za mák. ~ Jednoduše skupinka dětí (odrostlejších mladých mužů a slečen, prostě dětí) se vydává tábořit do lesů. Berou s sebou kamarády ze školy, kteří vlastně úplně tak kamarádi nejsou, moc se neznají, jen spolu chodí do školy. A jednou takhle, když spí pod širákem, nad hlavami jim proletí transportní letadla a druhý den se civilizace jen hemží okupačními šikmookými jednotkami. Můžeme se jen dohadovat, že jde o Japončíky, nikde jsem to přesně nepostřehl, ale díky historii víme, že to není nemožné. ~ Příslušnost jednotek ale není důležitá. Důležité je, že jediní, minimálně z města, kteří jsou na svobodě a nejsou shromážděni na hromadě v zábavním parku, je právě skupinka "kempařů" a pár jednotlivců z města. A tahle skupinka se rozhodne, že to nenechá jen tak, že osvobodí své příbuzné a Austrálii nevydá zadarmo. ~ Režisér měl smysl pro akci a tak akční scény nevypadají úplně špatně a evidentně taky něco stály, heroické akce mládeže ale působí dosti nedůvěryhodně až přitaženě za vlasy a závěrečná scéna si naprosto říká buď o facepalm nebo o další díly neexistujícího seriálu. ~ Teenagerovské béčko jak pro kluky, kvůli akci, tak pro slečny, kvůli scénám typu "něco k tobě cítím, ale nevím přesně co a ve válce nad tím nemohu přemýšlet...", které jednoduše nijak zvlášť neurazí. ()

Galerie (35)

Zajímavosti (7)

  • S výdělkem 13 000 000 amerických dolarů se v Austrálii jednalo o nejvýdělečnějším film roku 2010. (sir-dave)
  • Producenti mali v pláne natočiť ešte ďalšie dve filmové pokračovania. Nakoniec vznikla televízna adaptácia v podobe seriálu. (Real Tom Hardy)
  • Film vznikl na základě stejnojmenné knihy australského spisovatele Johna Marsdena. Jde o první svazek sedmidílné série „The Tomorrow“. (Mara12)

Související novinky

Aaron Eckhart je moderní Frankenstein

Aaron Eckhart je moderní Frankenstein

09.10.2011

Jednou si už komiksového ošklivce zahrál (snad není potřeba připomínat, kterého). Zkušenost si zopakuje díky adaptaci grafického románu I, Frankenstein od Kevina Greviouxe, jednoho z tvůrců série… (více)

Reklama

Reklama