Džasman odpad!

Vlastne ani nevím, proč jsem se na to dívala, když uplně nesnáším toho potetovaného zarostlého rádoby intelektuálního nabušence Momou (jako všichni atlantidané mají růžové??? WTF nebo blonďaté vlasy, jen tenhle ne. Soudruzi někde udělali chybu), nemluvě o Amber, která hrát prostě neumí (oblečená jak malá mořská víla, vypadala teda spíš jak lehka dívka, ale intelektuálně by to věku cca 8let asi odpovídalo a to jsem ted min půlku osmiletých urazila) a potuplovala to hned v prvních minutách naprosto příšerná umělotina Kidmanka...Navím mi to přišlo jak splácanina GOT (sorry ale Seven Kingdoms no, tak jsem čekala, kdy přijde hláška Winter is coming, moře by jim zamrzlo a byl by konečně konec - protože 2hodiny a 20minut??? OMG), malá mořská víla, Jurský park, Pacific Rim...Jako DC asi hodně hulilo, protože jezdit na žralocích a mít oblek, ve kterém hoši vypadají jak krabi, jako to mě snad jediné bavilo :-D ()

Tominni

Napůl člověk, napůl potomek Atlantidy - se všemi plusy i mínusy. Taková fantasy pohádka pro dospělé, které asi moc nepovede k nějakému zamyšlení, ale překvapivě dobře pobaví. Vizuálně se tomu nedá moc vytknout, film nemá moc hluchých míst a těch 143 minut mi uběhlo raz dva. ()

helrohir

"Aquaman" je dejovo opäť len neoriginálnou superhrdinskou jednohubkou s tak trochu rozprávkovou atmosférou, ale v tomto prípade je to veľkolepá, skvele zrežírovaná rozprávka, vizuálne odzbrojujúca takmer ako Avatar. Film vyniká vynikajúcou choreografiou akcie, skvelou kamerou, epickou hudbou a skvele zohratou partičkou hercov, ktorým nemám problém odpustiť aj menšie herecké nedostatky. Veď kto by odolal macho charizme Momou, sexy morskej víle Amber Heard alebo filmovým legendám ako sú Dafoe či dokonca Lundgren. Aj Patrick Wilson ako hlavný záporák má čosi do seba. Zaujímavým spôsobom je spracovaná mytológia a celkové zobrazenie podmorského sveta s rôznymi technológiami či podmorskými príšerami. Wan ukazuje vo filme svoje režijné majstrovstvo a hlavne pri akčných scénach je neobyčajne vynaliezavý. Snáď záverečná bitka mohla byť menej chaotická. "Aquaman" tak svojím spôsobom zachraňuje česť DC filmom, aj keď originálnejšie spracovaný príbeh by tomu dodal ešte vyšší kredit. 80%. ()

Demonn

Bylo to, jako by si v DC řekli "sakra, Marvelu vynáší Thor, tak musíme v naší historii vyštrachat postavu, která bude našim Thorem, která bude rádoby vtipná, s přesahem do mytologie, zkrátka to bude takovej náš badass hero". Je to prostě jako Thor, jen nudnější, míň vtipný a pohádkovější s otřesnym ztvárněním vodního světa...skoro jsem šáhnul po dvou hvězdičkách ale nakonec to těsně udělat nemusim protože to ve výsledku byla celkem pohodová no brain oddechovka, která extrémně neurazí ale rozhodně nenadchne. 55% ()

Hawaj

Pěkně udělaná pohádka s ekologickým podtextem o tom kterak vodníci zachráněj lidstvo, který si to vůbec ale vůbec nezaslouží. Hawajcovi Momoáčovi sedne ta role jako vyšitá a štabajzna Amberka Heardová se taky nakonec ukáže jako holka do nepohody, teda pardon princezna. :) Hraje akorát tak přesvědčivě, aby jsme nepodezřívali, že je tam jen za hezkou tvářičku. Akce je požehnaně a je fakt dobře zrežírovaná a natočená což cením. Akorát výprava je místy nevkusná hlavně v podmořském světě, ale dá se to přežít. Záporáci jsou záporný což je super, akorát ty roztodivný vodnorytíři maj tak vošklivě bombastický brnění jako by utekli z nějaký japonský kraviny. Moc mi tam nesednou. Story celkem vodsejpá, takže ty občasný filizofický a dojímaci kecy jdou překousnout. Za mě fajn komixovej biják, kterej konečně je odněkuď jinud než z povrchu zemského, vesmíru nebo jiné planety, je totiž pěkně mokrej. Black panther je proti tomudle úplná taškařice. Zajímavý že rejža to citový jiskření mezi hlavníma postavama dělá dost neumětelsky. Co mě ale hodně překvapilo je fakt povedený umístěný dobře známejch songů. Zajímavé. Asi nejhorší byla Nikol Kidmanová, působila jako pěst na voko. Na jejím místě by se určitě líp vyjímala třeba Charlize Theronová. ()

PlayEasy

Výsledky z ostatních webů: IMDb - 7,0/10 | Rotten Tomatoes: Tomatometer - 65%, Audience Score - 74% | FDb.cz - 77.2% | Překvapivě dost dobrá aqua DC pohádka s výbornými efekty, kvalitní hudbou, super luxusními záběry, specifickým stylem a obsazením plným hvězd - ovšem tentokrát jen některé zaujaly. Akce i příběh se hrozně ženou, což je dobře a s lehkou nadsázkou a vtipem i kapkou romantiky si rozhodě nemůžeme stěžovat, i když záporák (P. Wilson) nemusel být tak úlisný a závěrečný souboj tak krátký a poslední věta filmu: "Jsem Aquaman" - klišé jak prase, to fakt ti komixáci neví, jak film řádně ukončit?! Přesto z poslední DC Comics movie éry je to po "Muži z oceli" to nejlepší! 75% ()

MirkaP

Jednoduchý a předvídatelný příběh, ovšem podaný tak, že nemůžete utrhnout oko. Ano, tomu se říká pastva pro oči a mozek si bere dovolenou ;) ()

MartinTerran

První film z "novodobých" hraných DC, který za něco stojí. Je to hezky zpracované, všemožné vodní potvůrky jsou taky fajn a hlavní role byly dobře obsazené i zahrané. Všemožné hlášky, především hlavní postavy, film také oživily. Hledání legendárního artefaktu je sice ohraný scénář, ale tak proč ne - nějak se začít musí. Hodnocení: 76/100. ()

subic

Je to stejně blbý třeba jako Avatar, prostě asi nemám důvod to někdy vidět znovu, ale Akvaristamen má své charisma, to beze sporu. 5/10 ()

Gamekeeper77

Většina filmu (hlavně toho podvodního) je jak animovaná. Až tak moc špatný to je po vizuální stránce. Všichni tu jsou jak z vosku, bitvy samej barevnej laser, směsice přeplácaných monster se směšným padouchem Ferdou mravencem v čele a příběh? Škoda mluvit. 40%. ()

ostravak30

Přestože pro mě trochu překvapivě byl Aquaman ve své době dost úspěšný, mám stále pocit, že DC svůj boj s Marvelem prohrává. Za celou dobu dokázali vyprodukovat jen dva ikonické hrdiny: Supermana a pochopitelně Batmana. Tento super hrdina je výjimečný tím, že se pohybuje v mořském světě. To je opravdový originál proti dosud všem uveřejněným filmovým hrdinům. Tím ale to zajímavé končí. Za prvé si tvůrci půjčili legendu o Artušovi a jen ji přetvořili do moderna stejně jako legendu o Atlantidě, což se ale ještě dá pochopit. Za druhé je film nabitý digitálními triky až oči přecházejí. Mořský svět totiž nevypadá zdaleka ani tak, jak by možná leckdo čekal. Naopak. Až překvapivě technicky jsou vybaveny jednotlivé lokace vodních národů. Hračičky, o jakých se lidem na souši ani nezdá. Podle toho to taky ve filmu vypadá. Barvami nešetřili, za to body nahoru. Ale jak příběh, tak celé ztvárněné prostředí je jen málo zajímavé. Ostatně, dva proti sobě bojující bratři nejsou také nic výjimečného. Abych jen nekritizoval. Jason Momoa není žádný mladý, svalnatý a nagelovaný mladíček. Vypadá spíše jako účastník festivalu Hulíme jak umíme či norský Viking. Tím se zase dostává superhrdina na trochu originální a dost zajímavou úroveň, zcela odlišnou od doposud známých superhrdinů. ()

koty2201

Ďalšia dobrá súčasť DCEU od čias Zacka Snydera, aj keď v tejto fáze už ho Warneri dávno vyšachovali z hry. Síce sa Aquaman na Justice League (Snyder Cut) a Wonder Woman nechytá, určite ma však bavil viac ako Man of Steel, Batman vs Superman alebo ten prepadák Suicide Squad (ten prvý z roku 2016). Asi najvýraznejšie zlepšenie nastalo v prípade práce s postavami. Zvolili zaujímavú voľbu a to posunúť dej po udalostiach z JL (teda očividne, keďže tam spomínajú záporáka odtiaľ) aj napriek tomu, že je to vlastne z veľkej časti Aquamanov origin príbeh. Ospravedlňujem sa niektorým zásadovým ľudom, ale nedá mi neporovnať to aspoň trochu s Namorom z MCU, keďže vo veľa veciach (hlavne v ich pôvode a vzniku) sú si veľmi podobní. Takmer ako nevlastní bratia. Či už sa jedná o ich schopnosti, rodičov (v tom význame, že vedia žiť na súši aj vo vode) a tak ďalej. Namor mal tú nevýhodu, že práva naňho má stále Universal a tak sa nemohol film venovať iba jemu, čo je škoda. Atlantída bola prirodzenejšie spracovaná skôr u Namora, pretože tam bolo vidieť aj radových občanov, len to bolo komornejšie. Aquaman ukázal rovno celé a obrovské mesto. Len bez ľudí a oveľa viac krikľavé a pestrofarebné ako v cirkuse. V tomto sa mi páčila viac Namorova Atlantída. U Aquamana sa skôr rieši tá kráľovská hierarchia a rôzne národy v rámci Atlantídy. Takže obaja majú pre a proti. Toľko k porovnávaniu. Príbeh bol vlastne jedno veľké klišé, takže škoda že to nejak neozvláštnili tým, že by to natočili menej tradičným spôsobom. Zakázaná láska kedy kráľovná Atlantídy počne syna so suchozemcom. Vráti sa naspäť, aby ich chránila, musí si vziať kráľa a porodí s ním nasledovníka trónu. A tí ju z vďaky vyženú do smrteľne nebezpečnej oblasti plnej morských monštier. Myslia si, že je mŕtva a preto sa časom stal kráľom jej potomok od morského kráľa. A ten svojej mame nevie odpustiť, že má polovičného brata. Zároveň tak urputne túži po moci, že ju chce získať násilím a preto ho Aquaman musí zastaviť. Plus tu je syn piráta, ktorý chce pomstiť otca, ale tu je len veľmi okrajovým záporákom. Čiže vo výsledku ide o takú klasiku. Bohužiaľ to nebolo spracované nejak veľmi sviežim spôsobom. Na druhej strane sa nejedná ani o katastrofu. Herecké obsadenie sympatické, len z nikoho som neodpadol na zadok. Čiže v tomto je to tiež tak pol na pol. Bohužiaľ kvôli istej kauze nemusím Amber Heard ako Meru, partnerku Aquamana. V tomto prípade neviem vnímať herečku a postavu oddelene. Aj keď to nehrala zle a určitý talent na herectvo má. Ako vo filme, tak aj v súdnej sieni 🤣 Do príbehu mi trochu nesadol ten humor, pretože väčšinu času sa tvári film vážne a tu zrazu na vás vyskočí pokus o humor. To na mňa dobre nezapôsobilo a skôr je tu na škodu ako na úžitok. Aj jednotlivé časti deja sú trochu zvláštne poskladané a občas mi nesedelo chovanie niektorých postáv. Miestami sa nepozeralo dobre ani na CGI efekty. Našťastie to nebolo až tak hrozné ako v tých starších DCEU filmoch. Čiže komiksovým nadšencom to môžem odporučiť a aj pre všetkých milovníkov akčných filmov. Tým, ktorí chcú aj dobrú komédiu, tým nie. Čaká vás pomerne solídny filmový zážitok. () (méně) (více)

PlysovyMacko

Najviac sa na filme namakali maskéri a oddelenie špeciálnych efektov, pretože tieto dva aspekty filmu (digitálny oceán, Jasonove tetovačky) upútali moju pozornosť viac ako samotný príbeh (x-tá variácia na hrdinu, ktorý musí prijať svoj pôvod a naplniť svoj osud) alebo postavy (jednoduché rozdelenie na dobré a zlé podľa toho či Aquamanovi pomáhajú alebo ho chcú zabiť). Páčilo sa mi prvých desať minút, ktoré vo mne vyvolali emócie, zvyšok filmu je sterilný. ()

jokino

Čo povedať k tomuto filmu..? Dávno som si zvykol, že čo sa týka dielní Marvel a DC, majú proste premrštené financie a vďaka tomu si môžu dovoliť pre-digitalizovaný svet svojich hrdinov, kde je skoro vždy zničená Zem, alebo aspoň nejaká jej časť a vždy sa to dá opäť rýchlo v pohode dokopy.. Ako malý som zbožňoval komiksy, najmä tieto akčné a ano, je úžasné sledovať, ako sa množstvo z nich dnes dostáva aj na strieborné plátno, s tými všetkými epickými CGI a človeku môže nie len pracovať fantázia, ale je určitá možnosť aj sledovať, ako sa tá epickosť z komiksu môže akoby dostať aj do "reálneho" sveta (našťastie ale len na plátne). Áno, je úžasné, čo sa dnes dokáže, kam sa až hranice možného neustále posúvajú.. Čo sa týka zrovna Aquamena, mám z neho presne pocit takej "zlatej strednej cesty". Videl som lepšie, aj horšie. Nebolo to až tak premrštené, ako iné a ako sfilmovaný ďalší z rady komiksov, keď už byť musí, no ok, čo už.. ()

Jak to vypadá s budoucností Aquamana?

Jak to vypadá s budoucností Aquamana?

17.12.2023

Gunn začíná čistku DC filmů