Plivu na váš hrob

• USA I Spit on Your Grave (více)

jondoe

Original som nevidel a ani ma nejako nezaujma. Na remake som sa vsak po vzhliadnuti traileru fakt tesil. Nakoniec som vsak trosku sklamany. Za vsetko moze hlavne privelmi natahovana prva polovica, ktora kym sa konecne dostane ku hlavnemu aktu zacina poriadne nudit. Dokonca aj scena znasilnenia, ktora mala bt ta najsilnejsia z celeho filmu neposobi tak intenzivne a odpudivo ako pri nedavnm remaku Posledneho Domu Nalavo. Druha polovica uz je o nieco lepsia a zdalo sa mi, ze ta zasa ubehla az privelmi prilichlo. V scenari by sa dalo najst par nedostatko, ale to sa v podobne naladenych filmoch da tolerovat. Celkom prekvapili pre mna neznami herci. Neprehravali a boli fakt uveritelny. Len sa dost bojim o predstavitelku hlavnej ulohy Sarah Butler. V tomto filme ukazala vsetko co len mohla a tak sa vidi, ze v danom zanre uz nebude mat co predviest. Ale dufam, ze ju v nejakom dobrom filme este uvidim pretoze ma svojou odvaznou ulohou poriadne prekvapila. ()

Seti

Shlédl jsem to hlavně kvůli námětu a z něj vyplývajícího příslibu zobrazení aktu pomsty z trochu brutálnějšího úhlu pohledu. Brutalita se nakonec víceméně dostavila, moje uspokojení nikoliv. Nejen, že to byla po většinu času děsná nuda, ale stěžejní aspekt tzn. přerod hlavní hrdinky byl pro mě naprosto nevěrohodný. Nemůžu si pomoct, ale Sarah Butler jsem zkrátka tu mašinu na mučení a zabíjení nevěřil ani na okamžik. Doporučuji pouze fandům žánru a znásilňování. ()

Nemik96

Nedávno jsem se díval na POSLEDNÍ DŮM NALEVO a říkal jsem si že to je dobrý masakr, ovšem tenhle film to předčil ve všech směrech. Popravy byly opravdu vyšperkované tiše by mohla závidět i série SAW.Púvodni verzi jsem ještě neviděl, ale to brzo napravím. Věc která mě napadla při závěrečných titulkách kdo komu dal vlastně více na prdel :) ()

Ragdoll

Originální zpracování jsem neviděl, a po tomhle ani nehodlám. Vícekrát než jednou podobné snímky s nezměrnou brutalitou a jednoduchým posláním není třeba. Člověk se odreaguje, u několika scén odvrátí oči, párkrát je napnutý a nevyhnutelný konec akceptuje. K čemu to vše směřovalo, víme ze začátku a bylo sakra zřejmé, že ani jeden z násilníků nezůstane nepotrestán. Dokonce se dalo předpokládat, že posledním ze šťastlivců bude právě šerif. Solidní zábava, o tom není pochyb. Ale že by se dala nazývat skvostem, to určitě ne. 75%. ()

bari68

Hneď na začiatok upozorňujem, že originál som nevidel, takže nehodnotím remake, ale samotný film....Uf, no bola to mäsiarčina ako má byť.Pri niektorých scénach aj otrlý divák( ako aj ja) musí byť napnutý ako tetiva.Evidentne podžáner ,, torture porn,, dostal nový rozmer a hranice.Je to, ale jeden z filmov u ktorého filmová hodnota je hranici nula, avšak režisérov zámer je úplne niekde inde, než vytvoriť učebnicový príklad duchaplného poslania.Ako u podobných filmov má to úzku dejovú kostru, v tomto prípade ale aj dve dejstvá, v ktorom vendeta bola dobrým oživením už storazy ohraných liniek a dejových klišé. ()

NICOX

Go girl go!!! Je to nechutný, brutální, hnusný... ale je možný jí nefandit?! Hlavně v případě toho z*******ho šerifa... 70 % ()

Spike23

Dávám 4*, ale v rámci žánru si to těch 5 bezpochyby zaslouží. Doteď nechápu, jak jsem to mohl celé 2 roky přehlížet a vždycky jsem našel něco jiného, co to nahradilo. Jasně, je nespočet filmů se stejným námětem, ale žádný z nich mě ještě nedokázal potěšit tak, jako právě I Spit on Your Grave. Jedná se o skvělý příklad toho, že v jednoduchosti je síla, není zde žádný zvrat, který by obrátil celý film naruby, jak to většinou bývá, vše je takové na jednu stranu dost lineární, ale na druhou stranu lineární tím způsobem, že se děje přesně to, co fanoušek revenge filmů chce vidět a co ho baví. Jako zajímavost co mě totálně překvapilo, je klasická hororová kamera, i přestože se přímo o horor nejedná a typické lekací scény zde fungují úplně jinak a i když se nikde nic neděje, pohyb kamery vás stejně nutí být ve střehu, co se kde stane a nemluvě o tom, jak moc to přidává na napětí. Ke zhlédnutí stačí pouze neřešit reálné debility, každý přece ví, že když v hororu někdo chytne nerva, získá ''nadpřirozené schopnosti'' ... A na závěr ještě slabším povahám přeji dobrou chuť :-D. ()

BlackTom

Ja tie 4* vysolím, pretože tak priamočiary, s ničím sa neserúci a nemilosrdný biják som v americkej produkcii už sakramentsky dávno nevidel. Herečka je dostatočne sympatická, burani zas dostatočne slizkí na to, aby som si ich vychutnal spolu s hlavnou hrdinkou. A že som mal čo vychutnávať! Nejdem ani prezrádzať, ale niektoré scény sú fakt originálne. Možno nebyť tej brutality, boli by to priemerné ***, ale za ten mix čiernočiernych nápadov si tento film zaslúži nadpriemer. Veľmi príjemné prekvapenie. ()

KoRner

Bezprsnatá nesympatická krava získa po naturalisticky a detailne zobrazenom 40-minútovom znásilnení nadprirodzené schopnosti, ktoré použije na odstránenie svojich przniteľov BODKA. (Alebo dá sa k tomu ešte niečo doplniť?) ()

Chipsonator

Hm miluju brutalitky. Tady jsem sice na pořádnou brutalitu musel čekat skoro hodinu a půl ale závěrečných dvacet minut vážně stálo za to. Jo z toho dle filmu si odnesu ponaučení a to neznásilňovat městské holky které bydlí na samotě u lese, a nebo lépe, pokud bych měl znásilňovat městské holky které bydlí na samotě u lese tak mým ponaučením bude to že jakmile s nimi budu hotov tak je budu muset bezprostředně votgraglovat jinak mi to vrátí jak s úroky tak s bonusy. Tohle ponaučení si prostě vezmu k srdci, jinak bych mohl dopadnout jako pánové s filmu, kteří začali jako tyrané a nakonec všichni do jednoho škemrali o život jako holčičky. A tak bych vážně nechtěl skončit. Jenom škoda že krom nahé Sarah Butler a posledních dvaceti minut zbytek filmu asi hodně rychle zapomenu. 60% PS: Sarah Butler je sakra sexy! ()

Benedygtus

Hruza, kterou jsem opravdu stravit nedokazal, proto jsem cca po 30 minutach musel odejit, a proto i nehodnotim. Nesnesitelne drasticke a ikdyz verim, ze dal uz to bylo o neco lepsi, urcite se bez toho zjisteni obejdu. >Tak nakonec neobejdu. Dokoukano se zavrenymi oci, a je to bezesporu to nejhorsi, co jsem videl, ikdyz jsem to nejhorsi(snad) nevidel. Hruza, blbost a uz ted si to vycitam, ze jsem mel vubec tu myslenku to dokoukat.. ()

Eraserhead

V záplavě remaků jsem se obával, co z toho vyleze, ale naštěstí to dobře dopadlo a pro mě to byl podobně kvalitní divácký zážitek jako jsem měl naposledy u remaku Last House On The Left. Ten mi přišel akorát ještě o něco lépe natočen. P.S. Původní verze I Spit On Your Grave z roku 1978 se bude letos promítat na Festivalu otrlého diváka 5.2. od 15:00 v pražském kině Aero :-) ()

Holina

Kultovní originál jsem dosud neviděl, vím je to chyba, remake ovšem není z nejhorších pokud vám nevadí masakr ála USA kinematografie. Jasně, že 107 minut je moc, první hodina šla klidně vtěstnat do 15 minut, ovšem to by si úchylové nepřišli na svoje. Celkem hustý, fandové žánru zřejmě již mají v budíčku, nebo nakoukáno. ()

MareT.

Dávám spíše 3 a půl. Pokud hledáte nějakou náplast za ukončené SAW a zároveň se vám líbila kostra příběhu Poslední dům nalevo, tak si rovnou přidejte dvě hvězdičky k mému hodnocení. Toto je film přímo pro vás. Pro všechny ostatní čeká celkem neotřelý příběh (opět zmiňuji, že příběh je hodně podobný Poslednímu domu...), který vyústí v krvavou pomstou. Místama vás napadne, že brutalita ve filmu je celkem samoúčelná, na druhou stranu je ale tak vynálezavá, že SAW se může jít zahrabat. Dívčina si projde peklem a vrací úder asi tak 4 krát horší...:) ()

Nerhinn

Já vím, že se to nemá říkat, že žádné koledování si neexistuje a "ne" znamená "ne" za každých okolností. Ale film si první tři čtvrtě hodiny dá opravdu moc záležet na tom, aby divák s hlavní hrdinkou nesoucítil, protože tak stupidní chování člověk aby pohledal. V druhé, mstivé části bych upřednostnila víc strachu a méně explicitního násilí, ale tak to je čistě mým vkusem a dá se to víceméně vyřešit odvrácením pohledu stranou. Film mi nepřišel špatný, to ne, spíš z té kategorie "řemeslně zvládnutý - tečka". Ale myslím, že tam byl potenciál pro to, aby divák hrdince víc fandil a padouchům víc přál jejich mizérii. ()

VIPerson

Možná se to tvářilo až příliš vážně,než to doopravdy bylo....Třeba při scéně únosu v Taken mi lezla husí kůže třicetkrát víc než u znásilňování v tomhle paskvilu.Možná kdyby to točil James Wan tak by se to dalo ale takenc ne....To radši film Rozsudek smrti pětkrát za sebou než-li si pustit tohle ještě jednou.Ani ty "drsné scény nepůsobily tak jak by měly,alespoň odpudivě jako třeba v Martyrs.PS: pochopim slepé následování hodnocení jako u filmů Kmotr nebo Casablanca,ale tady je mi celkem vysoké hodnocení opravdu záhadou... ()

Hanys_

Znásilňovací polovina filmu je (oproti Poslední dům nalevo) celkem zklamáním, naštěstí pomsta - ta je parádní. Tady by i Jigsawovo srdce zaplesalo nad Jenniferčinými pastmi. Ikdyž logikou se scénář moc nezabýval, protože když se zamyslím např nad tím, jak 50-kilová zesláblá holka dokáže odtáhnout a zvednout 80kilového borce.. ()

anaticha

Připomíná mi to film poslední dům nalevo, ale tenhle je mnohem lepší!Ten konec byl prostě brutál, ale zasloužili si to. Všichni. Ikdyž Matthewa bych možná ušetřila.... ()

AdamesWWE

[7/10] Zo začiatku sa to snaží pôsobiť strašideľne, čo dlho nevydrží, atmosféra takmer žiadna, napätie minimálne ale aj tak je to stále celkom atraktívne natočený hororový thriller. I ked´ musím povedať že niektoré scény mi prišli až prehnane perverzné a niektoré scény v prvej hodine aj zbytočné, ale dobre sa to všetko otočilo po zvrate a začne sa zabíjanie. Mnohé dobré nápad, krv, efekty, brutalita v prijateľnom množstve. Takže slabší úvod, ale naštastie sa potom kvalita filmu zvyšovala. ()