Reklama

Reklama

Krásný chlapec

  • USA Beautiful Boy
Trailer

Tento nekonvenční milostný příběh zkoumá cestu jedné manželské dvojice na pokraji rozchodu, která musí čelit nejen nepředstavitelnému žalu, ale také se pokusit najít světlo v nejtemnějším období svého života. Bill (Michael Sheen) a Kate (Maria Bello) se zoufale snaží najít alespoň nějaký náznak vysvětlení toho, co se odehrálo. Jejich osmnáctiletý syn spáchal sebevraždu, předtím však postřílel své spolužáky na univerzitě. Musejí ustát nejen pohřeb, ale především nápor médií a podivnou lítost přátel a zbytku rodiny. Jejich už tak napjaté manželství je podrobeno obrovské zkoušce, uvědomí si totiž, že jediné, co jim zbylo je společný zármutek, zmatek – a neštěstí, které zanechal jejich syn. Tato událost zásadně zasáhne do jejich života a nutí Billa i Kate čelit pocitům viny, vzteku, sebeobviňování, sebepoznání a nekonečné naději. Podaří se jim znovu najít štěstí a vidět sebe navzájem i okolní svět jasně? (HBO Europe)

(více)

Videa (2)

Trailer

Recenze (40)

hellstruck 

všechny recenze uživatele

Depka od začátku až do konce. Děj je celkem neotřelý a originální, ale film je bohužel zpracován rozvlekle. Pokud však máte děti, tak vás to nejspíš emocionálně rozseká. Beautiful Boy se ani tak nezaobírá tím, proč to všechno vlastně Sam udělal, ale spíš otázkami jako jestli jsou rodiče také oběťmi a jestli na tom neštěstí nesou vinu. Při tomhle tématu se přímo vybízela nějaká vyostřená scéna jako střet s jinými rodiči zavražděných dětí, nebo ukázka novinářského hyenismu. Ale ani jedno se tu ani nemihlo a to je podle mě dost promrhaný potenciál. Každopádně to i tak bylo silné a pokud nejste z oceli, tak vás to minimálně dojme. ()

uodevr 

všechny recenze uživatele

Nádherný, nádherně disturbing námět, ze kterého se dalo vytřískat mnohem, ale kurevsky mnohem víc. A co zejména ho v tomto případě zabíjí? Nuže, je toho víc - chabí herci (světlou vyjímkou budíž ta ultimátní hádka v hotelu), děravej scénář, prapodivná režie (ne v dobrém slova smyslu), nevýrazný soundtrack a co je nejhorší, tak nějak nicotný děj. Ten film je doslova a do písmene o hovně. Takových filmů je kotel, ale často nenudí, protože mají výborné herce, kteří samotní jsou kolikrát schopni utáhnout i tu největší bejkárnu. Když ale máte špatně napsaný děj, při němž se neděje vůbec nic a ještě do toho obsadíte neschopné herce...Mohl to bejt neskutečně silný a hluboce lidský film o těch nejhorších myslitelných útrapách, a místo toho nám tvůrci naservírovali talíř tak prázdný, že hodinu a půl do něj koukat je trestuhodně nudný zážitek. ()

Reklama

Marqta 

všechny recenze uživatele

Na tenhle film jsem se hodně těšila, hlavně proto, že vypráví příběh sebevraždy a vraždy- ale z naprosto opačného úhlu pohledu, než je to obvyklé. Hlavní postavou není ani oběť ani vrah, nýbrž jeho rodiče. Je to dobrý nápad, dívat se na věc jejich očima, protože mě to donutilo přemýšlet nad věcmi, nad kterými bych asi nepřemýšlela, kdyby byl příběh podán z pohledu útočníka. Ale taky je pravda, že ačkoli má film v sobě tolik bolesti a smutku, tak se tam prakticky nic neděje a ani to nejdůležitější téma se nakonec nepodaří zcela objasnit. Takže se člověk ani nedozví proč se to všechno stalo, nemůže odpovědět na otázku, kdo za to může, nemůže si udělat ani vzdálenou představu o tom klukovi, co zabil tolik lidí- protože to pro tvůrce asi nebyl klíčový problém. Zato, pokud si libujete v depresivních/ plačících/křičících scénách, tak si přijdete na své, protože to je prakticky jediná náplň filmu. ()

Riddick77 

všechny recenze uživatele

Ačkoliv tomu moje hvězdičkové hodnocení nenapovídá, tak jsem trošku zklamán. Téma velmi silné a náročené, ovšem také velmi bohaté a zpracovatelné mnoha způsoby. Tvůrci si vybrali pouze popis strádání rodičovské páru, kterému se zhroutí již tak nestabilní svět vinou násilného činu jejich potomka. Je pravdou, že druhá polovina filmu je poměrně sterilní a snaha o emocionální vhled se v některých momentech prostě míjí účinkem. Je to škoda, protože Sheen i Bello hrají výborně, přičemž problém je ve scénáři, který je prostě příliš jednolitý a struktura příběhu je příliš stereotypní. Tvůrci se báli snímek roztříštit nějakým jiným elementem, který by vystupoval z neustálého a všudypřítomného smutku, hněvu a obviňování se. Zachycení rozdílností mezi pohledem matky a otce je poměrně povedné, nicméně o čem jiném už to mělo tedy být, takže za toto tvůrce netřeba nijak zvlášť chválit. Celkově mi nevadí, že snímek je zaměřen pouze na část po onom incidentu, nicméně je třeba uznat, že například synova motivace, jeho bližší přiblížení divákovi a pohled na jeho vztah k rodičům prostě chybí. Nevyužitá šance, ovšem i tak působivé, silné a mrazivé. 7/10! ()

pepo 

všechny recenze uživatele

Tema je megasilna, film kladie spravne otazky, herci sa snazia a emocne vrcholy funguju ako maju...a aj tak to nie je uplna pecka. Chyba tomu pevnejsia reziserska ruka a scenar tiez nie je tak dobry ako by si zasluzil. Aj napriek tomu ten film prachom zapadol nezasluzene a ide velmi dobru festivalovku. 7/10 ()

Galerie (11)

Reklama

Reklama