Krásný chlapec

• USA Beautiful Boy

Tento nekonvenční milostný příběh zkoumá cestu jedné manželské dvojice na pokraji rozchodu, která musí čelit nejen nepředstavitelnému žalu, ale také se pokusit najít světlo v nejtemnějším období svého života. Bill (Michael Sheen) a Kate (Maria Bello) se zoufale snaží najít alespoň nějaký náznak vysvětlení toho, co se odehrálo. Jejich osmnáctiletý syn spáchal sebevraždu, předtím však postřílel své spolužáky na univerzitě. Musejí ustát nejen pohřeb, ale především nápor médií a podivnou lítost přátel a zbytku rodiny. Jejich už tak napjaté manželství je podrobeno obrovské zkoušce, uvědomí si totiž, že jediné, co jim zbylo je společný zármutek, zmatek – a neštěstí, které zanechal jejich syn. Tato událost zásadně zasáhne do jejich života a nutí Billa i Kate čelit pocitům viny, vzteku, sebeobviňování, sebepoznání a nekonečné naději. Podaří se jim znovu najít štěstí a vidět sebe navzájem i okolní svět jasně? (HBO Europe)

panmroz

Tématem neotřelé, originální a vlastně zřejmě stále znovu a znovu aktuální téma (podobně jako například nedávný a skvělý Boy A). Bohužel formou i obsahovým zpracováním síla tématu protéká autorům mezi prsty. Spojení "hereckého filmu" a takový tý drbající se kamery není úplně to pravé a herectví to spíš škodí, než aby mu to něco přidalo. Obsahový rámec pak ze všeho nejvíc připomene ty příručkoidní pravidla vyrovnávání se s čímkoliv obtížným - hněv - odmítnutí - rezignace - uvědomění si - ... . Teď jen čekat, jak svoji šanci využije Lynne Ramsay s tématicky příbuzným We Need to Talk About Kevin. ()

pepo

Tema je megasilna, film kladie spravne otazky, herci sa snazia a emocne vrcholy funguju ako maju...a aj tak to nie je uplna pecka. Chyba tomu pevnejsia reziserska ruka a scenar tiez nie je tak dobry ako by si zasluzil. Aj napriek tomu ten film prachom zapadol nezasluzene a ide velmi dobru festivalovku. 7/10 ()

Wormboy

Extremne silna tema je hlavnym dovodom, preco tento film pozerat. Michael Sheen a Maria Bello su hoci mozno nenapadni, no velmi kvalitni herci a presne tie typy, ktorym verim slova a pocity, ktore prezentuju. Voci stylu rozpravania pribehu nemam ziadne namietky, necitil som ziadnu hru na city, skor som sledoval prezivanie rodicov, ktori prisli o syna a to v niekolkych rovinach, kladuc si otazku, kde sa stala chyba, zistujuc, ze vlastneho syna nepoznali a preto jedine riesenie je zachrana ich dvoch. Nemal som pocit, ze by niekto tlacil na pilu, skor som cely film vnimal ako 100 minutovy priestor na rozvijanie niekolkych myslienok, ci uz tych, ktore su prezentovane vo filme, alebo vlastnych. Ja som velmi spokojny. ()

uodevr

Nádherný, nádherně disturbing námět, ze kterého se dalo vytřískat mnohem, ale kurevsky mnohem víc. A co zejména ho v tomto případě zabíjí? Nuže, je toho víc - chabí herci (světlou vyjímkou budíž ta ultimátní hádka v hotelu), děravej scénář, prapodivná režie (ne v dobrém slova smyslu), nevýrazný soundtrack a co je nejhorší, tak nějak nicotný děj. Ten film je doslova a do písmene o hovně. Takových filmů je kotel, ale často nenudí, protože mají výborné herce, kteří samotní jsou kolikrát schopni utáhnout i tu největší bejkárnu. Když ale máte špatně napsaný děj, při němž se neděje vůbec nic a ještě do toho obsadíte neschopné herce...Mohl to bejt neskutečně silný a hluboce lidský film o těch nejhorších myslitelných útrapách, a místo toho nám tvůrci naservírovali talíř tak prázdný, že hodinu a půl do něj koukat je trestuhodně nudný zážitek. ()

freddy

Jsou rodiče člověka, který se rozhodne začít střílet na nevinné lidi a pak zastřelí sám sebe, stejnými oběťmi jako rodiče lidí, kteří při tomto útoku zahynuli? To je hlavní otázka, nad kterou se toto psychologické drama zamýšlí a na kterou se pokud možno snaží dát divákovi odpověď. Film je to určitě zajímavý, alespoň mně tedy zajímavý přišel a dokázal mě zaujmout, navíc příběh je velmi věrohodný a rozhodně se tedy jedná o film, který stojí za to vidět. Jenže zajímavý příběh a kvalitní herecké výkony, které zde rozhodně jsou k vidění, bohužel ne vždy stači k nezapomenutelnému diváckému zážitku. Kvalitní film musí mít ještě něco navíc, což tenhle film nemá. Tenhle film si prostě jen odvypráví onen příběh, ale zpracování je velmi fádní, chvílemi jsem měl pocit, jako bych koukal na nějaký televizní film z produkce Lifetime a nikoliv na film určený pro kina. A právě tyhle mé pocity kazí můj celkový dojem z filmu, který je jinak zajímavý a nabízí zajímavé téma opřené o zajímavé herecké výkony. Zkrátka film nenabídl nic navíc, a to je ten důvod, proč v mých očích zůstává jen mírně nadprůměrným filmem, kterému nemohu udělit více než tři hvězdy. ()