Stephen Meyers (Ryan Gosling) je mladý idealista, který je skvělý v komunikaci s lidmi, je druhým mužem ve vedení prezidentské kampaně guvernéra Mika Morrise. Kromě toho opravdu věří tomu, co dělá.. Uprostřed primárek v Ohiu požádá vedoucí kampaně Morrisova protivníka Meyerse o schůzku a nabídne mu práci. Má pomoct v kampani pro třetího muže, senátora ze severní Karolíny. Do hry vstupuje i mladá praktikantka. Stephen je asi příliš důvěřivý a zákulisní intriky jsou mu cizí. Stane se obětí kariéry, anebo zvítězí ctnost? (JOJ Cinema)

Qitek

Další politické drama, které jsem už někde viděl a nejednou, jen trochu jinak a přesto podobně. Režie George Clooneyho je jistá, pevná v hereckých projevech a nijak ničím neriskuje a neschází z cesty s "režisérskoonanistickými" vychytávkami, ostatně jako vždy u Clooneyho. Téma je pro Oscarová klání sázkou na jistotu. Ryan Gosling je sympaťák a jeho projev je příjemně přirozený. Hoffman mě nikdy nezklame. Jinak ale prostě... film skončí a za půl hodiny jsem si na něj nijak nevzpomněl. ()

adams89

Slušné politické drama mapující pozadí prezidentských voleb. Solidní tečka Ryana Goslinga za skvělým rokem 2011. Obdivuhodné, jak vylétl nahoru. Budu se těšit na každý jeho nový film. Clooney vypadá rovněž dobře. Tomu prostě sedne každá "kravaťácká" role. Nemluvě o tom, že z něj dozrává také kvalitní režisér. Přesně nějak takhle si představuju špinavé zákulisí politických bojů. ()

Sonnik

Clooney se mi zamlouvá čím dál tím víc. Po Claytonovi si vybral další politikařinu, naverboval hereckou elitu a natočil další chytrý a mírně alarmující film. Nikdy asi nenatočí nic legendárního, ale cokoliv v čem měl poslední dobou prsty stálo za shlédnutí. Stal se z něj úplně jiný trademark, než za jaký byl považován před několika lety. Nutno poznamenat, že ten současný je zárukou kvality, alespoň pro mě. "My religion, what I believe in is called the Constitution of United States of America." ()

ivan_drago

Mrazivé, na nikoho nehledící, drama z té vysoké politiky s nadprůměrně kvalitním hereckým ansámblem v čele s dokonalým Ryanem.... Film se pozvolna rozjíždí a díky dobře zvolené stopáži se netáhne a neztrácí tempo. Rozhodnutí hlavního hrdiny jsou sice amorální, leč více než pochopitelné... A ještě jednou bych rád vypíchnul herecké výkony a také Clooneyho trefu do mého vkusu, co sw týče obsazaní... Kam se podívám, samý sympatický ksicht či oblíbená tvář... ()

Jizni Tlapa

Clooney na režisérské stoličce?a proč ne. Dokazuje, že má nakoukáno a né zbytečně zbrklou kamerou dává divákovi nahlednout do "sviňského" zákulisí politiky. Sakra dobře udělal,že si přizval "Drivera" Goslinga,který, s chladností sobě vlastní proplouvá všemi nástrahami.Pomáhá mu k tomu i přitažlivá a skvěle sekundující M Tomei. Když ale dokoukáte, pocítíte pocity stejného podrazu,jako někteří hlavní aktéři a říkáte si: "Sakra, já čekal mnohem více, tomuhle totiž chybělo něco zásadního..něco jako koule" ()

viperDavid

Opravdu neni co vytknout. Ryan Gosling a Evan Rachel Wood hrali naprosto fantasticky a pri jejich konverzaci jsem se pristihl jak se usmivam. Vynikajici. Bohuzel me az tak moc nepresvedcil George Clooney, mozna to bylo jeho roli, ktera byla spise jako jedna z mnoha, ale o tom to neni. Je to o tom, jak moc jste se bavili a ja se bavil hodne, od zacatku do konce 5* ()

Sfinkter

První polovina trpí na příliš mnoho politických řečí a přešlapuje na místě, aby nás druhá půle mohla hezky po svém přitlačit ke zdi. Ani politický thriller, ani čistokrevné drama - snímek možná trpí na příliš mnoho dobrých herců, kterým se nedá ve sto minutách poskytnout dostatek prostoru. Clooney natočil Den zrady přitažlivě, ukázal to, co všichni dávno ví - v politice se udrží ten, kdo drží v rukávu špínu na svého protivníka. Oscarová záležitost to pro mě není, ale mnoho kvalitních okamžiků a herecké obsazení hovoří pro nadprůměrný zážitek. ()

Týnkaa

Vcelku napínavý film, ale čekala jsem trošku zvláštnější konec, vím, že by to asi bylo moc, ale líbilo by se mi, kdyby... bacha spoiler... :D snad jsem vás dost varovala... kdyby ne tak ještě pár slov upozornění jsem teď dodala... a to by mohlo stačit... takže víc by se mi líbilo, kdyby na konci přinesla kafe Molly jen s jinýma vlasama (dokonce se mi zdálo jeden moment, že to vážně je ona :D) a při závěrečném projevu guvernéra, vlastně už skoro prezidenta by ji zahlídl a v tu chvíli mu došlo, že to všechno, všecičko byla jen habaďůra, aby Gosling dal za vyučenou Paulovi a Duffymu... tento konec by byl asi trochu troufám si říct, že míň reálný, ale.... podle mě by to byl lepší konec :) ()

DaUr

Popravdě, Den zrady jsem si sehnal jen proto, že mě zajímal výkon Ryana Goslinga. Politika mě moc nebere, ani ta česká, ani ta americká a jen kvůli námětu bych se na podobný film tedy rozhodně nedíval. Velice příjemně mě ale překvapil - nejenže Gosling je tradičně výborný, zbytek hereckého ansámblu mu zdatně sekunduje a co je hlavní, film jako takový je stejně tak výborný. Inteligentní a přitom přehledný scénář bez zbytečných vedlejších zápletek, obstojná režie, výtečná hudba (Desplat se nezapře), nečekaně povedená emoční rovina a celková dějová nepředvídatelnost, která diváka celých sto minut udrží v napětí. Škoda jen trochu nedotaženého finále. ()

markuc

Hezke politicke drama, vyborni herci (nejen v hlavni roli), ktere trochu zadrhava slabsimi misty v deji (kdy nejsou nektere dialogy tak vybrousene a divak se lehce zacne nudit). Film asi nejlepe ukazuje tu americkou volebni manii a ukazuje, ze leckdy neni lehke se mezi kandidaty dobre zorientovat. ()

Mrkvič

První polovinu filmu jsem si protrpěl. Také i kvůli tomu, že se nijak extra neorientuju ve všech těch zvyklostech, státech, stranách a vůbec koloběhu amerických voleb. Kromě zmíněného totiž film nenabízí ze začátku vůbec nic. Potom ale přijdou na řady osudy lidí, jejich vyrovnávání se se situací a spousta dalšího moralizování na Clooneyho oblíbená politická témata. V tom je film hodně silný a tak rozhodně není na škodu přetrpět ten pomalý a nudný začátek. ()

marvan

Je to hodně podobné předchozímu Good Night, and Good Luck, Clooney je politický idealista s upřímnou a vůbec ne naivní vírou v americkou demokracii. Na Clooneym je sympatické i to, že pro sebe si vybral nenápadný a nelichotivý herecký part a film zcela přenechal hereckému kolegovi Goslingovi. ()

uiu

Stephen celý život pracoval v politice. Je mu sice jen 30 let, ale zažil už věcí, co by se vyrovnaly zážitkům šedesátiletého politika. Umí proplouvat jako žralok a každý mu závidí výřečnost, uhrančivost a charisma. Pro svého kandidáta by udělal první poslední (a to taky dělá), jenže když se všechno zvrtne, umí i vystrčit drápky a pěkně si vydupat to, po čem celý život touží. Ryan Gosling tento rok potřetí nezklamal (Drive a Crazy Stupid Love) a rozhodně nepatří jen mezi nejvíc sexy herce, ale i nadané herce. ()

neoBlast

Hrozně moc jsem si přál, aby se mi novinka George Clooneyho líbila, ten natáhl hvězdné obsazení (hlavně jako vždy kralující Philip Seymour Hoffman a výborný Paul Giamatti), ale výsledným efektem je rozvařenina, na kterou si za týden nevzpomenu. Marně jsem hledal atmosféru Michaela Claytona nebo i toho mnou proklínaného Dobrou noc a hodně štěstí. Ale Den zrady je dlouhou estrádou, kde všichni "pirátovsky" šijou boudu, ale divákovi je úplně jedno na koho, protože většina postav má hodně podivné motivace a vzorce chování. Chválím, vedle řemeslné zručnosti, snad jenom už to načasování US releasu do období vrcholících prezidentských primárek. 65 % ()

noriaki

"Politika je údajně druhé nejstarší povolání na světě. Občas si uvědomuji, že se v mnohém podobá tomu prvnímu" Ronald Reagan. Měl pravdu chlapec. A má ji i George Clooney ve svém The Ides of March. Ten ukázal že za kamerou si počíná stejně suverénně jako před ní, a natočil drama o tom že v politice má idealismus jepičí život, a i když má člověk sebelepší úmysly, stejně nakonec musí dělat kompromisy. Den zrady je v podstatě bez chyb, snad mu lze vytknout až příliš vykonstruovaný děj, ale za vše ostatní musím pana režiséra pochválit. Film plynule přepíná mezi odtažitou atmosférou kampaně, a lidskou stránkou civilního života představených postav, a nabízí silný zážitek z konfrontace obou světů. To, a iluze že divák vidí něco co má být běžnému smrtelníkovi skryto dotváří celkový dojem ze snímku. Herci jsou výborní, samostatnou kapitolou je Ryan Gosling který září v každé své roli, a i zde předvádí svůj typický fantastický výkon. Na filmy s ním je radost se dívat. ()

Sarpele

Film nijak přelomový ani výjimečný. Jen hluboce smutný. Nikoli tragický, ale prostě jen a jen hrozně smutný. Herecké výkony, forma, všechno je adekvátní, vše zapadá do celkové struktury. Je jasné, že takový film prostě nemohl výrazně zabodovat v oscarových nominacích, i když je George Clooney ten "miláček Ameriky". Jsem ráda, že jsem viděla, ale nemám potřebu se k němu vracet. ()

Teebo

Výborná sonda do politického zákulisí Spojených států, na jejímž scénáři se spolupodílel autor divadelní předlohy, který sám byl součástí kampaně demokratického kandidáta na prezidenta v roce 2004. Jsem pomalu alergický na všudypřítomnou paranoiu, kdy drtivá většina "hospodských debatérů" vidí za každým politikem jen špínu. Den zrady takovým jen přihřívá polívčičku. Ale dělá to opravdu dobře a je opravdu dobře, že to dělá. Člověk opravdu nemůže vědět, komu nakonec vhazuje do urny svůj hlas. Alespoň většinou. Clooney nás nejprve baví malými, téměř nevinnými politickými hrátkami, aby později vytáhl velké zbraně a vlasy nejednoho Amíka donutil vstávat na hlavě. Načasování totiž nemohlo být lepší, ne náhodou film přišel do kin právě v době prezidenstských primárek. Ovšem i v našem malém Česku můžeme tenhle film milovat, protože to tu s tou největší pravděpodobností chodí stejně. Myslíš, že je něco pravdy na tom, že Pullman investoval do diamantových dolů v Libérii? - Stále to prověřujeme. - Je mi fuk, jestli je to pravda, jen chci slyšet, jak to popírá. Jestli je to pravda, paráda, zjistěte to. Ale pokud ne, ať pěkně stráví celý den tím, že budou v "The Post" popírat, že nevlastní diamantový důl v Libérii. Win-win. ()

Maki89

film ktorý som si pozrel iba kvôli Ryanovi Goslingoi, ktorý v roku 2011 u mňa stúpol zo sladkého hezouna na schopného herca... po Drive a Crazy Stupid Love ma presviedča, že to s ním naozaj nebude až také zlé... Clooney štandard, zbytok dobrý... prišlo mi to mierne minimalistické s jasným dejom a dobrou réžiou, čo ale vôbec nie je na škodu... pozeralo sa na to dobre... 7/10 ()

venison

Nemůžu si pomoci, ale George Clooney mi jako režisér zkrátka moc nesedí.. Rozhodně si vybírá zajímavá a svým způsobem těžká témata.. Na můj vkus je pojme vždy nepříliš poutavě, bez šťávy.. Nevím, něco tomu vždycky chybí.. Tenhle film mě první půlkou nudil (snažil se nám vysvětlit jak to běžně chodí v USA při volbě prezidenta, ale to už jsme slyšeli v tisíci jiných filmech) a druhá půlka mě docela strhla.. Konec zase a la "diváku domysli si".. Jako herec je George Clooney již hvězdná stálice a není mu co vytknout.. Ryan Gosling nepříliš překvapivě zase dokázal, že má herecky našlápnuto hodně svižně a daleko.. Potěšil mě výběr mých oblíbených "sekundantů" do rolí hlavních poradců dvou kandídátů - Paul Giamatti a Philip Seymour Hoffman.. Marisa Tomei se neobvykle ocitla v roli inteligentní a dravé novinářky, což mě jen utvrdilo, že má na víc, než na romantické komedie.. Zajímavé na snímku je, že druhého kandidáta vidíte po prvních 5 minutách filmu asi tak na 3 minuty a ještě z dálky a jinak se během filmu nemihne ani na plakátu.. Kdyby si Clooney jako režisér nepodržel v závěrečné scéně mé srdce ve svých dlaních, asi bych ten film vidět nemusela.. Ale pro ten konec to stálo za to.. Tím to celé téma krásně podtrhl.. ()

Oscar 2012 - výsledky

24.01.2012

Fincher nakopne televizního Spaceyho

Fincher nakopne televizního Spaceyho

07.03.2011

Jsou kámoši už od „sedmičky“. Kevin produkoval The Social Network a David Fincher teď na oplátku pomůže rozběhnout televizní seriál House of Cards, ve kterém si Spacey zahraje hlavní roli. Přesně tak… (více)